Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

SíMan által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (425)Időben csökkenő Időben csökkenő
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2016.12.09. 17:29
Jól néz ki! Lehet vasárnap meglátogatom?
Előzmény: (huligan 190862)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2016.03.11. 14:57
De jó volt a beszámolót olvasni, és a képekkel felidézni a 15 évvel ezelőtti síélményeinket! Akkor nulla sítudásunkkal, némi lécbiztonsággal félelmetesnek tűnt és adrenalin bombának bizonyult a Tomba (la Bomba) pálya.
Előzmény: (csabor 188472)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
Topik: Krynica
2016.01.10. 21:22
Pénteken itt nyitottam a szezont. Az első kellemes meglepetés az ingyenes parkolás volt. Aztán jött a következő a pénztárnál: nem 110, hanem csak 80 zloty volt a napi jegy (9-16 óra közötti idő). Ki tudja meddig lesznek ezek így!
Nem voltak sokan, a buborékosnál is alig kellett sorba állni, a négyülésesnél pedig egyáltalán.
A természetes hó itt hiánycikk, csak műhó volt. Ami érdekes volt, hogy a pálya felső szakasza (3-as kék) volt jeges, a piros 1-es csak helyenként (aztán a nap végére persze egyre több helyen). Éles lécekkel teljesen jó, életlenekkel (mint amilyen az enyém volt), óvatosan.
WP-20160108-12-52-49-Pro.jpg
WP-20160108-13-06-52-Pro.jpg
WP-20160108-10-21-27-Pro.jpg
WP-20160108-13-14-36-Pro.jpg
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
Topik: Obertauern
2015.04.18. 07:53
Jó síelést nektek! A hangulatokkal baj biztos nem lesz! :)
Előzmény: (Hogwash 182854)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
Topik: Obertauern
2015.04.18. 07:52
Köszönöm a választ. kb. én is ezekre a következtetésekre jutottam és inkább Mölltal lesz belőle! Pedig nagyon jó hely Obertauern, csak korábbi időpontban.
Előzmény: (Stani 182856)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
Topik: Obertauern
2015.04.14. 11:37
Azt megtaláltam, hogy április 20-a után csökkentett üzem lesz itt, de hogy pontosan mely felvonók/pályák fognak üzemelni arra nem találtam infót. Tud ebben valaki segíteni? Köszönöm!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2015.02.22. 06:57
Nem vagyok síoktató, sőt nem is értek hozzá sem gyakorlatban, sem elméletben! Írásom is csak a saját (közvetlen és közvetett) tapasztalataimon alapul. Akik olvasgatja az írásaimat azok tudhatják, hogy melyik módszer lelkes híve vagyok. Ettől függetlenül igyekszem elfogulatlanul véleményt alkotni.
Tegnap családi síelés volt Krynicán. 13 éves lányom kb. 7 évvel ezelőtt állt utoljára sílécen. Azt megelőzően is csak némi lécbiztonságot szerzett, tudást nem, síoktató kezei közé még nem került. 7 évvel ezelőtt én próbáltam "tanítani" Nassfelden. Miután Ausztriában figyeltem a gyerekeket oktatók gyakorlatait úgy gondoltam a kidőlős hóeke a megfelelő, ezért azt mutattam én is a gyereknek, azt próbáltam gyakoroltatni vele. Ami akkor is feltűnt: az istennek sem akar kidőlni.
Tényleg nagy érdeklődéssel vártam, hogy a hóekét hogyan fogja síelni. Vártam a kidőléseket. De szerencsére nem így történt. Próbáltam neki az Ozsiék által nekem tanított hóekét (helyesen) bemutatni s szerintem egészen jól lekövette.
Itt, Lengyelországban is a kidőlős hóekét tanítják. Amit megfigyeltem, hogy a tanulók egyáltalán nem akarnak kidőlni, ugyanakkor látszik nagyon koncentrálnak a feladatra, hogy meg tudják csinálni. Ennek az az eredménye (legalábbis erre következtettem), hogy teljesen instabilak lesznek, egyensúlyoznak kézzel, testtel, mindenhogy. A gyerekemnél ami feltünt, hogy kezdő szintjéhez képest stabilan, különösebb megingások, látványos egyensúlyozások nélkül jött le a pályán. Én az idén éreztem rá a számomra új módszeres hóekére s már meredek piros pályán is le tudok jönni erőlködés nélkül hóekében. Azt tapasztaltam, hogy a jeges szakaszokon is megcsúszások nélkül lehet vele jönni, mert kellő élt kap a terhelt ívkülső léc.
Miután a gyerek szeretett volna lejönni a piros pályán is, ezért zárásként nekivágtunk a piros pályának. Gondoltam, ha jön a pánik visszagyaloglunk a felvonóig s lejövünk azzal. A piros pályán ekkorra már elég tisztességes mennyiségű és méretű bucka alakult ki s a kemény, jeges részek is előjöttek. Ennek ellenére lányom nagyon ügyesen lejöt a nehezebb, meredekebb pályán!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2015.02.22. 06:23
Tegnap voltunk Krynicán. Kicsit meleg volt, ezért a nap második felében buckásodott az 1-es és 6-os pálya és a jeges részek is előbújtak. Sajnos a jövő hétre nem túl biztató az előrejelzés, elég sok esőt jósolnak! Nézd meg a Krynica honlapján a pogoda részt. Ennek a honlapján nincs (én nem találtam) előrejelzése és miután közel vannak egymáshoz vélhetőleg hasonló lesz a jövő hét időjárása.
Előzmény: (- Marky - 180606)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2015.02.10. 20:44
Nekem Krynica jobban tetszik, változatosabb. Ez a terep - amit az egy alkalommal be tudtam síelni - kicsit laposnak tűnik, de nem ment minden pálya. Egyik terepen sem volt zavaró a tömeg, a pályákon gond nélkül lehett siklani, a felvonóknál 10 percnél többet nem kellett várni. Igen, közel vannak egymáshoz. Egy próbát mindenképpen megérnek!
Előzmény: (- Marky - 180143)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2015.02.08. 07:54
A honlap szerint már megy minden olyan lift, ami a rendszer átsíelhetőségét lehetővé teszi! Így már autó nélkül besíelhető az egész. Legközelebb kipróbálom és pontozom is a terepet!
Előzmény: (- Marky - 179719)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
Topik: Krynica
2015.02.08. 07:30
Tegnap ragyogó idő volt. Minden pálya működött, a fekete és a 4-es is. Jegesedés, buckásodás továbbra sem volt jellemző. De beszéljenek inkább a képek.
20150207-110949.jpg
20150207-112345.jpg
20150207-114012.jpg
20150207-123915.jpg
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2015.02.07. 07:30
Össze van kötve, de amikor én voltam, akkor nem ment minden felvonó, ezért nem tudtam átcsúszni egyik végéből a másikba. A honlapon jelzik melyik felvonó üzemel és melyik nem.
Előzmény: (- Marky - 179719)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
Topik: Krynica
2015.02.01. 16:45
Január 30-án voltam kint. Nem sok minden változott, a parkolás most is 10 zloty, viszont a napos síbérlet 105 zlotyra emelkedett. A bérlet nem visszaváltós, így nincs óvadék, illetve 9-től 18 óráig lehet a jegyet használni. Ha jól emlékszem korábban talán csak 15-ig lehetett.
A pályák meglepően rendben voltak, különösen ahhoz képest, hogy néhány nappal előtte itt is eső esett. Leginkább a 3-as kék pálya egyes részei voltak jegesek.
Szerencsére a 2-es pálya szinte tökéletes volt - egy két kődarabtól eltekintve - és nem buckásodott.
A kabinosnál volt egy kis sor, de max. 5 perces. A többi liftnél meg várakozás nélkül lehetett beszállni.
Csak az 5-ös (fekete) és a 4-es pálya nem működött, a többi igen.
Ismét nagyon jól éreztem magam és jót síeltem itt!
2-es-palya.jpg
maci-mama-es-a-bocs.jpg
kivilagitott-palya.jpg
IMGA0787.JPG
IMGA0803.JPG
IMGA0794.JPG
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2015.01.03. 10:53
Tegnap ezt a síterepet látogattam meg. Most voltam itt először. A muszynai részhez mentem először. Ez Miskolctól ("háztól-parkolóig) 187 km volt (Kassa, Eperjes, Kisszeben, 68-as és 77-es főúton)és valamivel több mint 2,5 óra gyér forgalom és száraz utak mellett!
A muszynai rész valójában Szczawnikban van, ahol ingyenes parkoló található a 4 üléses (székes) felvonónál, valamint egy fűtött, ingyenes, szagmentes konténer wc.
A napijegy (9-től 15 óráig) 75 zloty volt, a kártya letéti díja 15 zloty. Sajnos még nem használható az egész pályarendszer, mert itt is kevés a hó. A muszynai részen a 4-es ülős (H jelű) és az I jelű tányéros felvonó működött. Az ülős lift melletti pálya (7-es) kezdetben kék, majd átvált pirosba, kb 1,5 km hosszú, nem túl széles.
Az I jelű tányéros melletti kék pálya (8-as) a (teljesen) kezdők paradicsoma lehet, nagyon enyhe lejtésű, letörések nélkül. Ha az ülőssel le is lehet jönni (?), akkor a kezdők itt tudnak gyakorolni (bár a piros, völgybe levezető pálya sem vészesen piros, de a kékhez képest jóval meredekebb). A kezdők egyébként lent a völgyben is tudnak szárnyakat bontogatni, mert van egy tanuló pálya, tányéros felvonóval (a sítérképen nincs jelölve).
Az ülős felvonó elég sokat állt, ezért 11 körül kisebb sor alakult ki előtte. Fél 12-kor kocsival átmentem a síterep másik végébe, Wiercholmára. Ez 32 km-re van és bő fél óra volt azt út.
Itt is két felvonó üzemelt, a négyüléses (A jelű) és egy tányéros (B jelű). Mind hangulatában, mind pályáit tekintve jobban tetszett. Valószínűleg felkapottabb is, mert sokkal kiépítettebb a környéke is.
Az ülős lift melletti pálya (1-es) nagy része erősebb kék kisebb letörésekkel, a vége pedig piros.
A tányéros (B) melletti kék pálya (4-es) szintén kezdőknek is jó (ez azért meredekebb, mint a muszynai!).
Ha az összeköttetést biztosító felvonók, pályák működnek, akkor kifejezetten élvezetes terep lehet. Miután most még csökkentett üzem volt, ezért most még nem értékelem pontokkal. Az elmondottakat néhány képpel is illusztrálom.
1-es-palya-kek-resze.jpg
4-es-kek-palya.jpg
7-es-piros-palya.jpg
8-as-kek-palya.jpg
wiercholmai-bodesor.jpg
wiercholmai-kassza-pizzeria.jpg
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2014.11.02. 20:43
Ugyanerről a másik oldalról! Avagy hogyan láttam oktatottként, mindezt belülről. Röviden: ismét fantasztikus napokat zártunk. Szerintem kívánni sem lehetett volna jobb időt!
Ozsi egyik este provokálni próbálta a társaságot a célok és elvárások témájában. Nekem továbbra is a célom, hogy megtanuljak síelni. Igen, ez így túl általános! Számomra a megtanulni síelni - most - nem mást jelent, mint ne zavarjanak a körülmények (nagy hó a pályán, gigantikus buckák, jeges szakaszok, rossz látási viszonyok, stb.). Ez egy reális cél, ami felé - köszönhetően ezeknek a táboroknak - szépen lassan, de biztosan menetelek.
Első nap Tetta a finomságokra hívta fel a figyelmünket, jó szokásához híven feladatot adva még a csákányos felvonóra is! Másnap Atesz úgy ítélte meg elég a finomkodásból, a fejlődéshez elengedhetetlen a szenvedés is! Ennek jegyében délelőtt a fekete, jeges pályán rövid lendületeztünk, délután "levezetéskén" egy kis formáció! Pár évvel ezelőtt nem gondoltam volna, hogy ezeknek az élményeknek akár csak a közelébe kerülhetek! Végül, de nem utolsó sorban, a csonka napon Ozsi tartatta velünk a buckákon a léceket, folyamatosan, kivezetve.
Három nap, három oktató, három különböző időjárási viszony ismét közelebb hozta a célom elérését! Köszönet érte NEKTEK!
A hab a tortán az volt, hogy három napon keresztül tudtam tesztelni egy d2 sl lécet! Nagy illuzionista, elhitette velem, hogy jobban síelek!
Előzmény: (ozsi 173832)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2014.04.02. 10:56
Köszönöm a gyors választ, meglátjuk, hogy kipróbáljuk-e az utazást követően. :)
Előzmény: (vasssy 171983)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2014.04.01. 11:11
Szia! Ha jól értem, akkor hiába veszem meg csütörtök délután a másnaptól érvényes, több napos bérletet, azzal még nem lehet este sízni. Mennyibe kerül az esti sízésre szóló (bedugós) jegy? A 2 számú kék pálya van kivilágítva? Köszi!
Előzmény: (vasssy 171405)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2014.03.03. 09:28
A Haus Katharina szerintem nagyon jó szállás! Mi kb. 9-szer voltunk ott a 2. apartmanban. Remélem ti sem fogtok benne csalódni!
Előzmény: (specialk 170886)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2014.02.19. 08:24
Most már értem miért volt az előző nap lelkileg megterhelő számodra! Biztosan akkor döntötted el, hogy másnap fekete pályán fogod hóekéztetni a jelölteket! Szegények, élhettek volna még!:)
Előzmény: (ozsi 170075)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2014.01.27. 13:27
Ezt a gyorsaságot! Ez igen!
Előzmény: (admin2 168057)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.