Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

baddi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (71)Időben csökkenő Időben csökkenő
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2015.01.14. 13:53
Írtam privát üzit. igen remélem akkor is hullik sok friss hó, és tudok szűzhavazni picit. :)
Köszönöm, ha majd írsz pár szót mielőtt mi elindulunk. akár ha kiértél, hogy milyen volt az első nap, mit tapasztalsz kint a pályákon, akár mielőtt hazaindultok. :)
Előzmény: (IamGabor 177871)
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2015.01.14. 11:59
Az 1800-as szállásokat szeretem. közel a felvonó.
Az 1600 nem mind olyan jó.
Mi most a diable közelében a "hátsó" sarokban leszünk a
Hotel Le Pied Moutet -ben. a táraság megbeszélte, hogy a félpanzióért cserébe lemondunk a közvetlen pályaszállásról.
Én nehezebben tettem, mert nagyon értékelem a kevés sétát. De most novemberben későn reagáltunk 6 fős szállás már nem volt máshol. Itt is épphogy csak.. :)

És Jan 30 indulunk. február 7-ig.
Előzmény: (IamGabor 177863)
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2015.01.14. 11:46
Szívesen! :)
Hol lesz most a szállásotok?
Előzmény: (IamGabor 177860)
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2015.01.14. 11:13
Igen azt olvasom 15 cm friss hó hullott, és már 140 km-re változtatták a használható pályák hosszát, és írják, hogy még várják a havat, tehát jó eséllyel a hétvégén már nem lesz különösen gond. :) jó síelést mindenkinek. kíváncsian várom majd az élményeiteket. És remélem lesz még hó. most már igazán beindulhat a hóesés :)
Előzmény: (TKA 177849)
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2015.01.14. 11:09
Ja útvonal. nem sokkal(100km) hosszabb Ausztria felé, de sokkal jobban szeretem, mert a 10 napos matrica elég míg Szlovénia felé drágább. mégha kilométerben rövidebb is. Főleg, hogy most ilyen alacsonyak az üzemanyagárak.
Persze pár ezer forint csak, de én valamiért jobban szeretem Ausztriát útvonalnak.
Előzmény: (IamGabor 177844)
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2015.01.14. 11:07
én voltam kétszer autóval. Egyszer itt is pont a múlt évben.
Az olasz pálya drága. és baromira nem követhető mikor mit vonnak le. bankkártyával fizettem, és 3 napra rá jöttek a levonási értesítők, de nem annyikról jöttek amennyit felírtam a kapunál. Merthogy szétdobtuk a költséget. Szóval jobb apróban fizetni ilyen szempontból szerintem.

Az időjárás nagyon rossz volt mikor mentünk pont akkor volt ónos eső riadó iylesmi. Ehhez képest AUzstriábann már nem volt semmi sem érezhető belőle, viszont üresek voltak a pályák. Persze este indultunk úgy praktikusabb szerintem.

nagyon kényelmes autóval menni szerintem sokkal jobb mint busszal, pedig egyedül vezettem le. És 19 óra körül volt, de ebben Briaconban vásárlás is benne volt, meg megállók stb...és az ónos esős félelmemben a biztonság kedvéért csak 100-110 tempomattal mentünk.

Ha tehetném megint autóval mennék, de most mégis busz lesz a társaság döntése alapján.

nem tudom mi érdekel még? Ja elvileg muszáj vagy alagúton t menni vagy a Frejus, vagy a Blanc. de fogalmam sincs hogy nem kellett alagútdíjat fizetni. valahogy sikerült kihagyni. És nem volt semmi extra kilométer többletünk sem. nem tudom érdekel-e még valami így hirtelen ennyi jutott eszembe. :)
Előzmény: (IamGabor 177844)
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2015.01.13. 15:08
na annyit már látok, hogy 2100 méter felett 60 km/h déli szelet ír. akkor szerintem a felvonókat állítótták le. ez az oka.
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2015.01.13. 15:06
A francia oldalon azt írják a "középső" és fenti pályák teljesen le vannak zárva a gleccser is. ott biztos nem a hó miatt akkor időjárási körülmények miatt tudom elképzelni. valaki lát kameraképeket? óriási köd esetleg, vagy szél?
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2015.01.13. 15:02
Azt merném gyanítani, hogy más lehet most ami miatt ezt írták ki. tegnap este is néztem webkameraképet és pano bar felett volt rendesen hó látszólag. ott azért több mint 10 km pálya van szerintem.
és a 130 kiliről hirtelen leesik 10 kilire. bízom benne, hogy valami extra időkárás miatt nem üzelemlt csak a pálya nagy része, esetleg, valami speckó karbantartással próbálnak megoldást elérni míg nem esik a hó.

sajna most ezen a gépen nem látom a kameraképeket, hogy mi lehet a történés, vagy esetleg csak hibás adat??
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2015.01.13. 13:59
Hűha kell a hó, valami történt... ma már azt írják csak 10 km pálya üzemel, és 9 felvonó :)
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2015.01.13. 09:56
A völgyben valóban kevés hó van 15 cm mennyiséget ír.
A francia oldalon a pályaleírásoknál látható melyik pálya az ami használható a völgyig/szállásig. de A "hátsó" Fée pályák ha jól emlékszem egyáltalán nem használhatóak.

A valentin is ha jól látam kb a fele vagy inkább harmada csúszható. Az előrejelzés szerint a héten érkezik friss hó. vagy 30 cm. de majd kiderül.

Amúgy negem is érdekelne, ha valaki most van kint, most megy, vagy a következp két hétben akkor örülnék, ha bármit megosztana amivel "előrébb" lehetek :)

Köszi
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2015.01.12. 12:38
Az "közel" van :)
Várom már én is a havat nagyon,de gondolom te/ti is. :)
Mi csak utána megyünk,a következő turnisban. így majd szívesen venném, ha pár szót megemlítenél majd, hogy mi a helyzet kint :)
Ti irodával mentek, vagy privát?
Előzmény: (Marcus636 177617)
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2014.12.15. 11:56
én is három alkalommal voltam itt, és minden este látni a ratik fényeit a pályákon. de valóban nem minden pályát szoktak kezelni. ahogy emlékszem a középső pályákat kezelték jobbára. meg a többet használt kék pályát.
A pályanevekre nem emlékszem most, csak arra emlékszem, hogy szemben állva a heggyel a bal oldalon a szélső pályát nagyon ritkán kezelték. és a másik szélső oldali pálya nagyon szép, csak az alja(vége) olyan zöld, hogy eléggé hajtós, de karra gyúrók előnyben :)
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2014.12.15. 09:41
Sziasztok!

ki mikor megy Les2Alpesre?
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2014.01.20. 15:10
Szia!

Egészségetekre. köszi a beszámolót.
Én ahol eddig voltam nem volt kifeküdve az ágy, bár lehet csak szerencsés voltam. Matrac megfordítással nem próbálkoztatok? :)

Nem írtál mosogatógépet az volt? (általában eddig mindenhol láttam) :)

Használható volt az egész pálya?-ez nagyon érdekel :)

Az apartmanok ilyenek általában valóban(kicsik) de végülis ott este piázunk, és alszunk, így éppenséggel kibírható szerintem.
Bár mindenkinek más az igánye :)

Köszi a jókívánságokat! :)
Előzmény: (Ciumiu 167426)
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2014.01.20. 12:54
Lehet ugyanazzal :) főleg h ezt az árat láttad :)
mi is 1800-on leszünk. ti melyik szállás?

Szerintem nem biztos, hogy csoportos...voltam már így máskor, bár nem velük.és ha 2 fő megy már csoportnak számít :) nem angyon cicóznak, mert ha nem "fogadja" el ezt a jelentkezést akkor a másik irodánál elfogadják így. :)

és olyan sokan nem tanulnak, hogy ne akarjanak megfogni minél több tanulót. :)
valahol meg a szolgálatatás része. jó áron megtanítanak síelni, de közben meg náluk, velük utazik az utas.

és amúgy mintha fix árnak láttam volna, nem tól-ig árnak :)
és nem volt csoportos kikötés sem szerintem.
de majd kiderül :) viszont egyébként a 10 euro sem gáz/alkalom. én 7 vagy 8 euroért tanultam vagy 6-7 éve valahogy. és 2 alkalom elég volt ahhoz, hogy már elkezdjem élvezni a kék pályán a síelést. fent a gleccseren már jó lesz neki akkor :)
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2014.01.20. 10:12
Szia! Mi hétvégén megyünk ki most szombat hajnalban indulunk.

Egy utazásszervező részéről tudom, hogy lesz magyar oktató. Kezdőknek aszem 5 euro haladóknak 10 euro áron tart oktatást. és egy oktatás aszem 2 óra, vagy akár még hosszabb is.

Ti mikor mentek, melyik szálláson lesztek?
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2014.01.15. 09:55
Köszi.
Igazából egyik sem, de mindegy, mert az útvonal kb. ugyanaz. :)
Előzmény: (Rossi 166982)
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2014.01.15. 09:25
SZiasztok!

nem működik az olasz autópályadíj kalkulátor. tudja valaki, emlékszik-e aki mostanában járt a Franciáknál síelni, hogy mennyire jön ki az olasz szakasz euroban, vagy forintban mindegy...? :)

köszi előre is. :)

ui.: van aki jövő hét hétvégén jön ide?
baddi
71 élménybeszámolót írt
71
14 éve tag
2014.01.15. 09:00
Sziasztok!

van aki tudja aki most megy, vagy járt Franciáknál síelni, hogy mennyi az olasz szakaszon az autópályadíj? mennyire jön ki az áthaladás? :)

Köszi előre is!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.