Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

EszterM által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (62)Időben csökkenő Időben csökkenő
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.03. 22:47
Na, a helikopterről le tudnék mondani, de ugyanez autóval tudna vonzani...:) Látszik, hogy öregszem, már dámának készülök...:)
Előzmény: (Stani 83143)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.03. 22:29
Még azt lehet, hogy a feleséged átjön a mi iskolánkba tanítani, ahol a jövő héten síszünet van.))) Engem minden megoldás érdekel!))

Tény, hogy Salzburg tartományba hétvégére kiruccanni nem éri meg.
Előzmény: (borbirol 83147)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.03. 22:23
A mi szállásunkat még nem vitték el, ide mehettek, ha akartok! Tényleg milyen az élet, a múlt héten nem tudtam plusz egy apartmant keríteni, most meg nem tudom lemondani...:)
Előzmény: (borbirol 83142)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.03. 20:34
Hátha mást is érdekel: minél több napra tud elmenni valaki, nekem annál jobb, de a 4 is több a semminél. A lényeg az, hogy legkésőbb kedden (02.09.) kellene megérkezni és szombaton (02.13.) hazautazni, egyéb nem lehetséges, mert a szállásadók így tudnak fogadni. Tehát ha valaki nem tud most szombaton elindulni, az nem gond.
Előzmény: (Palcsi 83082)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.03. 18:53
Írtam Neked magánba!
Előzmény: (Palcsi 83082)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.03. 12:14
Most szombattól, tehát február 06-tól 13-ig átadó Saalbach-Hinterglemmben egy 4 fős stúdió-lakás 70 euró/ éjszakért. Ahogy múlik az idő, és nem javulunk egészségileg - sőt a férjem romlik-, az árból és az időtartamból is kész vagyok engedni! A szállás pályaszállás, a ház elől indul a Mitteregglift. Tökéletesen felszerelt konyha, sítároló, ingyenes parkoló a ház előtt, minden van, Katáék mindenben segítenek, ez is fontos!
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.02. 20:40
Igyekszünk, igyekszünk, most egész élénk Juli.:) Azért most is tanultam valamit: jövőre kötök lemondási biztosítást.
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.02. 18:02
Örülök, hogy tetszik! Nem akartok véletlenül egy héttel tovább maradni?:)
Előzmény: (Sörapu. 82880)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.02. 15:57
:( Tényleg kár. Persze simán lehet, hogy addigra jól lesz a gyerek, és el tudunk menni. Csak az a bajom, hogy az 1 hetes fekvéstől jól legyengült, amúgy is egy Nádszálkisasszony. Viszont ahogy nézem a feltételeket, mindenképpen ki kell fizetnem a szállásdíj 100%-át, úgyhogy ha nem tudom továbbadni, legfeljebb elmegyünk később pár napra.
Előzmény: (pepe67 82858)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.02. 14:44
Annyi a változás, hogy nekem kellene helyettünk valakit keresni, tehát:

2010. február 06-tól 13-ig átadó Saalbach-Hinterglemmben egy 4 fős stúdió-lakás 70 euró/ éjszakért. A szállás pályaszállás, a ház elől indul a Mitteregglift. Tökéletesen felszerelt konyha, sítároló, ingyenes parkoló a ház előtt, minden van, Katáék mindenben segítenek, ez is fontos!
Előzmény: (EszterM 82836)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.02. 13:26
Kedves síelők! Egy hete ülök itthon a betegeskedő gyerekemmel - ezért is írok ennyit a fórumra:) -, és egyelőre nem látom nála a nagy javulást, sőt a család többi tagja is panaszkodik torokra, fülre, stb. Van nekünk viszont egy február 06-tól 13-ig lefoglalt szuper 4 fős stúdió-lakásunk Szentes Katalinéknál. Minthogy nem vagyok abban biztos, hogy szombaton el tudunk utazni, és nem szeretném, ha Katát kár érné, felajánlom, hogy aki ebben az időben tutira el tud utazni helyettünk, az keresse meg Katát! Üdv: Eszter
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.02. 12:54
Sajnálom, ha kioktatásnak vettétek, amit írtam, nem rossz szándékból és mások feletti ítélkezésből tettem. Én csak azt mondom, hogy 1. érdemes tisztában lenni a szabályokkal, 2. ha tisztában vagy vele, el tudod dönteni, hogy megszeged-e, 3. ha úgy döntöttél, hogy megszeged, ne csodálkozz, ha lesznek következményei. Szerintem jó, hogy snow woman leírta ezt az esetet, mert aki akart, tanult belőle. Igen, huligan, én általában betartom a szabályokat, mert ilyen a természetem. Te azt is mondhatnád, hogy gyáva nyúl vagyok.:) Én meg azt, hogy láttam embert bíróság előtt, aki 65 km/h-ás sebességgel ütött el embert. Ha 50-el ment volna, ugyanúgy elütötte volna, csak nem vádlottnak hívták volna. Sz.r érzés.
Előzmény: (huligan 82803)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.02. 12:35
OFF: Csaba, szerintem tévedsz. Ha lenéznek minket, bizonyosan nem a szendvicsekért. Az osztrákok, németek, svájciak, hollandok erősen spórolós népek. Nem arról ismerszik meg a gazdag, hogy esztelenül szórja a pénzét. Az intelligens ember pedig elfogadja, hogy mindenki másképp érzi jól magát, mindenkinek mások a prioritásai, és nem ítélkezik afelett, akinek mások a szokásai, amelyekkel nem bánt senkit sem. Ne mondjuk már, hogy nem drága a hüttében enni -főként inni -, mert az. Itthon senki nem adna 1200 Ft-ot egy csésze forralt borért, kint meg töltjük, mintha kötelező lenne inni. Valaki szán rá pénzt és időt, más meg nem. De hogy ez alapján kellene embereket megítélni - na ne már...:)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.01. 21:16
Hát, ez tényleg rosszul hangzik...:((( Azt hiszem, a kevés hóból jóindulattal sem lehet sokat csinálni. Olvastam tegnap valahol, hogy az USA-ban kozmetikázzák a hójelentést, nyilván máshol is megteszik...( Remélem, nekünk lesz igazi havunk!
Előzmény: (Síperri 82683)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.01. 14:39
Még jó, hogy nem mindenkinek ugyanaz jön be - képzeljétek el, hogy mind ott tolonganánk egy bizonyos pályarendszer bizonyos felvonója előtt...:) Brrr... Nekünk pl. egyáltalán nem volt szimpatikus Turracher Höhe, pedig olyanok vittek oda, akik rajonganak érte. Ugyanígy voltunk Gosauval - a barátaink, akikkel mentünk, azóta is ott síelnek, nekünk meg egyszer bőven elég volt. Van, aki szeret álló nap egy kék pályán nyugodtan síelni fel-le, más a fekete pályák változatos rendszere által szerezhető adrenalin-szint emelkedésre vágyik. Már írtam, hogy Sölden, amit itt a fórumon is nagyra értékelnek, nekem nem jött be, mert utálok reggel 1.5 órás sorokat kiállni, hogy egy nagy felvonóval eljussak az első pályáig. Bár táj szempontjából Sölden fantasztikus. Itt Saalbachban szerintem nagyon jó, hogy sok felvonó visz fel, nagyon változatosak a pályák és átlagos sítudással is a legtöbb élvezhető belőlük, óriási utat lehet megtenni lécen egyszerre, sok az erdei pálya, amit én nagyon szeretek, és a mi tempónkban 5 nap alatt nem lehetett megunni a pályákat.
Előzmény: (Hencike 82633)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.01. 14:26
Saalbach-Hinterglemm egy völgyben van, tehát nem nehéz megközelíteni. A szállásunk is a főút közelében van. Ha esik is a hó, azért takarítják az utakat. Tavaly ennyire esett, mint most itthon, és hólánc nélkül tudtunk közlekedni, legfeljebb lassan. Úgy emlékszem, hazafelé elég sokat álltunk az autópályán is az időjárás miatt, de nem volt kibírhatatlan.
Előzmény: (pepe67 82608)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.01.31. 22:37
Azt hiszem, pechetek volt azzal, hogy nem volt elég hó. Nekünk tavaly túl sok volt, de azért nem adjuk fel, idén is keressük az ideális mennyiséget!:) Egyébként Leogang tényleg nagyon jó rész, mi tavaly csak 1x csúsztunk át a folyamatos havazás miatt, de akkor sütött a nap, és nagyon kellemes volt. Én nagyon élveztem a hazautat is Leogangból Hinterglemmbe, sok erdei pályán mentünk.
Előzmény: (Síperri 82527)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.01.30. 13:30
Én meg azon vagyok ledöbbenve, hogy Te le vagy döbbenve.) Nem azt mondtuk, hogy a világ legnagyobb csalói vagytok. Ha nem jelented be a takarítónődet, nem kérsz számlát a fodrásznál, az ovis tornáról nem adnak semmilyen papírt - nem ettől áll meg a világ, nem ezért lesz deficites az államháztartás. De azért tisztában kell lenni azzal, hogy mi a szabály, mi az, aminek a megszegése valakinek még belefér, de azért nem illik felháborodni, ha a hatóság - jelen esetben az üzemeltető - azt mondja, hogy ejnye-bejnye. Nem hívták rájuk a rendőrséget, nem festettek a síkabátjukra skarlát-betűt, csak azt mondták, hogy tilos átruházni a bérletet. Szerintem nem olyan bonyolult ezt megérteni, és azt is el tudom hinni, hogy megértés után is sokan vállalják a kockázatot.
Előzmény: (rebka 82361)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.01.29. 22:13
:) És még mennyien nem a fórumról...:) Legalább nem fogunk félni magányosan a hegyen...)Tavaly eloszlott a tömeg, pedig akkor is e körül az időpont körül voltunk. A "mi" liftünknél - Mitteregglift - reggel nincs sor, később meg nem gond egy kis pihenés sorállás közben. Én csak a Zwölferkogelbahn-nál emlékszem kb. 10 perces sorra.
Előzmény: (pepe67 82323)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.01.29. 14:03
Azon somolygok, hogy egyrészt el vagyunk ájulva, hogy milyen profik az osztrákok, hogy kezelik a pályákat, milyen jó liftjeik vannak, takarítják az utakat, ha felbukunk,lehoznak a hegyimentők, stb., másik oldalról puffogunk, hogy ennek ára van. Aki biztosra akar menni, az vehet napi jegyet, nem kötelező megvenni a bérletet. Igaz, így drágább, de ezzel az árkülönbözettel megfizeted azt, hogy nem buksz el egy x napos bérletet. A bérlettel viszont pénzt takarítasz meg, de van benne kockázat, hogy rossz lesz az idő vagy influenzás leszel. Én nem bánnám, ha mi magyarok elkezdenénk megszokni a szabályokat külföldön - hátha lassan az itthoni mentalitásunkra is kihatna. Nem gondolom, hogy a sípályák üzemeltetői nem számolják bele a csalásokból eredő bevétel-kiesést is az árakba, úgy, ahogy a biztosításokba, az adófizetésbe és minden egyébbe is bekalkulálják. Nem állítom, hogy nem hallottam még olyat, hogy kisbaba szülei felváltva síeltek ugyanazzal a bérlettel - de én pl. nem csináltam meg. Mert ez a szabály akkor is, ha nem tetszik.
Előzmény: (klaci 82260)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.