Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

tibor76 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (122)Időben csökkenő Időben csökkenő
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2012.12.04. 14:54
Hát ez a kép 10 pontos. Lehetne róla szó, hogy eredeti méretben megkapjam?
Előzmény: (Stani 144800)
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2012.07.10. 07:46
Hm. Most nézem, hogy itt is bepróbálokoznak a gleccser nyári lefedésével. Ha emlékeim nem csalnak itt ilyet még nem láttam. Méghozzá nem is kis területen.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
Topik: Spyder
2012.02.28. 20:27
:) Pont ez lenne a kérdés. Ár/érték.
Félreértés ne essék, nem reklám akart a dolog lenni.
Akkor feltehetném a kérést egy másik topikban, hogy mit tudtok ajánlani a Spyderen "innen"?
Előzmény: (minerel 135905)
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
Topik: Spyder
2012.02.28. 20:12
...az Intersportban most gyakorlatilag féláron lehet a mellékelt férfi Spyder kabáthoz hozzájutni. Véleményetek?
spyder.jpg
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2012.02.06. 06:53
Hát, nem akarok nagyon túlozni, de a Hochstein pályái az egyik legélvezetesebbek azok közül ahol eddig síeltem. A több mint 1000 méter szintkülönbség, a tényleg széles, kellemes lejtésű pályák, nekem nagyon bejönnek. Valszeg a véleményemet nagyban befolyásolja, hogy soha nincs tömeg, ez pedig egyfelől azért van, mert a pályák nem épp kezdőknek valók, valamint a tényleg elavult felvonópark. Ennek ellenére csak ajánlani tudom én is mindenkinek. Biztos hogy 2-3 napig jó szórakozást nyújt.
Előzmény: (Varghasz 133381)
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2012.01.02. 14:19
Igen úgy értettem, hogy 155 és 165 cm között, melyik lenne a legideálisabb.
Előzmény: (vanczi 129096)
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2012.01.02. 13:21
Sziasztok,
...az a baj, hogy mindig elbizonytalanodok, ha oda jutok, hogy lecserélem a mostani lécem. Szeretnék szlalom lécre váltani, jobban bejön nekem ez a fajta síelés. Viszont nem hiszem, hogy lesz alkalmam kipróbálni vásárlás előtt pedig ez lenne a tuti. 176 cm vagyok, kb 85 és 90 kg között, jól síelek. Egyszerűen léc hosszban nem tudok dönteni. Egy szalom lécnél mennyire veszem észre a különbséget 155 és 165 cm hossz, és az ezekez társuló rádiuszok között? Ha csak a magasságom, és a sítudásom számítana, hosszban melyik lenne jobb választás? Nézegetem a profi síelők (én azért nem vagyok az) szlalomléceit, érdekesnek találom, hogy mennyivel rövidebbek a testmagasságukhoz képest. Kis tanács jól jönne :)
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2011.12.31. 21:30
...fotót pls...az itthon szürkeségben szilveszterezőknek :)
Előzmény: (Stani 128958)
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2011.10.03. 12:46
Köszi szépen, én személy szerint okosabb lettem. :)
Ezt már én kérdezem, és tényleg csak érdeklődésképpen:
Én a matricát úgy ragasztom, hogy előtte jó alaposan odanyomkodom egy ruhadarabhoz, szed fel kis szöszmöszt, így könnyen eltávolítható. Valamint igazából oda sem nyomom rendesen, csak épp a közepét, hogy le ne essen. Ezért büntethetnek? Befolyásolja ez a leolvashatóságot?
Zárójel: gondom eddig még nem volt.
Előzmény: (huligan 121315)
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2011.10.03. 11:55
Sziasztok!
Egy másik fórumon olvastam, hogy valakinek kitörött a szélvédője, de keszedte róla az éves osztrák matricát és átragasztotta az új szélvédőre, de az ozztrák rendőrök nem kevés pénzre büntették, mondván érvénytelen a matrica mert átragasztották. Hiába volt meg a vásárolt matrica minden számlája.
Engem ennek a technikai háttere érdekelne, hogy hogyan tudják megálappítani, hogy a matricát egyszer már leszedték, és újra ragasztották. És nem az igazoltató rendőr volt a "felismerő", hanem egy radar, vagy kamera vagy nemtom mi. Őket ez alapján szedték ki a sorból.
Lehet hogy nem a matricát vizsgálják ilyenkor, hanem magát a szélvédőt? Összevetik egy korábbi képpel? De egy szélvédőről is hogy lehet megállípítani hogy cserés volt?
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2011.08.11. 14:13
Ezzel együtt a pályák szélesítéséről nem hallottál valamit? Vannak nagyon szűk szakaszok, és az új felvonó minden bizonnyal több embert is vonz majd.
Előzmény: (WAndrea 120353)
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2011.07.21. 14:23
...akik most kint tartózkodnak, mit hallani? Meddig tart ez a (a nyarat tekintve) katasztrófális idő? Lesz egyáltalán még nyár arrafelé? :) A nyugati tartományokat céloztuk meg kis kirándulásra, de hetek óta elkeserítő az idő arrafelé.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2011.04.27. 14:39
...egy német apróhírdető oldalon találtam a lécet. 100 EUR-ért kínálja. 163 cm. A képek alapján szerintetek?
atomic-race-ti-01.jpg
atomic-race-ti-02.jpg
atomic-race-ti-03.jpg
atomic-race-ti-04.jpg
atomic-race-ti-05.jpg
atomic-race-ti-06.jpg
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2011.03.24. 11:34
A középállomásokig van bőven hó. Addig nem lehet gond. Ha lezárják a völgybe vezerő síutat, akkor arra figyljetek, ha a GAISLACHKOGLBAHN-nal parkoltok, akkor a 6-os Stabele felvonót fél 5-ig érjétek el, mert ha nem, akkor csak a Giggijoch-i oldalon tudtok lemenni a völgybe, onnan akkor buszozni vagy gyalogolni kell majd.
Előzmény: (osvald 116141)
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2011.03.22. 06:21
Nem a meleg volt a probléma, mert a pályák nagyon rendben voltak reggelente, a völgybe vezető síutak persze más tészta, ott a hó is kevesebb, szerintem inkább a tömeg volt a gond. Nézd meg mondjuk a Giggijoch részen a felvonókat. Van pár ami kiszolgálja azt a részt. Add össze kapackitásukat, szorozd meg 0,7-el mert kb 70 szászalékos kihasználtággal mentek, mondjuk egész napra lebontva. Hát az nem kevés ember.
Előzmény: (akos.g 115708)
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2011.03.19. 15:31
Hát igen, Húsvétig szeretnének nyiva tartani, de idén rekord későn van Húsvét.
Ahogy jöttünk haza pár napja, lehetett látni, hogy az alacsonyabban fekvő területeken csak a pályán van hó. Egyre lejjebb haladva már elég foltos részeket is láttunk. Ez a mostani meleg nagyon betett. :(
Ahogy meg tudtam ítélni, nagyon egyben volt Schladming, még a völgyben is, valamint Wagrain/Falchau.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2011.03.18. 15:08
Nahh....megjártuk Söldent az ünnepek alatt. Az benyomások vegyesek. Azt mindensetre leszögezhetjük, hogy ez egy TOP síterep, a megfelelő szolgáltatásokkal, lehetőségekkel, sípályákkal. Viszont ennek megfelelően megkérik az árát, gondolok itt legfőképpen a síbérlet árakra. Hát az elég húzós. A szállásokról nem tudok nyilatkozni, mi innen kb 30 km-re találtunk szállást. Viszont a drága bérlet árakkal szemben ott van az infrastruktúra, ami azt hiszem kiemelkedően magas, és képes ellátni azt a brutálisan sok síelőt is, akikkel mi találkoztunk. Nagyon sok cseh, lengyel, holland síelő volt. És természetesen német. Számomra meglepő volt a cseh túristák magas száma. A három nap alatt volt mindenféle időjárás, a "Kudlikjuli" feelingtől elkezdve, a burult időn át, egészen a verőfényes napsütésig. Korán reggel, kb fél 9 felé érkeztünk mindig, ennek megfelelően a GAISLACHKOGLBAHN melletti parkolóban bőven volt még hely, a felmenetelre egy percet nem kellett várni. Gondolom ez később változhatott, mert napközben igencsak sokan voltak a terpen. A völgyben reggel is "kemény" plusszok voltak, de ezzel kapcsolatban majd kicsit később. Egyébként az új GAISLACHKOGLBAHN épülete mind a völgy, mint a hegyállomáson tényleg grandiózus. Nem lehet egy menetben felmenni a csúcsra, a középállomáson át kell szállni az új, nagy befogadóképességű gondolákba. A beszállásnál a kapuk számolják a síelőket, ha megtelt, nem enged át többet. Ez csak azért érdekes, mert voltak akik ezzel nem voltak tisztában, átmentek a kapun, aztán úgy érezték, hogy ebbe mégsem férnek el, és csak némi kezelői unszolásra szálltak be :) Szerintem innen jobb megoldás a hegyre való feljutás, mert ahogy elnéztem a Giggijoch felvonóból délelőtt özönlött a nép. Persze annak az az előnye megvan, hogy gyorsabban el lehet érni a magasabb régiókat, amire ebben az enyhe időben igencsak szükség volt. Szóval a GAISLACHKOGLBAHN-től kicsit macerásabb és hosszabb elérni a geleccsert. Egyébként a felvonók tényleg szuperek, gyorsak, és a régebbi kétülésesektől eltekintve plexivel védettek. Szóval brutál mennyiségű síelő ellenére igazán nagy sorok nem alakultak ki. volt amikor várni kellett pár percet, de bőven a "tűréshatáron" belül :) Kivéve a síterep szerintem egytelen gyenge pontjánál a Tiefenbach gleccserre vezető 4 üléses Einzeiger felvonónál. Aki járt erre tudja, hogy kikerülhetetlen, ha a Tiefenbach gleccserre fel akar menni az ember. Most az időjárás is olyan volt, hogy még többen akartak magasabbra menni. Na, itt álltunk több mint fél órát. Persze ekkora tömegben már előfordult tolakodás, volt aki kicsit határozottabban próbált előrejutni :) De nem is ebben láttam a legnagyobb gondot, hanem abban, hogy ekkora tömeg esetén nem egyszer nem kétszer egy-két személlyel indult a hegynek a felvonó. Szerintem a kezelőknek nem szabadott volna ezt megengedni... Nem értem a társasággal síelőket, hogy miért KELL egy felvonóban felmenni a hegyre, miért nem lehet fönt találkozni? Ha az ember túljutott ezen a szűk keresztmetszeten, a továbbiakban már jóval nagyobb kapacitásű felvonókkal lehet továbbutazni, megszűnt a hosszú várakozási idő.
Akkor a pályákról. Az idő elég enyhe volt, hiába mondták, hogy a fagyhatár 2500 méter, a napsütésben ez persze jóval fölötte volt. Reggel a pályák kifogástalanok, aki idemegy tényleg menjen időben, nagyon jókat lehet síelni. Aztán sajna a tömeg és a sok síelő hamar buckapályává változtatta a terep nagy részét. Hiába lett volna jó minőségű a hó 2200 méteren is, a sok síelőt nem bírja sokáig. Nem volt jobb a helyzet a gelccseren sem. Fent esett pár centi friss hó, ezt ugyan eldolgozták, de megtömörödni azért kell neki kis idő, itt meg ezért buckásodott elég hamar. Félreértés ne essék, nem panaszként említem, de ez azért sokat elvett az élvezeti értékből. És nem csak kis huplik voltak. Hiába a széles, kellemes lejtésű kék pálya, ha fél méteres buckák alakulnak ki rajta már a déli órákra. És ugyan ez az ami megnehezíti (a kevésbé tapasztaltabb síelőknek) a lejutást a gleccserről. Vagy az ember megy arra, amerre jött, vagy lecsúszik a 30-as pályán a völgybe. Nos ennek az elején van pár letörés, ami alapállapotban is ilyesztő lehet egy olyannak aki megszokta a gleccseren lévő kellemes lejtőket, de délután, amikor sokan is vannak, és fél méteres buckákban áll a hó....hát....nem lehet kellemes. Ha meg túl van ezen az ember, akkor meg jön pont az ellenkezője...ha nem engedi a léceket, botozni kell. Ha lejöttünk a 30-ason, akkor vagy lecsúszunk a 9-es pályán a völgybe, vagy ha a kabinossal akarunk lemenni, (mert elfáradtunk) akkor egy átkötő lifttel feljebb kell mennünk, hogy lecsúszhassunk oda. Csakhogy oda egy viszonlyag meredekebb szakaszon tudunk lemenni ami a nap végére természetesen nincs túl jó állapotban. Ráadsául aki lifttel akar lemenni, és használni akarja ezt az átkötőt, az induljon el időben, mert mi rendszeresen lemaradtunk róla :) Maradt a Talabfahrt. Érdekes, mert a 9-es (és a többi Talabfahrt) pirossal van jelölve, de szerintem ezek nem olyan vészesek. Ami miatt a pirosat kaphatta, az az ahogy vannak szűkebb részei, és pár visszafordító kanyar benne. De a lejtésük egyáltalán nem vészes. Hát ezeken a nap végén jó nagy a tumultus, sokan szó szerint küzdenek a dombokkal és a sok emberrel. Hozzáteszem: 13-14 fokokról beszélünk. Félreéréts ne essék, Sölden kiváló hely de én most egy kevésbé magabiztos síelő szemszögéből írtam le. Lehet azt mondani, hogy az ne menjen ilyen helyre, de a sok kellemes széles kék pálya igencsak alkalmas nekik is. Viszont egy átsíelt nap után nem biztos hogy a hegyről való lejutás olyan egyszerű. Persze csak akkor amikor az idő felkényszerít a gleccserre. Természetesen a Giggijoch oldalra egyszerűbb lejutni :) De mi nem ott parkoltunk :) Majd legközelebb. :)
Összegezve: Kiváló síterep, modern infrastruktúrával. A sok sok ember ellenére liftek bírják. Csak a pályák nem annyira bírják őket. Legalább is olyan időben amit mi fogtunk ki.
Ja, még valami. Egészségpénztári számlát lehet kérni, tudják miről van szó. Nem csinálják meg ott helyben, vagy másnap, vagy délután lehet érte menni. Érdemes egy németül kitöltött papírt előre kinyomtatni és azt odaadani, elkerülendő félreértéseket és magyarázkodásokat.
Bocs, kicsit hosszúra sikerült, de a terep sem kicsi :)
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2011.03.11. 10:45
Szerinted/szerintetek melyik felvonóval érdemes reggel felmenni? A Gaislachkogl-re menővel, vagy a Giggijochra menővel? Jártam itt régebben, de a parkolásra már nem emlékszek, csak arra ami a Gaislachkogl környékén van.
Előzmény: (Suttyko 114773)
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2011.03.10. 19:31
Szombaton megyünk ide....de valami félelmetesen szórnak az időjárás jelentések. Nem is a hőmérséklet ami aggaszt (bár az is szór rendesen) hanem inkább a szél, közelebbről a Főn. Mennyire kell aggódni emiatt? Tavaly Serfauss-ban futottunk bele egy ilyen időszakba, hat az katasztrofalis volt, szinte a fél terepen le kellett állítani a lifteket, nem beszélve a meleg szél "gyilkos" hatásáról.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.