Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sörapu. által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1316)Időben csökkenő Időben csökkenő
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2021.12.07. 18:44
Ma regisztrált :)
Előzmény: (minerel 213181)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2021.12.06. 15:26
Szia Balázs!
Igyekszünk telekocsikat összerakni, ha egyedül jönnél valakinél találunk neked helyet. Szállás: apartmanokban, kétfős szobákban, 32 euró/fő/éj. Közösen készítjük a kaját, aki nem tud főzni, az az előkészítésben, meg az utómunkálatokban szokott részt venni.
Hívhatsz is nyugodtan: 30/944 3421
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2021.12.06. 06:43
Amennyiben az osztrák lock downt nem hosszabbítják meg, talponsíelő csapatunk december 15-19 között Altenmarktban kezdi meg a szezont. Nagy összeszokott csapatunk van, de mindig várunk új arcokat is. Minden korosztály képviselteti magát 6-73 éves korig. Sok gyerek is jön velünk. Sízni Obertauernben, Zauchenseeben, illetve ha nyitva lesz a helyi Radstadti pályán fogunk.
Van még pár helyünk, mert az oltási mizéria miatt páran lemondták.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2021.11.18. 16:19
Úgy látom, hogy amin hetek óta rugózunk, hogy ki milyen szurit kapott az okafogyottá vált. Hiába van három frankó oltásom, mehetek megint Szentistvánba. Pedig itthon is kint is azt igérték hogy ha oltatsz akkor nem leszel korlátozva.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2021.11.18. 16:15
Igen ez várható volt, de a mi szempontunkból ez mit jelent? Liftek mehetnek? Hütték zárva? Vagy még ők sem tudják?
Előzmény: (Stani 212982)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2021.11.18. 14:12
Kicsit aggódom a jövő heti salzburgi vagy egész Ausztriát érintő lockdown miatt. Szerintetek ez mennyiben érinti a sícentrumok működését?
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2021.09.01. 13:57
Szerintem lehet tervezgetni. Én most szerevezem talponsíelő barátaimmal szokásos decemberi altenmarkti sízésünket. Soha nem fizetünk előleget, így nincs nagy kockázat. Egyébként ahol meg mégis kértek korábban és a Covid miatt borult minden, ott vagy visszaküldték, vagy áttették a foglalásainkat.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2021.04.08. 21:35
Kihasználva a Sípark hosszabítását ma újabb szezonzárót iktattunk be. Már régen eltettem a léceket, de tegnap este lementem a garázsba és újra bepakoltam.
Árpi szokás szerint reggel korán érkezett, és indultunk is. Sipiékkel szinte egyszerre érkeztünk. Hol van már a januári, februári félórás sorbanállás. Ugyan a pénztárnál kellett pár percet várni, de ez volt a legtöbb. Reggel szinte mindenhol kemény jeges szakaszok, de a gyerekek simán lecsúsztak, így megnyugodtam. Később persze felpuhult, délutánra még bukásodott is, ami szintén jól jött.
Találkoztunk több, rég nem látott cimborával, nagyszerű volt.
Egy negatívumot szeretnék csak kiemelni. Ez a hütte. Frusztrált, alulmotivált, képzetlen, a vendéget ellenségnek néző pultos hölgy sokat rontott az összbenyomáson.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2021.03.05. 08:28
Ugyan két hete, amikor 20-30 perces sorok voltak, megfogadtam, hogy ebben a szezonban már nem megyünk, de mégis, mert valami oknál fogva megszűnt a tömeg.
8 után már a parkolóban voltunk, reggeli, gyerekek beöltöztetése, koccintás a barátokkal és irány a pálya!
Elmondhatom, hogy a szezon legjobb napját töltöttük a Mátrában. A hó tavaszi volt, de reggelre tökéletesen le volt kezelve minden pálya. Folyamatosan pörögtünk, a legkisebbre sem kellett várni. 11 körül kezdett kicsit buckásodni, de a síelés élményét ez nem befolyásolta.
Kettőig maradtunk, ezalatt több mint húszat csúsztunk. Ez a nap igazán megérte. Lehet, hogy jövő héten megyünk még...
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2021.02.20. 18:36
Na Feri bácsi, most jól megkaptad. Ugyan én nem ilyennek ismerlek (pedig már több mint 10 éve ismerlek), de úgy látszik a hölgynek nincs jó napja. Meg is értem, mindenki síelne és sokan ezért igencsak frusztráltak. Évit meg puszilom, ha már így bele lett keverve :)
Sose gondoltam volna, hogy fogok valaha ebbe a topikba írni :)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2021.02.15. 12:10
Na ezek tuti talponsíelők.
Méghogy a németek minden szabályt betartanak.
https://telex.hu/koronavirus/2021/02/15/farsang-nemetorszag-si-menekules
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2021.02.04. 20:39
Ma ismét itt voltunk a Talponsíelőkkel. A sör nem fogyott el, nálunk olyan nem történhet meg. A Multivan csomagtartója mindig nyitva van, aki arra jár és tud róla, az nyugodtan vehet belőle :)
Harmadszor voltunk idén, ez volt eddig a legjobb, pedig az előjelek nem voltak túl bíztatóak. Kimondottan erős, meleg szelet jeleztek - ami be is jött. Na emiatt jóval kevesebben voltak mint korábban. A libegőnél max 6-8 perc volt a várakozás, de inkább kevesebb. Én a négyéves lányom miatt inkább a kis csákányoson pörögtem, ahol max 1-2 percet kellett várni. Néha találkoztam a nagyobbikkal is :)
Sokat csúsztunk, reggel 9-től délután négyig tartottunk fél óra szünetet. A pályák meglepően jól tartották magukat. Tőlünk nyugatabbra természetes, itthon azonban feltűnik, hogy ennyi látogató mellett is tiszták, rendezettek a mellékhelységek.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2021.01.20. 20:37
Szokták mondani, minden fejben dől el.
Amikor úgy döntöttünk, hogy ma ide megyünk, tudtuk hogy mi vár ránk. A kérdés csak a tömeg mérete volt. Hát én ennyi embert itt még nem láttam, pedig tizensok éve járok ide. Legalább a bérletekért nem akartunk hosszasan várakozni, ezért időben indultunk. A fél kilences érkezés jó döntésnek bizonyult. Zsebben a zsugával kényelmesen megreggeliztünk a kisbuszban, majd legalább az első két körben nem kellett várakoznunk. Találkoztunk sok baráttal, olyanokkal, akikkel máskor OT-ben vagy Saalbachban szoktunk koccanni. Kicsit fura volt, ahogy fura helyzet a hütte lépcsőjén elfogyasztott Keserű Méz.
Aztán csak gyűltek az emberek, a sok kiéhezett és reményt vesztett hóimádó. Ha már be vagyunk zárva kicsi megcsonkított hazánkba, legalább valahol kapunk egy kis alpesi hangulatot.
Tudom, sokan elégedetlenkednek a 20-25 perces sorok miatt de én már csupa pozitív impulzussal érkeztem. Például nagyon tetszett, hogy a Síparknak küldött kérdéseimre korrekt módon, gyorsan válaszoltak, meg az is hogy nagyszerű csapat jött össze erre a pár órára.
Szóval minden fejben dől el. Ha fel vagy készülve a várható körülményekre, és ennek tudatában mész, bizony lehet nagyon jól érezni magad. Szoktam, nem ritkán, kritikával élni, de a mai nap részemről 5 csillag.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2020.12.26. 06:00
Látod, ki gondolta volna egy évvel ezelőtt, hogy milyen újhullámos reklámhordozók lesznek. Egyébként Sipi (is) tényleg megoldotta :)
Előzmény: (Bélapó 210424)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2020.12.25. 07:29
Nekem ráadásul még a szülinapom is erre az időszakra esik, ráadásul ez olyan kerekebb szám volt.
Így tartottunk szerda este egy illegal partit Sipivel, vejemmel, az összes gyerekemmel, Seresékkel, Ádámékkal. Van egy óriási képünk szegény Maci-Laciról, ilyenkor őt is az asztalhoz tudjuk ültetni és felelevenítjük a sok régi közös storyt.
14 féle csapolt sör mellett volt minden, oxigényes víz kivételével.
Előzmény: (Bélapó 210411)
20201223-181449.jpg
received-409728556816301.jpeg
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2020.12.14. 18:10
Először is az előrejelzések szerint Karácsonyig alig lesz fagypont alatt a hőmérséklet. Azon túl igen riizkós úgy beleönteni tízmilliókat egy vállalkozásba, hogy tele vagyunk bizonytalansággal. Amióta a kisebb gyerekeim is síelnek, évi 5-6 alkalommal megyünk. Most viszont ha nem lehet majd bemenni melegedni a hüttébe, biztosan nem fogunk menni (nem csak ide, máshová sem). És ezzel sokan mások is így vannak. Szóval ha nincsenek egyéb bevételek akkor teljesen érthetően várnak ki, mert csak veszteséget termelnének.
Előzmény: (D.Dani 210243)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2020.12.12. 17:32
Bélapó jószívű, úgyhogy reménykedhetsz :)
Előzmény: (WéberF 210170)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2020.12.11. 08:45
Valószínűleg tényleg hatásos lehet a pálinkával való alapos fertőtlenítés. Ahogy bevesszük a stampót az arcüregbe, nem szabad rögtön lenyelni. Alaposan meg kell járatni, figyelve arra, hogy a szájüreg és a garat minden pontjára eljusson a cucc. Az már egyénfüggő hogy ki milyen sűrűn tudja megismételni ezt a rettenetes procedúrát, ám ha kontaktálunk idegenekkel akkor fontos alkalmazni.
Ha esetleg az a katasztrófahelyzet állna elő, hogy nem találkozunk senkivel, nem is látogatnak meg, akkor jusson eszünkbe, hogy brit kutatók kimutatták, hogy a háziállatok is lehetnek vírushordozók :)
Előzmény: (Bélapó 210136)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2020.12.10. 19:28
Hú Bélapó!
De jó hogy elővetted kedvenc topikomat. Régen mennyire pörgött amíg élt szegény Maci-laci. Ez a szezon elúszni látszik, de csak lesz kilábalás egyszer.
Addig viszont iszunk :)
Előzmény: (Bélapó 210118)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.