Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

turbogabor által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (68)Időben csökkenő Időben csökkenő
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2012.01.17. 07:29
Csá Cool!
Egyetértek. Szerintem a másik hazafelé tartó út jobb, bár hosszabb, (vissza az Armera felvonó felé az Armera pályán, aztán a fel a Gros Crey csúcsra és hazáig siklás:).
Előzmény: (coolman 130927)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2012.01.16. 16:13
Tényleg, a check listnél is odahívtam az angol srácot és segített amit nem értettünk, ilyet máshol nem csináltak:)
Átadásnál meg azt mondta "perfect":)
Abban igazad van, hogy az átsiklásoknál sok a kék, zöld, de a központi részen viszont egész nap lehetett aránylag komolyabb pályákon síelni. Nekem a kedvencem a Coloreux 3-as beülő pályái voltak, rövidek, de lendületesek, és bárhol mentél ki róluk, bárhol visszatérhettél valamelyik ágára, nekem az nagyon bejött.
Előzmény: (Genon 130875)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2012.01.16. 13:58
Sziasztok!
Mi is hazaértünk vasárnap hajnalban. Azt hiszem nem túlzok, ha azt mondom (illetve a társaságban szinte mindenki) hogy élete eddigi legjobb síelése volt. Ekkora mákunk ritkán lesz, hogy leszakad 3 méter hó aztán meg 6 napig szikrázó napsütés, -5 +5 fokok:)
Szóval az utsó 10 km-t 3 óra alatt tette meg a busz a sok idióta miatt, de sebaj addig jól haladtunk, és a szobát is gyorsan megkaptuk.
Szóval......:) A szállás fantasztikus jó helyen van szerintünk, 20 m-t kellett gyalogolni, és már a "Chaudanne" pályán csúsztunk is lefelé. Amit nem értettem. Miért kerül drágábba Valloire??????? Szerintem Valmeinier sokkal jobb. A Valloirei pályák nekünk nem jöttek be, de a legbrutálisan legjobb rész a központi Crey du Quart!!!! Hát időnk nagy részét ott töltöttük, marha jó piros pályák szinte alig ember, ja és nem mellékesen egész nap oda tűzött a nap, pálya közepén egy marha nagy hütte. Mi kell még?:)
Onnan hazafelé mintegy 3-4 útvonalon is mentünk, változatosak voltak napjaink.
Egy szó mint száz, az első olyan francia terep, ahova mindenképpen vissza szeretnék menni (most a tudásom miatt csak a könnyebb pályán kívüli részek voltak meg), mindenkinek ajánlom, a szállást is, mert szerintem nagyon jó helyen van, 1,5 óra onnan Valloire.
Ha kérdés van írjatok.
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2012.01.06. 09:31
Na akkor most jöhet az újabb és egyben utolsó kívánság.
Hóesés álljjjjjjjjjjjjjjjjjjj!!!!!!!!!!!! :)
Ez azért már kicsit durva. Átestünk a ló túloldalára, most már a nagy hó miatt nem tudják a pályákat megnyitni, max a 10 %-a megy, gondolom úgy vannak vele, míg esik, fölösleges csinálgatni. Azért bízok benne, ha ma elállna (előrejelzés szerint igen), akkor vasárnapra egy részét már ki tudnák nyitni. A középső rész totál zárva, Valmeinier egy felvonó, Vallorieban sem jobb a helyzet:( Sose gondoltam, hogy egyszer a sok hó miatt kerül veszélybe a síelés egy-két napra.
Ja és jó utat mindenkinek aki ma indul, Kint találkozunk remélem.
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2012.01.04. 16:25
Köszi:)
Én is néztem nem hittem el:) Így jöjjön be minden kívánságom:)
Előzmény: (- Marky - 129406)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2012.01.04. 07:33
Szia!
A Hó miatt ne aggódj, úgysem tudod befolyásolni, és még mondja a havazást, idő is van még addig, bár úgy látom sokkal rosszabb a helyzet mint mondjuk 100 km-rel feljebb (mi pénteken indulunk valmeinierbe ott 230 cm hó van). Tavaly januárban voltunk itt +8 fokokban síeltünk a pályák kb 3/4-e ment. Nem volt olyan vészes. A béreleted mindenhova jó, mi megjártuk a két allosi részt na meg Pra-Loupot is kétszer, Pra Loupon marha jó pályák vannak sztem. Árakról nem tudok túl sokat, mi szinte mindent vinni szoktunk, de a kenyér stb. nem olyan vészes, bár a paradicsom ha jól emlékszem rohadt húzós volt...
Előzmény: (danizoli 129319)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2012.01.03. 13:54
De jó neked már csak holnap melózol? :)
Én még pénteken is!
A léceket most viszem kettő után éleztetni meg vaxolni. 31-én lefőztem a pörit, az fagyás alatt van, oldalas sütés alatt van (azt a menyasszonyom mamája csinálja, ő azt jobban érti:), biztosítás megkötve, még euro kell egy kicsi. Előbb egy ügyfelem áttetette a találkozót csütörtök délután négyre, hát örültem neki nagyon...mondom mikor fogok bepakolni. Na sebaj. Csak már a buszon ülnék, ott már semmi bajom se lesz. Elképesztő jól néznek ki a pályák.
Előzmény: (coolman 129182)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2012.01.03. 08:16
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Lehet bejön a jóslatom:)
Érkezés napján szombaton napsütés, -6, +2 fok. na ilyen legyen egész héten, hó van elég:)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2012.01.03. 08:12
Akkor én gyorsan válaszolok:)
Még 3-at itthon és egyet a buszon + egyet ott:)
Már csak ez tartja bennem a lelket.
Előzmény: (Bujó 129154)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2012.01.02. 12:50
Igaz.
Nekünk tavaly januárban 140.000,- volt mindennel együtt (4 főre). Mondjuk hazafelé nyomtuk neki becsülettel, szombat reggel korán kicsekkoltunk és éjfélkor már Kecskeméten voltunk!:)
Előzmény: (GYT 129081)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2012.01.02. 11:33
Osztom az előttem szólók véleményét. Csak délről lehet menni, mi tavaly januárban voltunk....horror. Rohadt messze van így délről közelítve, de nincs más út. Olyan sokba jött ki a kocsi, hogy idén busszal megyünk és Valminierbe. Oda én még egyszer a távolság és megközelíthetőség miatt nem megyek. A pályával semmi gond nincs, nekem tetszett.
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.12.29. 07:50
Na ebbe volt pár helyesírási hiba, de azt hiszem érthető volt.)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.12.29. 07:49
Csá Cool!
Nem. Mi négyen tuti, de asszem mégegy négy fős társaság (egyik barátom bartájáék...:) busszal, négyen pedig kocsival jönnek (asszem egy Passattal.)
Én tavaly voltam kocsival, mondtam soha többet (persze meglátjuk mit hoz a jövő. A kisbusz jó, de a gond, hogy abból csak egy régebbi Vito van. Megbízható, de inkább nem kockáztatok. A személyautó kész ráfizetés. Én full feketében nyomom, de szerintem már a szálláson is találkozunk:)... Az lesz az a szoba, ahonnan a forralt bor-pálinka kombó illata árad ki:)
Meg vagyok már hülyülve, most is melózok, karácsony előtt is nyomtam, még az indulás napján is, de aztán ereszd el a hajam több mint egy hétig!:)
Előzmény: (coolman 128646)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.12.28. 16:13
Közben megjött az utastájékoztató is!:) Csöpögnek az infók:)
Jövő hét pénteken 21:30-kor van start, úgy látom az eddigi legközelebbi francia terepem lesz:)
A fél buszt egy Recse Péter nevű ember foglalta le, na az nem lesz kis társaság:)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.12.28. 13:49
http://www.kulturpart.hu/film/27459/vizualis_orgazmus_a_hegyen

Még egy kis gyönyörűség:)
Ha egyszer erre a szintre juthatnék, bár szerintem ez már nem normális dolog...:)
Itt már ténylegesen az életeddel játszol...
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.12.27. 08:34
Már csak 11 nap az indulásig:)
Azon agyalok, hogy 30-án lemegyünk Eplénybe a kedvesemmel egy kis bemelegítésre, hogy az első nap fele ne a szokásos rinyálással menjen el "hogy én nem tudok síelni, meg elfelejtettem"..... aztán láss csodát két óra múlva minden rendben és úgy megy, hogy alig érem utol:)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.12.21. 07:44
Szívesen használjátok egészséggel.:) Azért tetszett meg, mert naprakész, illetve hasonló, mint ami a pályák alján is szokott lenni kirakva.
Azért abban bízok, ami már nyitva van az már január közepéig nyitva is lesz. Azért egy +15 fokos melegedésre vajmi kevés az esély:)áááááááááááá még bő két hét!
Előzmény: (Brockey 127747)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.12.20. 11:29
Egy kis infó:) Ez tetszeni fog nektek:)
http://www.skiplan.pro/flash/valmeinier/valmeinier.php

Értelem szerűen ami zöld az megy, akár felvonó, akár pálya. Ha ez így lesz január elején is akkor én egy szót se szólok:) Azért még a hazafelé tartó orsiere kék pálya kellene és teljes lenne az öröm:)
Előzmény: (coolman 127566)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.12.19. 08:56
Igen, de már pár hónappal ezelőtt nyugtáztuk, hogy egyszerre megyünk és egy apartmanházban is leszünk:) Asszem kb 12-en megyünk Kecskemét-Nagykőrös-Budapest vonalról 25-35 közötti társaság:)
Ti busszal jöttök vagy kocsival?
Előzmény: (coolman 127537)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.12.19. 08:05
Sziasztok!
Örömmel nézegetem a webcam képeit:)
Karácsonyi kívánságom: essen mondjuk dec. 30-ig még vagy fél méter, aztán -10 fok január6-ig. addigra gyönyörűen kezelt pályák (remélhetőleg mindkét terepen, átjárással), január 6-tól kb. 0 fok, szikrázó napsütés egy héten át.:)
Vagy túl sokat kérek?:)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.