Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sörapu. által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1316)Időben csökkenő Időben csökkenő
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.02.24. 19:12
Kiváltottam ma az európai zöld biztosítási kártyát, talán E111 a neve. Általában Alianz Platinát szoktam kötni, ha nem felejtem el. Kérdés, hogy érdemes-e továbbra is alkalmanként kötnöm biztosítást, vagy ez az európai fedezi az esetleges baleset költségeit?
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.02.24. 14:44
Két éve január végén egy nap, kedvezőtlen időjárás miatt, Schladmingban csak a tanulóliftek mentek. Szó nélkül visszafizették mindannyiunknak a pénzt, illetve a 6 napos bérletet a különbözet visszafizetésével 5 naposra cserélték.
Ilyen is van.
Előzmény: (kutyahazi 85857)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.02.23. 20:50
Felteszek én is egy ratrakot, bár nem magyarországi. Amikor fényképeztem nagyon el akarták adni, állítólag nincs még 35 éves sem:)
IMG-1210-1.JPG
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
Topik: Obertauern
2010.02.22. 20:09
Nagyon jó, adtam rá egy tízest!
Előzmény: (Koty 85600)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.02.21. 23:20
Mi tavaly május 3.-án még síeltünk Hochkaron. Délután egyig prímák voltak a pályák, azután kettőig hüttéztünk, majd délután bringáztunk vagy 30 km-t. Persze ezt nem lehet minden évben megtenni, de március még nem gond.
Előzmény: (chef69 85424)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
Topik: Obertauern
2010.02.15. 21:47
Nagyszerű képek! Gratulálok. Milyen géppel készítetted őket? Kedvet kaptam Obertauernhez. December eleje óta nem voltam, de ez a hétvége Lungauról szól, úgyhogy egyik nap átugrunk! Bár ahogy nézem az időjárást, mi nem fényképezni fogunk:(
Előzmény: (Koty 84703)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.02.15. 12:53
Az igazság itt is, mint sok mindenben, középen lehet. Mi február első hetében voltunk és valóban sok pálya igen buckás volt. (Már kora délelőtt is.) Az is igaz, hogy minden nap havazott. De havazott múlt héten is, csütörtökön legalább 30 centi esett. Pénteken Kitzbühelben, ahol múlt héten síeltem, még délután is nagyon simák voltak a pályák. Persze én szeretek azért találni buckákat mert az legalább megmozgatja az izmokat és ugye a sízés az valahol sport.
Tehát én veszem a bátorságot és megállapítom, hogy Saalbachban nem prioritás a pályák kezelése és ez még akkor is így van, ha én bizony láttam napközben pályagépeket, ötös bandában húztak fel a pályán.
Számomra inkább az a felháborító, amit a szállásadókról írtok. (Pepe67, fuszati) Én is jártam már úgy, igaz Németországban, hogy a szállásadó megtiltotta a lányomnak, hogy beüljön a kádba, nyomatékosítva ezt azzal, hogy elvitte a dugót. Van néhány ilyen szarrágó, persze ide nem megyünk vissza, de akkora az igény rájuk, hogy így is találnak balekot a továbbiakban.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
Topik: Kitzbühel
2010.02.14. 09:24
Bejött amit az időjárás tekintetében ígértek és örülök, hogy a második napra is ezt a pályarendszert választottam. Ismét a Mittersilli oldalról csatlakoztam be. A parkolóban - szombat lévén már többen voltak - azonban ez a pályákon nem látszott. (Lásd a mellékelt fotókat.)
Szikrázó napsütés fogadott 2000 méteren, sok helyen én karcoltam az első íveket a friss ratrak-nyomba. Egyébként ez még dél körül is előfordult néhol. Elmondhatatlanul élveztem a csendet, csak a síléc sercegése hallatszott a kifagyott havon. Egyébként rendkívül hideg volt egész nap. Egy hőmérő az egyik völgyállomásnál ugyan csak -6 fokot mutatott, de biztos, hogy volt legalább -12.
Talán a fentiekből kitűnik, hogy du 3-kor amikor indultam haza a pályák még mindig makulátlan állapotban voltak.
Azért volt egy kellemetlen meglepetésem is. Rátévedtem az 56-os számú pályára ami ugyan nagyon bejött ám amikor leértem az aljába, kiderült, hogy lift nem visz innen vissza. Csak síbusz van, ami még szombaton is óránként jár. Persze az élelmes taxisok ez tudják és rögtön elkapott az egyik és 2,5€/fő visszavitt minket a legközelebbi lifthez.
Én pályasíző vagyok, de freeridosoknak szerintem ez egy igazi paradicsom és meg kell említeni a funparkot, ahol néhány srác hajmeresztő dolgokat produkált...
Hazafelé az úttal nagy szerencsém volt. Már többször megszívtam a 311-es utat Zell am See és az A10 között de most úgy mentem mint kés a vajban. A 320-as is remek volt, pedig fél öt körül értem a schladmingi régióba és féltem, hogy így liftzárás körül minden bedugul, de nem. 600 km ezen az útvonalon 6 óra alatt - mesés.
Összegezve, nem értem miért nem népszerűbb ez a terep nálunk. Legalábbis a fórumokból nem derül ki, hogy sokan járnának ide. Nekem nagyon tetszett, akár több napra is kiváló, nincs tömeg, kulturált, gyönyörű városkák és nincs messzebb mint pl. Saalbach. Az árakat a hüttékben nem tudom, mert fogyókúra miatt most kerültem ezeket a helyeket:)
IMG-1213-1.JPG
IMG-1178-1.JPG
IMG-1234-1.JPG
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
Topik: Kitzbühel
2010.02.12. 20:34
Már régebben terveztem, hogy elnézek ide, ma végre megtörtént.
Tegnap munkából kifolyólag ki kellett jönnöm a környékre és ki tudja miért betettem a léceket is. (Aztán ma reggel kiderült, hogy nem a sajátjaimat, hanem a lányomét ami színben típusban ua, méretben viszont nem teljesen.)
Szóval ezt a kis malőrt leszámítva nagyon jól éreztem magam. Nem voltam ott az első liftnél, mert késő éjjel érkeztem és ki kellett pihennem a tegnapi 1100 km-t meg a lökött partnereimmel töltött órákat. Aztán kölcsönző és már ültem is a kabinosba.
Szállást Uttendorfban találtam, nagyon rendben van, ajánlom mindenkinek. Tiszta, kedvesek, jó helyen van 12 km a lift, 10 perc. (Pension Koch)
A hollersbachi parkolóban tettem le a kocsit, innen kabin visz fel két lépcsőben. Lecsúszni, nem lehet, tehát visszafelé középállomásnál be kell ülni. B verzió: szerpentin, ehhez most nem volt kedvem.
Tízkor még olyan kevesen voltak a parkolóban, hogy 20 méterre tudtam megállni a bejárattól. Ugyanez fogadott a pályákon is. Sor sehol nem volt még kora délután sem, később pedig volt olyan pálya, ahol senkivel sem találkoztam.
Az idő nem volt tökéletes. Délelőtt még derengő napsütés, de a hó végig szállingózott. Idáig kellemes volt, de délután ráült a felhő a hegyre és a látási körülmények igencsak romlottak. Aztán a 77-es pályán valahogy mégis láttam annyit, hogy ott lehetett pörögni. Vagy 7-8 szor lementem a végén.
A fentiek tekintetében nem meglepő, hogy a pályák záráskor is makulátlan állapotban voltak. Már hiányzott egy kis buckás terep amit csak pályán kívül találtam.
Az összképhez hozzátartozik, hogy a liftek egy része igen öreg. Van több olyan kétüléses ami már vagy 40 éve libeg Zugligeten.
Nem vittem magammal térképet és csak a szállásra visszatérve láttam, hogy csak a pályák harmadát jártam be, gondolván ennyi az egész. Holnapra Zillertalt terveztem, de annyira megtetszett ez a hely, hogy a beígért jó időt kihasználva fel fogom deríteni a kitzbüheli pályákat is.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.02.09. 12:05
Ma reggel szokásos futásom alkalmával egyik kutyám alatt megcsúszott a hó és kb 3-400 m2 es területen egy mini lavina alakult ki. Ez egy nem túl magas hegyen, kopár hegyoldalon történt. Természetesen sem én sem a kutyák nem voltak veszélyben de elgondolkodtatott, hogy látott-e már valaki hasonlót illetve alakult-e már ki veszélyesebb változata itthon?
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.02.07. 13:00
Hinterthal faluba már el sem jutottunk, ugyanis Maria Alm felöl nincs összeköttetés (csak síbusz). Vissza igen, de mivel nem jutottunk át, így nem tudok nyilatkozni.
De lehet, hogy te tudod a frankót, akkor azt megírhatnád...
Előzmény: (Roby 83550)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.02.06. 21:58
Saalbachi síelésünket megszakítva egy napot töltöttünk itt. Biztos az én hibám, hogy nem tájékozódtam megfelelően, de nekem a síhinta kifejezés egy oda-vissza összekötött pályarendszert jelent.
Na hát ez nem az!
A terv az volt, hogy Maria Almban parkolunk és elsíelünk Mühlbachig, majd vissza. Na, ez elején megdőlt. Itt ugyanis nincsenek összekötve a pályák. Síbusszal ugyan áthidalható lenne a probléma, de 1; nem erre számítottunk, 2; a síbuszra való várakozás, illetve az utazás a síelésből veszi el az időt. A márc 15.-ei hosszú hétvégét itt szándékoztam tölteni, de azt hiszem várok még vele pár évet.
Egyébként a pályák minősége és vonalvezetése hibátlan és a tömeg ellenére jól éreztük magunkat.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.02.06. 17:32
Most érkeztünk haza. Nagyon jó hetünk volt. A 6 napból ötször sütött a nap. Minden nap esett hó is szerdán egész nap. Nekem nagyon tetszik az egész pályarendszer, de legjobban Hinterglemm jött be. Két napot átruccantunk Zell am Seebe és Hochkönigre. Az előbbit jól ismerem és szeretem azonban Hochkönigben egy picit csalódtam.
A havazás mindenhol megtette kedvező hatását, az első nap ki-kibújó jégfoltok eltűnőben vannak. Jól lehet parkolni is mindenhol, ha időben érkezünk.
A völgyben lévő településeken nagy élet van, mindenki megtalálja a neki való kikapcsolódást.
Akik mostanában készülnek nagyon jó körülményeket fognak találni!
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.02.02. 17:41
Mi most vagyunk itt, úgyhogy adok egy kis helyzetjelentést. Vasárnap csúsztunk először, még csak ismerkedtem a pályákkal. Első nap számomra lehetetlen volt átlátni. Aznap Leogangból csatlakoztunk be, tegnap és ma Salbachba autóztunk. Nekünk Leogang picit közelebb van, de azt hiszem megéri egy picit többet autózni, mert a parkolás rögtön a központban pont a felvonónál van és nagyon kényelmes.
Minden nap esett valamennyi hó, a legtöbb ma éjjel, úgyhogy vastagszik a hóréteg. Nem kell aggódni azoknak akik jövő héten jönnek. Eddig napsütés is volt minden nap, a mai délután is csodálatos volt. Nekem tetszettek a pályák nem érzem túlértékeltnek. Erre számítottam és nagyon tetszik. A pályák még mindig jegesek néhol és a havazásnak köszönhetően buckásodnak is. De legalább mozgunk egy jót.
Holnapra felhős időt ígérnek én azért reménykedek, hogy melléfognak a jósok.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.01.30. 08:02
A közeljövőben munkaügyben ki kell utaznom Luzernbe, de csak pár óra elfoglaltságom lesz. Ha már odáig elautózok lehet, hogy egy kicsit továbbmegyek és csúszok egy vagy két napot Zermattban. Svájcban még sosem síeltem így ha vannak tapasztalataitok illetve ötletek Zermatt közeli szállásra vagy hasznos helyi tippek, azt szívesen venném. Gondolok itt a parkolásra, mert úgy látom a faluba nem lehet autóval bemenni, stb.
Ha valaki csatlakozna azt is szívesen venném, mert egyedül azért igen hosszú lesz.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.01.29. 20:00
Eszter annyira jól megfogalmazta.
Fel nem foghatom, hogy nem lehet megérteni, hogy a szabályokat be kell tartani. Lehet, hogy logikus lenne a többek által javasolt költséghatékonyabb síelés, de ha odamész el kell fogadnod a játékszabályokat. Vagy ne menj oda!
Vagy ha megbux húzd össze magad és örülj, hogy megúsztad!
Előzmény: (dorfield 82255)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.01.29. 13:03
De ha akkor úgy állapodtál meg a szolgáltatóval, hogy nem osztod meg a jelet, akkor nem tartottad be a megállapodást.
Ugyanarról van szó.
Ezt egyébként én is elkövettem szegény Matávval. De csaltam!
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.01.29. 12:06
Akkor most nem leszek népszerű.
Minden lifttársaságnak, sípálya üzemeltető cégnek van egy működési szabályzata. Amikor megvásárolod a bérletedet szerződés jön köztetek létre, melyben te elfogadod az ő feltételeit. B verzió, hogy nem veszed meg és nem síelsz. Az előzőekben felvázolt példák ebből adódóan rosszak, a felsorolt esetek pedig csalásnak minősülnek.
Minden vállalkozó beruházásainál készít egy üzleti tervet. Ismerik a vendégek szokásait, többek között a csúszások számát és így kalkulálják ki az árakat. Persze lehet csalni, de ez oda vezet, hogy egy idő után a becsületesen fizetők fogják a csalók helyett is megfizetni a költségeket.
A kisgyermekeseknek vagy a szűkebb pénztárcával rendelkezőknek pedig javasolnám a pár órára szóló vagy pontrendszerű jegyeket.
Valaki írta, hogy az engedélyed nélkül nem fényképezhetnek le. Ez valóban így van, csak ha nem engeded a fotózást, nincs bérleted. Ők nem kényszerítenek.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.01.27. 21:29
A felvonón szembejövő utasok nem síelők, vagy csak kezdők. Persze kérdés merről nézzük :)
Előzmény: (domi.12 82064)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.01.27. 19:41
Én is ódzkodtam tőle. Előbb a lányomnak vettem, teszteltettem vele, majd a szilveszteri síelésre én is beszereztem egyet. Azóta teljesen megszoktam, nem szorít, kényelmes, és tényleg meleg. Arra még kíváncsi vagyok milyen lesz március-áprilisban... Egyébként egy csúnya bukást követően egy gerincprotektorba is befektettem. Ezt egy kicsit nehezebb megszokni, és még úgy érzem, nagyon felesleges. De legalább melegít....
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.