Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kovati által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (82)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2013.02.09. 14:44
gaboca, tudom, hogy neked is Tecnica Icon Alu bakid van (volt?). Mit gondolsz, a canting állításnál van-e értelme próbálkozni a csavar áthelyezésének a sarok felőli, hátsóbb furatokba, ahol az a szürke műanyag fedőlapocska van (azalatt is van ugyanis anyacsavar rész). Mennyiben változtatná meg szerinted ez a baki tulajdonságait? Illetve, ha mindkét helyre csavart tennénk, tehát előre és hátra is, akkor mi történne? Elvileg akkor még keményebb lenne, mert teljesen rögzítve lenne a cipő alsó részéhez a felső, és keményebben tartaná a sípcsontot.
Előzmény: (gaboca 154320)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2013.01.28. 18:02
Ne aggódjatok, van hó rendesen, majdnem minden pálya nyitva, és ma is szinte egész nap szállingózott,kb 4-5 cm friss hó esett. Várakozás sehol nem volt. A két oldal teljesen átsíelhetó, de az összekötő szakaszokon (főleg a 13 és 14 pályákon) nagyon hosszan szinte semmi lejtés, úgyhogy az elég munkás. Kár, mert a 12 és főleg a 18-as pálya kiváló, hosszú, változatos lejtésű, széles és szépen eldolgozott. A 11-es fekete semmi különös, jó meredek, de nem buckás, jól megsíelhető, az aljából viszont kicsit felfelé kell gyalogolni a csákányoshoz. A 11-esen és a 18-ason konkrétan én voltam az egyetlen vendég, csoda hogy járatják egész nap a felvonót. Egyszer érdemes volt kipróbálni, de azt hiszem mégis a busz a nyerő a 2 oldal közti közlekedéshez. Pisker2 és Ruska pályák idén sem okoztak csalódást. Egyébként Bolfenk oldalon megnyitották a hétvégi Világkupa-futam pályáit is, és a kabinos aljáig is teljesen le lehet síelni.
Előzmény: (Sertz 152213)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2012.01.28. 15:19
Csütörtökön este jöttünk meg Mariborból 5 nap síelés után.
Vasárnap hajnalban indultunk, M7 majd a Ljubljana felé vivő gyorsforgalmi út, csekély forgalom mellett, jól lehetett haladni. Szlovén autópályamatricát Balatonlelle magasságában (ha jól emlékszem 138 km) a sztráda mentén lévő MOL kútnál forintért vettünk, 5250 Ft-ért, szóval olcsóbb lett volna Szlovéniában (15 Eu). Mariboron túl kell kicsit menni Ljubljana felé, és a Slivnice lehajtónál kell lemenni, utána már jól jelölik Areh-et és Bolfenk-et, lehet a táblákra hagyatkozni. Aggódva mentünk, mert csak 10-45 cm műhavat ígért a honlapjuk, és plusszok voltak, a hegyre felfelé menet sem láttunk érdemleges havat. Ehhez képest a működő pályák teljesen rendben voltak, kemény tömöritett, de tökéletesen élvezhető havat találtunk. Keddre virradó éjjel még kb 3 cm friss hó is esett, meg onnantól már hideg volt (kb -7 fok), és hóágyúztak ezerrel. Gondolom azért, mert nem működött az öszes pálya, a jegyeket is olcsóbban adták, az 5 napos felnőtt bérlet 125, az ifjúsági (érdekes módon 18 helyett 25 éves kor alatt adták ezt) 102, a gyerek (18 éves kor alatt, noha a honlapjuk 14 év alatt mondja) 55 Euro volt és nekünk még ebből is lejött a szálláshely által biztosított 10%, szóval csak kb a 2/3-át fizettem annak mint amit számoltam. A több napos bérletekhez igazolványkép méretű fotó szükségeltetik, ezt beleragasztják a papíralapú de "hands-free" bérletbe. A kabinos felvonó felső állomásánál levő pénztárnál van ATM is.
Noha a szállásunk a Bolfenk oldalon volt napközben szinte mindig aza Areh-oldalon síeltünk, ezek a komolyabb pályák jelenleg. Gondolom, ha minden működik, akkor a Bolfenk oldal alsó részein lévő, jelenleg füves-köves pályák is több kihívást tartogatnak. Reggel az Areh-re átvivő első síbuszhoz érdemes időben érkezni, mert akkor sokan mennek át, volt, hogy 9.02-kor már megtelt, és el is indult (9.10 helyett).
A Pisker II-nél egész nap sorállás nélkül lehetett menni, széles, kellően változatos, estére sem nagyon buckásodik. Hütte a 23 és 24 pálya szétágazásánál, kellemes, de csak kinnülős, melegedési lehetőség csak a WC-ben. Az ülőszékes aljában is van WC.
Délután 2 után szinte már senki sincs a 23-24-es pályán, volt, hogy a felvonóról felfelé menet összesen 9 embert tudtunk a pályán összeszámolni. Legkésőbb 1/2 4-kor be kell szállni alul a 6 személyes ülőliftbe, hogy 20-as pályán lecsúszva a Ruska aljába érjen az ember és ott a hosszú csákányoson felmenve még biztonságosan elérje a Bolfenk-re visszavivő utolsó (16.10) síbuszt. Jó esetben még belefér 1 csúszás a Ruska-n ami szintén egy nagyon kellemes, hangulatos, szép vonalvezetésű erdei pálya, ott viszont napközben kicsit többen vannak.
A pályákon pályarendőrség dolgozik, egyszer az ülőszékesen együtt felvonóztunk egyikükkel. Fentről is kinézi a renitenseket, és aztán vagy őmaga becserkészi, vagy walkie-talkie-val szól a kollégának. Láttuk magyar snowboardosokat igazoltatni, és ha jól láttuk, akkor tán a bérletüket is bevonni, de az unokaöcsémet is figyelmeztette, mert szlalomozott a csákányoson.
Esti sízés (csak a Bolfenk-oldalon van) bennefoglaltatik a bérletárakban, csak ajánlani tudom, nagyon szép a lábunk alatt elterülő kivilágított város és a sípálya látványa együtt. Ilyenkor a Bolfenk pályáin is alig vannak, sorállás nincs, a pályák tökéletesek.
A kabinossal érdemes egyszer lemenni a városba, irtó gyors, 10 perc alatt lent van, de csak 9-16-ig és 18-21 óráig jár. Az óváros nagyon szép, a kabinos aljából a 6-os busz visz be kb 12 perc alatt. Jegyet a sofőrtől lehet venni. Élelmet vásárolni is lent érdemes, habár fent a Bolfenk 5. épületben is van egy kis bolt, ahol alap dolgokat kissé drágábban kapni.
Szállásunk a Bona-apartmanokban volt, minden igényt kielégített, és mivel idén nyitott, a nyitási kedvezmény miatt nem is volt túl húzós az ára. Kb 300 m séta a kabinos tetejéig.
Összességében nagyon jól éreztük magunkat, biztos, hogy visszajövünk még ide.
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2012.01.20. 10:41
A MOL honlapja szerint ha kifelé mentek a sztrádán, akkor a Zalakomárnál (193 km) lévő 0-24 órás kútnál lehet venni forintért.
Más: nem tudja valaki, hogy Mariborban lehet-e a síbérletekért Mastercard-dal, vagy American Expressel fizetni?
Előzmény: (Füry 131294)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2011.12.25. 20:59
Kösz szépen!
Akkor indulhat onnan a nap, a "folyó ügyeket" meg majd máshol rendezzük!:)
Előzmény: (GoBode 128326)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2011.12.25. 18:54
Sziasztok!
Nem tudja valaki véletlenül, hogy Stuhleck-en a P4 parkolónál Promibahn aljában is van-e kassza, illetve, ha van, akkor ott is lehet-e MasterCard-dal fizetni?
Kösz!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
Topik: Niederalpl
2011.12.17. 21:05
Fellelkesülve azon, hogy 16-án pénteken a szezonnyitó napon ingyenes felvonóhasználattal kecsegtetett a síterep honlapja, no meg autótesztelő unokaöcsém téli körülmények közt is ki akarta próbálni az aktuális próbaautót, pénteken hajnalban 4 fős férficsapattal (2 síelő, 2 snowboardos) a lovak közé csaptunk. Bp-ről kb 3 óra 50 perc alatt (Eisenstadt felé, Bécset elkerülve) értünk nyitásra a pályákhoz. Kb. 10 autó volt csak a parkolóban. Valóban ingyenes volt a felvonó, csak 3 Euro kauciót kellett a bérletért fizetni, amit a végén visszakaptunk. Szép fekvésű, hangulatos kis hely. Nincs sok pálya, és fekete nehézségűvel mi nem is találkoztunk. Jó sok hó volt, és noha helyenként látszottak ratraknyomok, alapvetően kezeletlenek voltak a pályák, 8-10 cm friss hóval, délutánra buckás, túrt. Ember alig-alig, dél körül kicsit többen , de várakozás akkor sem volt sehol. A pályák elég rövidek, kivéve az 5-öst (nekünk ez tetszett legjobban),és a 8-ast, de az nagyon enyhe lejtésű. Az időjárás télies volt, a déli órákban komoly hóvihar, erős szél, de délutánra csitult, és néha a nap is kikukucskált.
A hütte az ülőszékes felvonó aljánál barátságos, ha iszik az ember egy teát, a hátizsákból táplálkozót sem nézik ki.
Összességében jó kis szezonnyitó sínapot töltöttünk itt benzinárban, egynapos síelésre érdemes változatosságként kipróbálni.
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2011.03.24. 16:14
Kösz mindenkinek! Próbálkozom...
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2011.03.23. 23:18
Kösz a tippet, erre nem gondoltam. Ha lesz csere-csavar, akkor alighanem ez lesz a régi kivarázslásának módja!
Előzmény: (maci-laci 116116)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2011.03.23. 17:55
Sziasztok!
Nincs valakinek tippje hogy Tecnica Icon Alu (2002/2003) sícipőhöz hol tudnék szerezni 1 drb canting állító csavart?
Ugyanis ki van kopva a hornya, és körbe forog az imbuszkulcs,nem tudom állítani.
Kösz ha tud valaki segíteni!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
Topik: Rogla
2011.02.01. 16:55
Sziasztok!
1 hét múlva megyünk Roglára, a jurgovói pályák tetejénél a Jurgovo-apartmanokban lesz a szállásunk. Mivel önellátók leszünk, szeretném tudni, hogy hol van legközelebb élelmiszerbolt.
Ha tudja valaki, kérem segítsen!
Kösz!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2011.01.15. 16:11
Kösz,akkor megpróbálom így!
És ugye külső és a belső csavarokat egyidejűleg meglazítva, majd megszorítva csináljam?
Illetve a csavarok meghúzásakor a sípcsont előretolt, hátrahelyezett, vagy középállásban legyen?
Előzmény: (klaci 103880)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2011.01.13. 15:34
Még mindig a Tecnica Icon Alu sícipőm canting beállításához kérnék segítséget!

1.)Végülis lazán becsatolt, vagy becsatolatlan állapotban legyen a bakancs beállításkor?
2.)Biztos, hogy előre-hátra kell mozgatnia lábat? Mivel O vagy X lábállás korrigálásához való, nekem logikusabb lenne a jobba-balra történő mozgatás.

Előre is kösz, ha valaki tudja a megoldást!
Előzmény: (klaci 87195)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2010.12.31. 12:05
Kösz az infót, belevágunk!
BÚÉK mindenkinek!
Előzmény: (diesirae 100966)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2010.12.30. 08:43
Sziasztok!
Nincs valakinek tapasztalata, hogy január 1-én is indulnak-e a felvonók a szokott időben Stuhleck-en (8.30), vagy csak később?
Illetve mekkora a tömeg aznap a pályán általában? (Én abban bízom, hogy a többség akkor alussza ki szilveszteri mámorát.)
Kösz a segítséget!
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2010.03.20. 19:37
Bocs, hogy elvittem előletek,de már én is régen vadásztam egy ilyenre! És végül is nem az számít, hogy mekkora flex-indexet írnak rá, hanem hogy érzésre mennyire tart és mennyire direkt reagál.
Hát eeegen, nagyon ki kéne próbálni mielőbb...
Előzmény: (gaboca 87850)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2010.03.19. 15:24
Kicsi a világ Gábor, persze hogy ez az a bakancs. Sajnos idén már nem valószínű hogy ki tudom próbálni, de nagy reményeket fűzök hozzá.
Végül is akkor pont ilyen szétnyíló szárú a tied is, illetve megtaláltad a sportsgearguide.com-on? Ugye nem lehet csak 80-as a flex?
Előzmény: (gaboca 87796)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2010.03.18. 20:15
Hát bízom én is benne, hogy csak elírás... Már más is jelezte, hogy ezen az oldalon nem minden adat helytálló.
Itt olvastam egyébként:http://www.sportsgearguide.com/scripts/2002/alpinebootbrand.asp?b=Tecnica
Kifejezetten robbanékony,kemény bakancsra vágyom!
Üdv: Attila
Előzmény: (gaboca 87787)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2010.03.18. 14:45
Gaboca!
A te sícipődnek van valami kiegészítő neve, vagy csak simán Icon Alu? A net-en találtam Tecnica Icon Alu Comp-ot, Comp Foam-ot, Hot Form-ot, Comp Hot Form-ot más-más felex index-szel. Az én (még nem kipróbált)használtan vett Tecnicám simán Icon Alu, aminek ez a Rapid Access fantázianevű szélesre nyitható szára van, és nem igazán tudom hogy milyen keménységet várhatok tőle, habár az általad leírtak bíztatóan hatnak, meg én csak szűk 70 kg vagyok, de http://www.sportsgearguide.com/scripts/2002/alpinebootpicture.asp?number=379 itt csak 80-as flex indexet írnak rá.
Előzmény: (gaboca 85040)
Kovati
82 élménybeszámolót írt
82
17 éve tag
2010.03.12. 09:50
Köszönöm a segítséget mindőtöknek!
Előzmény: (klaci 87195)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.