Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

- Marky - által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (689)Időben csökkenő Időben csökkenő
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.12.11. 14:52
Ma estétől folyamatosan nyitva lesztek?
Hétfőn mehetünk?
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
Topik: Kokava
2010.12.11. 12:59
Sziasztok,

Vki tudja, hogy hétfőn 13-án nyitva lesz a pálya? Most úgy láttam a holidayinfo.sk-n, hogy "üzemel" státuszban van a pálya, de tegnap még csak szombat vasárnap volt kiirva. Plusz a saját honlap is csak szombat vasárnapról ír egyelőre

köszi
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.12.09. 11:43
Elég lehangoló. Nem lesz egyszerű ebből szombati nyitást csinálni, én nem is vagyok benne biztos, hogy sikerül. A füves területekre kell minimum 40 cm hó, és nem azokból van kevesebb....
Előzmény: (Viri 97265)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.12.07. 22:27
Több jó hírem is van:

1. Nem kell várnotok indulásig. :)
2. Ha jól értelmeztem akkor valóban van új négyüléses felvonó.
3. A még jobb az, hogy szerintem nem is egy, hanem rögtön kettő (TK du Rocher, TS de l'Arlésienne helyén)
4. Szőnyeges beléptetősek.

Azért ez nem semmi 1 év alatt. (erre mi pont idén váltunk helyszint - mondjuk nem bánom : - csak íváncsi lettem)

A gyorsabb és kényelmesebb menetidő azonban lehet nagyobb sűrűséget fog eredményezni a csúcsokon.

Viszont most biztos jókat lehet majd csúszni azokon a pályákon, ahol nem történt fejlesztés, mindenki az új felvonókon fog lógni.

Ráfért a fejlesztés a terepre, mit azt már tavasszal leírtam, tovább javul az amúgy sem rossz ár / érték aránya, ahogy nézem az árak minimálisan emelkedtek csak.
Előzmény: (latra 96912)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
Topik: Bukovel
2010.12.04. 21:03
Szia Albert!

Remélem még aktivan fórumozol.
Mint látod, nem tudtam kiűzni a fejemből az ukrajnai kiruccanást, pedig eltelt néhány hónap...

Kérdezném, hogy az idei szezonra (leginkább február vége - március eleje) is terveztek-e túrát ide?

Leginkább 4-5 napos, "hosszú hétvégés" síelések érdekelnének.

Előre is köszi.
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
Topik: Isola 2000
2010.12.02. 19:01
Reméljük a feltételek addig csak javulni fognak. Pont emiatt a mikroklima miatt választottuk idén ezt a helyet, nem szeretnénk úgy járni, mint tavaly Puyban. Engem nem különösen zavarna, ha egy hótorlasz miatt kint kellene maradni +1-2 napot, mint tették azt sokan 2(?) évvel ezelőtt.

Egyébként a suli.si szervezésében megyünk, akinek van tapasztalata velük kapcsolatban, az ne tartsa magában.
Előzmény: (Bélapó 94796)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
Topik: Isola 2000
2010.11.26. 16:12
Jan 22.
Az ital-elmélet is szimpatikus :)
Már csak sok hó kell.
Alapnak ez nem rossz:

http://www.skiinfo.com/Webcam/Isola2000-EFRISOLA2000-99-en-10288.jhtml

Te amúgy már jártál itt? mert a lenti sorok némi jártasságra engednek következtetni, pedig ha jól rémlik vhol azt irtad, h elsőbálazó leszel Te is itt.
Előzmény: (Bélapó 94677)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
Topik: Isola 2000
2010.11.25. 20:59
Az elmúlt 2 évben mindig "váltottuk" egymást Puyban, ha jól emlékszem. Idén egy időben utazunk, egy helyre, ma lett lefoglalva, yee! Ha összefutunk, mehet a forraltbor!
Előzmény: (Bélapó 90092)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.04.05. 19:54
Huh, 80 cm hó egy nap alatt Puyban. Kellemes szezonzárás.
A fele jöhetett volna 2 héttel korábban is...
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.04.05. 19:53
Olvastam, köszi.
Már csak a többieket kell rábeszélni, magamat már meggyőztem :)
Előzmény: (gyepál 88527)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.03.30. 16:55
Puy 2010.03.21-26.

Visszatértünk 2009-es sívakációnk helyszínére, mégis szinte teljesen más üdülés volt, mint az egy évvel korábbi.

Utazás szokásos, huszonx óra busszal, brianconi stop & shop-pal egybekötve.
A szállásunk a Dame Blanche volt közvetlenül a pálya mellett, aljában kisbolttal. Heten voltunk egy nyolc fős lakásban. Kissé nagyobbnak tűnt, mint a tavalyi szállás (Étoiles), jovbb volt az elrendezése és volt egy plusz zuhanyfülke, igy a fürdés nem volt szűk keresztmetszet idén. Tiszta, jól felszerelt, ingyen TV, erkély a pályákra, szokásos.

Sajnos az időjárással nem volt nagy szerencsénk, ottlétünk alatt szerintem 2 éjszaka fagyott 1800 m-en, a többi nap enyhe volt, esetenként szitálással, esővel vegyítve – nem egy leányálom. Ebből adódóan kb délig lehetett viszonylag normális körülmények között síelni, de azt is inkább a magasabban fekvő pályákon, sok jégfolttal tarkitva. Lentebb vizes – kásás hó reggel, vizes buckák délutánra. Tovább tetézte a bajt, hogy a buckás pályák egy részét 2000 m felett nem kezelték le este, reggel fagyott hullámokon lehetett síelni, már akinek kedve volt hozzá – nem volt ilyen vállalkozó, ugyanis ez semmiféle élményt nem jelent.

Ez az „igénytelenedés” más helyeken is mutatkozott. Tavaly óta használhatatlan lett a Draille nevű tányéros felvonó, a kötele egyszerűen le volt tépve (mondjuk sosem használtam, csak rontotta az összképet), a hütték nem mindig voltak nyitva, a felvonók a kisebb tömeg ellenére többször álltak le, mint 1 éve. Nem tudom, hogy ezek a dolgok az utószezonnak köszönhetőek-e, vagy elindult a leépülés Puyban.

Egyetlen nap telt el napsütéssel, ezt viszont csak elmondások alapján tudom, ugyanis pont ezen a napon mentünk át Les 2 Alpes-ba, egy kis magaslati gleccsersíre. Háááát, más világ, több mint 200 km pálya, ezek jó része 3000 m felett, gleccsermetró, húzós ratrak, stb. Nagyrészt a pályarendszer tetején síeltünk baromi erős napsütésben, ötcsillagos minőségű havon, nagy kárpótlás volt ez az addig átélt koplalás után. Maga a rendszer nagyon profi, talán túlságosan is mesterséges, kevésbé változatos és romantikus, mint Puy, viszont hatalmasakat lehet csúszni!!! Felírva az egyhetes tervek listájára! Mivel Puyban ezután a nap után újra az ordenáré időjárás dominált, ide még 1 napot átjöttünk, ekkor viszont 80 – 90 km /h – es széllel találtuk magunkat szemben – az időjárás-jelentés 30 km /h-es előrejelzésének ellenére. Igy nem volt túl nagy buli, a völgyekben fekvő pályákat használtuk inkább, illetve sikerült hegynek felefelé síelnem egy erős széllökést meglovagolván. :)

Utolsó nap Puyban 1800 m-en esővel köszöntött ránk, az első felvonózás alkalmával a banda nagy része teljesen átázott, pedig 2000 m felett már erősen havazott, alig lehetett látni. Visszavonulót fújtunk a vizes ruházat miatt, hazaúton már a lenti részen is átváltott havazásba. Aztán du. 1 óra magasságában elállt a havazás és a semmiből előtűnt a nap! Ruha, szerelés vissza, fél nap sielés a friss 10-20 cm hóban, pályán, azon kívül, ami a lábunkban maradt a héten, azt igyekeztük kiadni magunkból. Egy fél nap erős havazás elég volt ahhoz, hogy a terep visszanyerje igazi arcát, teljesen más lett a hangulata az egész környéknek, ezért szerettük meg tavaly nagyon.

Igy kicsit nehezebben vettünk búcsút a falutól hazainduláskor, naná, hogy reggelre ismét esett egy kevés hó, kissé megnehezitve hazaindulásunkat. (hó, alatta jéges utak, hólánc a buszra stb).

Teljesen más jellegű síelés volt, mint a tavalyi, köszönhetően a 2 napos kiruccanásnak és a kiszámíthatatlan időjárásnak. Az biztos, hogy nincs olyan időjárársi feltétel, amiben ne csúsztunk volna a 6 nap alatt! :)

Jövőre szerintem szakítunk Puy-jal, rengeteg felfedezésre váró terep van még a franciáknál, kár lenne egy mellett leragadni. Abban viszont biztos vagyok, hogy egy idő után hiányozni fognak az itt töltött hetek. Első nekifutásra Isola 2000 a szimpatikus jelölt a következő évre, nem bánnám, ha igyekeznétek meggyőzni, hogy jó választás! :)

Képeket igyekszem minél hamarabb összegyűjteni / feltölteni.

Kellemes off-szezont mindenkinek, vegyétek elő a túrabakancsot, bicajt, motort, szörföt, vitorlást, úszógatyát, bikinit! 7-8 hónap múlva találkozunk!

Üdv

Marky
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.03.11. 14:48
Kösz az infokat!
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.03.11. 10:03
Sziasztok,

Holnap indulunk, érdekelne mire számithatunk. Szerintetek mekkora tömegnyomor lesz a bajnokság miatt. Elviselhető, vagy totál szívás? Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

A szállásunk ez a panzió lesz:
Pension Purgstaller
http://www.bauernhof-purgstaller.at/

Járt itt már valaki közületek? Itt volt egyedül szabad szoba a megkérdezett kb. 30 szállásadó hely közül, ezért tartok eléggé a hatalmas tömegtől. Bár "B tervenek" ott van Frauenalpe vagy Grebenzen - St. Lambrecht, gondolom azért nem ugyanaz a feeling.

Még egy dolog: tudnátok ajánlani sielés utáni programot? Bár Murau városa szépnek tűnik, gondolom hamar bejárható. Irtak itt többen ha jól emlékszem befagyott vizesésről. Azt merre találjuk meg?

Minden infot előre is köszönök!

Üdv

Marky
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.02.27. 14:17
Igy van, az igazság valahol a 2 vélemény között lesz félúton, szerintem is.

Ha másra nem, arra mindenképpen jó ez a vita, hogy lássuk, vannak még gondolkodó emberek, nem vált mindenki robottá a mai társadalomban. Ha pedig valaki kulturáltan kitart és érvel az álláspontja mellett, az további piros pötty az illető ellenőrzőjébe.

Jöhet a következő forduló: a "személyes fórumozás"

Ha összeül a "kerekasztal" oda érdemes lenne kihívni a SíTV stábját (rosszabb esetben az XtremeFight Clubot :) ) érdekes anyagot lehetne összeállitani egy használok / üzemeltetők találkozóról.

Remélem összejön a muri, kár hogy nem lehetek ott.
Előzmény: (minerel 86172)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.02.27. 10:59
Mil,

Ugye, hogy megmondtam, hogyha kitartasz, ebből a végén exkluziv VIP buli lesz? :))))

Most már ott a helyed!
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.02.24. 10:30
Komolyan irigylem az életedet, h Neked hétről-hétre egy kissé túlzó marketing-szlogen jelenti a legnagyobb problémát :)

Ennél sokkal durvább, agresszivabb reklámokkal találkozunk nap, mint nap.

Ez legyen az üzemeltetők dolga, az esetleges rossz marketing úgysem marad megtorlatlan a fogyasztók részéről. Nem hiszem, h sielők ezrei járnak vissza ide csak a szlogen miatt. Az üzemeltetők rengeteg dolgot letettek már az asztalra azért, hogy MSZI felkerüljön a hazai síélet térképére.

És, hogy lásd, nem kötekedni akarok: igen, szerintem is túlzó a fenti szlogen, de ne legyünk mindig rosszaindulatúak: ne a megtévesztés szándékát lássuk benne, inkább az ott dolgozók törekvését arra, hogy egy jó hangulatú síelésért ne hagyjuk el hazánk területét!

Sőt, további kiváló ötletek is vannak hozzászólásodban, a "Mátra-brand" rengeteg kiaknázatlan lehetőséget rejt még magában. (Sipályák, kalandpark, túraútvonalak, kékesi torony, éttermek, campingek, falusi turizmus - már mind készen áll!). Csak némi összefogásra lenne szükség a mátrai vállalkozások, és segitségre a Turisztikai Hivatal részéről.

Amig ez az összefogás nem valósul meg, addig mindenki úgy boldogul, ahogy tud. A profitért folyó harcba simán belefér egy ilyen mottó véleményem szerint.

Én igy látom ezeket a dolgokat, bár lehet, hogy én veszem lazán (bár szerintem Te veszed túl komolyan :))) )

Üdv
Marky
Előzmény: (Mil 85812)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.02.15. 10:52
Jelentem, Kékes rákapcsolt a hétvégén! Teljes kapacitás, kiváló pálya 2km hosszan, folyamatos síbusz ellátás, dübörgő zene, csak a napfény hiányzott. Sajnálhatja, aki kihagyta, valószinű ez volt a szezon utolsó igazi téli hétvégéje. :(
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.02.12. 12:33
Mi akkor jövünk haza.
Tavaly is egy héttel kerültük el egymást, ha jól emlékszem. :(

Pedig lecsekkoltam volna, hogy birja az eb tartani a lesikló sebességet :)
Előzmény: (Bélapó 84198)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.02.12. 11:52
Kezdőknek ajánlanám, jól ellesztek a kék pályákon sztem. (Délután esetleg már a piroson (?) :) )
Én szeretem ezt a helyet, szép környezetben van, a pályák egy része kanyargós vonalvezetésű, nem unalmas. Nyilván nem egy alpesi pályarendszerre kell számitani, de 1 napra bőven jó.

Ja, és tömeg lesz, utólag ezért nem ér reklamálni. :)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.02.09. 17:13
Mi 1 napra átnéztünk ide Dolny Kubinból tavaly év végén. Ezt irtam róla:

"A feljutás izgi az egyirányú úton, még ebben az enyhe időben is kellett a hólánc a kocsira.
A hegyen egyedül az ágyúzott 3-as pálya üzemelt, de a folyton eső, változó halmazállapotú csapadék ellenére a nap végéig jó minőségű maradt. A pálya alján pedig modern, 6 személyes, buborékos felvonó nyelte a tömeget. A sorban állás maximális ideje egyszer volt kb 6-8 perc ebéd utáni időben, azt leszámitva 0-2 perc volt. Kellemes pálya a 3-as, a felvonóból azonban látszott, hogy vannak még hasonló adottságú lejtői a rendszernek, ide érdemes lenne visszatérni nagyobb hó esetén."

Nekünk tetszett.
Előzmény: (Viri 83572)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.