Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Brillante által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (78)Időben csökkenő Időben csökkenő
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.02.18. 12:37
5 napot töltöttünk a régióban 02.13-17. ig, ebből 3-at Saalbach-Hinterglemmben.
Csak szuperlativuszokban tudok nyilatkozni a terepről. Itt mindenki megtalálja a neki megfelelő pályát. Sok a kék pálya, bár helyenként érheti a sízőt egy-két meglepetés:) Széles pályák, kiválóan megdolgozva. Gyönyörű panorama.

Mi a Reiterkogel aljában, a parkolóházban álltunk le. Innen indítottuk napjainkat. E felett található Hasenauer, majd tovább Hochalm és Spieleck is, amik nagyon jó kezdőknek. Utóbbi mentén található a Waleggalm nevű hely, ami mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Csodálatos panorama, kitűnő ételek és hideg sör:) (A többi Hütte is ugyanezt tudja, csak mi ált. itt álltunk meg:) )
Hinterglemm és Saalbach is nagyon hangulatos hely, sok étterem, hotel, bar, cukrászda. Rengeteg off programmal, esti bulikkal. BMW és Audi is kitelepült vezetéstechnikai pályákkal.
Sok helyen síeltem már de az eddig értékeltekhez képest adnék neki +1 csillagot:)

Nagyon kellemes és hosszú a 2b pálya, ami Vorderglemmbe vezet. Az alján van egy hosszabb meredekebb szakasz, ahogy azt már sokan írták, szóval nem 0km es ekzdőknek való, de nagyon jó. Nagyon élvezetes volt a Schönleiten tetejéről Saalbachba visszacsúszó pályák kombinációja.

Leogang felé már nem volt idő átcsúszni, de kellett valamit jövőre is hagyni. :)
IMG-3239.jpg
IMG-3247.jpg
IMG-3256.jpg
IMG-3266.jpg
IMG-3280.jpg
IMG-3337.jpg
IMG-3340.jpg
IMG-3355.jpg
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.02.18. 12:19
5 napot töltöttünk a régióban, ebből 1et síeltünk a Schmittenhöhe-n.
Szombat volt, síszünet a tartományban és Bajorországban előző héten, ennek ellenére abszolút nem voltak sokan. Sorbanállás szinte sehol sem volt, max 1-2 perc. Rengeteg holland volt meg sok cseh, valószínű náluk is szünet volt, osztrák kevés volt a szünet ellenére, gondolom messzebb mentek inkább.

A síterep gyönyörű panorámával büszkélkedhet. Kezdők és haladók is könnyen megtalálhatják a nekik illő pályákat, bár főként jól síelőknek ajánlanám a terepet. 1-es és 2-es pálya ideális kezdőknek, de pl a 3-as kékben van elég nagy letörés ami elveheti a kezdő síző kedvét. Többi pálya piros és fekete, amiknek helyenként elég jó lejtése van. Nagyon jó fekvésű a 15-ös fekete pálya a Sonnenalmtól lefelé. Pálya alja felé közeledve tehenek fogadják a síelőket a pálya mentén, jópofa volt :)

A negativum:
Én szeretem a gyönyörűen ratrakkolt pályákat és a szűzhavas lejtőket egyaránt, viszont úgy gondolom, ha több mint 200 EUR-t fizetek egy síbérletért, akkor az üzemeltetők dolgozzák meg a pályákat. Ha szűzhavat keresek pályán kivülre megyek. Szombaton nagyon gyengén muzsikáltak e téren. Hozzáteszem 5 cm hó esett max előző nap, szóval nem túl sok. Túrt hó volt, buckákkal, feketéken pedig glatt jég sok helyen. Többi napról nem tudok nyiltakozni, de gondolom általában véve jobb a helyzet. Engem nem zavart igazán, így is nagyon élveztem a síelést, viszont a kezdőket nagyon. Szerintem éjjel rá se mentek a gépek, mert időben érkeztünk, de ratrak nyomot nem láttam. Többet fordult a helikopter, sokan sérültek aznap.

Zell gyönyörű, hangulatos kis város, nem először járunk itt.
Kedvenc éttermünk a Crazy Daisy volt, ami felett ApreSki bár is van, ami szintén elnyerte tetszésünket. Jártunk még az Insiderben, szintén jó hely. Ezek és még több másik hely, mind egy helyen vannak, lehet válogatni a jobbnál jobb partyk között. :)

Konkúziónak: Szerintem remek terep lehet, csak most nem volt szerencsénk. Még bizonyosan visszatérünk.
IMG-3306.jpg
IMG-3308.jpg
IMG-3319.jpg
IMG-3322.jpg
IMG-3323.jpg
IMG-3324.jpg
IMG-3332.jpg
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.02.08. 14:34
Annyi mellény kell ahányan az autóban ülnek, vagy mindenképp 4? Tudja valaki?
Előzmény: (Zsonyi 154158)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.01.30. 08:35
Melyik lécről van szó? Atomic Race Ti SL, vagy Race ST ?
Előzmény: (4.0 152885)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.01.28. 10:27
Azért írtam, mivel kezdő nyílván nem egy hosszú, gyors, nagy radiuszu GS lécre van szüksége. Viszont jogos volt a miért-ed, mert nem voltam pontos és egyértelmű. Én 11-13 m radiusu lécre gondolnék.
Te mit javasolnál egy kezdőnek?
Előzmény: (AAron 152591)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.01.28. 08:58
Szia. Szerintem 150-155 cm magas lécet. A radius minél kisebb legyen, ez a kör sugarának nagyságát jelenti, ha élen fordulsz a későbbiekben.
Minden gyártónak van több fajta női léce. Atomic, Head stb stb.
Nálunk a lányoknak Atomic Cloud léceik vannak, szeretik őket. Könnyű, fordulékony, meg "dizájnos" :D ami nekik fontos:) Érdemes nem a legalacsonyabb kategóriát választani mert hamar kinövöd tudásban. Pl Atomic Cloud női lécből van 6,7,8,9 es, utóbbi a legerősebb modell. Tehát én 7-est vagy 8-ast ajánlanék ebből a szériából. Ugyanígy a többi gyártó oldalán is érdemes körbenézni, melyik tetszik, stb.
Ha használtban gondolkozol és megvan a kiszemelt modell, ami tetszik mindenképpen vigyél egy hozzáértőt a vásárláshoz, hogy megszemlélje a léc kantniját és talpát, mivel ez az egyik legfontosabb, hogy használható legyen.
A végén pedig itt egy link az oldalról, ahol mindent leírnak, ami fontos lehet:
https://sielok.hu/rovat/hasznos/cikk/felszereles-valasztas/
Előzmény: (ttunde 152570)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.01.25. 18:38
A tépőzár arra van, h mikor kicsatolsz és le akarod venni a bakancsot, ezt addig behúzva hagyd míg az összes csatot ki nem csatolod, különben egyes bakancsoknál, mint pl az enyém head raptor 115, nehezen tudnád kicsatolni, mert feszíti a héj a csatot. Remélem érthető volt amit írtam :)
Előzmény: (Matyi72 152282)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
Topik: Nassfeld
2013.01.21. 08:54
Igen. Itt találod a menetrendet:
http://www.nassfeld.at/static/cms/download/2012_winter/Skibusfahrplan_HS_1213.pdf
Mi 31.-én megyünk, úgyhogy majd beszámolok a hóviszonyokról. A mi szállásunk Sonnenalpen lesz, 2 éve mikor voltunk, nagyon megtetszett ez a rész, megfogott a hangulata. De utoljára mi is Hermagorban laktunk, mi autóval jártunk, de jónak tűnik a síbusz is.
Előzmény: (Sking 151698)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.01.19. 14:50
Fantasztikus képek! Már csak pár hét és megyünk mi is:)
A Muhbarack-os szállás ismerősötöké vagy bárki kibérelheti?
Előzmény: (Hogwash 151599)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
Topik: Nassfeld
2013.01.17. 12:53
Frau Holle jól megrázta a dunyhát:DD 2 hét és jövünk:D
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
Topik: Nassfeld
2013.01.11. 08:44
Nekem nagyon tetszett a terep, mikor ott jártunk. Tröpolachban szálltunk be a kabinosba. Az mindegy a parkoloban hol van hely, egy "kisvonat" visz a felvonóhoz, ha messzebb tud az ember megállni. Itt lehet sor ilyenkor, célszerű időben érkezni, vagy később.
Nekem az volt a tapasztalatom, hogy reggel jó lecsúszni a Carnia 80-as pályán, ilyenkor még nincs tömeg és a pálya is szuper állatpotban van. Egyik kedvenc pálya volt, alján meredekebb letörések, feljebb valahol meg el kellett engedni, hogy ne kelljen botozni. Ha valaki az alsó szakaszt ki szeretné kerülni, az első köztesállomásnál is be lehet szállni a kabinba(lefelé is).
Másik kedvenc Sonnenalpe pályái, főleg az alsó részek nagyon hangulatosak mikor már a házak között csúszol. A terep bal szélén mikor mi ott jártunk nagyon kevesen voltak, pedig szuper pályák ezek is.
Előzmény: (Sking 150191)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
Topik: Nassfeld
2013.01.10. 13:40
Sonnenalpe körül van a határ, a sítérkép bal szélén lévő pályák már olasz területen vannak, úgy tudom.
Előzmény: (Sking 150139)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.01.07. 20:48
Köszönöm az infokat. Ilyen sorrendben jó lesz akkor:)
Csúcsidőben megyünk febr 13-tol, kicsit tartok a tömegtől, de csak találunk majd kevésbé zsúfolt pályákat, írtad korábban a Sonnalmi pályákat ilyen esetre, meg talán Maiskogel sem olyan zsúfolt, de majd meglátjuk.
Köszi még1szer.
Előzmény: (Stani 149700)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.01.07. 08:28
Szia Stani!

Meg tudnád mondani, h Zell-ben hol vannak jó Apreski bulik? Nem tudsz véletlenül taxit árat mondani, csak úgy kb-re, mennyiért visznek a szomszédos Schüttdorfba, mert ott lesz a szállásunk.

Előre is köszi.

Üdvözlettel. Dave
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2013.01.06. 09:18
Obertauern, tegnapi kép, most találtam Facebook oldalukon. Itt is esett egy kis hó:))
OT.jpg
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2012.05.23. 12:32
Szia

A legfontosabb, hogy mit utál benne? A legtöbb probléma azzal van, ha a kezdetben sok kudarc éri. Például rossz pálya választása, nem kellő fokozatosság, rossz idő, nem profi oktató.
A legfontosabb lenne szerintem, egy megfelelő terep kiválasztása egy tapasztalt és türelmes OKTATÓval. A kezdőknek nem mindig a legnagyobb terepek a legideálisabbak. Napi pár óra oktatás, délután pedig gyakorolhatnátok együtt a megtanult dolgokat. Szóval így látatlanban azt mondanám, hogy a hiba az oktatás módszertanában lehet, semmiképp nem a feleségedben. Mielőbbi sikerélményre lenne szüksége.
Sportbaráti üdvözlettel: David
Előzmény: (robertoo 139177)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2012.04.09. 09:20
Mentem a léccel 1 hetet, tesztléc volt, lehet amiatt is, mert már sokan használhatták, de nekem nagyon puha volt (74kg vagyok). Nem jött be. Ha vennék mindenképp vmi nagyobb testvérét. Azért is volt fura, mert a súlya megvolt hozzá, hogy kemény legyen.
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2012.03.21. 09:39
Lehet, de az osztrák olcsóbb is mint a magyar.
Trükközésről pedig annyit, hogy lehet próbálkozni, de ha egyszer megállít az ASFINAG, utóbbi síeléseinknél többször is volt nagy kontroll, aztán fizethetsz több 100 EUR-t. Ismernek minden trükköt, sőt. Kint is vannak leolvasó kapuk, az asfinagosok pedig PDA val a kezükben várják azokat, akikről vmilyen oknál fogva nem tudták leolvasni a matricát. Pl. Ha vmilyen anyagot raksz a matrica és üveg közé. Nekünk éves van ide és oda is, itthon minden nap, de kint is gyakran használjuk a pályát. 78EUR kint, ha azt veszed hogy egy 6 napos bérlet 200-240 EUR, akkor nem egy nagy tétel, mert síelni jobbára többször megy az ember, plussz a nyaralás, tavaszi kirándulás, advent stb stb.
Előzmény: (minerel 137727)
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2012.03.07. 13:44
Santa Caterinat ajánlom, mert gyönyörű hely. A kabinossal menjetek végig, egyszer át kell szállni, de utána cseles, mert nem a hegygerinci megálló az utolsó, hanem Sunny Valley, ami gyönyörű hely.
St- Moritzban még nem voltunk, de barátaink akik voltak azt mondták csalódás volt, semmi különös. Nem nyújt plusszt Livignohoz kepest. De Santa Caterinaba ha úgy jön ki menjetek el. Szerintem tetszeni fog. A legjobb a fagerendás Hütte a Sunny valley-ben.
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2012.03.05. 12:40
Szombaton 11-18 h ig csak Livignoba befelé van nyitva az alagút, így nem kell várakozásra számítani, maximum ha egy nagyobb tömeg érkezne egy időben.
Mi Győrből átlagosan 8 h alatt érünk oda, több megállóval kényelmesen. Német szakasz kritikus, ezért érdemes időben indulni, hogy kiküszöböljük.

Kifelé Livignoból pedig reggel 10 óráig, illetve este 6 után lehet jönni szombaton. Ez változás a tavalyi nyitvatartáshoz képest!!!!
Oda-vissza 35 EUR.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.