Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡
Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 110, rendezés:
magnum56 által küldött hozzászólások listája
Üzenet szövege
Feladó:  magnum56FérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.01.31. 05:39
Topik: Melyik lécet válasszam?
magnum56 Hozzászólások: 111
Regisztrált: 2008.10.16.
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Az én garázsomban még található ilyen léc.
Völkl P60 Race carver (ugyanolyan, mint a képen)
Hossz: 178
Szélesség: 108-65-94 R=18,4

Van még:
Völkl Supersport T50
Hossz: 178
Szélesség: 112-67-97 R=16,9

De gyanítom, hogy ezek sem sokkal fiatalabbak, mint a tiéd.
Előzmény: (WéberF 204216)
Dátum: 2019.01.27. 18:28
Topik: Bánkút
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Vasárnap (jan. 27.)ismét Bánkút.
9 órakor már a pályán voltam, ekkor még nem volt sor a felvonónál. Elkezdett sűrűn esni a hó, ami sajnos egy negyed óráig tartott csupán. Így ez nem sokat javított a pályákon, amelyek még így is viszonylag jók voltak, de egy kiadós hóesés jól jött volna. A 6-os körpálya, az 5-ös és a 4-es a házzal szembeni, jól sízhető volt. A 2-es is, kivéve az alján a letörést, ahol előjöttek a kövek, de ki lehetett kerülni. Az 1-es és 3-as pályán nem voltam.
Miután elállt a hóesés, még a nap is kibukkant egy rövid időre, de jellemzően inkább felhős idő volt, kellemetlen szél nem fújt. 11 óra körül értek fel a későn kelő Miskolciak. A sor egyre hosszabb lett, ezért hazafelé vettem az irányt. Így is kellemesen elfáradva értem haza. Rövid, de jó sízés volt.
Reménykedjünk, hogy egyre vastagodik majd a hótakaró a következő hetekben, és még jobbak lesznek a körülmények.
Dátum: 2019.01.24. 08:52
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Tegnap (jan.23-án) voltam fenn Bánkúton.
A felfelé vezető út jól járható mind Miskolc, mind Mályinka felől. Sűrű hóesésben indultam reggel, de sajnos hamar alábbhagyott a havazás, így csak néhány cm friss hó hullot a korábbi kifagyot alapra.
A pálya üzemel, a 3-as, 4-es, 5-ös és 6-os pálya használható, valamint a szánkópálya. A C jelű felvonó működött.
A sípályák minősége (az 1-es és 2-es kivételével) a kevés hó ellenére is elég jó, elvétve találkoztam egy-egy kővel. Hétköznap lévén kb. 10 síző volt a sípályán és a szánkópályán volt egy busznyi iskolás gyerek. Az idő is kedvező volt, gyenge mínusz és szélcsend. Mivel kevesen voltunk, a pálya minősége nem romlott, így ha nem jön olvadás, akkor még hétvégén is jól használható lesz.
De ha addig még esne 10-20 cm hó, akkor hétvégére ideális lenne a pálya.

A napi bérlet felnőtteknek 5500 Ft.
Ezenkívül van még lyukasztós jegy is, ami megváltozott tavaly óta. Jelenleg 1200 Ft-ba kerül egy jegy, amivel 4-szer lehet felmenni.
h i r d e t é s

Dátum: 2019.01.23. 22:03
Topik: Briancon - Serre Chevalier
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Úgy érzem nincs nézetkülönbség közöttünk. A francia terepek közül nekem is ez tetszett legjobban. A középső rész különösen jó. Csupán a liftek elavultsága kapcsán bertazs-nak ezzel a mondatával vitáztam: "Ja és a liftek sem rosszabbak mint máshol, csak ők a kényelmi funkciokat annyira nem favorizálják, mint az osztrákok. "
Ahogyan írtad, a Fréjus lift nem is 49 éves (mint ahogyan én emlékeztem) hanem 51 éves, ha 1968-ban épült.
De még ezt a kritikámat is visszavonom, ha mutatsz Ausztriában egy működő 51 éves kabinos vagy ülős liftet.
A fejlesztéseknek és a terveknek nagyon örülök. Remélem ismét eljutok még ide.
Előzmény: (Brockey 203969)
Dátum: 2019.01.22. 15:51
Topik: Briancon - Serre Chevalier
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Egyetértünk abban, hogy Briancon egy kiváló síterep. Én 3 éve jártam itt és meg voltam elégedve a pályákkal is és a szállással is. Az is igaz, hogy olcsóbb, mint Ausztria.
De szerintem annak is igaza van, aki szerint a felvonórendszer elég elavult.
Például a Fréjus kabinos (tojás) lift 3 éve volt 46 éves. Négy személyes, de négy felnőtt nem fér bele. Amikor felértünk vele, nem akart kinyílni az ajtó (vagyis nem ajtó, mert maga a tojás nyílik szét.) A következő alkalommal meg nem záródott be rendesen, félig nyitva maradt, amíg felértünk. Ilyen "tojás" volt Szlovákiában is, de már leszerelték. Itt még üzemel. A többi kabinos lift pedig "állós" vagyis nem lehet bennük leülni, ami elég fárasztó egész nap.

Elég sok a húzó lift is. Például a Méa völgyben tökéletes lejtésű csodajó pályák vannak, amelyeket 4 db hosszú tányéros lift szolgál ki.

Természetesen megértem azokat, akik a kedvező ár miatt dícsérik a terepet, de vannak idősödő sízők (mint én is), akiknél már a kényelem is fontos szempont.
Előzmény: (bertazs 203722)
Dátum: 2019.01.22. 12:13
Topik: Kojsovska Hola - Skipark Erika
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Előre is köszönöm.
Régebben sokat jártunk ide, azért érdekel a fejlesztés.
Előzmény: (Sanci532 203637)
Dátum: 2019.01.16. 09:09
Topik: Kojsovska Hola - Skipark Erika
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A fejlesztési tervekről nem láttál rajzot?
Ha van ilyened, kérlek tedd be ide, mert úgy jobban el lehetne képzelni. Köszi.
Előzmény: (Sanci532 203575)
Dátum: 2019.01.13. 10:24
Topik: Bachledova Dolina - Bachledka - Jezersko
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Mi is ezt a terepet választottuk tegnap(jan.12.-én, szombaton), és nem bántuk meg. Óriásit síeltünk.
Miskolc felől indultunk 4 fős csapattal, Rozsnyó, Dobsina, Poprád Bachledova útvonalon. Az út végig száraz volt, mert Szlovákia középső részén alig esett hó. 10 óra után érkeztünk meg, de már a nagy méretűre bővített parkolóban alig volt hely.
Először próbálhattuk ki az új 10 üléses gondolát, ami nagyon kényelmes és gyors volt a régi háromszemélyes libegő után. Szükség is van a nagyobb szállító kapacitásra, mert reggel kialakult egy pár perces sor, hiszen a hegytetőre csak ezzel az új kabinossal lehet feljutni. A beszálló rész egy kissé szűkre sikeredett, így a feltorlódó tömeg miatt kissé nehéz az átjutás a kapukon. Itt vigyázni kell, mert amikor a kapu érzékeli a mágneskártyát, akkor azonnal át is kell lépni a kapun, mert különben lezár, és egy ideig nem enged átlépni. Az átlépés viszont nem egyszerű, ha állnak az ember előtt. Az egyikünk így járt.
A tetőn azután már szétoszlik a tömeg az északi oldal (Tavas) és az újonnan épített Frankova irányába menő pályákra.
Az időjárás, ha nem is volt tökéletes, de azért inkább jó volt, mint rossz. Néhány fok mínusz, a tetőn egy kis szél, borús idő, néha ki-ki bukkanó napsütéssel. A pályák kifejezetten jók voltak, sok természetes hóval. Csak a meredekebb részeken kotródott le, pl. a 3-as fekete pálya alján, de az sem volt veszélyes.
Az új frankovai pálya (8-9)nagyon kellemes, egyenletes lejtésű, oktatásra kiválóan alkalmas. Valójában ez egyetlen széles pálya, a középvonalba telepített forgatható hóágyúkkal. Ez a pálya azért is hasznos, mert a többi pályáról elviszi a kezdő csoportokat. Apró hátránya, hogy kissé oldalra lejt a terep a csákányos felvonó alatt is, így fölfelé is fárasztja a combot. Ez a kis oldallejtés lefelé menetben egyáltalán nem probléma.

Szóval jól sikerültek az utóbbi évek fejlesztései. Ha így folytatják, Szlovákia egyik legjobb síterepe lehet Bachledka. És még van lehetőség további fejlesztésre.
Dátum: 2019.01.10. 15:00
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Köszönöm a segítséget.
Előzmény: (skioutlet 203341)
Dátum: 2019.01.10. 09:24
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Azt az üzenetet kaptam, hogy valószínűleg szombaton nyitnak a c jelű felvonóval.
Dátum: 2019.01.07. 15:32
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Hát én jobban szerettem volna most megtudni, hogy mire számítsak. Konkréten azt, hogy abban az esetben, ha esetleg esne annyi hó hét közben, amin már lehet síelni, akkor készülnek-e a hétvégi nyitásra. Csak azért, hogy én is tudjak tervezni a hétvégére.
Előzmény: (kócos 203156)
Dátum: 2019.01.07. 15:17
Topik: Eplény Intersport Síaréna
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

"Austriával ellentétben a felvonókon nincs buborék és nem futöttek, mire felérsz megfagysz, ha nem vagy megfelelően öltözve. "

Ez így igaz, csak úgy érzem, hogy sokat vársz a magyar síterepektől.
- Ausztriában sincs mindenütt buborék és fűtés. Sőt a határhoz közeli Joglland síterepein még ülőszékes felvonó sincs.
- Magyar viszonylatban ez az egyetlen hely, ahol két darab ülőszékes libegő is van.
- Nem vagyunk egy sínemzet, hegyünk is alig van.

Persze abban egyetértünk, hogy jobb lenne, ha mindenütt fűtött buborékos libegő lenne, különösen hóesésben és szélben örülnénk neki, de ennek az árát ki is kell termelni a síterepnek. Sokan már így is magasnak találják a jegyárakat. Szóval ez egy kompromisszumos megoldás, de szerintem jó, hogy ilyen is van.
Előzmény: (insomnia 203152)
Dátum: 2019.01.07. 12:34
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem tudja valaki, hogy mit terveznek Bánkúton?
A weblapjuk nem jön be.
Dátum: 2019.01.07. 09:16
Topik: Vyšná Slaná - Július
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Január 5-én, szombaton voltunk itt ismét egy 5 fős csapattal. Északabbra indultunk, mert csábított a nagy friss hó, de nem mertük bevállalni a hófúvás miatt. Utólag kiderült, hogy Julius nem volt rossz választás. Az út alig volt havas, jól lehetett haladni. Műhavas alapon kb. 10 cm új hó, szélcsend és gyenge havazás fogadott bennünket. Viszonylag sokan voltak, a parkolóban alig volt szabad hely. Ennek ellenére nem kellett 1-2 percnél többet sorban állni a felvonónál. Sok szánkós és kiránduló is kijött mozogni, akik nem terhelték a felvonót. A műhó kemény volt, és miután lekotorták a tetejéről friss havat, délutánra kissé jegesedett is itt-ott. Viszont a pálya bal széle egészen jó volt, mert ide már nem jutott a műhóból. Sízéshez ez is elég volt, mert korábban már esett természetes hó, így ez megadta az alapot.
A koliba egy kissé zsúfolt volt, különösen 12 és 13 óra között, mert egy ottlakó szededi csoportot ebédeltettek. 13 óra után sikerült nekünk is megebédelni, de a finom káposztaleves elfogyott, így de be kellett érnünk egy sült kolbásszal és egy sörrel.
Utánna még 15 óráig csúszkáltunk, és ha nem is nagyon, de azért kellemesen elfáradtunk. Összességében jó nap volt.
Dátum: 2018.12.17. 09:41
Topik: Telgárt
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Vasárnap (dec. 16) voltunk itt 1 napos csúszkáláson azért, hogy szokjuk a havat. Eredetileg Zdiar-ba indultunk Miskolc felől, de miután kiderült, hogy ott is csak 3 db kis pálya működik, úgy döntöttünk hogy a közelebbi Telgárt-i pályát választjuk. Igaz, hogy még itt is csak a kisebb pályát (és a bébi pályát) lehetett használni, viszont a hideg ellenére a nagy pályán nem működtek a hóágyúk.
De így is jót síztünk. A kispálya elfogadható minőségű volt. A kb. 30 cm-es műhóra esett néhány cm természetes hó, és így volt leratrakolva. Nem sokan voltunk, talán 30-40 síző, ezért elegendő volt az egyik tányéros felvonót járatni, sorbanállni nem kellett. Délelőtt borongós idő volt és kb. mínusz 7-8 fok, dél körül enyhült, majd a nap is kisütött. Dálben finom káposztalevest ettünk a kolibában (2,5 Eoro), és még 14 óráig csúszkáltunk. Összességében jó idénykezdő-bemozgató nap volt.
Dátum: 2018.12.14. 10:15
Topik: Kívánságlista
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Azóta utánanéztem a neten.
Például itt olvashatsz róla:
https://turnie.com.pl/hu/suche-ski....html
Előzmény: (minerel 202451)
Dátum: 2018.12.13. 12:33
Topik: Kívánságlista
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ismeri-e valaki a Suche nevű faluban lévő sípályát?
Ez a pálya ugyanannak a hegynek a másik oldalán található, ahol a Zakopane-Harenda-i pálya.
Hossza kb. 670 méter és három ága van, ami így közel 2 km-t jelent. Ülőszékes lift és hóágyú is van.
Komolyabbnak tűnik, mint a Harenda-i, mert az csak 550 méter és gyakorlatilag egyetlen széles pálya, viszont elég meredek.
A sielok.hu-n nem szerepel a Suche-i apálya, de a Google Earth-ban jól látható. Érdemes lenne felvenni, hogy többet tudjunk meg róla.
Dátum: 2018.12.13. 12:28
Topik: Melyik a legjobb hely Lengyelországban?
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ismeri-e valaki a Suche nevű faluban lévő sípályát?
Ez a pálya ugyanannak a hegynek a másik oldalán van, ahol a Zakopane-Harenda-i pálya.
Hossza kb. 670 méter és három ága van, ami így közel 2 km-t jelent. Ülőszékes lift és hóágyú is van.
Komolyabbnak tűnik, mint a Harenda-i, mert az csak 550 méter és gyakorlatilag egyetlen széles pálya, viszont elég meredek.
A sielok.hu-n nem szerepel a Suche-i apálya, de a Google Earth-ban jól látható. Érdemes lenne felvenni, hogy többet tudjunk meg róla.
Dátum: 2018.12.06. 08:51
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Éppen így gondolkodtam én is. Sokat járok erre a környékre, és ha több pályára is érvényes lenne a szezonbérlet, akkor tényleg megérné megvenni.
Így marad az, hogy nem veszek szezonbérletet, és ha több napra megyek, akkor a többnapos jegy jó lesz a többi pályára is. Így lehet mozogni a pályák között, ha drágábban is.
Előzmény: (csemmyboy 202199)
Dátum: 2018.12.01. 11:04
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Pedig szép lett volna egy szezonra szóló régióbérlet 149 euróért.
Na nem baj, így sem drága annak, aki sokat jár ki Bahledovába. Nekem is az egyik kedvencem, és én is Barcikáról járok ki.
Előzmény: (csemmyboy 202142)

elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 110, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
INGYENES TANÁCSADÁS » UTASBIZTOSÍTÁS -10% »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »