Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Konrád Leo által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (128)Időben csökkenő Időben csökkenő
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2017.01.11. 19:21
Az Északi- középhegység klímája kedvezőbb, mint egyéb dombvidéki területeké, konkrétan Szilváskőre gondolok, ahol 10 éve még sípálya is működött. Most nem tudom mi lehet ott, de 2 éve nagyon elhagyatottnak tűnt a lejtő, a régi felvonók roncsai szomorkodnak a szép környezetben. Salgótarján környékének is jól jönne egy kis „eplényi” fellendülés. Több száz méter széles, enyhe lejtésű pályát nem kell megépíteni, mert már készen van, nyilván hóágyú nélkül ez is csak vegetálna, de tudomásom szerint van patak a környéken. Szilváskőpuszán épülhetne hütte, turistaház stb. Ez is egy ötlet.
P1100240.JPG
P1100232.JPG
P1100256.JPG
P1100238.JPG
P1100224.JPG
P1100204.JPG
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2017.01.09. 21:17
Borzongva olvastam, hogy milyen cudarságokkal találkozhat az ember fia itt Eplényben… Gondoltam megnézem már személyesen mi a helyzet. Tény, hogy a negatív kritika is felkelti az érdeklődést- ez vezérelt engem is. Hibát lehet találni az ilyen kis magyar sípályákon (igaz a nagyobb osztrák pályákon is találunk). Az ördögbe is, tök jókat lehetett csúszkálni Eplényben és ez a lényeg. A többihez meg lehet alkalmazkodni sportember módjára.
P1300053.JPG
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2017.01.03. 22:24
Nem rossz gondolatok, de azért lássuk be, hogy a síeléshez mégis csak kell a lejtő. Ha valaki ma megtanul síelni itthon, az holnap már az Alpokba akar menni. Itthon szerintem csak egy álom marad a több kilométer hosszú széles, családi sípálya. Ugye a klíma, az alacsony magasság miatt nem igen oldható meg. Ha kiszélesítenek egy pályát, akkor hiányzik az árnyékot adó erdősáv, ami hihetetlenül fontos a „mikroklíma” szempontjából. Lehet, hogy néhány napig szuper lenne, de arányaiban talán nem érné meg a havat gyártani akkora területre. 1500- 2000 méter felett már más a helyzet.
Minden esetre a 3- as pálya alját jó lenne rendezni egy kissé.
Előzmény: (hpetya82 191886)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
Topik: Kosutka
2016.12.30. 21:01
Sajnálom, hogy így jártatok… Pár éve mi is hasonló helyzetbe kerültünk itt, bár akkor ment a lenti kis lift és így jól elcsúszkáltunk a kicsivel. A nagy felvonóval nem mertük felvinni láb között a gyereket, mert tiltva van- ugye ismerős a tábla. Ha a gyerek már tud egyedül felvonózni (itt úgy emlékszem nem ránt akkorát a poma lift), akkor a tapasztalatok alapján az a kis letörés nem okoz gondot a gyerekeknek- bátrabbak ügyesebbek, rugalmasabbak, mint a kezdő felnőttek. Persze ez a szülő felelősége! Minden esetre a Kosutka jó kis sípálya, de Magyarországon szerintem a gyerek /bébi pályák mindenhol jók, így pl. Visegrádon biztos.
Előzmény: (Bigmafa 191692)
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2016.12.29. 20:09
Esett néhány cm friss hó, szép fehér lett a vidék és persze a pályának is jó tett. Eddig még nem síeltem itt, de nagyon tetszett az egész kalandpark. Jó hangulat volt. A nagy pálya felvonójához kéne egy „terelőkarám” , hogy mindkét irányból vegyítse a síelőket. Az nem szerencsés, hogy az I.- es pályáról érkezőknek fel kell mászni a sor végére. Én nem tudtam hibáztatni őket, amikor ezt nem tették(tettük) meg. A II.- es pálya szuper volt végig!
P1290939.JPG
P1290934.JPG
P1290937.JPG
P1290946.JPG
P1290967.JPG
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
Topik: Visegrád
2016.12.23. 22:13
Visegrád felél külön élmény Pilisszentlászló irányába a hegyeken átvágni, itt biztos fehér lesz a karácsony, világít az erdő a zúzmarától. A visegrádi sípályán ment a tárcsás felvonó is, a gyerekek kényelmesen körözhettek. A szokott jó hangulatra és pályaminőségre most is számíthattunk.
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2016.12.22. 14:10
Most látom, hogy megnyílt a 7- es pálya is.
Hát ezért kérdeztem pár napja, hogy nyitnak- e még pályát(de úgy látszik rossz helyen...) Mert, ha tudom, akkor Eplénybe mentem volna, de így Visegrád maradt- az viszont nagyon jó döntés volt.
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2016.12.19. 22:21
Szeretném megkérdezni, hogy a napokban várható- e újabb pálya beindítása?
elsőelőző
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.