Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

libella által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (145)Időben csökkenő Időben csökkenő
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2007.12.15. 20:19
A Kohlmais oldalról nagyon könnyű átmenni, mert lecsúszol a kabinos aljáig, és a Schatbergre vezető kabinos innen indul. Nem kell átmenni gyalog semmilyen úton. (Visszafelé a Schattbergről pedig az út felett felüljáró van, ahol átgyalogolhatsz a Kohlmaisra vivő kabinoshoz.
Hinterglemmben viszont ha a Reiterkogelről csúszol le, akkor bizony gyaloglás van a túloldalra. (Kicsit fárasztó is.)
Viszont ha nem a Reiterkogel lábánál akarsz átmenni, hanem átcsúszol a Hochalmra Lengau felé, akkor itt lecsúszva cssak az úton kell átgyalogolni a kabinoshoz, ami a Zfölferkogelre visz. Vigyázat! Az ide visszajövő fekete pálya kezdőknek, bizonytalanoknak nagyon kemény?
Én szűk pályával nem találkoztam itt, attól nem kell tartani.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2007.12.12. 22:15
Szia "siman"

Nem tudom, mennyire tud síelni a gyerkőc, de azért Leogangtól átsíelni gyerekkel nem túl könnyű.
Inkább kocsival ugorjatok át (Hinterglemmig, mert Saalbacban nem könnyű a parkolás.)

Attila Te meg ne fájdítsd itt egy pár síelő szívét, lécci! csússzatok, ne áradozz, mert már tiszta sárga vagyok. (v.ö. irigység)
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2007.12.03. 18:41
Attila infójához annyit még, hogy ha már bárki elautózik ide, akkor mindenképpen a Grand bérletet vegye meg. Megéri!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: Obertauern
2007.12.03. 18:19
Az hogy Schladming a meredekebb kategória, enyhén szólva butaság. Sőt!
Egyformán jó.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: Sestriere
2007.12.02. 23:21
Én már voltam ott síelni.
Nagy és változatos rendszer.
A szállásotok viszont ne a Grangesies (Lehet, hogy nagyon rosszul írtam a település nevét, de lusta vagyok utána nézni) településen legyen.
Elviekben haza lehet síelni, de a rendszerbe való becsatlakozás kicsit guzmis. Egy kis felvonó szállít fel, de még ide is elég sokat kell gyalogolni, mert egy nagyon meredek hegyoldalra épültek az apartmanházak. Azért síbusz is van. (Igaz ahhoz is sokat kell gyalogolni.)
Egyébként ha már idáig elmentek,,akkor miért nem mentek tovább Brianconig? Az egyik legjobb Fr. síterep.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2007.11.03. 21:20
Laci!
Néhány hozzászólással alább ezt írtad:

"...Annyira elképzelhetetlen, hogy pl. egy TV2 fantáziát lásson egy ilyen jellegű műsorban? Biztos, hogy csak a táskásnyerőmónikabalázsosnagyonvalóvilágosfalkás megaprodukciók vonzzák a TV elé a nagyérdeműt? Szeretném hinni, hogy nem..."
El kell, hogy keserítselek. DE!!!
Tudomásul kell venni, hogy a kereskedelmi televíziók műsorkészítési alapelveinél nincs szakmai, tartalmi szempont! Egyetlen egy szempont a döntő, hányan nézik a reklámozók szempontjából kiemelt (18-45 év) korosztályból. Ha a nézettség a Győzike és családja álsíelésére, álszerencsétlenkedéseire, Valkó Eszter féle (Kokóval dúsított) baromkodásaira jön be, akkor azt fogják nyomni.
E sorok írója tavaly megkereste a műsor szerkesztőjét konkrét műsorstruktúrával (szerkesztés, tartalom, stb.) ingyenes közreműködést javasolva. Válasz nem jött.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2007.10.30. 00:21
Amióta összekötötték Ponte di Legno-val, azóta élvezetesebb lesz azért, mert a Tonalei pályák iszonyú unalmasak. Egy kopár hegyről egymás mellett jönnek le, majdnem párhuzamos egyenesek formájában.
Egyszer azért érdemes megpróbálni.
Amint azt korábbna írtam, bármilyen tubust (napkrém, fogkrém, stb) óvatosan nyiss ki (ill. otthon jól zárd le!), mert 1800-on kinyomódik, ha nem a nyílásával felfelé van!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2007.10.29. 23:56
Schladmingot miért hagytátok ki? 460 km Bp-től, és a kb. 80 km-es rendszerben mindenki talál ragyogó pályákat. (Schladming -Rhormoos főként a kezdőknek és gyerekeseknek ideális.)
Üdv
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2007.03.08. 10:50
Eni!

Szerintem a Planai-on és a Hauser Kaiblingon jó hó lesz, legfeljebb a Hochwuerzeni átkötés lesz délutánra problémás, mert ott teljesen le kell csúszni az új kabinosig, hogy a két heyget összekössétek.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2007.02.20. 14:21
Egy jótanács a gyanútlan síelőknek.
Ha Ausztriában netán korábban hazajönnél, vagy bármilyen egyéb okból megmaradna a bérleted, és el szeretnéd adni, azt nagyon körültekintően tedd, ugyanis nem átruházhatók (még a nem fényképesek sem!), és ha rajtakapnak, 250 euró büntetést kell fizetned!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2007.02.15. 21:25
Legfrissebb jelentés a Schladmingi pályákról. (Reiteralm, Hochwuerzen, Planai, Hauser Kaibling.)
Az összes pálya síelhető, a rendzserek összeköttöttek, annak ellenére, hogy napközben 1200 m-en plusz 6 fok körül van, és éjszaka is alig közelíti a mínuszt. (1800-on azért éjszaka mínusz van.)
Kb. 1400 m. felett friss hó van, és nagyon jók a pályák.
Felteszek pár képet (2007.02.15-én készültek)
Rohrmoos11.jpg
Hauser-K-palyaveg1.jpg
Planai-palyaveg1.jpg
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2007.02.08. 22:11
Megerősítem, hogy van "punktekarte", ráadásul amikor a párom ilyet váltott, mert kicsi volt a gyerkőc, akkor a végén még a kártyán lévő maradék árát vissza is adták. (nem tudom, ez egy gesztus volt-e, vagy természetes nekik.)
Még egy tapasztalat. Tavaly előtt a barátaink beugrottak Hinterglemmben a kabinosnál lévő kölcsönzőbe, és a 6 éves lányuknak kéertek egy sisakot. Odaadták, mire ők kérdezték, mennyi lesz a bérleti díj egy hétre, Semmi, vigyék el, csak szombaton majd hozzák vissza. - felelték.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: Reiteralm
2007.02.05. 22:12
Szia!
Véletlenül Rohrmoosról nincs fotót? Most hétvégén indulunk ide pici gyerkőcökkel. (Akár az e-mail címemmre is küldhetetd közvetlenül.)
Köszi
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: Koralpe
2007.01.08. 20:27
Ma mentek barátaink reggel, és üzentek:
Teljesen jó hó van, kezelt pályák, napközben +1 oC körül.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.12.20. 21:24
Egyrészt az alábbi topicban már megkezdődött "kitárgyalása" az opusznak,
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=4503

másrészt pedig nem a szegény Gáspár Győzőn kell(ene) csak elverni a port.
Tudomásul kell venni, hogy a kereskedelmi televíziók azt adnak, ami a nézettséget növeli (18-45 éves korosztályban!!!). Ha ez a borzalom (értem a műsor egészére, tartal(matlan)mára, szerkesztésére, vágására hozza ezt a nézettséget, akkor minden "rendben van".
Én - bevallom - aránylag sokszor megnézem, mert olyan, mint a Kiszel Tünde, Fásy mulató, vagy az Anett(ka) műsor ami annyira rossz, hogy már nézhető.
Az más kérdés, hogy a síelés, mint műfaj itt csak paródiaként jelent meg. De hát miért éppen ezt venné komolyan egy kereskedelmi televízió?
Igen. Irritáló valóban, hogy repülővel ki "Insbrukba", ott mindent venni, vagy bérelni, és nyavalyogni, hogy milyen rossz itt a Kohlerhofban! (Voltam ott, nagyon kellemes szálloda.) Aztán persze a fürdőköpeny fordítva van rajta (még az is lehet, hogy a címkét így nem kellett kitakarni, mint Beja asszony hátát.
Aztán szegény Virág fején vágásról vágára ugrált a bukósisak és a kötött sapka.
Azért a gagyihoz is érzék kell ám! Mármint a képernyőre viteléhez.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
Topik: SKI AMADE
2006.12.19. 14:24
Akkor "zsoci" Neked ismerős ez a kép, ugye?
"csak 1,5 napig havazott egyfolytában, amikor legutóbb kint voltunk.
"timici"-nek pedig kedvcsinálónak tettem fela atörpénk egy fotóját.
Irigyellek Zsoci, hogy ide mentek. Majd jövőre talán már mi is ide újra.
Adler-havazas-elott.jpg
havazas-utan.jpg
Adam-sisakban.jpg
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.12.18. 20:31
Üdv, "herogirl"!
Egyrészt: Miért kell mindenáron 3000 m-es "pályarendszer"? (Vélem, itt az induló magasságra gondoltál, mert előbb utóbb minden pálya lefelé megy.)
3000 m-ről leginkább Fr. országban lévő pályák indulnak, de nem is ez a lényeg.
Ha elég a 2000 méter feletti indulő magasság (főleg januárban, amikor azért az a bizonyos fenék be tud ám fagyni rendesen 2000-en is), akkor Livignot merem ajánlani.
Nem értem pontosan a 100 eFt-ra tett utalást? Kettőtöknek síbérlettel együtt legyen annyi, vagy miként értendő?
Pl. 33 euróért/fő reggelivel, vagy 45-50 euro/fő fépanzióval megfelelő lenne? (Pályaszálláson természetesen.)
Ha igen, írj egy e-mailt.
Üdv
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.12.18. 20:02
Azért az megérne egy estés összefooglalót, ha síoktatást szerveznénk egy alábbi összetételű csapat számára:
Anettka, Fási Ádám, Pákó, Kiszel Tünde, Sebeők János, Sóbernorbi, Zalatnay.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.12.18. 19:56
Stani! Ne idegeld itt a nagyérdemű sítársakat!
Feledhetetlen lesz, az biztos!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.12.16. 10:56
Én ma de. (dec. 16.) néztem meg a TV2-n a síelési "műsort".
Ma délelőtt a TV2-őn az alábbi címmel ment 10.20-kor "Kalandjárat" - Kandász Andreával.

Penetráns, felháborító és összehányt műsor véleményem szerint.
Nem tudom néztétek-e netán?
Felháborító, hogy arról "szólt", hogy néhány stábtag és egy-két "sztár" milyen jót bulizik.
Semmit nem tudtál meg igazán.
Hozzá nem értő szerkesztés, álszakmaiság.
Idézek:
- Gyalogolni hol szabad a pályán?
Szakember válasza: - A szélén.
- Melyiken?
- Vagy a jobb, vagy a bal oldalon.

Körülbelül ez volt a nívó.
Én elhatároztam, hogy véleményemet megírom nekik is, nem mintha bármennyirre is számítana.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.