Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

libella által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (145)Időben csökkenő Időben csökkenő
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2002.12.16. 22:25
Szia!

Megerősítem Katit, igen kellemes hely, főleg családi síelésre. Van egy igen hosszú pálya is a hegy körül lefelé.
Osztrák színvonalat idéz sok minden.
Egy bosszantó azért kicsit sokszor előfordul, áramszünet. Lehet hogy azóta üzembiztosabb lett, ne akarom leszólni.
Nem tudom, milyen áron van a szállásotok, mert lehet, hogy az osztrák szállásokkal "versenyképes" már. Ha így van, akkor én inkább Ausztriát ajánlanám. Azéret ott annyival nagyobb pályarendszerek vannak.

Fehér Gábor
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2002.12.16. 22:19
Szia!
A Tonalei pályákat akkor Neked találták ki, szélesek, jók, csak unalmassak.
Viszont, ha - mint írod - nem vagy valami jó síelő, akkor a gleccserre nem ajánlom a felmenetelt, mert ha olyan az idő, akkor nagyon kemény (firnes) a hó, és eléggé kapszkodni kell.
Jó síelést.

Fehér Gábor
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2002.12.16. 22:15
Nem ajánlanám Ponte di Legnot, mert naponta fel kell buszoznotok Tonaleba. Ilyenkor egész biztosan haza tudtok síelni.
Tonale viszont elég unalmas pályákkal van tele. A gleccser jan. febr. általában le van zárva!!! erre figyeljetek! Az időjárás nagyban meghatározza, hogy kinyitják-e. Itt is szempont, hogy a gleccsertől visszafelé (Tonale) nem tudsz síelni, csak busz, vagy autó.
Valaki azt írta, hogy mindegyik szállás pályaszállás. Óvatosan ezzel, ugyanis ha a lenti 8 emeletesek valamelyikében van a szállás, akkor reggelente busz, autó, vagy kb. 400 m gyaloglás felfelé!!!
Ha erre a tájékra mennétek, akkor én Madonnát, vagy Folgaridát ajánlanám inkább. Innen is át lehet menni egy napra Tonaleba, a síbérlet érvényes egy napra.


Fehér Gábor
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2002.12.16. 22:06
Megerősítem az eddigi ajánlatokat, ill. kiegészítem.
A Maria Alm-Hintermos-Dienten-Mülbach síhinta valóban ragyogó, sokszor voltam én is. Itt egy lényeges szempont van, hogy hol a szállás?
Ugyanis ha nem Hintermosban vagytok, akkor az oda úthoz először Hintermos-ig kell felmenni. Visszafelé már OK.
A Saalbac-Hinterglemm, amit szintén ajánlottak, nem igazi síhinta, bár ragyogó hely, és valóban messzire lehet barangolni. Itt pl. állandó éjszakai pálya is van, ami nem kerül plusz pénzbe, a síbérlet jó rá.
Viszont ajánlanám még , ha ennyire szereted a síhintát, a Sella Ronda-it (Olaszország)! Ez tényleg nagyon jó. Itt tkp.-en a Dolomitokat tudod körbesízni. Egy kezdő is meg tudja csinálni egy nagy alatt.
Írj, ha bővebbet szeretnél tudni.
Üdv, Fehér Gábor

Fehér Gábor
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2002.10.10. 21:20

Szia Kauk!

A felsorolt terepekből én Bormiót asjánlom, de ott is mindenképpen Livignot. Ha tudsz, Livignoban legyen a szállásod is, mert nagyon jó síterep, ezenkívül vámszabad-terület lévén nevetséges áron tudsz tankolni ill. italokat, kozmetikumukat és műszaki cikkeket vásárolni. Nagy élet van esténként a településen.
Bormió nem nagy síterep. Tonaleban pedig egyhangú egymás mellett lefutó egyenes pályák vannak (egy kivételével), a gleccseroldal pedig nincs visszafelé összekötve Tonalei pályákkal.
Cortina igen drága.
Fehér Gábor
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.