Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Nagy Péter /Bundi/ által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (119)Időben csökkenő Időben csökkenő
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2013.02.07. 00:25
Kicsit másként látom a dolgokat. Az Olasz iskoláknál nem igazán látok visszaesést (ide ne vegyük most figyelembe a válságot, mert az nem szakmai kérdés). Lengyelek pedig évek óta rengetegen járnak síelni, és náluk is lényegesen többen vesznek részt oktatáson, mint nálunk. Ezekben az országokban hagyománya van az oktatásnak, és szerintem ezt kellene nálunk is elérni. Addig amíg egymásnak bizonygatjátok, hogy kinek jobb az iskolája a másiknál, addig nem az oktatást népszerűsítitek, hanem magatok. Nem ismerem a Lengyel oktató képzést, de még gyengén síelő oktatót nem láttam tőlük. Szerintem, jelenleg nincs sok aktívan dolgozó Magyar síoktató, csak meg lehetne oldani, hogy ez a néhány száz ember ugyanazt tanítsa! Sajnos ahogy eddig sem, úgy jelenleg sem érdeke ez senkinek. Nem várhatod azt el, hogy aki egy valag pénzt beleölt egy rendszerbe, hogy ott síoktató legyen, az most egy másikban újra fogja kezdeni, mert hogy most az a jó, még ha bármennyire is igényes magával szemben.
Előzmény: (ozsi 154026)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2013.02.06. 23:29
Sziasztok!

Az elmúlt két hétben nagyon különböző emberekkel hozott össze a sors, egy volt közös bennük mindenki szeretet síelni. Egy kicsit elgondolkodtam azon, mit is szeretnek a síelésben? Kinek mit ad, miről szól a síelés?

Üdv
Bundi
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2013.02.06. 23:12
Sziasztok!
Immáron 17. szezonja tudom közelebbről figyelemmel kísérni az olasz síoktatók munkáját. Az eltelt évek alatt nem vettem észre semmi forradalmi változást az oktatási módszereikben (persze lehet, hogy csak én voltam figyelmetlen). Ami viszont szemmel látható az az, hogy lényegesen több tanulót oktatnak mint mi magyarok (persze százalékosan értve). Lehet, hogy az állandóság, a kiszámíthatóság,a lassú fejlődés, egységes oktatás nagyobb vonzerőt jelent, mint a forradalmian új dolgok???
Nem hiszem, hogy egy olyan tanuló, aki pár éve épp az asszimetrikus hóekével küzdött, az most szívesen tanul tovább egy olyan módszertan szerint ahol alig van hóeke, vagy ami most van az éppen más mint amit ő tanult. Sokkal rosszabb a helyzet akkor ha mondjuk egy tanuló eljut egy évben két különböző oktatóhoz, az mit fog tanulni az egyiktől, és a másiktól, melyiknek higgyen, neki melyik a jobb???

Lehet, hogy ki kellene végre alakítani egy egységes magyar síoktatást.

Lehet, hogy el kellene azon gondolkodni, hogy a meglévő síoktatókat tömörítő szervezetek fő profilja és fő bevételi forrása ne a síoktató képzés legyen elsősorban!

Lehet, hogy nincs szükség a másodállású, alacsonyan képzett, alulfizetett oktatókra!

Lehet, hogy nem egymással kellene küzdeni, kinek is jobb az iskolája, hanem azért, hogy végre mindenki megértse, szükség van az oktatásra, nem a tiédre, nem az enyémre, az oktatásra!!!

Ja és a rezervátum, az van, és viszonylag kevesen vannak benne akiket ilyen mélységekig érdekelne a síelés.

Üdv
Bundi
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2013.01.18. 17:02
Halihó!
Verőfényes napsütés, frissen esett 25 cm hó, alig néhány ember a pályákon, kell ennél több??? Vasárnapra még 50 cm havat várnak. Már most is nagyon jó minőségűek a pályák, utána egyszerűen fantasztikus lesz, nagyon várjuk.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2012.12.15. 17:32
Persze, ráadásul egész frisset kapsz a helyszínről! Kemény hóágyúzott alapon, van egy 20-50 cm természetes hó keményre ratrakolva, erre esett most pénteken 30 cm friss. Nagyon jó, ráadásul még alig néhányan lézengenek a pályákon.
Előzmény: (forigabi 146310)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2012.11.19. 21:21
Vihar előtti csönd!
Most hétvégén már nyitva volt Madonna teteje. Jó kezdet után, csak jó lesz a folytatás is!
December 8 tól leszünk kint egy hétig, alakul a társaság, még van hely jöhetsz (amúgy honlapon minden info fent van)!
Előzmény: (MG 143816)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2012.11.12. 21:15
Azt azért Te sem gondolod, hogy a magyar állami képesítést össze lehet hasonlítani az általad említettekkel.

Én csak a felhasználhatóságról beszéltem.
Előzmény: (ozsi 143139)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
Topik: Telemark
2012.11.12. 20:50
Igen igen, pont a fordítottját csinálta, egy picit lehet kisebb is , de azért már fájt neki délben, nem volt őszinte a mosolya...

Amúgy elég gyenge lehet a társaság, ha ennyi ideje van írogatni.
Előzmény: (Ró 143136)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2012.11.11. 21:54
Kimaradt a felsorolásból egy fontos szempont. Ha nem csak a minőség, de a papír is számít mindenképp meg kell nézni mire is használható az a végzettség amit ad tanfolyam.
Előzmény: (ozsi 143114)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2012.11.07. 21:56
Egyetértek a síoktatás kemény meló!
Előzmény: (vasssy 142770)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2012.11.07. 21:04
Kíváncsi lennék mit értesz kemény pénz alatt?
Előzmény: (Ró 142766)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2012.11.05. 08:44
Bocsi, hogy csak most válaszolok, nem azért, hogy szítsam a tüzet, vagy, hogy enyém legyen az utolsó szó, azért írok hogy egy kicsit megértsd az álláspontomat.

Télen nyáron oktatással foglalkozok, és nagyon utálom azt a mondatot, hogy az "oktatás drága". Túl sokszor halottam már, ráadásul olyan területen is ahol még ennyire sem igaz mint itt a síelésnél.

Szerintem soha nem írtam olyat, hogy aki nem tudja megfizetni az egyéni oktatást az érezze magát szarul... Azokat nem tudom megérteni, akik nálam alkudoznak, utána pedig minden délben és este étterembe járnak és utána panaszkodnak, hogy drága az oktatás.

Azokat a cinikus mondatokat meg nem neked szántam, több bekezdésben többek felvetéseire válaszolgattam.

Ha egyszer szeretnéd azt az 5 perces beszélgetést megejteni személyesen, szívesen látlak. Január 6- március 23 Pinzolo, 5 perc csak belefér.
Előzmény: (minerel 142152)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2012.10.28. 22:18
Síoktatás változik, mások voltak az igények régen és most. Sajnos a Magyar síoktató képzés mindig le volt maradva egy kicsit, és magamat ismételve mindig is a mennyiségre hajtott, nem a minőségre.

Akit említesz régóta a síoktatás szégyene, de mint látod van akinek bejön...

Olyan, hogy nemzetközi minősítésű síoktató, soha nem volt, ez csak egy marketing fogás volt, hogy el lehessen adni a síoktató képzést...

Létezik olyan rendszer ahonnan nem kerülnek ki rossz síoktatók, csak éppen kevesen választják ezt az utat, pedig már itthon is elérhető.
Előzmény: (surf 142079)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2012.10.28. 21:22
Nem szokásom mások zsebében turkálni!

Olaszországi árakat ismerek 6x2 óra csoportos 160-180 euro/fő (általában 12-15 fő van egy csoportban) , egyéni óra 30-65 euro/fő iskolától függően, míg a magyar árak 5-6x2 óra 60-70 euro/fő és van ahol még felszerelést is adnak hozzá(és nem szokott 10 főnél több lenni egy csoportban), az egyéni 15-30 euro/fő, ez szerinted drága???

Ha már szeretitek másik oldalról is megnézni a dogokat: jelenleg csak olyan oktató dogozhat külföldön, akinek megvan ugyanaz a vizsgája mint a helyieknek.Nálunk is pontosan ugyanolyan képzés mint az olasz, osztrák vagy francia minimális eltérésekkel. Jelenleg az olasz képzés 12-16 ezer euro és 3 évig tart (ugyanez a szint kb ugyanennyibe kerül Magyarországon is, csak éppen fényévekkel tovább tart elérni). Ezután drága az oktatás?
Sajnos a magyar OKJs képzés nem igazodik a nemzetközi képzésekhez, ahogy a magyar törvények sem.

Igényes síoktatás??? Igazad van, minél magasabb szolgáltatást kell nyújtani, minél alacsonyabb áron!!! Ja, hogy ez hosszú távon nem tartható, nem baj, végül is ott a nyár lehet dogozni reggeltől estig, hogy aztán télen minél több tanítványt okulhasson olcsón...

Ja és villanyszerelésben jó vagyok, még nem égettem le egy házat sem...
Előzmény: (minerel 142074)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2012.10.28. 17:30
Az pedig tetszik nem tetszik el kell ismerni, hogy az oktatás drága, főleg az egyéni.

Szerintem ezt a mondatod gondold végig még egyszer. Ha a síbérletért, szállásért, ellátásért pontosan ugyanannyit fizetsz mint mondjuk egy osztrák, olasz vagy francia, akkor miért a síoktatást érzed drágának? A többi nem az?

Magyarországon nincs kultúrája az oktatásnak!!! (és itt nem csak a síoktatásról van szó)

Sajnos nálunk a síoktató szervezetek működése kimerül az oktató képzésben!!! Síoktatás népszerűsítése nem csak az oktatók dolga lenne.
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2012.09.18. 21:18
Ne öntse, inkább árassza! Sokkal jobb ha egy pályán sok jól felkészült oktató van, mint sok botorkáló kezdő, esetleg már csúszkálni is tudó haladó...
Előzmény: (ozsi 140108)
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2012.03.02. 07:17
Halihó!

Tegnap egy nagyobb kört tettünk Pinzolo, Madonna, Folgarida, Marileva pályáin, és a mi szembetűnő volt, hogy jóval kevesebben vannak a szokottnál. Ez lehet az idei hószegény szezon eredménye is, de szerintem egyértelműen a válság következménye, sokaknak kimaradt az idei szezonban síelés.

Üdv
Bundi
Nagy Péter /Bundi/
119 élménybeszámolót írt
119
16 éve tag
2012.02.28. 08:10
Törvényi szinten szabályozva van, csak éppen senki nem tartja be. Ki kér ma számlát síoktatásról? Ha kérnének ezek az emberek eltűnnének a piacról, mert már nem érné meg nekik.

Úgy tudom ennek az oktatónak is van valamilyen végzettsége. Tudod itt jön a szigor nincs, szükség alacsony végzettségű oktatókra....

Üdv
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.