Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

turbogabor által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (68)Időben csökkenő Időben csökkenő
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.12.06. 12:32
Halihó. Már én is elkezdtem aggódni, de csak összejön egy fél méter-1 méter mire kiérünk január 6-ra:)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.10.24. 12:46
Csá, mi két négy fős apartman: egyikben mi a jegyesemmel (Kecskemétről) és két jó barátom (Budapestről) + két pár Nagykőrösről, ők kocsival jönnek. Előleget mi még az akció alatt fizettünk. Két éve ugyanígy voltam busszal Chamroussban, az marha jó volt, volt hó is, pedig akkor január 1-én indultunk:) Na az nem volt egyszerű:)
Előzmény: (coolman 122600)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.10.24. 11:08
Sziasztok!
Mint olvashattátok, mi is január 7-től leszünk ugyancsak a Le Vermontban:):)
Egy igen jó kis társasággal (30 év körüliek, kártyázni, kajálni, inni, ökörködni imádunk), a "laposüvegezésben" mi is benne vagyunk vastagon:) Ha nem lesz hó legfeljebb tartunk egy egyhetes ereszd el a hajam bulit:)
Előzmény: (coolman 122143)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.09.15. 13:17
Sziasztok!

Előleg befizetve:) Úgy tűnik ide megyünk január 7-én a La Vermont apartmanba.
Valaki tud írni infot az apartmanról, pályákról, és kettő közti kapcsolatról (kell e gyalogolni reggel stb.)
Előre is köszi.
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.01.27. 15:53
Sziasztok!
Gyors helyzetjelentés, mert sajna időm az nincs sok:)
Szombat éjjel értünk haza.
Összességében jó kis síelés volt, bár nagyon féltünk tőle, hogy egész hétre nagyon meleget mondott, de állítólag nagy szerencsénk volt, mert itt voltak még így is a legjobb viszonyok.
Balcons du Soleil apartman: Szokásos szűkös, de kulturált, semmi gond, (egyik szobával fizetettek ki egy kávéfőzőt, állítólag nem is használták, ezért nem vették észre, hogy el van törve...) viszont a kicsekkolás: gyerekek szóltunk hogy időben mennénk: lássa csodát 7:15-kor reggel!!!!! már az autóban ültünk!!!
Ami negatívum:
Soha többet nem megyek ide, mert rohadt messze van, csak nizza felől lehet télen megközelíteni, ne is próbáljatok más útvonalat, így cirka 1520 km!!!! Így viszont megnéztük Nizzát és Monte Carlot.
6 nap síelés: 4 nap marha meleg (8-10 fok) viszont a pályák jó állapotban (délutánra a meredekebb részek összetúrva a sok kezdő miatt). 5. nap 0 fok körül, 6. nap vescalon -20 fok!!!!!!
Viszont Pra-Loupban tökéletes körülmények, hihetetlen jó pályák, sokkal jobb felvonók!
Aki ide átment, onnantól minden nap ment át, megérte a mintegy egy órás átsíelés/felvonózás. Az oda-vissza út gázos (kétszer is tányérozás, kavicsos pályák, de ott nagyon frankó pályák.
Amikor Val-d'allosban voltunk többnyire a Vescali részen és a központi részen csúsztunk. A felvonók elavultak Fouxban (nem lassít egy kivételével, a kabinos meg.... lélekvesztő... de már építik a kabinost kiváltó ülőt a csúcsra. Hazafelé Nizzában megálltunk az Auchanban egy órára és utána jöttünk 140-el, így éjfélre itthon voltunk Kecskeméten.
Ha kérdés van írjatok, ha lesz időm válaszolok. Tömören ennyi.
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.01.14. 07:50
Ma délután végre indulunk:)
Sajnos ahogy nézem ide is megérkezett a meleg plussz fokokkal reggel kilenckor:( Azért bízok benne, hogy jó lesz, bár vízisízni nincs kedvem:(
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.01.12. 07:47
Szia Faki!
Köszönjük az infót!:)
Közben kezdek rájönni, hogy a sípálya honlapján a "Link Pra-Loup : open" részt kell nézni:) Valószínűleg ez jelenti azt, hogy át lehet menni Pra Loupba.
Egyébként én inkább a "le Seignus" részt várom úgy látom ott szép hosszú piros is van, meg ahogy olvastam ott szinte alig van ember. Oda biztos átbuszozunk több nap is.
Előzmény: (Faki 103317)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.01.11. 14:33
Ez csak természetes!
Bár ahogy hallom igencsak meleg lesz az idő egész franciában a héten és a jövő héten, azért remélem nem vízi sí lesz:)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.01.11. 09:38
Szia!
Jó nektek, 350 km előnyötök van:)
Mi péntek délután 3 fél 4 körül indulunk, de mint írtam mi reggelre szeretnénk Monacoban lenni, egy kis városnézés, aztán onnan már "csak" 160 km:) Azért valamit megiszunk szombat este beköltözés után:)
Előzmény: (vizi 103207)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.01.11. 07:40
Szia Vizi!
Mi is akkor megyünk és ott lesz a szállásunk is:)
Honnan jöttök? Mi Kecskemétről, illetve a társaság nagy része Nagykőrösről.
Előzmény: (vizi 103125)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.01.10. 10:05
Bár azt nem tudom, hogy a visszajövetelhez elég e a "ubaugets" és "crouss" liftek használata, mert még nem voltam itt. Nem tudom hogy ha felmész a Crouss lifttel a tetőre, onnan vissza lehet e csúszni a vescali részre, mert akkor kis okoskodással meg lehet oldani a visszajövetelt. Esetleg aki járt már itt az tudja e? Please help us:)!!!!!!!!!:)
Előzmény: (vizi 102942)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.01.10. 10:00
Szia vizi!

Mi nem csak azért megyünk Nizza felé, mert így kevesebbet kell szerpentinezni, hanem mi már szombat reggelre ki akarunk érni Monacoba egy kis városnézésre:) Innen már csak 160 km Val d' Allos. Egyébként mi is itt olvastuk, hogy erre célszerűbb menni.
http://www.valdallos.com/weather-slopes.html
Én ezen a linken (pálya honlapja) szoktam nézegetni, hogy mi van nyitva, és persze a webkamerákat. A piros "SOURCES DU VERDON" nevű pályán tudsz szerintem visszajönni Pra Loupból és persze ehhez kell még a kettő közti "TS POURET" beülős lift is. Amint látod mindegyik le van zárva sajna. Persze jövő hétig még változhat a dolog, csak én már egy hónapja figyelgetem, és még idén nem volt nyitva egyszer sem az átjáró:( Ti is 15-től lesztek itt?
Előzmény: (vizi 102942)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.01.03. 12:04
Köszi a válaszokat!
Mi azért egyszer-kétszer szeretnénk fürdeni, szaunázni. Én nem nagyon szeretek 4-nél tovább síelni, annyi nekem elég egy nap, aztán vacsorafőzésig még le tudunk ugrani egy-két órára:)
Esetleg ha még kérdésem lesz zavarlak majd itt a fórumon, maximum jövő hét péntekig, mert akkor indulunk már végre:)
Köszi még egyszer.
Előzmény: (czimby86 101522)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2011.01.03. 08:01
Szia Czimby86!
Először is köszönöm, hogy reagáltál levelemre.
Valószínűleg mi is ebben az apartmanban leszünk. Érdekelne még, hogy esetleg nem tudod mennyibe került a szauna-jacuzzi egy alkalomra, személyenként volt, vagy csoportnak? stb. Melyik területre írtad, hogy nem fogott meg? Esetleg a val d'allos senguinisre gondoltál, ahová síbusszal lehet átmenni?
A Pra Loupi rész egyelőre tabu, mert még mindig le van zárva az átjáró a honlapjuk szerint. Reggel mennyit kellet sétálni, hogy pályán tudjál csatolni? Vissza tudtál csúszni a szállásig este?
Bocsi a sok kérdésért:)
Válaszaid előre is köszönöm.
Előzmény: (czimby86 101163)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2010.12.23. 07:52
Ja szállás.
Abban sajnos nem tudok segíteni,mert azt nem én intéztem.
Előzmény: (stefi54 99442)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2010.12.23. 07:51
Szia Stefi!
Akkor még akár találkozhatunk is! Mi is akkor megyünk egy nagyobb bandával. Egyébként a banda egy része szintén Bács megyei (Kecskemét) és tudtommal a többiek Nagykőrösiek. :)
Előzmény: (stefi54 99442)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2010.12.14. 08:10
Elhiszem. Mondom én még csak most megyek másodszor és eddig nem tapasztaltam ilyet. De az tényleg kicsi terep Alpe D'Huez-hez képest.
Előzmény: (Xero 97937)
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2010.12.13. 15:09
Sziasztok!
Egyetértek az előttem szólókkal, bár én még csak egyszer voltam Franciaországban, illetve januárban megyek másodszor.
Ugyanis.
Előtte Ausztriában voltam néhány helyen, na meg Jasnán csatoltam életmben először, és zongorázni lehet a különbséget szerintem!
Pedig tavaly egy francia viszonylatban "kicsi" és olcsó (55.000,- volt a busz, szállás, síbérlet!!!!) helyen voltam: Chamrousse. Magyarok által nem túl preferált, de én marha jól éreztem magam, mindenben felülmúlta az addigi síeléseimet!
Úgyhogy én ott döntöttem el, hogy többet max egynapos síelésre megyek Ausztriába. Így idén is Franciaországba vesszük az irányt január 14-én Val d' Allos-ba.... immáron kocsival vagy 20-an:). Ami a legnagyobb különbség (és szerintem ez a lényeg)marha sok pálya van, és NINCS SORBAN ÁLLÁS!!!! Semmeringen voltam az új lécemmel először, ne tudjátok meg hogy összetaposták a 30 perces sorbanállások során....
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2010.12.02. 16:12
Jön még ide valaki? Mi január 15-től leszünk itt, megyünk kb. 20-an autókkal, és valami balcons du soleil apartmanban leszünk, de nem én intéztem.
turbogabor
68 élménybeszámolót írt
68
15 éve tag
2010.12.02. 16:11
Várom már, hosszú volt a léc nélküli szezon....:)
Mi a kihívás abban a felvonóban? A csákányos és tányéros felvonókat nagyon nem szeretem. Talán csákányossal eddig életemben egyszer mentem Chamroussban egy bébipályán, akkor is azért, hogy vissz tudjunk csúszni a szálláshoz:)
Előzmény: (Gabor11 95435)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.