Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

bouquetk által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (356)Időben csökkenő Időben csökkenő
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.02.09. 09:49
A hóhelyzetet nem ismerem, nem járok már ide, de lejjebb vannak linkek.
http://www.nizketatry.com/mapy/mapa/69.html#bod2

Ezen vannak idők is, persze nyári. A Demanovske sedloból van freeride vissza a déli oldalra.

http://www.outdoorfilmy.sk/videa/demanovske-sedlo-freeride/

Ezt nem próbáltam, amit én írtam az a Gyömbér csúcsról indul és a Trangoska szálló melletti parkolóig visz. Innen kell egy kicsit gyalogolni vissza a Srdieckoig.

A képek a Gyömbérről lefele a gerincen készültek, lenn a ház.
Előzmény: (basquiat 193903)
DSC00209.JPG
DSC00205.JPG
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.02.08. 16:55
A Kamena chatatól kijárt út, sínyom indul a Gyömbér fele. Sível többször megjártam, borddal nem jó. Hótalp csak akkor kellene, ha mély, nagy hó lenne. Veszélyesebb, ha jeges, de most nincs ilyen veszély. Olyankor valami hágóvas féle elkelhet. A kérdés, hogy mi a terv a Gyömbér után? Vissza ugyanerre, vagy le a Stefanikába? Ha van erőtök a bordot felvinni, akkor a csúcsról egy baromi jó csúszás a Stefanika, majd tovább le a Trangoskáig. Mindenképp délelőtt, lehetőleg minél előbb kellene indulni, akkor minden bőven belefér. Időt nem mondanék, az sok mindentől függhet. Vigyetek túrabotot, esetleg egy jó hosszú jégcsákányt, az sohasem árt.
Előzmény: (basquiat 193895)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.02.08. 14:32
És szerinted van olyan léc, ami kiváló kemény hóban és ugyanolyan jó puha hóban pályán kívül? Mert szerintem nincs, vagy én még nem találkoztam ilyennel.

A klasszikus all-mountain lécek ugye nehezek mint a dög. Pályán jók is sokmindenre, átgázolnak a buckán stb. De pályán kívül a súlyuk miatt nem ideálisak. Nekem van egy régi Fischer AMC 76-os lécem, 170 centis, és lényegesen nehezebb, mint a 95-ös derekú 188-as Atomic lécem. Ez utóbbi persze rezeg a vasalt pályán.
Előzmény: (gaboca 193882)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.02.07. 16:34
Nekem az a tapasztalatom, hogy az osztrákok pontosak. Ha 4-ig megy, akkor 4-kor zárnak. 3.59-kor beenged, 4.01-kor nem. És ez nem személyes, hanem így működnek. Szlovákia más világ, itt minden előfordulhat.

Ahogy magamat ismerem inkább felgyalogoltam volna.
Előzmény: (TZoli 193855)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.02.01. 09:06
Azért az általad hivatkozott "semleges poszt" szó szerint ezt tartalmazza:

"Nem értem miért kell 90/50 cm-t lódítani egy független weboldalon".

Ez szerintem nem korrekt. Nem szoktam a sihut védeni, de hazugsággal, csalással vádolni, azért mert szerinte kevesebb a hó, azért minden csak nem jóindulatú. És mégis mi lenne a követendő eljárás? Van több száz síterep, legyen mindenhol egy embere aki mér? Nyilván át kell vennie a helyi adatokat.

A hozzászólásom lényege ez volt, úgy vélem teljesen normális stílusban.

Egyébként, meg mire lennék irigy? Most jöttem onnan, a jövő hét végén megyek újra a környékre. Ja, és én névvel, fényképpel vállalom a véleményem.
Előzmény: (DietrichX 193574)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.01.31. 15:05
Akkor nem tudom, hogy mi hol jártunk. Csütörtök-szombat között voltunk itt meg Katschber-Ainecken. Aineck teteje volt néhol jeges mert viszonylag erős szél volt és -12, de egyébként hibátlan volt minden pálya.
Előzmény: (lordus 193543)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.01.31. 14:56
Azt hiszem, hogy Te osztod itt az észt minősíthetetlen stílusban. Fenntartom, hogy butaságot írtál, ennyi. A jóindulatról meg ne beszéljünk, az csak úgy süt a soraidból.
Előzmény: (Mariann 193537)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.01.31. 13:00
Kedves Mariann! Szerintem a megadott adatok a pályákra vonatkoznak, és ott reálisak. Pályán 10 centi hóban itt nem lehetne sízni. A múlt héten jártunk itt, minden teljesen rendben volt, és amilyen hideg volt biztos nem olvadt el. Pályán kívül tényleg kevés a hó, egyszer próbálkoztunk csak kimenni a Speiereck tetején jobbra. A teteje köves lecsatolós, az alja szintén, de a közepe a katlan nagyon jó volt.

Nem gondolnám, hogy a sihu lódít, vélhetően átveszi a az üzemeltető adatait. Mindenhova csak nem küldhet ki egy független embert centivel.
Előzmény: (Mariann 193527)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.01.30. 12:12
Tegnap autóztunk hazafele az A2-A9-es sztrádákon, szinte végig 100 IGL volt. Lehet tippelni, hogy milyen nemzetiségű és milyen márkájú autóval utazók sértették meg igen jelentős mértékben a korlátozást.
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.01.24. 09:45
Az kész vicc, hogy a busz nem megy fel a Misinára, 10 napja esett kb. 20 centi hó. És még ezek akarnak ott fejleszteni.
Előzmény: (illeskese 193172)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.01.23. 10:09
Csak annyit pontosítanék, hogy az oldal nézéséhez, semmiféle hozzáférés nem szükséges, azt bárki olvashatja, ahogy a fórumot is. Szokták is vendégek olvasni.
Előzmény: (csabor 193122)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.01.17. 12:27
Csak én érzem gáznak, hogy külön fóruma van a csalásnak, azaz a Sihu még asszisztál is hozzá?
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
Topik: Tauplitz
2017.01.10. 10:58
Szerintem ha friss hó van, sehol nem ratrakolnak. Biztos van ennek valami mélyebb oka, de én örülök, hogy így van.
Előzmény: (cs_adrian 192357)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.01.10. 10:51
A GS témához szólnék hozzá. Kb. 150 nap használat után úgy éreztem, hogy a régi Fischer AMC 76-os lécemet le kellene cserélni. Szerettem ezt a lécet, volt benne anyag, a túrt buckákon elementáris erővel ment át. 76-os dereka a maga idejében széles volt, bár pályán kívül a súlya miatt nem volt igazán jó. Erre lett is külön léc, de ez más történet. Be kellett azonban látnom, hogy kell pályaléc, mert évek óta a szezon eleje hószegény. Ha már pályaléc legyen GS gondoltam, és találtam igen jó árban egy Atomic Redster Age típusú lécet, 183 hosszú 17 körüli rádiusszal. December közepén ideális körülmények között próbáltam ki, tökéletes pályák, ember alig. Az első pár menet megdöbbentő és félelmetes volt. Egy teljesen új élmény, ugyanakkor azt is éreztem,hogy össze kell szoknunk. Elképesztő sebesség, és ugyanilyen stabilitás. Három nap alatt jól össze is szoktunk, a végére már azt éreztem, hogy én döntöm el, mi történik. Aztán karácsony után megtapasztaltam, hogy milyen buckás, túrt pályán. Erre a régi lécem jobb volt, hiába egyforma a rádiusz, teljesen más a kettő. Ettől függetlenül simán használható ilyen körülmények között is, és az általa kapott élménytöbblet bőven kárpótol. Nyilván nem fogok két pályalécet vinni, mert egy túra vagy freeride is jön, úgyhogy a GS lesz a befutó. Összességében úgy vélem, hogy kissé túl van misztifikálva ez a GS téma. Magamat inkább tapasztalt, mint jó sízőnek tartom, viszonylag jó kondícióval. Számomra, és szerintem sok más sízőnek a GS reális választás.
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.01.09. 08:46
Nemsokára elégetnek 500 millió forintot a Misinán. Lesz minigolf meg műjégpálya az étterem tetején. Az persze fel sem merült, hogy az igen jó adottságú sípályát fejlesszék.
Előzmény: (Tervező 192149)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.01.03. 16:17
Mi 1-én voltunk itt. Nem volt igazán nagy tömeg. Alpendorfnál szálltunk be, és a G linkig mentünk el. Teljesen meglepő volt a friss hó a Grafenbergnél. Nagyon jókat mentünk. Érdekes, de 2-án jóval többen voltak, rengeteg gyerek. Valami síszünet kezdődhetett.
Előzmény: (Stani 191773)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2017.01.03. 12:30
A szilvesztert ismét itt töltöttük. December 28-án reggel jó időben ki is mentünk a pályára, de meglepődve tapasztaltuk, hogy a sárga kabin csak a középállomásig jár, és feljebb sem megy semmi a fenti nagy szél miatt. Ugyanakkor a tábla szerint Dorfgasteinben minden működik. Hamar lecsúsztunk, és úgy döntöttünk, hogy ezt nem erőltetjük, így fél tízkor már ismét a szálláson voltunk. Áttervezés. Volt nálam túraléc,fóka meg minden ami kell, így azt találtam ki, hogy a középállomástól felfókázom amíg lehet, esetleg átnézek a túloldalra is. Gyors pótreggeli és átöltözés után neki is vágtam. A középállomásig fellifteztem, itt feltettem a fókát és a firnvasat és el is indultam az ülős alatti piroson felfele. Van itt egy szép faház nem messze a pályától az erdőben, ennek a teraszán vettem le egy réteget magamról, majd haladtam tovább. A szél egyre erősebb lett, elhagytam néhány gyalogos-síléces embert és egyedül maradtam. Áldottam az eszemet, hogy feltettem a vasat, mert helyenként csak ez tartott a jégen. Így viszont mehettem nagyjából direktben, apró szépséghiba, hogy a sarokemelőt így nem használhattam. Az első szálloda előtt kissé küzdelmesen értem ki a síkabb területre, ahol viszont a szél lett még erősebb. Nem véletlenül nem járt a kabinos, ijesztően lengett némelyik. Nemsokára felértem a kabinos felső állomásához. Aki járt már erre az tudja, mekkora élet van itt. Zene, emberek százai, most meg sehol egy lélek. Jó erőben vagyok, megyek tovább, szép kényelmes tempóban két órán belül felérek a Kreuzkogelhez. Természetesen ez a ház is zárva van. Bár a szél erős, a nap erőlködik, ki-ki süt. Két vékony réteg ruha van rajtam de nem fázom. Nem lehet túl meleg, mert a zsákom zsebében a pet palackos sör kezd megfagyni. A sítúrának egyenlőre vége, átszerelek és megindulok a Fulsecklift irányába, ahol már van mozgás. Délutánig itt síelgettem, a vékony ruházat miatt csak a kabinossal. Mindenhol ki volt írva, és táblázva-hálózva, hogy a hegy másik fele zárva. Ez természetesen rám nem vonatkozott, így fél négy fele megindultam visszafele. A nyeregből normál esetben le kellet volna menni a Kreuzkogel lift aljához, és innen egy erdei úton le. Én viszont nem akartam kihagyni a pályák felső részét, ezért úgy döntöttem, hogy a gerincen felgyalogolok a Kreuzkogelhez. Ezért a kis menetért nem láttam értelmét a fókázásnak. Ahogy ballagtam felfele, utolért egy motorosszán két emberrel. Megálltak és mondtak valamit. Gondolom azt kérdezhették, hogy mi a frászt keresek én itt. Mondtam, hogy hova megyek, ez nem győzte meg őket. Erre mutattam a túrakötést a lécen. Ez hatott. Mondták, hogy rendben és elmentek. December végén hamar jön az este, de még időben voltam. Jött amire egész nap vártam. Tök egyedül egy tökéletesen preparált sípályán. Pillanatok alatt a sárga kabinos tetejénél voltam. Innen a középállomásig sem tartott sokáig. Itt visszatértem az emberek közé, de már ez sem zavart. A szezon eddig legjobb napja véget ért.
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2016.12.14. 13:08
Ez a "könyvelési okból" nagyon aranyos. Kötünk egy szerződést, majd amikor teljesítenem kellene "könyvelési okból" nem fizetek.

"Mindenkinek jobb lesz így". Nem kéne ennyire befeküdni nekik. Ezt is lehet moderálni.
Előzmény: (WAndrea 191011)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2016.12.08. 13:48
A nagymamámat nem kell elhozni hozzá? Ez is egy olyan hely, ahova biztos nem fogok elmenni soha. Annyira nem hiányozhat a síelés, hogy Eplénnyel büntessem magam.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.