Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

bouquetk által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (356)Időben csökkenő Időben csökkenő
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.05.02. 17:01
Tettem egy kísérletet, összességében nem volt rossz.
A szokásos szezonzáró túránk megint Mölltal volt. Fejben már régen kész volt a terv, reggel fel a legelső vonattal, tovább a gleccserre, lecsúszás és fel. Ez elvileg ilyen egyszerű.
Az első nap későn mentünk fel, csak ki-ki néztem, de nem láttam egyértelmű nyomot és embert sem az útban. Az is egyértelmű lett, hogy egyedül kell mennem. Másnap ideális időben már fél kilenckor a beszálló helyen voltam, de nem voltam biztos az irányban, és továbbra sem volt jó nyom. Mentem egy bemelegítőt a gleccseren, és 15 perc múlva megint ugyanott álltam. És ekkor megláttam egy felfele jövő sítúrázót. A kérdés eldőlt. Pár perc múlva mellette voltam. Azt mondta, hogy teljesen jó, egyértelmű az út. Az is volt. Kicsit tavaszias hó, de simán vállalható. Kis idő múlva egy lánnyal találkoztam, aki igen nagy tempóban nyomta. Ő azt javasolta, hogy a (fentről nézve) jobb oldali kuloárban menjek le, mert a másikat már nagyon süti a nap, lavinás is lehet. Hittem neki és jobbra tartottam. Volt egy szűkebb átkelő egy kis jéggel, de semmi különösebb. A hó sajnos egyre olvadtabb lett. Nemsokára megláttam, hogy hol is kellene lemenni. Egy meredek, napos oldalág vezetett bele, a szélén egy sziklás, füves gerinccel. Nem tetszett az egész, de azért szép óvatosan leflatteroltam rajta, a főágba. Na ez legalább árnyékos volt, keményre összefagyott jéggel-hóval. Úgy nézett ki, mintha korábban lejött volna benne valami. Ha éppen nagyon kell, le lehetett volna rajta menni léccel, de teljesen értelmetlennek láttam, és főleg azért, mert utána itt kell feljönni, amihez egyértelműen hágóvas kell, és nem árt csákány se a kézbe. (Ezek az eszközök az autóban pihentek.) A kuloár alatt úgy láttam már nem is volt összefüggő hó. Felkötöttem a lécet, és az olvadt mellékágon át kihúztam a füves gerincre és azon mentem fel a platóra. Ott visszaváltottam fókára. A széles léc, öreg fóka, vizes hó kombináció igencsak megnehezítette a haladást. Az oldalmenetekben a lécek folyamatosan lecsúsztak, nehéz volt élezni.
Ha lassan is, de haladtam. Egy fordulónál a léceim elkezdtek lefele csúszni, hiába fékeztem, ahogy tudtam, az egész felszíni hó jött velem. Nem volt vészes, csak lejjebb kerültem száz méterrel. Ezen a részen egy ott rögtönzött technikával jutottam át, lépéseket rúgtam a hóba és a léceket kézzel löködtem feljebb. Ahogy enyhült a meredekség újra fókáztam. Szerencsére feljebb jobb lett valamivel a hó. Haladtam, és tudtam, hogyha valami fatális dolog nem jön, akkor bőven időben felérek. Feltámadt a szél, de ez inkább jól esett. Végül 3,5 óra alatt felértem a beszálló pontig. a társaimmal pont egyszerre értem Weissehausba. Itt végre megihattam az egész úton cipelt fóti sörömet.
Egy koraibb, hidegebb, havasabb időben talán érdemesebb próbálkozni, amikor a másik, talán egyszerűbb kuloár is biztonságos. Lehet, hogy jövőre mégis Sportgastein felől megyek?
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.04.27. 11:44
Reggel 10-15 perc sorállás, aztán ugyanennyi fel, közben ötször megáll, mert fenn nem tudnak kiszállni belőle normálisan. Szívás az esőben, havazásban. Itt sokszor van szél, amikor fenn lezárnak, úgyhogy jó lesz ez. Megér egy kis áremelést, főleg hogy remélem jövőre is szezonbérletem lesz.
Előzmény: (TZoli 201146)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.04.27. 08:32
Na végre! Minden évben ezen bosszankodtam, hogy emiatt a nyomi kétüléses miatt nem tudok az alsó jó pályán menni, meg az A1 is csak a nap végén egyszer.
Előzmény: (Kis Kovi 201144)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.04.16. 14:05
Kíváncsiságból megnéztem a honlapjukat. Ha finom vagyok, akkor, kihívásokkal küzdő, nem túl informatív. Ezek után a boltba minek mennék be.
Előzmény: (Kis Kovi 201116)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
Topik: Bukovel
2018.04.13. 13:08
Nem csináltál kedvet. Szerintem igenis gond, hogy korrupt az egész banda. Nem akarok olyan országba menni, ahol le kell fizetni a rendőrt, vámost.
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.04.12. 14:45
Az ajánlgatás meg a reklám két külön dolog. Ha én, mint vásárló leírom azt, hogy pl. itt

https://www.sport-conrad.com/en/home/

normális áron, korrekt feltételekkel stb. vásároltam, ezzel csak segítem a többi síelőt, hasznom nincs belőle stb. Ilyen alapon az is "gátlástalan", ha leírom, hogy szerintem kiváló az új Armada Invictus síléc.

Egyébként, ha megnézed az által linkelt oldalt, akkor egyértelmű, hogy miért itt nézelődünk és vásárolunk.
Előzmény: (Vid 201110)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.04.12. 13:27
Te kevered a szezont a fazonnal, ezt nem akarnám bővebben kifejteni, nyilván tudod miről beszélek.
Előzmény: (skioutlet 201108)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.04.12. 13:14
Gátlástalanul? Ez egy kicsit erős volt.
Előzmény: (skioutlet 201106)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.04.11. 08:35
Uraságod Degec-ről származik?
Előzmény: (maci-laci 201095)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.04.04. 10:40
Miután egy szezonban kb. egy tucatszor jövök-megyek erre, van egy kis tapasztalatom a témában. Egyszerűen jobb itt vezetni, mint otthon. Az emberek jórészt szabálykövetőek, elenyésző az agresszió, levillogás stb. Most kivételesen az M1-en jöttünk és mellbevágó volt a különbség. Lazán kielőzők a másik elé, 100-al a belső sávban, ezért 1 m-re mögötte az őrjöngő audis stb.

Aki kint vezet jól teszi, ha átáll a kinti stílusra, értelmetlen a rohanás, minden út be van kamerázva. És igen, itt befékeznek a lakott terület táblánál, nem azért, hogy kicsesszenek a mögötte jövővel, hanem azért mert ez szabály.
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.03.27. 11:13
Én jelenleg 4 pár lécet használok, ebből 2-3 párat viszek minden síelésre. Már kinéztem a az 5. és 6. párat is.
Előzmény: (- Marky - 200919)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.03.20. 11:16
Semennyire.
Előzmény: (h69 200783)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.02.27. 10:01
Ilyen távra már érdemes felkötni egy hátizsákra, szinte bármilyenre fel lehet. És persze nem a lesikló bakancsban célszerű menni. Egyébként nagyon olcsón lehet most már kapni régi túrasi szettet (egyenes léc, silvretta kötés stb.) Én is használok ilyen hulladék holmit, ezt nem sajnálom a 20-30 cm hóban.
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.02.22. 08:37
Jó sokáig gondolkodtok.
Előzmény: (admin3 197888)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.02.22. 08:34
A Tarajkára vonatozó részt jó lenne frissíteni. A felső részen lévő két húzós felvonó vagy 15 éve megszűnt, a valamikori sípályán már kinőttek a fenyők. Az alsó részen lévő kék pálya sem létezik már, lényegében egy út, amin sok hó esetén, mint most, le lehet sízni, de semmiféle sípályára utaló kiépítettség nincs. Egyedül a szánkós oldal működik.
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.01.12. 12:41
Azért ez nem így van. Sürgősségi ellátás alapból jár minden biztosítottnak az EUB-s kártya alapján. Ilyen alapon itthon is kéne külön biztosítás a légi mentésre, Ha más okoz neked balesetet, az ő felelősségbiztosítása alapján is ellátnak. Ugyanez fordítva igaz a másik félre is.
Előzmény: (- Marky - 198182)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.01.11. 12:16
Miért baj, hogy rajta van a fék? Súlya minimális, ha esetleg pályán mész elég is. Ha meg nem bízol benne, mellette meg is kötheted.
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.01.02. 14:18
Javaslom, hogy Hochkönig Hochkeil része legyen önálló síterep, ahogy pl. Garukogel is az Bad Gastein mellett.
Ez a síterep teljesen független Hochkönigtől, más a jellege, célközönsége. Megérdemelne egy tisztességes leírást.
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.11.24. 08:51
Azt írtad, hogy próbáltál egy Armada freestyle lécet. Ha tényleg ilyet próbáltál, az nem csoda, hogy nem volt jó. Ezek játszós lécek, félcsőbe meg funparkba. Ami neked kell az a freeride. Én most november elején próbáltam pont több Aramda freeride lécet, főképpen az Invictus modelleket, 98-as, meg 88-as derékkal. Elképesztően jók voltak mindenhol, pályán is, meg kívül is. Könnyű, de piszok stabil, pályán se pattog el. Főleg a szélesebbet igen nehezen adtam vissza. Azt már többször kitárgyaltuk itt, hogy egy léc nem lehet mindenhova tökéletes.Ha most lennék döntési helyzetben biztos egy ilyen Armadát vennék. A saját tapasztalatom, hogy az all mountain lécek nem igazán jók pályán kívülre. Túl nehezek, brutálisak oda, nem úsznak úgy fel, ahogy kéne. Viszont nagyon jók a túrt, buckás pályákra, latyakba stb. És ekkora testmagassághoz mindenképpen hosszabb léc kell, legalább 185, vagy feljebb.
Előzmény: (simikeke 196813)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.11.06. 10:13
Vasárnap kb. délig voltunk fenn. Szerencsére rengetegen megijedtek a széltől, így nem volt tömeg. Számomra teljesen meglepő volt, hogy a pályákon kívül - X1, de a Kristallbahn mellet is- milyen kiváló volt a hó. Az X1-en még szombaton, amikor rengetegen voltak, néha tök egyedül jöttem. Kipróbáltam szombat-vasárnap jópár lécet, de az új Armada Invictus mindent vitt. Néha már olyan érzésem volt, hogy megtanultam síelni.
Előzmény: (Stani 196423)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.