Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

vasssy által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1695)Időben csökkenő Időben csökkenő
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.11.09. 11:11
Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy hosszabb, egész hetes síelésre csak a fent nevezett időpontban lenne lehetőségünk. Még csak Szlovákiában és Ausztriában síeltem, de szeretnénk kipróbálni Fro-t is. Persze tudom, hogy az időjárás nem kiszámítható, de nagyon örülnék, ha meg tudnátok velem osztani az említett időintervallumra vonatkozó tapasztalataitokat/tanácsaitokat. Olyan helyet keresnék, ami viszonylag kezdőknek és haladóbbaknak is egyaránt élvezhető.
A segítséget előre is köszönöm!
Gergő

Olaszországnál is indítok 1 hasonló témájú topicot.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.11.08. 10:55
Csatoltam képeket. Így nem olyan jó a minőségük, de remélem kedvcsinálónak jó lesz! :-)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.11.08. 10:45
Ismeritek a Google Earth nevű programot?
Itt megtalálható a föld teljes felülete műholdas felvételeken. Bár itt nem az aktuális helyzet látszik, lehet nagyon érdekes dolgokat találni. Vannak olyan területek, pl. nagyobb városok környéke, stb., amik nagyobb felbontásúak. Ezeken a részeken láthatóak az utcák, házak, fák és autók is.
Többnyire nyári állapotukban vannak a tájak megörökítve, de pl. Gerlitzenről tavaszi felvételek vannak fent, így jól lászik, hogy a pályák felső szakaszán még van hó, lejjebb már elolvadt.
Tirolban van egy rész, ami havas állapotában került fel, itt találtam egy síterepet (nem tudtam rájönni, hogy melyik lehet), ahol a pályák, a felvonók és még a síelők árnyéka is látszik!
Ezenkívül Andorrában is találtam havas pályákat, de a nyári részeken is jól kivehetőek a sípályák, még a kisebb felbontású részeken is. Persze más érdekes dolgokat is lehet találni, mint kikötőket, hadi támaszpontokat, repülőgéptemetőket/parkolókat, de ez már nem ide tartozik...
Megpróbálok csatolni kicopyzott képeket, csak nem akarom annyira összenyomni, hogy ne látszódjon a lényeg.
gerlitzen-full1.JPG
gerlitzen-full2.JPG
gerlitzen-top.JPG
gerlitzen-8-9-alja.JPG
tirol-1.JPG
tirol-2.JPG
tirol-3.JPG
tirol-4.JPG
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.10.24. 11:14
A fűthető üléssel még nincs tapasztalatom, de fenntartásaim vannak vele kapcsolatban. Év végén megyünk Lachtalba, majd kipróbálom...
A buborékos témával kapcsolatban viszont pozitív tapasztalataim vannak, a Hochkaron volt hozzá szerencsém és 2napos folymatos erős szél és hóesés esetén rendkívül előnyösnek találtam. Persze jó időben eszembe nem jutna lecsukni, de ha olyan az idő nem baj, ha legalább liftezés közben nem hordja az arcomba a szél a havat, jeget...
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.10.24. 10:19
Sziasztok,

a bérletárakról esetleg lehet tudni valamit?
Egyébként elég ígeretesnek hangzik a dolog!
Üdv,
Gergő
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
Topik: Hochkar
2006.10.12. 16:26
Hali,
itt találsz 1 csomó szálláslehetőséget.
http://www.tiscover.at
Nekem is itt sikerült találni.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
Topik: Hochkar
2006.10.12. 13:02
Mi tavasszal a Heim családnál voltunk 500m-re a fizetőkaputól, 18Eur/fő/éj reggelivel.
Telefon: 004374847219
Szerintem korrekt szobáik vannak, akár főzési lehetőséggel.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
Topik: Hochkar
2006.10.12. 08:28
Meg az 1-es kék sem vészes, és legalább nem olyan rövid mint a 2es és egy "viszonylag kezdő" is tudja élvezni. Szerintem...
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
Topik: Hochkar
2006.10.12. 08:24
Hali,
Szerintem mindenképpen, de pl. a barátnőmnek a 4a jelzésű pálya is bejött.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.10.06. 09:56
Ott van pl. a 11km-es Talabfahrt a Krippensteiniről Obertraunba, bár azt olvastam, hogy az erdei része erős piros. Még csak nyáron jártam ott, de nagyon szép hely és a pálya is jól néz ki. 2100-ról 600m-re lehet lesíelni. A felső 4km kék, közben gyönyörű kilátás van a Halstatti-tóra és a Dachsteinre.
Itt ugyan ezen kívül sok pálya nincs, de nincs messze Zwieselalm 140km pályával. A zwieselalmi bérlet a Krippensteinre is érvényes.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.09.20. 16:12
Az bizony előfordulhat, hogy nem látogatják a fórumot, de azért az mindenesetre bíztató, hogy láttál már olyat, aki járt ott! :-)

Az alapján amit találtam, egész jó helynek látszik, bár úgy néz ki, hogy nem annyira felkapott a magyarok körében (még). Nem tudom, hogy hova megyünk majd a télen, de felkerült a potenciális célpontok listájára. Ha meg addig találok/hallok vmit, azt majd megírom, hátha többeket is érdekel és természetesen továbbra is szívesen olvasnék minden beszámolót/véleményt a terepről.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.09.18. 16:53
Magyarul nem nagyon találtam véleményeket, de akit érdekel és tud németül az átböngészheti a hivatalos Kronolatz fórumot,
http://www.razyboard.com/system/index.php?id=kronplatzforum

de találtam egész használható élménybeszámolókat is:
http://www.dooyoo.de/skigebiete-international/kronplatz/Testberichte/

Valaki azért csak akad aki járt már itt!?!?
Ugye?
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.09.08. 15:37
Sziasztok!

Nézelődök, hogy hova kellene menni a télen síelni és rátévedtem Kronplatz honlapjára. Az alapján, amit láttam és olvastam, nagyon szimpatikusnak tűnik, ráadásul még itt a sielok.hu-n is azt írták róla, hogy:
"A 950 és 2275 m között fekvő Kronplatz neve egyet jelent a tökéletes sízéssel"
Ennek ellenére a fórumon összvissz ennyit találtam róla:
"Vannak nagyon trendi helyek pl. Livigno, Cortina de keveset hallani Kronplatzról, fantasztikus!
A világ egyik legmodernebben felszerelt sípályája"
Szóval szívesen olvasnék tapasztalatokat olyanoktól, akik már jártak ott!
Üdv,
vasssy
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.09.06. 11:33
Hali,

azért nem kell és nem is szabad általánosítani! Szlovákiában sem fog mindenki megverni, vagy összeverni a kocsidat, csak azért, mert magyarul beszélsz, vagy magyar a rendszámod! Viszont nekem az is bőven elég, ha a sok között csak 1 ilyen van és az pont az én kocsimat találja meg...
Bár már nekem is tapostak halálos nyugodtsággal a lécemen szlovákok, mint karolyn-nak, de nem mondhatom, hogy különösebb negatív tapasztalataim lennének a Szlovákiai síterepekkel kapcsolatban (3 helyen voltam eddig).
Nem hiszek abban, hogy létrejöhet egy "Nemzeti Bojkott" a Szlovák síterepekkel kapcsolatban, vagy ha lenne is ilyen, nem hiszem, hogy különösebb hatása lenne, az emberek hozzáállására vagy a GDP-re, vagy bármire, de miért menjek olyan helyre, ahol nem látnak szívesen?
Győrben lakok, ami azt jelenti, hogy Donovaly vagy Sachticky kb. ugyanolyan messze van, mint Semmering. Lehet, hogy egy 7végi kiruccanásra olcsóbb lenne Szlovákiába menni, de úgy gondolom, hogy mégiscsak több szolgáltatást kapok a több pénzért és nem is kell annyit agyalnom, hogy merjek-e magyarul telefonálni...
De az is lehet, hogy megnézem Unterberget, mert tetszettek az új képek, amiket Stani felrakott! :-))
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.09.01. 16:16
Nekem sajnos csak 1 kis szánkózás jutott a nyáron. Még július végén voltunk Salzkammergutban Obertraunban (baxxter, csak ajánlani tudom, nagyon jó helyek vannak arrafelé), és felmentünk a Krippensteinre, ahol van egy nagyobb hófolt műanyag szánkókkal, így enyíthettük 1 kicsit a hóhiányunkat, de közben sóvárogva néztem át a Dachstein gleccsereire... :-) Azért az a krippensteini 11km-es pálya sem lehet olyan rossz télen!
A Kitzsteinhornon 3éve voltam augusztusban, akkor is csak túrázni, de nem is lett volna sok kedvem síelni, mert elég ramatyul nézett ki a gleccser. Ahogy elnézem most a webcam képeket, így azért jobban néz ki! :-))
Dachstein.JPG
Szankozas-1.JPG
Szankozas-2.JPG
Szankozas-3.JPG
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.