Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Nagy Péter /Bundi/ által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (119)Időben csökkenő Időben csökkenő
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2009.10.08. 19:31
Halihó!
Ha nem vagy megalomán és meg tudsz elégedni egy kicsi, barátságos sípályával, és ha nem azt szereted amikor emberek tucatjai között kell szlalomoznod akkor gyere Pinzolora. Ár érték arányban verhettelen.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
Topik: Normafa
2009.09.10. 22:29
plusz 1 de még mindig csak 13%
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2009.09.10. 22:19
Halihó!
Az apartman ház tényleg egyedülálló a maga nemében, szállodai szint apartman árakon.
A ház maga nem Pinzoloban van, hanem a szomszédos falucskában Carisoloban, a Pinzoloi sípályától indössze 700 méternyire, Madonnától 15 kmernyire. Több magyar utazási iroda is árulja, Imperátor travel, Mare Monti, Intersí. Szerintem ezeknél érdemes próbálkozni a foglalással.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2009.02.27. 21:46
Mid kettőnél szabadon mozog a sarok, kicsit bővebben a telemark.hu tudsz olvasni róla.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2009.02.12. 18:50
Madonna Olaszország második legfelkapottabb helye, szerintem az árak ehhez képest a fenti álltalad etetőgyáraknak nevezett éttermekben nem sokkal drágábbak normál olaszországi áraknál. az hogy kevés, ezt sem értem, végül is majdnem minden lift induló és érkező állomásánál is van valamilyen vendéglátó egység.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2009.02.10. 21:24
igen, és a válozatosság kedvéért ma délelőtt esett még tíz centi.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2009.02.04. 18:12
halihó!
azt hiszem ezen a környéken az idén nem lehet panasz a hó mennyiségére,és az előrejelzés szerint ezen a héten legalább fél méter hó fog még esni.
IMG-2880kicsi.jpg
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2009.02.04. 17:51
igaz, hogy ezen a képen nem mérik a hó vastagságát, de az szabad szemmel is jól megállapítható.
IMG-2880kicsi.jpg
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2008.04.07. 21:26
Olaszországi viszonyokat ismerem, én ezért általában abból indulok ki. Itt is biztosan van kiskapu sajnos nekem még nem sikerült megtalálnom, pedig jó pár éve keresem. 2004 ben szereztem egy olyan leírást ami azt tartalmazta melyik országnak a végzettségeit milyen módon fogadják el. ( pl szlovák C vizsga 1 hétre volt alkalmas, a B már egy hónapra az A pedig egész évre, természetesen csak akkor, ha hivatalosan kértél munkavállalási engedélyt.)
Amióta kibővült az Európai Unió azóta csak hat országnak a legmagasabb végzetségei szerepelnek ezen a listán, természetesen se a miénk, se a szlovák nincs közte.
Az a sejtésem, ha egyszer valaki hivatalosan megkérdezné, hogy is lehet oktatni Ausztriában, lehet, hogy egy hasonló tartalmú levelet kapna.
Az már megint egy más kérdés, hogy ha nem hivatalosan egy hétig valahol oktatgatsz, akkor ott nem nagyon fognak foglalkozni vele, mert pár napos fekete munkának nem hiszem, hogy túl nagy lenne a büntetési tétele, többet meg úgysem tudnak rád verni. Ha esetleg kerültél már ilyen helyzetbe akkor tudod, hogy a rendőröknek a legelső teendőjük az, hogy megnézik a bérletet, és ha az egész szezonra szol, hát akkor viszonylag nehéz kimagyarázni, hogy csak pár napot vagy egy helyen és vándorolsz tovább.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2008.03.18. 17:37
Halihó!
A pályák esténként kifagynak, délelőtt 10 körül kezdenek el puhulni, délután viszont már elég kásás lent, a fenti részek még délután is jók. Hó van még rendesen, nem zártak eddig le egy pályát sem. Ez Pinzolora igaz,gondolom nem más a helyzet Madonnán sem. Amúgy péntekre várnak egy kis havat.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2008.03.16. 16:29
Kioktatni biztosan nincs joga. Viszont megfelelő stílusban közölni velük, hogy egy képzett oktatóval biztonságosabb, könnyebb, egyszerűbb lenne a tanulási folyamat, én ebben nem látok semmi kivetnivalót. Gondolom ennél az esetnél a stílussal voltak inkább problémák.Engem azért érdekelni fog a történet a más fél szemszögéből is.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2008.03.16. 15:56
Szerintem sem lehet összehasonlítani a repüléssel a síelést, csak azt akartam érzékeltetni, hogy ez is veszélyes sport. Ha ennyire nem veszélytelen amatőr szinten, akkor nem igazán értem azt a sok halálos balesetet, ami az idén történt, és itt nem a versenysportra gondolok, és nem arra amikor valaki ittasan kiesik a síliftből.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2008.03.16. 15:12
Nem hinném, hogy bármikor lenéztem volna akárkit is, hát még ismeretlenül. Szerintem a kis hölgy megszólítás nem volt sértő, ha mégis akkor elnézést kérek érte. Én egy másik oldalát próbáltam megvilágítani az ügynek. Az ejtőernyős példa éppen annyira volt rossz mint a matek házis példád.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2008.03.15. 22:42
Szerintem inkább az a baj, hogy teljesen kezdőként nem az jutott először eszébe, hogy oktatóhoz forduljon, és ha már van olyan a környezetében aki jól síel, akitől tanácsot kért, legalább Ő ajánlhatta volna, hogy forduljon oktatóhoz. Amúgy szerintem mindenki azt csinál amit akar, azért arra kíváncsi lennék, hogyha a kis hölgy ejtőernyőzni tanulna, akkor is megkérné az egyik barátját, hogy tanítsa? Pont annyi a matematika és a síelés között a különbség, mint a síelés és az ejtőernyőzés között, habár ez utóbbi kettő lényegesen veszélyesebb a matek házinál.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2008.03.15. 09:54
Teljesen más a versenysport és az oktatás. Amennyire tudom az edzőknek sokkal kevesebb problémájuk van a helyi szervekkel mint az oktatóknak. Edzést tartani egy előre megbeszélt, lejelentett helyen egész Európában mindenhol lehet. Oktatni viszont a magyar végzettségekkel hivatalosan éppen sehol. Remélem ez azért viszonylag rövid időn belül rendeződni fog.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2008.03.14. 20:11
Ha felmész az SMSz honlapjára, akkor ott viszonylag sok hirdetést találsz, arról, hogy osztrák síiskola magyar síoktatót keres. Amiről én tudok, sajnos viszonylag kevesen jelentkeztek ezekre az állásajánlatokra, viszont ezeken a helyeken még most is sokan oktatnak magyarul. Én megértem ezután, hogy zavarja a helyi síiskolákat ez a helyzet. Amúgy nem tudom, hogy az akadémia kapott e valamilyen hivatalos megkeresést ebben az ügyben.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2008.03.14. 19:30
Sziasztok, egy kicsit más a véleményem erről. Lehet, hogy egy kicsit azon kellene elgondolkodni, hogy vannak szabályok amiket be kell tartani, teljesen mindegy, hogy oktatásról vagy éppen orvosi praxisról van szó. Védik a saját síiskoláikat, tökéletesen meg tudom őket érteni.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2008.02.05. 18:23
Szia Andi!
Reményeim szerint lesz jövőre is a ház.
Amúgy köszi a sok havat, most esett 40cm. A mai nap fantsztikus volt, friss porhó, napsütés, kevés síelő, kell ennél több...
üdv!
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2008.01.27. 18:32
Halihó!
Pinzolo és Madonna csak 2009 decemberére lesz összekötve. Kiegészítő bérlet nincs, ahhoz, hogy mindkét helyet tudd használni meg kell venned a SUPERSKIRAMA bérletet, ez viszont ezen a környéken mindenhová érvényes. Síbusz délelött és délután is van de csak két-két járat.
Üdv!
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.