Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Brillante által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (78)Időben csökkenő Időben csökkenő
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2021.03.02. 18:13
Köszönöm mindenkinek a választ. Remélem összejön, nagyon várjuk. A jelenlegi szituban csak köv. héten merem lefoglalni a szállást, ha karanten listara vennék Magyarországot 15.től, akkor egy nappal hamarabb mennénk. Mi is átestünk, így karantén nem lenne hazafele. Hihetetlen hogy felborult a világ, mennyi szabályt kell figyelembe venni egy egyszerű síelős pihenéshez. Jó olvasni, hogy másoknak milyen jól sikerült, csodálni a napsütéses felvételeket. Svájc, jövünk! :)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2021.03.02. 13:29
Sziasztok. Mi is Svájcba, St. Moritzba tervezünk menni 15.-én. Olvastam az új tranzitálási szabályokat (03.01)Németországon keresztul es nem tudom jól ertelmezem e, de visszafele mivel Tirol fokozott rizikoju es abbol az iranybol erkezunk, nem megengedett az atutazas az Innsbruck-Rosenheim-Salzburg vonalon? Ti hogy ertelmezitek?
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2017.12.12. 12:01
Sziasztok. Szeretnék rácáfolni egy jó élménnyel, a Stuhlecken lévő tömeggel kapcsolatos, általában jogos előítéletekre és tapasztalatokra.
Most vasárnap(12.10) másodmagammal elérkezettnek láttuk az időt egy napos besízésre. Adott volt az időjárás és a megfelelő hóviszony, valamint nem mellékesen kivételesen mindketten ráértünk.
Reggel 8:30 kor érkeztünk a lenti P1 parkolóba, első sorban tudtunk állni, kényelmes készülődés, öltözés és jegyvásárlás után már a liften ültünk és 9:00 kor már a friss hegyi levegőbe szippantottunk. 6üléses narancssárga liften találkoztunk egy kint élő magyar úrral, aki elmesélte egy szezonban 80 napot síel (Itt egy kis irigykedés), valamint hogy fent a nagy szél miatt nem javasolja a Steinbachalmot. Élesen élt bennem az öt évvel ezelőtti emlék a visszacsúszó, hegygerincen futó pályáról, amikor az orkán erejű hóviharban csúsztunk, majd a Hüttében Jagateet kortyolgatva olvadtak csak le szakállamról a jégcspok, így megfogadtuk a tippet.
Egész nap folyamán egyszer sem alakultak ki sorok (Szerintem a szezonban több ilyen hétvége nem lesz). :) Kiválóak voltak a pályák, amik a héten lesett hónak, valamint az éjszakai -10 foknak köszönhetően tökéletesen kifagytak. Fenti kék pálya, piros 1, Promihoz vezető kék pálya mind élvezetesen síelhető volt, nap végére sem buckásodott. Végül 3 órakor, lévén hogy a sok hétköznapi munkával nem voltunk top erőnlétben combilag, egy kellemes itallal zártuk a napot és hazaindultunk.
Hasonlóan kellemes csúszást kívánok minden kedves sporttársnak a szezonban!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2015.02.05. 13:19
Kedves László!

Kirándulóként én úgy tudom a W11 étteremig lehet feljutni, azaz a Stuhleckbahn+Weissenelf, s régen volt einzelfahrt, kirándulójegy. Bergfahrt vagy Berg+Talfahrt is. Innen, azaz a W11 teraszrol szép a kilátás napos időben az egész környékre. A tényleges hegycsúcsra, ahol egy menedékház is van sítúra felszereléssel lehet eljutni, vagy legalábbis síléccel a Steinbachalm lift tetejéig, majd gyalog. Én a W11 et ajánlanám önöknek.

Az 1-es parkolóhoz a Mittelstationtól(Középállomás) valóban csak lifttel lehet lejutni, de ha kirándulnak és egyszeri liftjegyet vesznek, akkor a csúcstól a Mittelstationig is lifttel lehet lejutni. Szóval nem hinném, hogy a kocsihoz többször el tudnának jutni, ha a csúcsra mennek, maximum ha kifizetik a napijegy árát. Remélem tudtam segíteni a felmerült kérdések tisztázásában. Jó kirándulást!

Üdvözlettel: Dávid
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2014.12.23. 13:00
Szia Stani!

Erdeklodni szeretnek, hogy nem tudnal e esetleg szabad szallast 4 fore dec 30-tol jan 2.-ig? Valahol a kornyeken. Mar rengeteg helyre irtunk, de ugy erzem eselytelen.

Valaszod koszonom elore is.

Udv. David
Előzmény: (Stani 176030)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2014.02.18. 08:30
Te tudod. Én is a lenti úton szoktam menni, az utolsó 80 km főút, amúgy végig autópálya. Győrből 4 óra kb az út Flachauba kényelmesen. Kötve hiszem, hogy felfele gyorsabb lenne, mivel +100 km. A többi előnyt már említették.
Előzmény: (envoken 169983)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
Topik: Radstadt
2014.02.11. 08:46
MI itt voltunk pár éve. Kétágyas szoba reggelivel 27EUR/fő, de érkezéskor egy nagy apartmant kaptunk ezért az árért, gondolom azért mert nem voltak más vendégek akkor. Nagyon kedvesek voltak, szép tiszta, modern szállás.
Altenmarktban van.

http://www.haus-radlmacher.at
Előzmény: (Szecsi 169214)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2014.01.24. 13:37
Köszönjük a beszámolót és a csodás képeket. Már melegítünk lélekben a holnapi napra:)
Előzmény: (Vityó 167788)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2014.01.24. 09:16
Köszi, ez remek hír. Mi is holnap érkezünk. Várjuk a beszámolót! :)
Előzmény: (Vityó 167765)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2014.01.23. 12:54
Szia.
Nekünk tavaly bejött a Waleggalm hütte, a hinterglemmi részen Spieleck 6er mellett.
Saalbachban egymást érik a helyek:)
Jó csúszást nektek!
Előzmény: (apa 167684)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2014.01.23. 12:40
Én úgy tudtam csak februar 3.-tól.
Előzmény: (Stani 167689)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2014.01.23. 09:59
Szia Stani.
MI szombattól csütörtökig csapatunk Saalbachban. Sajnos nem olyan a hóhelyzet, mint tavaly volt mikor voltunk. Kezdővel leszünk. Biztam a holnapi havazásban, de úgy néz ki csak kevesebbet kap Saalbach.
A kérdésem az lenne, hogy milyenek kint a pályák, lehet azért élvezhetően csúszkálni, vagy te milyen alternatívát javasolnál esetleg 1-2 napra? Én Kaprunra gondoltam esetleg, hogy ha nem jó a helyzet átnéznénk 1-2x. Tavaly a hinterglemmi déli lejtők jöttek be a legjobban, de most az idő miatt ott van a kevesebb hó úgy nézem. Köszönöm előre is. Üdv. Dave
Előzmény: (Stani 167631)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2014.01.23. 09:49
Gyönyörű képek. Mi szombaton megyünk Saalbachba, de valószínű 1-2 napra átugrunk Kitz-re. Jól látom a képeken, hogy nem volt nagy tömeg így hétköznap? Csodás lenne megcsípni hasonló időt jövő héten.
Előzmény: (Robin 167639)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
Topik: Nassfeld
2014.01.14. 06:33
Szia

A terep szerintem nem kezdőknek való, középhaladó-haladóknak ideális.
Vannak kezdő-gyakorló pályák a kabinos egyik állomásánál, a többi kék nem 0 km eseknek való.

Ha Sonnenalpe-n lévő hotelre gondolsz: Az említett szállás melletti apartmanházban laktunk tavaly és a Hotel Karnten éttermében vacsoráztunk esténként. Fent van az olasz határon. Hóláncot mindenképp vinni kell, mert ha esik a hó, a hágón valószínűleg kelleni fog, annak ellenére hogy szorgalmasan takarítják.
Csodálatos helyen van, közvetlenül a sípályán. Egész jól főznek. A hotel szép, tiszta. Viszont a pályaszállás volta miatt is megerősíteném, hogy inkább középhaladó érezné itt jól magát.
Előzmény: (szilona 166773)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.12.19. 13:08
Minél jobban síel valaki, annál közelebbit választ a testmagasságához.
Ha pályán kívül nem síelsz jó lehet a 160 cm, ennek a rádisza is kisebb mint a hosszabbaknak.
Bár aki jól síel az verseny slalom léccel is tud szűzhavazni, bár sokkal könnyebb nyílván egy all mountain v freeride léccel.
Egy all mountain sí megbocsájtóbb is a hibákkal szemben.
Szerintem 160cm-es, 12-15m radiusz + pár óra oktatás nem lenne rossz választás számodra.
Előzmény: (csabeszka 164707)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.11.29. 15:06
Biztos. Honlapon is fent van, meg FB-on már egy ideje. Stuhleckbahn, W11-Bahn ,Steinbachalmbahn és a csákányos is nyitva lesz szombattól.
Előzmény: (RM 163176)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.08.27. 09:47
Szia

Igen jár, itt láthatod a menetrendet, de külön jegy kell rá.

http://www.saalbach.com/fileadmin/user_storage/saalbach_com/Dateien/680_2013.pdf
Előzmény: (Soma 160172)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.08.27. 09:32
Nekünk is ugyanilyen rendszerű clip-es tárolónk van, csak más márka.
Nekünk bejött. Egyszerű, Funkcionális, Esztétikus, Praktikus.
Én még ragasztottam a falra egy védőcsíkot(Szivacsos anyag), hogy ahol a léc a falhoz érne, az ne sérüljön.
Előzmény: (RM 160183)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
Topik: Obertauern
2013.02.18. 16:12
Bár már régebben voltam, de úgy emlékszem, h az Edelweissbahn melletti kék ilyen.
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
Topik: Nassfeld
2013.02.18. 13:13
Január végén egy 4 napos hosszúhétvégét töltöttünk Nassfelden. Ez idő alatt mindenféle időjárás volt. Napsütés, felhő, 50 cm friss hó 1 nap alatt. :)
Ezúttal Sonnenalpen volt a szállásunk egy apartmanházban. Fantasztikus hely, csodás kilátás, jó levegő. Csak ajánlani tudom.

Az út sima volt, sónedves-száraz, hazafelé jövet is le volt takarítva a hágó. Van kapacitás, reggel fél óra alatt 5-ször hallottam, hogy ment a hókotró.

Síterep: Azt gondolom Nassfeldet a jól sielők tudják igazán évezni. Pályáknak elég jó a lejtése, van 1-2 kezdőnek mondható pálya, de nem igazán jellemző. 90%-ban pirosnak mondanám a számokkal ellentétben. Ami kék az vagy kanyargó "erdei" út (erdő nélkül) vagy rövid gyakorló pálya.

A pályák fantasztikusak, jól kezeltek, szélesek.
Ha valaki Hermagorból érkezik, lent a parkolóból kis vonat viszi a Millenium expresszhez. Ide ér a 80-as Carnia pálya, szép hosszú pálya, alsó keményebb szakaszt aki szeretné kikerülheti, mert a kabinosnak 2 köztes állomása is van, melyek közül az elsőnél beszállva mindkét irányba lehet menni. Ki a völgybe, ki vissza a hegyre.
Felvonók modernek, viszont hiányzik rossz időben a Buborék az ülősökről, de akkor nagyon. Hóember lesz az ember mire felér. Egyik nap 50 cm hó esett, ekkor annyian voltunk a pályán mint a Hüttében, kb 10 en. :)

Sonnenalpe csodás hegyifalu 1500m-en, hangulatos pályákkal, melyek közül 1-2 a házak között vezet, átcsúszóval az autóúton.

A tömeg jól eloszlik a sok pályán, a felvonók is pörgetik a tömeget. Mindig lehetett olyan pályát találni ahol alig voltak.

Összességében elmondható, hogy remek, változatos síterep, főleg haladóknak.
IMG-3133.jpg
IMG-3136.jpg
IMG-3149.jpg
IMG-3154.jpg
IMG-3185.jpg
IMG-3192.jpg
IMG-3196.jpg
IMG-3203.jpg
IMG-3204.jpg
IMG-3205.jpg
IMG-3167.jpg
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.