Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

szendre által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1042)Időben csökkenő Időben csökkenő
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.11.07. 13:15
A futás hasznos dolog a szezonban. Én csak télen futok, hetente egy kört a Margitszigeten és síelés alatt semmiféle erőnléti problémám nem szokott lenni. Se izomláz, sem másmilyen gond.
AZ NEM IGAZ, hogy a futás koptatja a térdet, illetve nem általánosan igaz. Be kell tartani néhány szabályt:
-kifejezetten futócipő használata (a Decathlonban 5000-ért már nagyon jók vannak)
-kerülni kell a BETONON futást. A Margitszigeten például kiépítették körben a futópályát recortannal, így rugalmas és nagyon jó rajta futni.
Ha nincsw ilyen pálya akkor az is elég ha puhább talajon (pl. erdő, vagy a betonút mellett a padkán) fut az ember.
Sportorvos mondta, hogy alapjában véve a térd izület elég rugalmas ahhoz, hogy elbírja a futásból adódó terhelést.
Ha jó cipőben, jó talajon fut az ember akkor garantáltan csak hasznos lehet.
Szerintem a legjobb, mert állóképességet is fejleszt és nagyon sok izomcsoportot megmozgat. Viszont a bemelegítés és a futás utáni lazítás szintén szükséges "kellék". Ja! és nem árt ha némi kalcium és magnézium beviteléről is gondoskodunk, az izmok jobb működéséhez.

Üdv,
Endre
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.11.02. 14:32
Szerintem a hó-show-n kersek valami zárat, ha lesz kint ilyen cég.
Hál' istennek nekem még nincs ilyen tapasztalatom, hogy valakinek a lécét ellopták volna. Mindenesetre féltem az új lécemet.....
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.24. 08:51
Stani!

Lenne egy kérdésem!
Kerestem nagyon de tudomásom szerint itthon nem lehet WM filmeket kapni. Az amazon.com ról meg nem derült ki számomra, hogy Magyaro-ra lehet é rendelni.
Engem leginkább a 50 című film érdekelne, vagy bármelyik másik olyan amiben a hőskorból is vannak jelenetek. De a Cold Fusiont is megnézném.
Tudsz valami tippet adni a beszerzésre? Esetleg a hó-shown szoktak filmeket árulni?

Üdv,

Szendre
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
Topik: Síbaleset
2006.10.23. 13:58
Sajnálatos, hogy amíg gyerekkoromban a szánkósokat kellett síbottal elkergetni a sípályáról, most meg a síelőtársak követik el a hasonló bunkóságokat. A baleset okozását egyes országokban nagyon komolyan veszik, simán lehet belőle rendőrségi ügy is, nem is beszélve a kártérítési perekről, ami Ausztriában egy komolyabb baleset után szinte törvényszerű.
Csak óvatosan! sajnos nekünk kell figyelni a barmokra. Nem szabad megvárni amíg komolyabb baleset történik.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.23. 13:51
ALáírom, hogy a plexit én sem hajtom le mindig, de ha esik ahó, vagy szél van akkor nagyon előnyös.
Az ülésfűtés viszon sztem is túlzás.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.23. 13:47
Nézz körül a főoldalon a filmek rovatban.
Warren Millet és Willy Bogner filmjei számítanak a csúcsnak ezen a téren. Warren Miller 50 éve csinál sífilmeket. Sajnos Magyarországon én még nem láttam, de az amazon.com on lehet rendelni.
A https://www.warrenmiller.com on megnézhetd egyes filmek trailereit, így kiválaszthatod, hogy tetszik e.
A https://www.ridehouse.hu ról meg letöltheted (LEGÁLISAN)a Padre című, első magyar snowboard filmet (26 perc) teljes terjedelmében.
üdv,
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
Topik: Certovica
2006.10.21. 14:34
Sziasztok! Én Gyerekkoromban redszeresen jártam Certovicára és Vysna Bocában szálltunk meg mindig. Soha nem foglaltunk csak odamentünk és privát házakban mindig találtunk szállást. nagyon kedvesek voltak a helyiek. Egyszerű pásztorok és bányászok akiket távolról sem érdekel a politika és egyebek. A 80-as években 2 éjszakát 3 embernek 20 márkából el tudtunk intézni.
nagyon jó emlékeim vannak onnan, mivel 11 évesen ott éreztem meg először, hogy valami nagyon 2elkapott" pedig 4 évesen kezdtem.
Kíváncsi vagyok, hogy manapság milyen a hely.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
Topik: Kraliky
2006.10.21. 14:28
Én utoljára 19 évesen voltam Kralikyn. mivel sok gyerekkel voltunk, nekik ideális volt, mi meg bohóckodtunk egy jó nagy ugrtón. Attól még, hogy kicsike, gyenge pálya, itt láttam életemben először helikopteres mentést. Egy emberkének átmentek a fején. :-( de lábon ment el a helikopterig.
Egyébként Sahtichka nincs messze onnan.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.15. 20:35
Érdekes! Én is pont február végén megyek oda megint. :-)
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.13. 14:41
Skigirl!
Sajnálom a lécedet meg a rossz atpasztalatokat.
2005 február utolsó hetében viszont annyi hó volt, hogy csak na. 2006 januárban meg 2x annyi. 1 hónap alatt kb. 2méter!!! hó esett.(ha nem több)
Kövek viszont szerintem csak a nagy pályába vezető szűk fekete szakaszon fordulhatnak elő kevés hó esetén, a pálya többi része ugyanis hóágyúzható. Én olyankor nem megyek arra.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.08. 12:25
Mivel ez egy teljesen szubjektív kérdés, ezért nagyon nehéz általánosságbanmegállapítnai, hogy melyik a legjobb v legrosszabb léctípus. Teljesen az egyéntől és tudásától függ, hogy mi jön be.
A minőség tényés való, hogy csak úgy mint az autók esetében évről-évre változik. RÉgen (80 as évek végén) a dynastar még világbajnok léc volt. (nem esküszömmeg rá de emlékeim szerint Pirmin Zurbriggen azzal nyerolimpiát Sarajevoban) Ehhez képest a carving hódítása óta nem igazán szuperálnak.
Én pl. 25 év alatt jöttem rá, hogy a skicross léceken érzem eginkább otthon magam. Salomon crossmax nagyon bejött de a Head cross lécei 10 pontosak nálam.
üdv
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.07. 21:39
Skigirl!
Mikor voltál Te ott 2005 ben?
2005 a legjobb szezon volt eddig. Én Februárban voltam és akkor hó rengeteg, kő sehol. Háló volt, hóágyúra nem volt szükség, napsütés, - 16 fok, és iszonyatosan jó minőségű porhó.
Én még eddig minden nap találkoztam ratrakkal, mindig fél öt körül. Amíg ott vagyok addig én vagyok az utolsó aki lejön a pályán és a ratrak mindig jön szembe....
Nem értem, hogy szerezhettél ilyen rossz tapasztalatokat.
Az igaz, hogy nincs sok pálya, de tömeg sincs, így családdal kifejezetten jó a hely. Végül is kinek a pap....én nagyon szeretem ezt a helyet (is). minden évben egyszer legalább elmegyek oda.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.06. 23:00
A K2 mellett még a Budaisportot is ajánlanám (XI. ker. Budafoki út, A schönherz kollégium mögött)
Csak jó tapasztalatom van velük.
És az e-bay szintén jó.
Tegnap vettem 287 EUR-ért i.xrc 1200-at. Itthon 140e FT körül van.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.06. 22:50
Egyetértek! Én igazából Arnoldsteinbe szoktam járni. Nem egy bonyolult pályarendszer de nyugodt és nincsenek sokan. HÉtköznap ott is előnyben.
Monte Lussari lenyűgöző! ha már ott vagyok a közelben...nem hagynám ki semmiért. A Dolomitok látványa miközben kávézol 1750m magasan a napsütében a teraszon...a pálya meg magáért beszél.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.04. 22:19
Szia David!

Én nem hiszem, hogy max 163 ig árulnának lécet.
Én jelenleg az e-bay-en nézek lécet.
A léc amit szeretnék az azonnal megvásárolhatók között is 40 ezer forinttal olcsóbb, mint az itthoni forgalmazónál. (itt. 130e ott 90e szállítással mindennel együtt)
Ennek egyszerűen az az oka, hogy nálunk nem pörögnek úgy a lécek, mint pl. németországban, így nem tudnak lemondani a nyereségükről.
Amúgy a hó-show ra is érdemes kimenni.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.04. 22:11
Az attól függ, hogy kinek mire van szüksége és milyen tudásszinthez keres cuccot.SÍLÉCRŐL BESZÉLEK.
Jó márkák is megtalálhatóak, igaz, hogy nem a high-end szériák de pl. head C sorozat és hasonlók. a 40-60e Ftkörüli kategóriák vannak többségben.Szerintem lécet érdemes ott venni a talál az ember magának valót, de ez nem azt jelenti, hogy máshol nem lehet olcsóbban kapni ugyanazt. A Divexben hasonló a helyzet.
Az én személyes véleményem szerint inkább erre szakosodott kisebb üzletekben előnyösebb lécet nézni és megéri időt szánni rá. (cipőt a cipőboltból elv)
Ellenben ruházat és kiegészítő termékek szempontjából elég jónak mondható a Decathlon. Jó minőségű és jó árú dolgokat lehet kapni.
A Tesco, Cora...stb-t viszont szerintem síléc szempontjából kerülni kell.Üdv,
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.02. 15:31
Még annyit hozzá, hogy egyetlen egyszer fordult elő, hogy nem a legjobb hóviszonyok között kellett síelni (de csak két napig), de az szilveszterkor volt jó pár éve.
Viszont soha nem volt még olyan jó időjárás, mint 2005ben és 2006 ban. Mínusz 16 fok reggelenként, és napsütés..ergo: a hideg miatt nem jegesedik a pálya, csúcsminőségű porhó és ráadásul eredeti hó, nem hóágyúval gyártott.
2005 ben február végén, 2006 ban január elején voltam.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.02. 15:27
SZiasztok!
Én csak jót tudok Arnoldsteinről elmondani.
7 éve járok oda és a világért sem hagynám ki, hogy egyszer egy évben oda is eljussak.
Korántsem kezdő vagyok (27éve síelek) és nem értek egyet azzal, hogy unalmas. Habár kinek a pap....
Családdal, barátokkal nagyon ideális. Jól felszerelt, nekem nagyon bejön a 4.5 km-es pálya meg a fönti kis fekete szakasz. Nem egy nagy pályarendszer de élvezetes, nyugodt. Nincs tömeg a látvány meg gyönyörű. Minden alkalommal azért átmegyünk pár napra Tarvisioba is a 3 éve átadott Monte Lussari ban lévő kabinos lifttel eláátott pálya nagyon jó.
Az igaz, hoyg ha valaki az óriás, összefüggő pályarendszereket szeretni annak nem biztos, hogy bejön. De ha valaki csak jó minőségű pályán, élvezetesen hosszú meneteket akar síelni, és utálja a tömeget akkor ideális....szerintem...
üdv,

Endre
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.10.02. 10:56
Szia DAVE!

Engem is érdekelne, hoyg melyik az a bolt!

Üdv,

Endre
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2006.09.29. 10:18
Ez csak maszek szervezéssel fog menni, mert az irodák turnusokban gondolkoznak, és így vannak kialakítva a foglalási lehetőségek.
Csatlakozom az előttem szólókhoz. nagyon jó kis családi panziókat lehet találni a neten. és csak le kell velül levelezni a foglalást.
Minden sírégiónak megvan a maga kis honlapja ahonnan lehet ilyeneket találni.
Üdv,
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.