Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

vanczi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1037)Időben csökkenő Időben csökkenő
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.28. 13:10
EZ hatalmas volt:D Ennél durvább Bode mentése torinóban az olimpián.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Előzmény: (jóska63 74718)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.26. 00:10
A lényeg hogy hétvégétől tényleg beindul a világkupaszezon, lehet tanulmányozni a versenyzőket. :D
bode-06ad1280x1024.jpg
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.25. 00:01
Joska, amit írtál hogy hatékonyabb a csípőt nem kifordítani a kanyar közben, teljesen beigazolódott számomra... most ősszel mikor stubaion voltunk vettem véletlenül észre, hogy amikor nagyon döntöttem a leceket mindíg akkor csúszott le az ívkülső léc az ívről ha hátrakerült, ezért ezután az ilyen szituációkban próbáltam előrébbhozni és nagyobb tehert rárakni, ezzel meg is nőtt az éltartás rendesen:D

tavaly amikor a diákolmipián voltam, hallottam rengetegszer azthiszem a bánkútiak edzőjétől, hogy a külső lábukat nyomják mert különben elvesztik a kontroltt, kicsúsznak. (sok példát láttam akkor erre ami igazolta ezt) ez nekem akkor fura volt első hallásra, mert azt hittem hogy közel azonos mértékben kéne terhelni a két lábat. a funcarvingosok meg ha jó vettem észre kifejezetten a belső oldal felé terhelnek.

amúgy van képem Anja Paersonnal :D rengetegen edzettek ott, őt pont felismertem , aztán megkértem már hogy álljon meg egy fotó erejéig:D Mario Mattot is láttam, de erre csak másnap jöttem rá, sajna akkor hirtelen nem ugrott be ,hogy ki is ő , egyszerűen csak ismerős volt. képet majd teszek fel, meg vidót is csak még nincs összevágva...
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.23. 15:30
sölden nincs köztük??
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.22. 18:14
nagy sebesség mellett egy bizonyos rádiusztól lefele már nem jelenti azt hogya akkor rövidebb íven fogsz fordulni.. pl ha 60-nal mész nem fogsz kisebb íven fordulni egy 11r-es léccel mint egy 15-össel mert úgysem tudná az ember azt az ívet tartani, akkor már olyan g erő hatna, ráadásul elcsúszna a él. ha szereted a sebességet akkor 14-15 alá ne menny.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.22. 17:43
én arra gondoltam, hogy mi volna ha kb 80 fokban tarva az élezőt( tennék a talpa aljára egy plusz valamit amivel így megdönté) és egy másik reszelőt befogva csak a műanyagot szedném addig amíg a kantnihoz nem ér. tudom így nem olyan íves foma lesz mint amit a bolti szerszámok vájnának, de ígyis a kantni reszelése közben, ami ugye már sokkal nagyobb szögben történne már, nem érne szinte csak a fémhez a reszelő.
Szerintem ez korrekt lenne , nem kéne tartani a léc elcsúfitásától vagy hogy nagy kárt tennék benne, csak jól be kéne állítani, kicsit kimérni ,hogy milyen szögben volna érdemes ezt csinálni, nehogy a léc oldalfalába is belereszeljek XD
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.20. 23:06
Köszi a segítséget, a különbséget a mostani 89fokhoz képest értem , nem a 86-87 köztire. meg az a gond hogy nincs olyan farigcsáló szerszámom se, amivel a kantni feletti műanyagból tudnék leszedni... erre létezik valami sufnis megoldás?? vagy nem érdemes próbálkozni ilyennel mert nagyobb kárt lehet tenni mint jót? a reszelő eltömődésén kívül én nem látom más hátrányát ha ezt a műveletet kihagyom, de lehet tévedek. a reszelőt meg ugye egy kicsi fém kefével könnyen tisztíthatjuk.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.19. 21:51
Péter, engem érdekelene a dolog elméletben... :D véletlenül nem ahhoz van köze hogy a kisebb talpfelőli szögnél hamarabb fog a léc, de könnyebben megvezeődik, vagyis hamarabb beszítál?? de egyéb okosságok is érdekelnek :D most van egy új élezőnk, eddig csak 89fokot tudtam csinálni oldalról ez tud 85-ig. sztem először 87 vagy 86-al fogok próbálkozni.. szerinted ez mennyire lesz érezhető jeges pályán??

az ilyen tükörsima él készítésére milyen praktikák vannak?? gondolom a végén valami ulrtafinom reszelőt vagy inkább követ kéne használni, de nekem olyan nincs, viszont van egy ilyen kemény radír szerű cuccom amivel elvileg a z apró sorjákat lehet eltávolítani. az él csúcsára merőlegesen tartva kéne használni a rajz szeint, az éllapjára tehát 45 fokban, de én félek hogy emiatt az él minimálisat tompulna ezért csak oldalról majd talp felől szoktam húzogatni.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.18. 18:04
Köszi Péter, igazából a tapasztalatokra volnék kíváncsi, nem gond az sem ha nem annyira kényelmes a léc csak minnél agresszívabban lehessen vele menni. Van a Vistnek egy elég csábító lece ami ilyen sl és gs közt van elvileg, tesztekben is nagyon jól szerepelt...

amint említettem a junior versenyleceket, azzal kapcsolatban mi a véleményd?

Vanczi
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.17. 17:22
Biztos mind a kettő fasza de nekem, az atomic sl az tuti rövid
asszem még csak 170 esben sincs én meg 192 vagyok, és szeretem a sebességet :D a rossignolt nem tudom milyen még csak a geometriáját sem, de minnyá megnézem :D

pl a stöckli laser sc jónak tűnik nagyon, sokat dícsérik teszetkben, meg mindenki :D de még egy helyen nem láttam hogy a pontozás szerint jó helyen végzett volna, ált. uccsó :S
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.16. 21:54
Köszi a hozzászólásokat, egyébként én is sejtettem hogy a rugalmasság lehet itt a fő szempont nem törődtek a súllyal...
Ti tudtok olyan csúcskategóriás lecet mondani ami 170-175.ös hosszban van 14-15ös rádiusszal?? ja és kb 70mm középrésszel. mert ha most választhatnék én nem tudnám eldönetnei milyen kéne... most egy Head supershapem van a nordica dobermann spitfire pro is ide tartozik, azt mondhatni ismerem, a kistestvérével sokat mentem, egyéb ötletek??
a junior race departmentes verseny lecek mit tudnak a bolti amatőr versenylecekhez képest?? érdemes lenne egy gs kategóriájút azokból kipróbálni?? azoknak kb ilyen rádiuszuk lehet ahogy elnéztem őket vagy kicsit nagyobb.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.16. 15:44
Péter,

Nézegettem a honlapon a leceket és az tűnt fel hogy a legkomolyabb volkl sl-nek acél erősítése van, a tőle olcsóbb rc-nek meg titánium. ez nem ellentmondás? meg a famagjuk is más elvileg.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.11. 21:28
az apróban van egy nagyon komoly Völkl léc 40ezerért, jó állapotúnak tűnik, 800 euro alapból, szóval az sem lehet túl rossz vétel :D 10 centi körüli középpel

ami a helisítúrát illeti nagy álmom, talán majd egyszer ha felnövök meg lesz jó keresetem :D
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
Topik: Freeride
2009.11.08. 15:39
Hogy felhozzam már picit a témát: kinek mi volt eddig a legjobb freerideos élménye? kedvenc helyek?? én Söldent nagyon jónak találtam ilyen szempontból( bár sok összehasonlítási alapom nincs) kár hogy nem télen voltunk nagy havazás után...
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.03. 14:59
Szab én máshol úgy olvastam hogy a diákolimpia februárban lesz ! most akkor melyik az igaz??
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.23. 14:28
Tudom kicsit off , de ha már az élezésről beszélünk akkor megkérdezném hogy szerinted milyen szögre érdemes élezni a lecet, ha azt szretném hogy jól harapjon jegen de puhább közülmények közt is jó legyen. általában nagyon dinamikusan síelek és kemény/jeges körülmények közt sem szeretek lemondani a dúrva carvingolásról. én 87-86 fokra gondoltam. láttam kunzmann meg toko kézi élezőket aminek egy tekerővel lehetett állítani a szögét 85-ig lefele, szóval ez nem ilyen szögvas + reszelő ráfogatva kombó. sajna nekem csak 89 fokos élezőm van az utóbbi típusból.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.22. 19:44
MM

ha lehetőséged lesz próbáld ki a stöckli laser sc-t tegnap olvastam róla egy részletes teszet és a leírtak alapján én beleszerettem. pont olyan tulajdonságok amiket előnyben részesítek. talá egy baja van hogy 63mm a közepe de ha nem mélyhavazik vele az ember akkor ok. bár még lehet ott is élvezettel használnán, emlékszem mikor tavalyelőtt a 64 vagy 66?? mm széles sx 11-gyel toltam hochkaron derékig érő mélyhóban és azért élveztem mit mondjak :D

http://www.ski-mag.com/en/ski/clanak.php?id=20871 ez lenne a stöckliről...

http://www.ski-mag.com/en/ski/clanak.php?id=20829 ez meg az új d2 sl ami szintén nem gyenge :D
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.21. 20:42
MM

Én is pontosan ugyanezt éreztem a dobbermannál - habár én csak a simát használtam nema pro-t - borzalmasan megindul és nagy sebbeségnél meg nehéz kordábantartani a nehézkes irányítás miatt. Ennek ellenére nem egy tank típus ami csak úgy átsazggat mindenen. Ezért úgy gondolom ez azoknak lehet a kedven lece akik a pattogós íveket , hihetetlen dinamkát kedvelik, nagyon biztos sítudás és nem a sebesség a lényeg.

Ezzel a völküllel bogarat ültettél a fülembe, jónak hangzik, de azért még kíváncsi vagyok a többi lécre is amit majd tesztelsz. csak hajrá !!
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.17. 21:28
Most is esik a hó :D Mi jövőhét vasárnap megyünk és hétfőtől 4 napot fogunk ott síelni. bár előtte még lesz egy jobbféle melegfront 3300m-es fagyhatár meg csapadék is jöhet még a meleghez szóval remélem nem tesz majd az idő nagy károkat a tökéletes körlülményeken.
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.10.17. 19:42
Habár én a bringás világból ismerem ott igen nagy neveket támogatnak ezzel a márkával és nekem nagyon bejön az a szolid elegáns stílus amit képvisel.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.