Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

bartoki által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (60)Időben csökkenő Időben csökkenő
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2022.03.16. 10:19
Március 14. hétfőn voltunk Stuhlecken.

Gyönyörű napsütés, végig olvadó pálya.
A tetején "kenhető", lejjebb kicsit már kásás.

De én direkt ezt az időt vártam - nekem inkább ez, minthogy a felolvadt hó még le is legyen fagyva. Az a halálom :)

Igaz, a vizes hó visszafogja a lécet - érezhetően fékezett, nem kellett annyit kanyarogni mint normálisan. Évek óta nem mertem a piros pályákra menni, most belefért.

Barna foltok a pályán még nem voltak - egyedül az 1a pálya alján, amikor a földutat keresztezi a pénztárhoz való visszacsúszáshoz, ott látszott ki a föld.

9:50-kor érkeztünk, ahhoz képest nem volt nagy tömeg - de azon belül sok magyar volt.

A Mittelstation-tól kb. 200 méterre tudtunk megállni.
Utólag a felvonóból láttam, hogy még lettek volna jó helyek a P3-hoz vezető parkoló szerpentinen.

A pénztáraknál volt egy nagy sor, de gyorsan lement (nem kértek COVID passokat vagy hasonlót). Utána felvonóknál nem volt hosszú sor (hát ja, végülis hétköznap).

A határon sem kértek semmit, meg sem állítottak, csak intett a határőr (igaz, valami kis sufni határátkelőn vitt át a GPS az M85-ről jövet, nem a "rendes" soproni határon)

Az M85 nekem bevált: szép új, sima.
Kár hogy csak autóút (110 km/h) nincs rendes leállósávja.
És kb. nincsenek rajta benzinkutak, úgyhogy még Győrnél tankoltunk.

Bár a határon túlmenve így is kellett menni egy kicsit az osztrák faluvilágban, de mintha kevesebbet, mint azelőtt.
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2022.02.23. 10:47
> itt ennél a felvonónál azért mi álltunk sorban negyed órát legalább.

Hát ja, én is tapasztaltam (még a vírus előtt) hogy ehhez a "Mittelstation" felvonóhoz hétvégén 9-11 között nem jó lejönni.

Olyankor lassan halad a sor, mert a lenti parkolóból is jönnek (olyankor csak minden második gondolát töltenek meg innen).
Előzmény: (HofEE 215507)
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
Topik: Hochkar
2022.02.14. 17:57
Feb 11-12-13 síeltünk Hochkaron (P-Szo-V).

A GrünerPass-t kérték:
- Az Osztrák határon (volt is sor)
- Az online jegy átvételénél
- A "d" hüttébe befelé menet is

Mindenkit csak a 3. oltás érdekelt.
Hazafelé semmit sem néztek a határon, nem állítottak meg.

Az FFP2 maszk kötelező a felvonókon.
Nehéz a símaszkkal összekombinálni, ezért sokan elsinkófálják.

A központi részen, ahonnan a sok felvonó indul, állt is figyelő ember, és aki nem hordta, azt emlékeztette. Így legalábbis a "sorban állás" idejére szinte mindenkinek volt az orrán valami, sokaknak utána is.

Amúgy kb. nem volt igazi sorban állás, hétvégén sem - gondolom ez a létszámkorlát miatt lehet (online kell venni a jegyet). Szo-Vasárnap a pálya ippeg megtelt, de sor még pont nem volt.

A pénztárnál rendesek voltak, még ők ajánlották fel hogy az előre megvett Adult jegyeket jóárasítsuk Student jegyekre (a különbséget visszaadták KP-ben).

A fenti parkolóban lévő JoSchi-ban tudtunk bérelni, a lentiben nem volt cucc kiadó personnel, az alacsony forgalom miatt (pénteken legalábbis). Nem volt sorbanállás, és lazák voltak. Eltört egy botunk, simán cserélték, nem akadékoskodtak hogy kifizetni, stb.

Pénteken még elég rossz idő volt (hóesés, nagy szél), a 0c tanulópályán melegítettünk abban a fél napban. Ott kellemes, 2 drb, csőben futó varázzsőnyeg felvonó, libalegelő pálya, elég jó állagú hóval.

Csak én merészkedtem feljebb 1x, de akkor elég rossz volt a fenti rész.
A múlt héten meleg volt, akkor megoldvadt, most hogy hideg lett, összeállt-lesodort-kemény volt a hó, pár helyen konkrétan jégbordák is.

Pénteken lett volna éjszakai síelés is (külön 12 EUR, a 3-napos jegyben nincs benne), de végül nem mentünk vissza (rossz az idő, kajakóma, és BTW 5:30-kor keltem fáradtság).

Szombat-Vasárnap is mínusz volt, de nagyon sütött rá a nap, és így már sokkal jobbak lettek a pályák - lett a tetején pár cm lazább réteg ami megfog.

Azért kezdőknek nem ajánlanám ezt a terepet - a kék pályákon is vannak keskeny, meredek, lesodort-jeges részek, amiken kezdőként szenvedős lejönni. Nekünk volt kezdő a társaságban, szinte végig csak kb. a 2-es pályán tudott menni (és még az sem egyszerű + odajutni-lejutni nehezebb pályákon kell).

Az I felvonó nem járt pénteken.
A III felvonó asszem általában nem járt (bár 1x mintha láttam volna embereket rajta).

A 9-es pályát nem találtam meg :) szerintem nincs / akkor nem volt (?) ténylegesen megcsinálva.
Láttam csapatokat az erdőn keresztül nekiindultak kb. arrafelé.

Nekem a kék 1-es és a piros 4-es tetszett, azokon jókat tudtam menni.

A hójelentésben szereplő 215 cm hóréteget nem kell komolyan venni :) de fele annyi azért megvan.

Ha megjön a napsütős-olvadós időszak, akkor jó lehet még ez a síterep.
4a "kék" pálya (és ez még csak az eleje)
"I" felvonó tetején
0c tanulópálya
Siklóernyősök az "I" felvonó tetejénél
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2022.01.13. 16:19
Én szeretném látni hogy mennyien állnak a sorban.
Mondjuk hogy melyik napokon kb. milyen a jellemző terhelés - hogy síelni lehessen, ne sorban állni.

Nekem elég messziről kell felkerekedni, gyerekeknek cuccot bérelni, napijegyet venni.
Ezért szeretném tudni mire számíthatok.

Milyen tantusz probléma van ezzel?
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2021.12.22. 11:54
Némelyik webcam-nak beragadt a képe 1-2-3 nappal ezelőtti állapotra

Ezen pl. fixen 13:54-et mutat az óra már jó ideje :)
https://www.stuhleck.at/data/stuhleck-data/webcam/03_Talstation-Steinbachalm.jpg

Ez sem frissül:
https://www.stuhleck.at/data/stuhleck-data/webcam/09_Lakeview.jpg
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2021.12.15. 17:35
A webkamerán nem látszódik a sor hossza.
Meg tudnátok oldani?
Köszönöm!
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2021.11.16. 22:17
Tud valaki infót az új liftről?
Elkészült, időre? :)
Fognak nyitni December 4-én?
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2021.01.16. 11:31
Tegnapi tapasztalataim:

Pénztár
- Reggel 9:40 körül kb. 100 méter sor állt a jegyért
+ De már van külön on-line elővételi pénztár, ott sokkal rövidebb volt
- De akkor nem lehet SZÉP kártyára vásárolni

Kölcsönző
+ Bírta a terhelést ezzel a tömeggel is (csak kis sor volt)

Felvonó
- A sor az ülős felvonónál elég hosszú volt (lásd fénykép az előzményben)
+ De azért haladt elég normálisan, és távolság megtartva, nem volt könyöklés-tolakodás

A csákányosnál szemre rövidebb volt a sor.
Bocs, de én azt nem szeretem (elfáradok).

Pálya
+ A felső rész elég jó :) még a nap végén sem volt buckás, lehetett kb. carvingolni is
- Lejjebb sok helyen le volt sodorva az összeállt-fagyos alapig a meredek részeken, ahol kilinccsel előre jönnek le a népek (a kék pályán is)
- Pár helyen konkrétan jegesedés
- Itt-ott kavicsok
- Az alján / közös részen / felvonóhoz közeledve sok bucka (és összeállt alap), az nem volt nagy élmény

Büfé
+ Használható (gyors volt ~délben is)
- Kár hogy a covid szabályok miatt nem lehet sehova leülni :(

Az időjárás megviccelt minket - nohát, ilyen is van.

Az előrejelzés szerint "vékony felhő, átsüt rajta a nap".
De inkább egész nap esett a hó :) délután egy kis időre átszűrődött a napfény.
Előzmény: (bartoki 210880)
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2021.01.15. 11:57
Jó sokan vannak
3D6D99A0-3FE0-4A9D-8AEA-E2DD24E4750D.jpeg
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2021.01.11. 09:35
Huh...

Jó lenne ha egy webcam fixen mutatná így a sort :) akkor jobban fel lehetne mérni hogy melyik napokon mennyi sorbanállásra számítson az ember.
Előzmény: (Robin 210709)
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2021.01.01. 20:40
Köszönöm a helyi infókat!

Beutazási korlátozások a határon:

https://www.austria.info/hu/jo-tudni/koronavirus/beutazas-ausztriaba

Elvileg tényleg csak kb. aki ott dolgozik, az tud most bemenni:

"Aktuális információk a beutazással kapcsolatban
(Utolsó frissítés dátuma: 2020.12.29.)"

"A turisztikai célú utazás a jelenleg érvényben lévő döntések értelmében azonban nem lehetséges."

"... teszt és karanténkötelezettség nélkül lehet beutazni az alábbi országokból: Ausztrália, Dél-Korea, Finnország, Írország, Izland, Japán, Norvégia, Új-Zéland, Uruguay, Vatikán."

"Munkavállalás céljából történő beutazás esetén nincs karanténkötelezettség."

"Ha a határon negatív teszteredményem van, akkor is karaténba kell vonulnom?
Igen, 2020.12.19. óta karanténkötelezettség vonatkozik mindenkire (a fent említett kivételekkel). Egy teszt a belépéskor nem mentesít a karantén alól."

"Egynapos kirándulásra jöhetek külföldről?
A külföldről érkezőkre vonatkozó karanténszabályokat figyelembe véve a legtöbb esetben ez nem lehetséges."
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2020.12.31. 11:11
Tudja valaki hogy lehet-e menni most 1-napos síelésre Stuhleckre?

Azt értem, hogy a szállások zárva vannak.
De az 1-napos odamenés is be van tiltva?
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2020.12.13. 15:21
Dec 12 szombat (munkanap) jó kis idény nyitót tartottunk:

- Parkoló 9:20-kor kb. ~1/3-ra tele
- Sorban állás szinte nulla
- A pályán azért már sűrűsödtek a népek (főleg 11-15h között) kellett figyelni, kerülgetni
- Van hó, de vizes => 11 után buckásodott
- Barna foltok a pályán, ahol valaki már a földig leásott

Nemtom meg lehet-e oldani egy nap közbeni ratrakolást, de igen jó lenne :)

- Kinti büfé nyitva, jó a hambi :) bár szokatlan így "lángosban" (zsemle helyett)
- A büfénél/asztaloknál sajnos nem lehet leülni a Covid szabályozások miatt

16 óra után felszállt a köd, és eltűnt a tömeg.

Az éjszakai világítás mellett jól látszanak a buckák - na akkor nagyon jól lehetett menni :)

Legközelebb hozok átlátszó szemüveget is, mert a standard sárgám túl sötét az éjszakai világításhoz.
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2020.12.11. 14:45
Az éjszakai webcam felvételen dolgozott a ratrak, ~19-20h között
Előzmény: (TZoli 210141)
Epleny.png
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2020.01.01. 12:21
Ja igen, helyenként kevés még a hó, itt-ott füves, vagy akár köves is.

Például az 1a pálya alján (kb. onnantól ahol a 9-es pályával metszik egymást) a Mittelstation-hoz visszacsúszásnál csak óvatosan.
Előzmény: (bartoki 207072)
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2020.01.01. 10:31
Dec 30. Hétfőn voltunk Stuhlecken.

Gondoltam, mégiscsak hétköznap, és szép idő volt.

Hát, ekkora tömeget én még életemben nem láttam ott. :)

9:20-kor érkeztünk a parkolóba (P3 Parkstraße).
Beöltözés, és lecsúszás a Mittelstation pénztárhoz.
Ott már 3 x 20 méter sor állt :) a pénztárhoz!!!

Felvonónál is rekord várakozások (10:50 volt mire felültünk), kajáldában is.

Pályán is elég sűrűn voltak a népek, figyelni kellett a kerülgetésre is.

A pálya állaga kb. olyan, ami az időjárás alapján várható:
- Van friss hó
- De a friss alatt össze van állva a pálya (nem konkrétan jég, de kemény, és csúszkál rajta a léc)
- A kicsit is meredek részeken a tömeg miatt buckásodás

Carvingolás kizárva :) vagy max. a nagyon lankás részeken (a kék pályákon belül is a legkönnyebb szakaszokon)

Végülis egynek jó volt... de megfogadtam erős fogadással hogy Stuhleckre csak (igazi) hétköznapokon szabad menni. :)
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2019.01.28. 22:55
Most vasárnap voltunk Stuhlecken.
Nem sokkal 10 után értük oda, a P3 parkoló-szerpentinen még volt hely.

De a sor már növekedett a Stuhleckbahn felvonónál, és ahogy ilyenkor szokás, lassan is haladt (ilyenkor minden második-harmadik gondola már a P1 felől teli érkezik).
Igazán vehettünk volna 11-órás jegyet, mert amúgyis csak 10:56-kor jutpttunk át a kapukon :)

Én úgy éreztem hogy a pálya alsóbb részei eléggé össze vannak fagyva :(
Jaj, nagyon kár - normálisan a kedvencem a (térképen jobb oldali) 2-es pálya, most az egészen egybeállva, lesodorva, karcol a léc a kemény anyagon.

A kék pályák közül az 1 és 12 pálya jó állagú volt - az a fajta, amin könnyű síelni, könnyű kanyarodni, farolni.

Bár az 1-es pálya meredekebb részein már akkor buckás volt amikor odaértünk (nem sokkal 11 után).
A 10-es pálya is elég szenvedős volt - buckás, és lesodort-kemény részek váltakozva.

Hátööö... nem vagyok benne biztps hogy az egész pályát látta ratrack az éjjel. :)

Az új, 12-es pálya nekem tetszett, nagyon jó hogy csinálták.
Elég egyenletes lejtésű, panorámás, napfényes.

A 3a felső része is egész jó volt, de az alsó 1/3 nekem már ott is egy szenvedés volt az összeállt, kemény hó miatt.

A nap végén elég sokáig időztünk a fenti hüttében, mire jüttünk le, addigra a (térképen) bal oldali 2-es pályát már éppen megdolgozták a ratrackok. Háát, így azért más :)

Hát, lehet hogy feljebb azért nem járnak annyit, mert ezt próbálják összehozni.

A sorbanállás nap közben már tűrhető volt.
A szép időhöz és hétvégéhez képest tulajdonképpen kicsit jobb is mint amire számítoottam.
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2019.01.14. 16:49
Január 11-én voltunk, egész jót síeltünk.

Persze fújt a szél, meg a pályán is elég sokan voltak, de azért eloszlott valamennyire a tömeg az A1-A7 között, sorbanálni csak akkor kellett, amikor elromlottak a beléptető kapuk.

Viszont a nap végét nagyon beárnyékolta, hogy este 6 körül eltűnt a meghívott barátunk síléce. :(
Első alkalommal volt Eplényben...
Nagyon rossz élmény így elsőre. :(

A becsületes megtaláló (vagy bárki, aki látja a lécet), kérem contactoljon, és összehozom a tulajdonossal:

A síeszköz bérlő kijárata előtt tettük le a saját leceket a síléctartóba, mert elkeveredtek a bérelt lécek, és azokat kerestük a terepen.

Közben meg eltűnt az egyik saját lécünk. :((

Január 11-én, 18 óra körül.

Köszönöm!
Ellopott HEAD síléc
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2017.01.30. 07:28
Most Péntek-Szombaton voltunk Stuhlecken.

Szállás a booking.com-ról kinézve - egy olcsó panzió aminek jó volt az értékelése és elérhető kb. autópályán. Ez a módszer bevált.

Érdemes volt 1 hétköznapot hozzátenni, mert pénteken még parkolóhely is könnyebben került (10 körül) és a liftekre sem nagyon kellett várni.

Szombaton már elég nagy volt a tömeg - parkolás 9 körül a szerpentinen még elég jól volt, de a szürke buborékos felvonó középállomásánál (Mittelstation) jó nagy sor, és kb. délig idegőrlően lassan haladt (csak minden 2. bubirékba lehet beszállni mert lentről is jönnek). Érdekes, hogy délutánra meg szinte eltűnt ez a sor...

A hó sok helyen lesodorva a kemény alapig, ahova nem süt a nap ott elég nehéz menni (meglepi az embert a keményebb rész ha még nem is látja). Na meg buckásodás.

Szokás szerint a (térképen a csákányostól jobbra kévő) 2-es pálya a legjobb az egészben :) bár amikor már nem sütötte a nap, már az sem volt tökéletes :)

Na jó, jó, azért jó volt a síelés - csak mondom hogy mire lehet számítani.

Most legközelebb lehet hogy inkább 1 hétköznapos Eplénybe megyek.
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2016.12.31. 10:36
Tegnap az A1 és az A7-Q3 pályák voltak nyitva, az A3/Q2 felső részét láttam hogy havazzák.

Én az A7 pályát szeretem jobban - a bal oldala jegesebb volt, de a jobb oldala elég jó állagú.

Kivéve a Q3-nak jelzett részen a meredek szakasz - azt teljesen lefaragták a népek a kemény alapig. Nem segítene, ha inkább errefelé lenne fordítva a közeli hóágyú? Akkor folyamatosan lenne utánpótlása...

Nap közben elég nagy volt a tömeg a pályán - 20-30 méter sor a 4-üléses felvonónál (mutathatná a kamera :), buckásodás, téblábolók a befutónál (akik nem néznek balra-jobbra mielőtt keresztbe mennek a síelőknek).

Estefelé jobb lett a helyzet - fél6 után hirtelen eltűnt a sor a felvonónál. Az esti síelésben a pálya állaga is jobban látszik (hol van lefagyva, hol van túl nagy bucka).

Kár, hogy a parkolás ilyen körülményesen van megoldva... Nekem úgy tűnt hogy még jó néhány autó befért volna a közelebbi parkolóba, ha tömörebben állnának az autók.

Szerintem a mikrobuszokhoz sokkal rövidebb lenne a sorban állás, ha felmehetnének az autók lepakolni, és utána jönnének vissza a távolabbi parkolóba. Akkor 1 autóból csak 1 embert kellene mikrobuszozni (azt is síléc nélkül)...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.