Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

HofEE által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (44)Időben csökkenő Időben csökkenő
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
Topik: Niederalpl
2018.02.08. 19:03
Hello, tapasztalatból nem tudok beszélni, de mivel állandóan a gyerekjegyek ingyenességével reklámozzák magukat több mint valószínű, hogy tényleg ingyen van!

A pályákat kezelik 2 ratrakjuk van.
Előzmény: (RM 199163)
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2018.02.07. 10:25
Félre ne érts nem kötekedni akarok, csak hozzátenném, hogy a hegy neve sosem volt Zauberberg, az elözö üzemltetö hívta így magát a síterepet. A hegy neve Hirschenkogel a pálya pedig jelenleg simán csak Semmering néven fut immár 2 éve.
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
Topik: Annaberg
2018.02.05. 10:25
Annabergröl 2013-ban már írtam ide egy beszámolót, úgyhogy épp itt az ideje egy Update-nek. Azóta jónéhány változás történt, van ami jó van ami nem (bár ebböl van a kevesebb). A családbarát jellegge még inkább erösödött a pályának annyi biztos.

A terepet érintö legnagyobb változás még az elözö szezonban történt amikor a pályarendszer alsó szakaszát ami a falu alatt húzódott megszüntették, a régi 2 üléses kovácsoltvas felvonó mára emlék marad. Viszont cserébe felépült tavaly a pálya bejáratánal a minden tekintetben modern JUFA Szálló és a hozzá tartozó Reidlhütte. A parkoló is megnagyobbodott ez mindenképpen pozitív.

Idei fejlesztés, a pár hete átadott Snowpark amit úgy érzem nagyon megérte kiépíteni mert néha több embert láttam ott mint a "sima" pályákon. 2 részböl áll mindkettö kanyarokkal tarkított boardercross jellegü, azonban az egyik kezdöknek (Familiy Park) a másik haladóknak (Anna-Park) ajánlott inkább. Szerintem mindkettö remek alapot ad, de aki komolyabb ugratókkal és elemekkel számol az lehet csalódni fog, ez kifejezetten tanulópálya annak viszont kitünö! Gyerekeknek is bátran ajánlom.

Hogy a pozitívum mellett negatívumot is írjak, a régi völgyben fekvö futószalag aljánál alló régi Hüttét eldózerolták, ezért aki a föbb pályákon síel hacsak nem caklat vissza a parkolóig Hütte nélkül marad, egyedül a Hennesteck tetején lévö Anna-Alm próbálja kiszolgálni az embereket, de tegnap konkrétan volt aki állva, vagy az épületen kívül evett. Engem annyira nem zavar mert én snowboardozni járok nem pedig enni, de szerintem ezen mindenképp változtatni kell majd.

Majd elfelejtettem idöjárás tökéletes volt -2, -1 fok, néha hóeséssel de föként napsütéssél és tökéletes pályákkal ami közül minden nyitva volt!
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
Topik: Niederalpl
2017.12.18. 11:46
Végre sikerült ellátogatnunk ide is, útban Annaberg vagy Stuhleck felé sokszor láttam már reklámtáblákat Niederalpl-ról, de eddig sosem mentünk el odáig. Bár mentünk volna. Egy kissé eldugott kelet-ausztriai viszonylatban közepes síterepröl van szó, de az adottságai remekek! Hihetetlen szélesek a pályák, gyakorlatilag egybefüggö területet alkotnak, és mivel aznap és elötte 1 nappal is folyamatosan esett a hó, rengeteg freerideolást és porhavas szörfözést tudtunk maguk mögött.

Nem voltak sokan, talán egész nap egyszer fordult olyan elö, hogy volt elöttünk valaki a 4-es felvonó aljánál, szóval nulla várakozási idöt fogtunk ki. Furcsa módon külföldi szót sem hallottunk, rajtunk kívül csak osztrákok voltak a pályán a parkolóban láttunk még egy db magyar rendszámút autót. Ja és a 3-as számú csákányos liftkezelöje szintén hazánkbeli.
Apropó felvonók, egy régebbi 4-es ülö felvonó plusz 2 db tányéros és egy csákányos lift van a pályán mindegyiket használtuk, a felsö tányéros volt talán az egyetlen negatívum, túl rövid a rúdja és a tányér maga is valahogy kisebb így snowboardosként csak görnyedve karból izmozva lehetett felvontatni magunkat.

Klasszikus hüttéböl 1 db van átlagos árakkal de rendkívül barátságos kiszolgálással.
Szerintem megéri ellátogatni ide, mi mindenképp jövünk még mert ár/érték arányban messze veri a környék pályáit, és mert ritka az olyan síterep ahol nem kell tartani a tömegnyomortól!
IMG-20171217-155545.jpg
IMG-20171217-095502.jpg
IMG-20171217-145530.jpg
IMG-20171217-095544.jpg
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2017.12.09. 22:02
No megvolt a mai napon Ötscher is.
Az időjárás szerintem nem volt rossz, egész nap esett a hó, be volt borulva de nem volt túl hideg. Tudom vannak akik csak napsütésben mennek ki a pályára na nekik biztos nem jött volna be :D Délutánra viszont eléggé feltámadt a szél és bizony a nagy Ötscher tetején azért simán volt -12 a szél miatt. Ennek ellenére a lejjebb fekvő részeken jót lehetett csúszkálni, a szélesebb pályák szélein jó kis szűzhavas szörfözés is összejött sok helyen.

A 8 pályából 6 működött, az egyetlen felvonó ami nem üzemelt az a kis-Ötscherre vezető 4-es ülős volt. Tömeg egyáltalán nem volt, nagyon jól eloszlott a nép a pályákon, az egyetlen fennakadást egy magyar iskoláscsoport (ca 50 fő) okozta, akik a nagy-ötscherre akartak felmenni a kétfős lifttel, és mivel ők gyalogosan jöttek minden egyes párosnál meg kell állítani a beszálláshoz a liftet a tetején pedig be kellett lassítani szóval 20 perc várakozás és egy marha lassú felvonózás volt a végeredmény.

Mindent összevetve szerintem érdemes kilátogatni a közeljövőben, nagyon sok hó van a pályán de még így is dübörögtek a hóágyúk, nem lehet panasz a körülményekre!
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2017.12.07. 16:05
Szombaton a nyitás másnapján megyünk páran letesztelni Ötschert, állítólag tökéletes viszonyok lesznek, kiváncsian várom, mindenképpen jön majd egy beszámoló :)
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2017.12.01. 10:50
Tavalyelött volt egy nagyobb havazás, én meg pont akkor jöttem haza pár napra Ausztriából Bonyhádra, ami óbányához igen közel van. Èn addig csak legendákat hallottam erröl a pályáról de egyik nap reggel kinéztünk ide, vittem egy snowboardot is magammal és nagyon jót csúszkáltunk a friss hóban! Persze délutánra elfáradtunk nagyon mert "felvonó" sajnos nem müködik így fel kellett mindig gyalogolni. Amin meglepödtem, hogy reggel csak mi 3-an voltunk a pályán délutánra összegyült úgy 30 ember is :)
Nagy kár, hogy nem müködteti senki, egy minimális karbantartással és a felvonó rendbetételével tök jó kis pályácska lehetne gyakorolni tanulgatni, pár órára kikapcsolódni!
1614579-1030046147010271-6640056466237497617-o.jpg
1780068-1030046160343603-8236595357361683830-o.jpg
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2017.11.30. 12:08
Hello, tavalyi és tavalyelötti tapasztalataim alapján egyértelmüen NEM érdemes a kezdö hétvégre Stuhleckre menni. Ha a pályák fele nyitva lesz az már jónak számít, Stuhlecken ennek ellenére kifizettetik veled a teljes napijegy árát ugyanúgy mintha minden müködne. De a legnagyobb ellenérv a tömegnyomor, ilyenkor egész Bécs megindul és minden felvonó aljánál simán összejön a negyed órás sorbanállás (vagy több).
Előzmény: (che820820 196886)
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2017.01.23. 11:13
Mi most szombaton megyünk, és nekem is be kell szereznem a szondát. Ausztriában élek, én egy Conrad elektronikai üzletben találtam 5 euroért ilyen egyszer használatosat. Esetleg tudja valaki hol lehet még venni?
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
Topik: Les Orres
2017.01.13. 22:27
Hónap végén itt rendezik meg idén a jubileumi SnowAttack-et, és mi is ellátogatunk. Az elmúlt pár napban nézegettem a honlapot és azt látom hogy a pályáknak csak úgy az 1/3-a van nyitva. Ez elég sovány, aki járt már itt ebben az időszakban annak mi a tapasztalata? Jellemző az ilyesmi?
Nem is tudom pontosan mi lehet az oka talán a hóhiány?
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2016.12.06. 19:19
Facebook alapján, Familienabfahrt (kék), Panorama (piros) és a szánkópálya lesz nyitva.
Előzmény: (Vazul86 190767)
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2016.12.05. 15:13
Tojás alakú, és csak állva használható.
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2016.12.05. 07:36
A 11-es pálya lehet, hogy müködni fog csütörtökig , végig volt rajta hó és úgy 3/4-ig le is volt ratrakolva úgy ahogy. A 3-ast viszont nem hiszem, hacsak nem havazik addig, de az elörejelzes nem mutat havat.
Előzmény: (Vazul86 190702)
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2016.12.03. 18:13
Jaj és azt elfelejtettem kérdezni a jegyárból volt kedvezmény? Vagy Stuhleckhez szokásosan ugyanúgy kifizettetik a teljes jegyárat akkor is ha csak 4 pálya megy.
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2016.12.03. 17:24
Köszönöm az infót! Remélem holnap is hasonló lesz!
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2016.12.03. 15:59
Volt/Van valaki Stuhlecken ma? Mi holnap megyünk, csak kiváncsi lennék mennyire voltak sokan ma, a tömegnyomort nem szeretjük :)
Talán a holnapi elnökválasztás miatt többen otthon maradnak remélem! :D
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2016.02.03. 12:03
Február utolsó hétvégéjére szól még ide egy 3 napos bérletem, nagyon kiváncsi leszek, hogy kidobott pénz lesz e az ablakon mert ha igy marad az idöjárás akkor maximum legyezönek használhatom öket..
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2016.01.14. 19:04
Snowboarddal a lábán elég hamar meg tudja az ember unni az egy lábbal lökdösést vagy a gyaloglást a nap végén fáradtan, főleg ha még látótávolságban sincs a "pálya" vége :)
Előzmény: (csabor 186017)
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2016.01.11. 18:29
Ezen a januári hétvégén ez is végre megvolt! Mönichkirchenről hallottam már párszor de még nem csúsztunk ott ezidáig soha, valahogy túl kicsinek és "egyszerűnek" láttuk ezt a pályát mindig, most már saját tapasztalatunk is van róla.

Mivel az idei szezon rendkívül gyatra időjárási körülményei miatt nehéz csúszható pályát találni, és Mönichkirchenben a honlap szerint az összes pálya nyitva volt, például a Semmering-i (zauberberg) 1 pályájával ellentétben, úgy gondoltuk kipróbáljuk.

Bécsből indulunk így ez a terep is megfelel az 1 órán belül elérhető pályáknak aminek mi nagyon örülünk.
Reggel mikor odaértünk kicsit íjesztő volt a sok autó és a zöldellő hegyek látványa, de a pálya meglepő módon tökéletesen havas volt és szépen le volt mindenhol ratrakolva!
Az időjárás ellenére nagyon jó körülményeket sikerült összehozni a Mönichkircheni pályakezelőknek.
Tetszett, hogy az első blikkre soknak tűnő ember is jól eloszlott a pályákon, nincs akkora tömegnyomor mint néha Stuhleck-en. A legtöbb pálya nap végére is jó volt, persze itt ott előfordultak kisebb jégfoltok de nem zavaróan.

Komolyabb buckásodás is talán csak a 7-es pályán ( Panoramabahn) alakult ki délutánra.
Snowboardosként megörültünk a snowparknak de sajnos a park elég apró és csak pár elemből áll, ez a kisebb gond a nagyobb hogy rendkívül szűk helyre erőszakolták be az egészet az egyik pálya melletti csapásba.

Amit még talán negatívumként említhetek az a parkoló felé vezető kék "pálya". Snowboarddal egy horror, nagyon gyengén leejt többünknek meg kellett állni mert már semmi lendület nem maradt a tovább csúszáshoz. Páran emiatt felvonóval mentek le a nap végén a parkolóhoz.

Összességében tetszett a pálya, ajánlom de inkább síelőknek, és talán a családosoknak, eléggé gyerekbarát hely, és jól karban van tartva!
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
Topik: Hochkar
2015.12.22. 09:48
Mi Vasárnap 20-án voltunk ugyebár, tömegre számítottam de nem voltak extrém sokan, gondolom a szombati féláras csúszás megtizedelte a vasárnapi síelöket.

Az összes felvonó járt a pályáknak kb 60%-a lehetett nyitva, a nyitott pályákon reggel szépen kezelve volt a hó jókat lehetett csúszni de kora délutánra rendesen bebuckásodott és az árnyékos helyeken pl. jeges is volt. A 4-es pálya elég csúnya lett nap végére rengeteg bucka jeges sárfoltok, néhol kikandikáltak kisebb ágak, kavicsok a hó alól.

Sajnos a rossz idö ezt eredményezte, de még ez az állapot is messze jobb a többi keleti pályához képest.
Előzmény: (MarDa 184948)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.