Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

joce29 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (33)Időben csökkenő Időben csökkenő
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2018.12.19. 10:55
Köszönöm a segítséget!
üdv, J.
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2018.12.17. 16:22
Üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni! Elhatároztam, hogy lecserélem a 15 éves K2 Mach Devil lécemet!
Próbáltam beleásni magam a témába, de minél többet tudok, annál bizonytalanabbá válok az új léc választásával kapcsolatban!
Magamról annyit, hogy 20 éve síelek, 178 cm magas, 75 kg vagyok. Sítudásom nehezen meghatározható. Manapság már mindenki haladónak mondja magát, aki 2x lejött a hegyről, ezért azt mondani, hogy haladó sítudás - elég tág fogalom.
Szóval profi nem vagyok, de azért elég jól elboldogulok a havon.
Kinéztem egy lécet, gondoltam megkérdezem tőletek, hozzáértőktől, hogy mit gondoltok erről a választásról:
Völkl Code Speedwall UVO L síléc + rMotion2 12.0 D Code green kötés - 171 cm vagy 178 cm
Használ valaki ilyen lécet közületek? Esetleg próbáltátok már?

Köszönöm, ha tudtok segíteni!
üdv, J.
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2018.11.14. 17:47
6 éves kisfiam részére keresek olyan magyar síoktatót, aki 6 napon keresztül, napi 2 órában segítene sítudását fejleszteni. Nem kezdő, mivel tavaly már kb. 15 napot síelt. Természetesen síoktatáson is többször voltunk már, de messze van még a tökéletestől...
A síterep és az időpont kiválasztását is ennek rendelném alá! Decembertől - február közepéig rugalmasan tudnék alkalmazkodni! Remélem lesz valaki, aki tud segíteni!
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2018.11.03. 11:46
Sziasztok!
December elején milyen hóviszonyokra lehet számítani szerintetek? Oké, hogy most esett egy csomó hó, de addig még több, mint 1 hónap van... Bizonytalan vagyok az utazást illetően...
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2018.02.19. 16:11
Túl az egy hetes síelésen, gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat!
Február 11-én kezdtük a csúszást, 7 napos síbérletet vásárolva. Családunkban két fiú gyermek is van, a kisebb 5 éves, a nagyobb 8 éves. Ezt csak azért írom le, hogy a napunkat minden esetben úgy terveztem, hogy a gyerekek tudásának megfelelő pályákat keressek.
A szállásunk a Fastenberg Hüttében volt, ami a Fastenberg 6-er felvonó alsó állomásánál van, közvetlenül a Planai piros 2 pályája mellett. Aki járt már itt, az talán tudja, hogy nem éppen a kezdők paradicsoma ez a rész. Én is féltem, hogy a kisebbik fiamnak fel fogja adni a leckét, de szerencsére nem okozott problémát.
A Planai pályái ezen a héten nem voltak a legjobban kezeltek, az éjszakai hóesések után komoly buckákat túrtak össze a síelők.
Ha gyerekekkel érkeztek és változatos napot szeretnétek, akkor erősen ajánlott Planai-on a Marchenwiesenbahn felvonó melletti Fun Park és a 8-as pálya melletti időmérő pálya kipróbálása! Az időzítésre azonban érdemel figyelni. Ide délelőtt 10-ig érdemes megérkezni, csúszni párat, aztán elmenni más irányba és 12 órától délután fél 2-ig szintén elég kevesen voltak a felvonóknál. Mivel sok síiskola is van ezen a részen, ezért fel kell készülni, az oktató után kígyózó 10-12! gyerekre!
A másik nagy kedvencünk Hochwurzen volt! Ha valaki a Planai-on száll meg és sílécen akar átmenni Hochwurzenbe, akkor ne próbáljon korán átcsúszni, mert a Rohrmos I két üléses felvonónál fél 11-ig 15 perc fölötti várakozásra lehetett felkészülni, sőt ekkor még a Rohrmos II. -nél is hasonló tömeg alakult ki. 11 körül viszont nincs várakozás!
Ami miatt Hochwurzen igazán tetszett:
- Fun Park a kék 42 pálya mellett
- Időmérő pálya a kék 37 mellett
- Sebességmérő pont a piros 33 pálya alsó részén
- Széles, ragyogóan kezelt pályák
- Szánkópálya, amit napközben is használhatunk. (Szánkó bérlés 7 euró, síbérlettel a Gipfelbahnnal fel kell menni és 6,5 km lehet csúszni lefelé! Sícipőben szerintem nem lehet csúszni, ezért olyan bakancsot vigyetek magatokkal, amiben lehet szánkózni. Mi ezt hátizsákban vittük magunkkal.)
4 hegy túra: a negyedik napon gondoltam egy nagyot és 8.45-kor már a felvonón volt a család. Titkon azt reméltem, hogy meg lehet hódítanunk mind a 4 hegyet. Aztán kiderült, hogy nem! Több gyenge pontja is volt a tervemnek:
- a reggeli hőmérséklet -15 fok volt, ami nem könnyítette a dolgunkat (amint átcsúsztunk Haus-ba be kellett ülnünk a gyerekekkel melegedni, de nekem se esett rosszul a meleg)
- Haus-ban a felvonónál több, mint 10 perc sorbanállás, aztán kiderült, hogy egy másik felvonóval tudunk visszamenni Planai-ra, újra lecsúszás, újra sorban állás. Na itt feladtam, mert inkább élvezni akartam a síelést.
Vissza csúsztunk Planai-ra, majd onnan Hochwurzenbe még át mentünk, de meg se próbáltunk feljutni Reiteralmra.
Érdekes, hogy Hochwurzenre és Reiteralmra is egy régi 2 üléses felvonó szállítja az embereket, ami nem a leggyorsabb, esetenként sokat is kell várni, ezért a 4 hegy túra tervezésénél ezeket a szempontokat is vegyétek figyelembe.
Volt egy nap, amikor felmentünk Reiteralmra. A fönti pályák csodálatosak, nincs velük probléma. A völgybe levezető pályák viszont már elég problémásak. Délután már rengetegen síelnek lefelé az egészen meredek pályákon. Itt éreztem egyedül, hogy a kisfiamnak nem éppen ideálisak a körülmények!
Összegzés:
A családunk minden reggel 9-ig a felvonónál volt. Kihasználtuk a reggeli tökéletes pályákat. Napi átlagban a tracker adatait összegezve több, mint 30 km sikerült csúszni! Kiváló héten vagyunk túl! Folyt. köv. 2019.
IMG-4056.JPG
IMG-3861.JPG
IMG-3887.JPG
IMG-3925.JPG
IMG-4054.JPG
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2018.02.15. 08:16
Üdv mindenkinek!
Egy gyors helyzetjelentés erről a síterepről:
- Ezen a héten már kb. 20 cm hó hullott (sajnos az éjszakai hóesés a pályákat másnapra nagyon buckássá tette)
- Nagyon hideg van! Reggelente -14 fok is volt már, ami délelőtt 10 körül azért nem szokványos.
- Ha valaki el szeretné kerülni a sorbanállást, akkor nem ezen a héten jöjjön, de ha mégis itt van, akkor vegye a fáradságot és 9 előtt legyen a pályán. A legproblémásabb időszak 10-12 óra között, ekkor a várakozással töltött idő akár 15 perc is lehet.
- A pályákat nézve, eddig Planai volt a kedvencem, de a ezen a héten a Haus -i és a Hochwürzen-i pályák is kezeltebbnek tűnnek!
- Gyerekekkel érkezőknek szerintem Hochwürzen a legjobb vállasztás!
- Ha valaki magyar Síoktatót akar, akkor az utazás előtt több hónappal kezdje el szervezni, mert ilyenkor már lehetetlen! Esetleg, ha hozunk magunkkal egy oktatót, úgy megoldható.
- Pénteken újabb hóesés várható!
- Összegzés:öltözzünk melegen, kezdjünk korán, dél körül ne idegeskedj a sorban!
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2017.12.24. 15:03
Örülök az új magyar zászlónak!!!! :)
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2016.11.30. 10:13
Csak meg kell nézni az utolsó Síparkos bejegyzést, ami márciusban volt, eltelt 8 hónap!!!
- "Nem kell locsogni feltétlen!" - na locsogással tényleg senkit nem lehet vádolni a Sípark részéről...
- "Jó szolgáltatással emlékezetes marad a sztori felemlegetés nélkül is!" - A jó szolgáltatás egy nagyon fontos része a megfelelő tájékoztatás. Kicsit furcsa, hogy Magyarország legjelentősebb síportálján márciusban írok egy bejegyzést és majd decemberben vagy kitudja mikor visszatérek...
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2016.10.28. 06:53
2013.12.10-én írtam egy hozzászólást, amit most újra beillesztek ide! Az eltelt évek nem hoztak változást a gondolkodásmódban...
"Kedves Sípark!

Az időjárás kiszámíthatatlanságát mindenki megérti és tudjuk, hogy havat gyártani csak megfelelő körülmények között érdemes/lehet!
A legnagyobb gond véleményem szerint az, hogy minden információt harapófogóval kell kihúzni az illetékesekből. Elég csak a Sípark honlapját nézni: 2013. áprilistól novemberig (minimum 7 hónapig) senki nem gondolta, hogy valamit frissíteni kellene az oldalon. Teljesen mindegy lenne, hogy mit írnak (hogy jelenleg kaszálják a pályákat, a köveket szedik a pályán, felvonó kötelet cserélnek vagy arról tájékoztatnak, hogy milyen nagyszerű kiránduló idő van), a lényeg, hogy a síelők olyankor is érezzék, hogy gondolnak rájuk, amikor nincs hó! A legfontosabb az lenne a Síparknak is, hogy egész évben legyen a köztudatban. Nagy luxus nyáron téli álmot aludni!
Persze biztosan rengeteget dolgoztak nyáron is, de a kemény munka mellett nem tudom elhinni, hogy hetente 10 percet nem lehetne valakinek a gép előtt frissítésre szánni. Télen ugyanezt napi rendszerességgel kell megtenni! Ez a fórum, a saját honlap és a Facebook kiváló terep, sokkal jobban ki kellene használni a lehetőségeket!
A kritikát építő jellegűnek szántam, ne kezelje senki szemrehányásként. Sok sikert kívánok az előttetek álló szezonhoz!
üdv, J."
A fórumot nézegetve, márciusban volt az utolsó hozzászólás a Sípark részéről, míg egy másik nagy hazai síterep ontja az infókat, aktualitásokat.
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2013.12.10. 18:01
Kedves Sípark!

Az időjárás kiszámíthatatlanságát mindenki megérti és tudjuk, hogy havat gyártani csak megfelelő körülmények között érdemes/lehet!
A legnagyobb gond véleményem szerint az, hogy minden információt harapófogóval kell kihúzni az illetékesekből. Elég csak a Sípark honlapját nézni: 2013. áprilistól novemberig (minimum 7 hónapig) senki nem gondolta, hogy valamit frissíteni kellene az oldalon. Teljesen mindegy lenne, hogy mit írnak (hogy jelenleg kaszálják a pályákat, a köveket szedik a pályán, felvonó kötelet cserélnek vagy arról tájékoztatnak, hogy milyen nagyszerű kiránduló idő van), a lényeg, hogy a síelők olyankor is érezzék, hogy gondolnak rájuk, amikor nincs hó! A legfontosabb az lenne a Síparknak is, hogy egész évben legyen a köztudatban. Nagy luxus nyáron téli álmot aludni!
Persze biztosan rengeteget dolgoztak nyáron is, de a kemény munka mellett nem tudom elhinni, hogy hetente 10 percet nem lehetne valakinek a gép előtt frissítésre szánni. Télen ugyanezt napi rendszerességgel kell megtenni! Ez a fórum, a saját honlap és a Facebook kiváló terep, sokkal jobban ki kellene használni a lehetőségeket!
A kritikát építő jellegűnek szántam, ne kezelje senki szemrehányásként. Sok sikert kívánok az előttetek álló szezonhoz!
üdv, J.
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2009.02.10. 18:21
Voltam már Franciaországban sielni és nekem pedig az nem tetszett, de azért, mert akkor nem volt jó a síterep én nem általánosítanék. Ausztria szerintem messze a legjobb! Kifoghatunk egyszer-egyszer rosszabb helyeket, de összességében szerintem a legtöbbünknek jók a tapasztalatai. Schladmingban még nem voltam, de feb. 14-21 -ig kiderül, hogy mit is adnak a 189 euróért és ígérem, hogy leírom a tapasztalataimat!
Az oszták konyháról: ha valaki a tollas csírkéből próbál következtetni a színvonalra, akkor valóban felejtős, de igen is vannak finom specialitások Ausztriában is, csak meg kell találni a megfelelő helyet az étkezésre.
Mi mindíg csak reggelit kérünk a szállás mellé és esténkét pedig keresünk valami jó kis helyet, ahová be lehet ülni és egy finomat lehet enni. Nem vagyok híve a félpanziós ellátásnak.
És az osztákok engem még mindíg vendégként kezeltek, de a k...ög franciák sajnos nem ismerik a vendégszeretet szót. Aki erről mást mond, azt hazudik, vagy Franciaországban pont egy olyan szállodát fogott ki, ahol oszták volt a tulaj! :)
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2008.12.03. 07:44
Jövő héten kedden szeretnénk kiugrani Szlovákiába Gyöngyös környékéről sielni. Egy kis segítség kellene, hogy van e már valahol működő pálya?
Kérlek segítsetek, köszönöm az infókat!
joce29
33 élménybeszámolót írt
33
16 éve tag
2008.11.16. 14:22
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy az osztrák szomszédunknál, a magyar határhoz hol van legközelebb most is üzemelő sípálya. Zalaegerszeg környékéről szeretnénk kimenni 1 napra valahová?
Ötletek?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.