Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

macska által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (55)Időben csökkenő Időben csökkenő
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.10.17. 21:16
Szia! Én lehet, hogy inkább a 156-os méret irányába mennék.
Milyen Head lécet néztél ki,és mennyiért?
A Headben tudok segíteni, ha megnézed a profil oldalt akkor látod hol vagyok.
Úgy gondolkozz, hogy mindig egy kicsit magasabbra tenni a mércét a síléc tudásában, hogy legyen mihez hozzá fejlődni, persze nem elrugaszkodni és egyből a verseny lécek irányába keresgélni. Esetleg egy Fine one jó lehet, az még nem túl kemény és könnyen sízhető léc, de már haladó szintig sízhető.
Előzmény: (petruss21 90933)
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
Topik: Normafa
2010.10.14. 13:20
A lepke volt az akadály.
Minden ki van számolva, hány hóágyú kell, 4-6 üléses felvonó, ratrak, összeköttetés lenne a kis és nagy norma, az egyetemi, és a harangvölgy aljáig menne.
Megprópálok képet, de nem nálam vannak, hanem a cégnél.
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
Topik: Normafa
2010.10.14. 12:18
Mi is futottunk már egy pár kört a sípálya ügyében, sőt itt voltak a Doppelmayer cégtől és felmérték a terepet, megvannak a látványtervek is, de egyenlőre a bolyhos lepke tanyázik a területen.
Beszéltem egy a kerületben dolgozó tisztviselővel és ők is végigjárták már a köröket és mindig a bolyhos lepkéhez jutottak.
Volt olyan infó is, hogy esetleg a kerület kivonja a tájvédelmi körzetből Normafát és akkor elhárulnak az akadályok.
Az osztrákok lekérték a meteorológiai szolgálattól az elmúlt 10 év időjárási adatait, és megdöbbentő, de kb 60-70 napot lehetne síelni!!
Sőt, mivel a város szívében van,ezért akár éjfélig is nyitva lehetne.
Csak hát ugye a lepke...
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.10.13. 14:33
Úgy kell gondolkodni, hogy a tavalyi Raptor cipők kb 60.000.- tól vannak.

Macska.
Előzmény: (Beni_1 90764)
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.10.13. 13:09
Szia!
Nem akarok reklámozni, ha megnézed a profil oldalamat akkor látod.
Gyere nyugodtan, vannak tavalyi modeljeink amit 30% kedvezménnyel tudunk adni. Szerintem érdemes benézni elég rugalmasak vagyunk.
Előzmény: (Beni_1 90764)
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.10.13. 10:02
Szia! Ha nagy változás nem történt a lábaddal, akkor nem feltétlenül szükséges, a bélés idővel "összeesik", de 40-45 nap kevés idő ehhez.
A Raptor természetesen formázható cípő.


Macska.
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.10.13. 07:33
Szia! A mostani sícipők bélése hőre lágyuló zselés bélés, gyakorlatilag a láb melege is formálja, de tényleg célszerű lábra melegíteni, igy az apró kényelmetlenség is megszünhet.
Nem baj, ha már valaki csúszott vele, mert újra lehet formázni a bélést, ellentétben a régebbi habosítható béléssel szemben.
Mi is szoktunk melegítést csinálni és nem csak a nálunk vásárolt cípőket csináljuk meg. Természetesen ingyen csináljuk, csak rá kell szánni kb 30-40 percet.
Előzmény: (klaci 90717)
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.10.11. 16:29
Sziasztok!
Ha beleszólhatok a gyári versenysí írásokba, hogy mi az előnye és a hátránya?
Előnye, ha nem puha hóban használod akkor borzasztóan jó az éltartása,de ha friss a hó akkor kegyetlenül rossz vele csúszni.
A másik hátránya, hogy a kantni vastagsága majdnem a fele a normál síkhez képest, a gyári plattni és kötés csak egy cípő méretre rakható fel, tehát, ha el akarod adni akkor kell találj egy akkora lábú embert mint te.
Üdv
cila
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.10.08. 10:40
Szia!
A lényeg, hogy a gyári versenylécet nagyon nagy energiával és dinamikával tudod kordában tartani, mivel az teljességgel jégre van kitalálva. Ami a nagyközönségnek készült world cup sl síléc és a puhább supershape sí, nem vesz ki annyi erőt az emberből, ezáltal egy kényelmesebb, de dinamikusabb sível síelhet.
Az intelligens technologiának köszönhetően a síléc kisebb sebességnél is és nagy tempónál is megtartja a csőr merevségét, nem torzul, és ez által nem csúszik le a kanyar ívről. Nagyon sok léccel síeltem már, és pl a Fischer RC 4 slalom léc is szenzációs jó volt, hiszem, hogy a lécek között, ha azonos kategóriát nézünk nincs nagy különbség.
Ami talán a Head mellett szól az tényleg az, hogy( bár paraszt vakításnak tűnik)tényleg müködik a technika benne.
Érdemes kipróbálni, de hozzá teszem, hogy érezhető legyen a technika, kell tudni síelni.
Szia.
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.10.07. 13:42
Szia MGY!
A KERS-ről azt tudom mondani, hogy az élváltást gyorsítja fel.
Nagyon érdekes volt menni vele, márciusban síeltem 5 napot a supershape kers-es sível, és igazán nagy sebességnél és rövid lendületnél éreztem egy olyan plussz lökést a tehermentesítésnél amit eddig nem tapasztaltam.A hivatalos verzió, hogy a kötés alá került egy merevítés féle ami össze van kötve a chippel ami tölt a kanyar ív alatt és utána mintha kilöttek volna. Nagyon jól müködött és kiváncsi vagyok, hogy a FIS engedélyezi-e vagy sem, mert a tavalyi SL RD gyári versenylécemben nincs semmi technika, de az ideiben ott a chip.
Kicsit olyan, de mondom nagy sebességnél érezhető erőteljesen, mintha az élváltás egy gumi asztalon történne.
Most megyünk október 20.-tól Hintertuxra és ott az összes lécet letesztelem, utána tudok bövebben irni róla.
Addig is, ha bármi kérdés felmerül akkor szívsen válaszolok.
Jó havas telet addig is!
Üdv
cila
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.10.07. 12:55
Sziasztok!
Nem akartam megbántani senkit csak segíteni a jó választásban, és igen, ha tudok akkor többet fogok bejelentkezni,hogy segítsek.Sziasztok.
cila
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.10.06. 21:09
Nem nagyon értelek "huligan"!
Kétlem,hogy van komoly keresni valód a fórumban.
Tény, hogy a Headnél dolgozom és nem én találtam ki, hogy Fine One sílécet keres, gondoltam segíthetek, hogy jó léc kerüljön a lábára.
Üdv.
cila
Előzmény: (huligan 90377)
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.10.06. 16:56
Szia, ha esetleg segíthetek a síléc kiválasztásánál, akkor üzenj vagy gyere be a Lövőház utcai HEAD boltba,itt meg tudom mutatni, melyik lehet jó Neked.
Szia.
cila
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.09.27. 09:39
Szia Flow Ride!
Mentem 2010 márciusában a supershape kers síléccel.
Nagy tempónál az élváltás villámgyors lett és meglepő módon kirug a léc amikor tehermentesíted.
Hatalmas élmény volt, rövid lendületben gps -el mért sebesség 68,7 km/h volt.
Szenzációs síléc!!!
Előzmény: (flow ride 90089)
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2008.09.27. 18:40
Sziasztok! Október 22-26 ig van az évadnyitó gleccserfesztiválunk tuxon!
Szállás 4 éjszakára + 3 napos bérlet= 53.500.-tól,/fő, 4-6fős apartmanokban.
Szállodában pedig 109.900.- tól, félpanzióval/fő.
Üzenjetek, vagy hívjatok még van egy pár helyünk.
06703760635
elsőelőző
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.