Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Nordica Vili által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (77)Időben csökkenő Időben csökkenő
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2013.01.17. 22:15
Én most jöttem el, Veszprém felé az út nedves, kevés helyen kicsi 1-2 cm hókása, ez délelőttre eltűnik.
Ma de. tényleg rosszak voltak , de az már a műlté.
Ha esik is egy kis hó akkor sem lesz gond a megközelítéssel.
A bekötő út takarított, azzal ma reggel sem volt gond.
A parkolókat a kis ratrack és egy hótoló kitakarította.
Gere nyugodtan, Várunk, a pélyák csodásak.
Előzmény: (marzio 151339)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2013.01.16. 20:44
A kamionok közlekedéséért mindenkitől elnézést, nehezen regulázható emberek ,és normáben dolgoznak. Már csak egy dolgozik szombat reggelig, és vége, remélem ennek a rémálomnak.
Ne szidjuk az erdészetet, ez nem az ő bűnük, mi, a síarena foglalkoztatjuk őket.
Miért? Muszájból.
Magyarországon aszálykár van, és ezt hallhatjátok,a mezőgazdaságot kárpótolják is érte.
Nem publikus , de a legnagyobb az aszálykár a Bakony térségéban, de ez a terület egyáltalán nem mezőgazdasági térség, tehát nem kiemelt, nem igazán érdekel senkit.
Az elmúlt 2 év alatt pontosan 1 évnyi a csapadék hiány.
A felszín közeli források kiapadtak a felső talajrétegek teljesen szárazak 50-100m mélységig.
A mi korábban nagyon szorgos patakunk április 26-tól száraz, azaz egy csepp vízünk nem jött.
Meglehetősen sok fejlesztést csináltunk idén, és november elsején még porzott az összes tárolónk.Hó nélkül pedig lehetetlen kinyitni , síelni.
2 kényszerű és nehéz döntést hoztam:
1., 4km csővezetéket építettünk nov. elején , és nov. 10 óta ezen csurog egy kevés víz naponta, persze a vizet pénzért vesszük, a cső nem volt olcsó.
2.,December elejétől közúton 20km távolságból tengelyen, ezekkel a vadul rohangáló 40t gépekkel hordjuk a vásárolt vizet, napi 24 órában , vas. 21 órától szombat 07-ig folyamatos műszakban.
A patak 2x kicsit megindult az összes elhasznált vizünk 20%-a jött természetes úton.
A döntés és a kényszer azért volt nehéz, mert ez horribilis pénz.
Ráadásul már 2x leolvadtak a pályák és kezdhettük előről.
Eddig 28 000m3 vizet lőttünk el, azaz 70 000m3 havat gyártottunk le, melyhez most egy keveset adtak az égiek, az össz mennyiség 10%-át.
Mindezt azért, hogy síelhessünk, megnyithassunk, vízhordás nélkül nem nyithattunk volna ki, sem a mai napig, sem most, mert az égi áldás össesen 6-7 cm ratrackolt hónak felel meg.
A kellemetlenségért elnésést, próbáljuk féken tartani őket, de szombat reggel vége. Remélem később már nem lesz szükség rájuk.
Kösz a megértést, kellemes síelést, van hó bőven, gyertek minél többen.
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2013.01.10. 16:19
És...
Vasárnap kinyitjuk a 7-es aljában az idén épített Büfét, napozó teraszt, panoráma teraszt.
Forró pizzatekercs, italok.....
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2013.01.10. 16:17
Vasárnap mindenképpen gyere, mert akkor elsők között lehetsz, akik a 7-es pálya megnyitásakor kipróbálhatja ezt a csodát.
Sztem a legjobb pályánk lesz.
Az még bizonytalan hogy vasárnap teljes szélességben megnyithatjuk, cca 70 m , vagy csak kb a felét. Ja és a legszélesebb pályánk is ez.
Igyekszünk, a beígért hidegtől függ, de szombat du. már ki tudjuk írni a web oldalra, milyen szélességben nyit.
De nyit mindenképpen, addig is nézzed meg a lejjebb a mai napon készült képeket, ez nem az alpok ,hanem az eplényi valóság! Igazi tél van!
Előzmény: (Szkíta1 150125)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2013.01.09. 21:14
Akkor ketten együtt nem szeretjük azt, aki a Te Neved mögé bújik.
A bérletre nem kell lyuk, a modern chip kártyákon nincsen, de azért remélem tetszik. Célszerűen a síkabát bal újján kell , kellene lennie egy kártya tartó zsebnek.
Szivárvány akkor van , ha esik az eső, ez viszi el a havat, sajnos. Volt eső, szivárvány, ez igaz.
Nézzed meg hétvégén a porhavas pályákat, nyitva lesz 1, 1/b, Sb buckák, 6, tanuló 1, szombaton nyit tanuló 2, és vasárnap fél szélességben 7.
A 7 teljes szélességben jövő hét közepére lesz kész, akkor bőven több mint 3km asíelhető hossz.
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2013.01.08. 22:49
Kedves elvesztettek, nem is tudom hányan is vagytok.....
Nem vagytok ti elveszettek.........
Szívesen látlak benneteket,de mást is , egy bemutatóra, tájékoztatóra, hogy tisztán lássatok.
Mint írtam sok "barátunk van" akik még a ratrackokat sem átallották megpiszkálni, de most egy kicsit úgy sejtem ez egy konspiráció, talán olyanoktól akik nem is voltak itt, vagy nem síelni jöttek, csak hibákat keresni.
Persze hibák vannak, de a felsoroltak döntő része csak "populizmus" azaz jól hangzó mondatok amik nem fedik a valóságot.
Így jártam már idén egyszer egy másik levelezővel, aki elbukott, aztán kiszállt, ez csak nem egy feltámadás?
Akkor lenyomoztam az álnév mögé bújó okosat.
Kár feleslegesen piszkálni a konkurenciát......
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2013.01.07. 18:10
A web kamera " letakaródott..."
Az egy szép és magyaros szó , de benne van a valóság.
Mint irtuk korábban, van néhány "kedves barátunk".
Egyik legfontosabb reggelre mindhárom Ratrack üzemképtelenné vált, nem magától....
Most valaki ráhúzott egy nylont a kamerára, nem vették észre a kint levő kollégáim.
Már levették, nencsen meglepi, megy a hógyártás elemi erővel.
Előzmény: (cska 149673)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2013.01.07. 17:43
Senkit,téged sem szeretnénk elveszíteni, remélem nem sértő a tegezés, idősebb vagyok.
Sajnos az időjárás tragikus volt,szinte minden eddigi munkánkat tönkretett.
Amit leírsz, nem kívánom vitatni, szubjektív, de jó néhány dologban szívesen tájékoztatlak személyesen, amikor legközelebb jössz, ha jelzel előre, meglátod máshogyan értékelsz majd dolgokat.
Van igazad több dologban, mi sem vagyunk hibátlanok, de azt gondolom jelentős a változás az előző évekhez, és másokhoz képest.
Nem volt várható a meteorológia szerint hogy a 6, 7, SB pályák teljesen leolvadnak, és az 1 is határeset lesz.
Ma hajnal óta dübörögnek az ágyúk, most már 24 megy , óránként több mint 500m3 havat gyártunk.
Reggeltől az 1 pálya porhó lesz végig, napközben 6, és SB- val folytatjuk.
A kritikát köszönjük, szívesen vesszük , tanulunk belőle, remélem.
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2012.12.31. 11:07
Kösz a videót.
Jó érzés, hogy örömet okoz nektek, síelőknek az új pálya.
Ezért csináltuk.
Remélem hamarosan csinálhatsz videót a 7-e pályán is......
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2012.12.31. 08:31
Köszönjük az építő krtitkákat, amit lehet megteszünk.
Az időjárás nem kedvez nekünk, ma éjjel a hegytetőn már nem volt érdemi hideg, így jelentősen nem tudtunk ágyúzni.
Persze ettől függetlenül ma is kiváló hóviszonyok lesznek, 50-70 cm ratrracokt hó szinte mindenhol, porhó!!!
A 7-es pálya megnyitásához legalább 1 hideg éjjel kell még, tervezzük a pénteki nyitását, aki segíteni tud az időjárás felelősnél tegye meg.
Szánkó pálya csak a 7-es után lehet, sajnos addig nem.
A szerpentin azért készült, mert csak ezzel együtt volt kialakítható egy teljesen kék pályából álló teljes hosszúságú síút a hegytetőtől, máshol, más nyomvonalon nem lehetett lehozni a pályát.
Hátrány , vagy előny, nem tudni, de eléggé nagy a lejtés Eplényben , szerintem ez jó, szerencse, így élvezetesek a pályák.
Gondolkodtunk a hegy megasításán, cca 1 000 m lenne az igazi, de nincsen jó ötletünk, és Bp mellé is elvinnénk, vagy ott is építenénk egyet, de ez csak a távoli jövő.
Különösen figylünk a biztonsági elemek kihelyezésére.
Kellems sínapot, és kérem a véleményteket, akár írásban, akár személyesen is EÍplényben, sokszor ott találtok.
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2012.12.16. 21:30
A gyerekjátékokat előre is köszönjük.
A rengeteg fejlesztés fö célja az volt hogy az eddiginél is sielő barátabbá tegyuk az arénat.
Főleg családok, kis gyerekesek érdekéban.
Megszámlálhatatlan dolgot tettünk ezért, az eddigi zsúfoltságnak tűnő dologok mind megszűnnek.
Még nem biztos mennyi hideg lesz dec 26-ig, de ami biztos, menni fog az 1, 1/b, 6, free ski, Tanuló 1 pálya az ünnepek között. Ez mintegy 2 800 m őályát jenent majd.
Talán több is.
HA megnézed az interaktív térképen----sajna explorerben még hibás kicsit--- szinte csak kék pályákkal bővültünk. Néhány más hiba is van benne , 2-3 nap mire jó lesz.
Gyere, és utána mondjad el másoknek is milyen oriási a változás.
Előzmény: (TZoli 146452)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2012.12.15. 21:13
Most még festés alatt van az egész Holle Anyó földszint, emelet, utolsó simításoknal tartunk, cca szerdán nyitunk, akkor küldök képeket. Hőszigetelés, parketta, bútorok, játékok--remélem nem nagyon fogynak majd-- , külön, függönyözött szoptató hely.
Előzmény: (minerel 146361)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2012.12.15. 21:09
Kedves Pulmy
Mostani és korábbi hozzászólásaid alapján az látszik, hogy Te szívből utálod Eplényt
Két eset lehet
1., Még nem jártál itt sosem, csak áskálódsz állandóan.Javaslom gyere el egyszer, én körbevezetlek, és azután mondj véleményt, hogy tudod miről beszélsz.
2.,Tényleg jártál itt, de akkor egy hibás varázsszemüveg volt rajtad. Ebben az esetben kérem gyere el mégegyszer, Én személyesen végig megyek veled mindenhol, és be fogod látni, semmi realitása nincsen annak amiket írkálsz, firkálsz.
Megadom kérésedre közvetlen elérhetőségemet, megnézheted mind a 80 fejlesztést, ami valójában már 96 illetve a WC ötlettel már 97.
Ha lesz értelmes javaslatod, azt nmég ebben a szezonban megvalósítom.
Ha nem neked van igazad - és ebben biztos vagyok-- akkor elvárom, hogy ezen a fórumon kér nyilvánosan elnézés a hamos állításokért.
Ha a fenti 2 pontból egyik sem, akkor oda járj síelni, és arról írjál, ami örömet okoz Neked.
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2012.12.13. 23:12
Ok, jó az ötlet, erre nem gondoltunk, a Te kedvedért, meg persze mindenki másnak : 97: lesz wc a körvárnál, és az új középső fa büfé, napozó terasznál, de ennek egyébként még nincsen neve--Sponsor wanted.... ki tud egy névadót?
Remélem az eddigi számotokra legjobb szezont zájuk majd márciusban,
Nem szeretnék elbúcsúzni tavasszal remélem én és csapatom úgy alakítottuk át a síarénát, hogy Ti síelők meg lesztek elégedve velünk, és tovább dolgozhatunk majd a bringarenaban, oda is eljöttök, és 13/14 szezonban újra itt télen.
Zsenilis a hó, és rengeteg.
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2012.12.13. 18:49
Holnap avatunk, gyertek el ti is.
A 80 , valójában már 96 pontos fejlesztési csomag jelentős részét avatjuk holnap, persze teszteljük is.
Ami látványos és kipróbálható mindenkinek: 1/b új sípálya,6-os új pálya felső része, 1-es pálya átalakított alsó része, új famtasztikus, nappali fényt adó kivilágítás.
nagyon sok dolog nem látszik, mint új szvattyúk, tavak, hóágyúk, többi pálya, internet, új jegyrendszer....
Remélem holnapra az interaktív térkép is működik.
Én az első lecsúszók között leszek 14 h körül, bár már tegnap síeltem.
A hó isteni, és rengeteg. csodás az új technika.
Várunk mindenkit.
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2012.11.29. 20:23
Frenetikus!!!!! Életem második legnagyobb sí élménye a mai nap!
Ötztal, Sölden, Tiefenbach Gleccser , 50-60 cm szűz hó ,első 10-ben voltam 11 kor a felvonó nyitáskor.
3000m felett -12 fok, 20-30km szél, köd, és persze hóesés, vízszintesen.
Ez a rettenetes időjárás maga, de a ho mindenért kárpótolt.
Szügyig érő hó .
Egyébként egész Ausztriában havazik.
A kocsi csomagtartóját tele rakom hoval mielőtt indulok( kombi jó nagy) és hazaviszem a havat, hétfőn vagy kedden széttérítem az országban, Persze a legtöbbet Eplénybe viszek, oda jut maajd 10-30 cm.
Készüljetek a télre , 1-2 hét es otthon is dübörögnek az agyuk, ha nem lesz elég amit viszek.
Nordica gyári 2013/14 évi modellekből szerztem 20 párat jan közepére, 80 párat febr végére, mindenki tesztelheti őket, mert a kölcsönzőbe lesznek letéve.
Az én mostani tesztemről beszámoló a face bookon.
IMG-1847.JPG
IMG-1849.JPG
IMG-1845.JPG
IMG-1854.JPG
IMG-1841.JPG
IMG-1851.JPG
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2009.11.03. 17:20
Kedves Györgyferenc és mások

Nincsenek titkok csak talán nehezen terjednek a hírek.
Én sok mindenről tudok, kérdezz mi érdekel, és válaszolok.
Az új web lap is nemsokára elkészül, talán az segít.
A Nordica síaréna idei beruházása igen nagy, és az esős idő miatt töbszörös energiát igényel, meg itt a HÓ Show is, ezért a tájékoztatás kicsit nehézkes.
Szép napot
DSCF2154.JPG
DSCF2167.JPG
DSCF2184.JPG
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.