Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Vityó által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (158)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2011.08.29. 16:09
Én is szívesen lettem volna ott, lélekben már így is a pályán vagyok.
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2011.03.18. 21:10
Sziasztok, itt vagyok!

Bocsi, hogy nem jeleztem vissza azonnal, de szinte haza sem értem, és indultam vissza Olaszországba, aztán meg Ausztriába, és most van egy szusszanásnyi időm, hogy megírjam a beszámolómat, íme:

Vegyes érzelmek keringnek bennem ennek a csodálatos helynek kapcsán. A hely csodaszép, a szállás kiváló, az emberek nagyon kedvesek, a pályák; mindenféle megtalálható belőlük.
Az utazás kapcsán meg kell említenem, hogy az általam választott Furka alagutas vasutazás nem volt rossz választás, mert a 30CHF-ot simán megérte egy kis pihenés a vonaton a hosszú út vége felé, csak nem ajánlom turnus váltáskor (szombat du.) mert mi 2 óra hosszát várakoztunk, mire feljutottunk rá.
A Monte Rosa apartmanház kiváló, egy szavunk sem lehet rá. Mélygarázs a házak alatt, uszoda, szauna, internet, ping-pong, stb. a vasútállomás pár méterre a háztól, reggel 7 induló, délután 3 érkező vonattal.

Ami számomra borzasztó volt, az a hegyre való feljutás. A háztól kb. 12perc volt a vasutazás, persze azt nem számolom, hogy ott is várakozol, na nem azért mert késik a vonat, hiszen svájci pontossággal másodpercre pontosan érkezik, hanem mert illik idejében kiérni. :)
Onnan vagy vársz a Gornergrat fogaskerekűre, aminek további kb. 20perc a menetideje, ha az expresszel mész, ami nem áll meg csak a csúcson, de lehet 35-40perc is, ha azzal mész ami minden állomáson megáll.

Persze Zermattból mehetsz a metroval is, ami bevisz a Sunnegga-ra, de oda is el kell sétálni vagy síbuszra szállva utazni. Nekem ezek a pályák kevésbé jöttek be.
Az én tapasztalatom, hogy a térkép bal oldalán lévő pályák inkább keskenyek, és mivel nem volt minden nap kezdésre megcsinálva, így sokszor buckásak is. A 2-esből nyíló 3-as "pályát" csak mazohistáknak javaslom, mert még síútnak sem merném nevezni, max. síutcácskának, mert olyan keskeny, hogy ketten csak óvatosan fértek el egymás mellett, és az aljában már a kirándulók jönnek szemben. :)

A másik megoldás, hogy síbuszra szállsz, amire szintén várakozni kell, utána pedig felpréselődni, majd kb 8-10perc menetidő után beállhatsz a sorba (ismét várakozás), ami a Matternhorn glacier paradise nevű csúcs irányába visz kb 4 megállóval a Trockner Steg-ig.
Innen célszerű tovább menni a kis Matternhornra a nagy (kb. 120 fős) kabinnal, csak erre is egy jó fél óra a várakozási idő a reggeli csúcsban.
Ha ide felértél, akkor már minden happy. Csodaszép kilátás, tökéletes pályák várnak, széles, megfelelően kezelt minőségben. Ez feledteti a körülményes feljutást, mert olyat kapsz, amit talán sehol máshol nem tapasztaltam még eddig. Őszintén szólva, számomra ez volt a rendszer legjobb része, de ez inkább már az olasz oldal...

Összességében, egy tökéletes hely, komoly pályarendszer, csak a hegyre kell születni! :)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2011.02.25. 16:54
Reggel indulunk. Kicsit kezdek már izgulni. ;)
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2011.02.16. 10:33
Hello Mindenki!

Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget és a sok infót mindenkinek, ígérem, ha ott leszünk, majd bejelentkezek, és mesélek.
Szeretném én is felajánlani a segítségemet, ha esetleg valaki Saalbach Hinterglemm (Ausztria) régióba menne, keressen bátran, mert arról szinte mindent tudok, kb. 10 éve járok oda rendszeresen.

Most már kezdek izgulni, mert csak 9 nap! ;)
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2011.02.15. 21:30
És milyen a hely? Mi az apartmanos részbe megyünk, nem hotelbe, de remélem a szolgáltatások (uszoda, konditerem, stb.) ugyanúgy vonatkoznak ránk is. Jól tudom, hogy van fallabda pálya is?
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2011.02.15. 20:58
Köszi mindkettőtöknek a korrekt választT

Teletabiii!
Ezek szerint te már jártál a Monte Rosa-ban!?
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2011.02.15. 18:51
Szia!

Nagyon köszönöm neked is a választ. A parkolással kapcsolatban szerencsém van, mert egy autó ingyenes az apartmannál (Monte Rosa). Arról nem tudok, hogy van-e minibuszuk, de nekem a síbusz is tökéletesen megfelel, pláne, ha nem kell külön fizetni érte. Ez Taesch-ből megy Zermatt-ba?

A lentebb kérdezett "napozó" jegyről tudsz valami infót, hogy létezik-e, mennyibe kerül, stb...? 3,5 éves gyereknek kell fizetni a felvonón?
Előzmény: (MM 110275)
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2011.02.15. 17:19
Köszi Srácok!
Nagyon köszönöm a segítségeteket, sokkal könnyebb most már döntenem, Németország felé megyek majd, inkább a 40Chf-os pályajegy, mint a bizonytalan méregdrága olasz pálya + a fizetős alagutak, vonatok.

Viszont lenne még egy-két kérdésem:
- Taesch-ból hogy bejussak Zermattba, azt vonattal kell megtenni, tudom. Annak az árát és a feltételeit tudjátok? Azért kérdezem, mert gondolom a síbérlettel együtt használhatom a vonatot, ugye? De amíg nincs meg a bérlet (mert gondolom azt csak Zermattban tudom megvenni), akkor az első és az utolsó utamat külön kell fizetnem?
Szóval az érdekelne, hogy mennyibe kerül a vonat egy irányba, hogy van-e más lehetőség bejutni Zermattba?

-A párom nem fog síelni, mert kicsi még a gyerkőc, és otthon marad majd vele, vagyis nem otthon, hanem be akarna jönni Zermattba, ezért is kérdeztem a vonatot. Szeretném, ha feljönnének majd valamelyik csomópontba napozni, meg a jégbarlangot megnézni. Létezik itt ilyen "napozójegy" amivel 1 menetet lehet menni?

Vityó
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2011.02.15. 12:30
Szia!

Köszönöm a tanácsot, ha már errefelé jártál, esetleg nem emlékszel arra, hogy mennyi költséggel kell számolni az olasz pálya és a Simplon hágó esetén? A hágót elkerüli egy vasút, amit a maps.gugli javasol, de annak sem tudom az árát. Esetleg ezzel a vasúttal is van tapasztalatod?
Előzmény: (Szecsi 110029)
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2011.02.15. 12:25
Nagyon köszi, én is ezt a két útvonalat néztem ki, pontosabban még az Ausztriát keresztül szelő (Insbruck majd St. Anton mellet elhúzódó alagúttal belépni Svájcba) vonalat is nézegettem.
Abban tudsz segíteni, hogy hol kell fizetős részre számítani? Természetesen a svájci, osztrák és magyar autópálya díjakat ismerem, de nem tudom, hogy Olaszországon keresztül mennyi pályadíjra számítsak és az utána következő vonat vagy esetleg még az útba eső alagutak mennyibe kerülnek?

Vityó
Előzmény: (huligan 110128)
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2011.02.14. 14:03
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert a jövő hét végén mi is Zermattba, pontosabban Taesch-ba utazunk.

Jó lenne tudni, hogy merre érdemes és gazdaságos menni, és mi az amit biztosan el kell kerülni!? A maps.google és a viamichelin mást javasol, én pedig tanácstalan vagyok. Szívesen kihagynám a fizetős szakaszokat (alagutak, hágók, vonat...), de nem tudom, megéri-e?

Várom az ötleteket, tanácsokat, és előre is nagyon köszönöm!
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2010.10.17. 20:16
Tudok egy nagyon jó kis apartmanházat Maria Alm mellett (Hintrmoos), közvetlenül az Osztrák szállásadótól foglalható! Abszolút pályaszállás, az uszoda és a szauna használata benne van a -nagyon korrekt- árban! Januárban pl. 77€ egy 4 fős apartman!
Ha érdekel valakit, írjon egy e-mail-t, és elküldöm a részleteket.

premier@vipmail.hu
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2010.10.17. 20:01
Vorarlberg és Tirol nyugati része már fehérlik!!! VÉGRE!!!
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2010.10.03. 09:45
Saalbach-Hinterglemm-Leogang régióban tudok jó áron pályaszállást önellátó jól felszerelt apartmanba. Ha érdekel, írj egy mail-t:

premier@vipmail.hu
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
Topik: Ischgl
2007.01.01. 10:48
Tud valaki segíteni? Most megyek először Ischgl-re, pontosabban Kappl-re, mert a szállás ott lesz, és nem tudom, hogy van-e síbusz az egymást követő terepek (See-Kappl-Ischgl-Galtur)között???
Előre is köszi!
Vityó
180 élménybeszámolót írt
180
18 éve tag
2005.10.09. 23:47
Kedves Girak!

Írtad, hogy Tauplizot 65rugóból megcsináltátok. Kérdésem: Melyik ez a 3 csillagos apartman, van-e benne kaja és hogy jött ki 65-ből? Mi is keresünk haverokkal nem túl drága helyet, és ez tetszene!

Várom a válaszod!
Köszi!
Vityó
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.