Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

MGMM által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (59)Időben csökkenő Időben csökkenő
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
Topik: Dubai
2023.03.11. 19:17
Sziasztok!
Sokáig gondolkodtam írjak e ide egyáltalán bármit is. Aztán még is úgy gondoltam a tapasztalataimat meg kell osztanom veletek.
A héten volt "szerencsém" tiszteletemet tenni a SKI DUBAI ban.
Mielőtt bárki lehurrogna, nem akarok ünneprontó lenni.
Csak a síelés iránti leküzdhetetlen vágyam vezérelt ide. A kuriózumokat keresve síeltem már fél méteres kórókkal teli, belső nógrádi/hevesi domboldalakon, gleccserhasadékos feltérképezetlen hegyoldalakon, látótávolság nélküli ködben , anyósom külső kertjében "fekete pályán" a végén disznóóllal, szögesdróttal , hóval fedett háztetőkön (csak szerényebb lejtésűeken) homokkal teli tűzhányók oldalán, stb..... Ezért gondoltam, hogy itt a helyem a sivatagi sípályán.
Nos, ez hiba volt.
A egyetlen pozitívum amiért 3-ast adtam, nem minusz 5 öst az az volt hogy du. 4 kor is kiválóan kezelt, porhavas pálya fogadott, ez megsüvegelendő.
Viszont .....
- A pálya kezelői ugyan lelkesek, segítőkészek, barátságosak de teljesen dilettánsak. Egy profi síterepen egy napot sem dolgozhatnának.
- A felvonó kínosan lassú a kezelők láthatóan nem értik a ki és beszállás bonyolult műveletét, ezért a maximális segítőkészségük ellenére sem tudnak segíteni.
- A helyi "Schumacherek" tudnak ugyan valamelyest síelni, de szemmel láthatóan a síkreszről, udvariasságról még sosem hallottak. A "ki ha én nem" stílus jellemző rájuk, amit egyébiránt az 1 hetes itt tartózkodásom alatt egyáltalán nem tapasztaltam sehol máshol. Élet, ön és közveszélyesen közlekednek. Mindezt x milliós felszerelésben.
- Elhagyott sícuccok ( léc, bot, kesztyű a pályán ) "van másik".
- Özönvíz előtti bérelt felszerelés, Rossignol márkájú Ski Dubai edísön életlen síléc. A síruha, bakancs meg olyan amilyen. Előre regisztráltam, lefoglaltam az ekvipmentet, (erősen ajánlott mert nagy a tömeg).Persze hosszas cserélgetéssel lehetett volna a szart kevésbé szarra cserélni, de nem a felülmúlhatatlan teljesítmény volt a cél ezért ezzel nem sok időt töltöttünk.
- giccsparádé, műhó a műfenyőn, mű hütte ááááá!

Összefoglalva:

Síélményt egyáltalán nem tudott nyújtani, MSZI vagy Eplény magasan jobb síélményt ad.
Aki profi síelő annak inkább nem ajánlanám a csalódás elkerülése végett.
"Valami érdekes" illúziója ugyanakkor lehet az embernek aki idejön.

A fentiek csupán személyes tapasztalatok, egy kétórás részvétel alapján, lehet máskor vagy esetleg saját felszereléssel jobb lehetett volna. Én mindenek előtt próbáltam tényszerű tájékoztatást adni.

As-Salaam-Alaikum
MGMM
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2021.12.22. 11:11
Tegnap mi is Mariborban voltunk.
Határon ellenőrzés semmi, a bérletvásárlásnál kérték az oltási igazolást és Maribor belvárosában egy étteremben ahol ettünk.
Maszkot csak a kabinos felvonó aljánál kértek, máshol sehol.
Egyetértek az előző hozzászólóval, aránytalanul sok az erdei, unalmas, hosszú, alig lejtős átcsúszós pálya (így jön csak össze a pálya km), kevesebb az "igazi" lesiklópálya.
Ennek ellenére igen jót síeltünk, sorállás nulla, pályák tökéletesek.
Azért a 16-os, 18-as és a 11-es pályát kiemelném, nagyon jó pályák, kár, hogy csákányos van csak mellettük.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
Topik: Innerkrems
2020.02.28. 15:22
Tegnap jöttünk haza Innerkremsből. Sajnos az időjárás nem volt kegyes hozzánk. Először nagyon meleg + erős szél, majd köd, 5 méteres látótávolság, aztán hóvihar nagy hideggel... Tegnapra lett minden tökéletes mikor elindultunk haza.Aki mostanában megy arra jó minőségű pályákra számíthat.
Ettől függetlenül jót síeltünk,én egyébként is szeretem a kihívásokat,gyermekkoromban Csehszlovákiában szinte csak ilyen körülmények közt síeltünk.

VISZONT

Csak az északi oldallal számoljatok a déli oldal bezárt. Ki sem nyitották idén és valszeg már nem is fogják a közeljövőben. Állítólag financiális problémák állnak a háttérben, de olyat is hallottam kint, hogy helyi érdekellentétek miatt van zárva. A déli oldal hianya főleg akkor jelent gondot ha a szél miatt nem megy a 4 uléses bubis, mert akkor marad a síbusz + csákányosok kombináció, kb.10 km pályával, amiért azért lássuk be, nem utaznék és fizetnék feltétlenül ennyit.

Mi pl. a déli oldalban foglaltunk all incl. pályaszállást még ősszel, mikor még szó nem volt a déli oldal bezárásáról illetve ki sem nyitásáról.
Így a hotel pályaszállás mivolta csorbult egy "kicsit". Reggeli és ebéd után az északi oldal irányába még cak-csak, de visszafelé naponta 2x hegyet mászni már nem volt olyan vicces. Főleg a gyerekeknek nem.
Ezeket mindenképp vegye fontolóra aki ide szeretne jönni.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2016.12.19. 09:36
Sziasztok!

Tegnap voltunk itt. Tökéletes minőségű, 40 cm-es műhó fogadott. Kevesen voltak, sorban állni nem kellett.
Reggel napos volt az idő aztán befelhősödött majd a hó is elkezdett esni,de a pálya egész jó volt még délután is.
Elsősorban a gyerekek miatt mentünk ide, Ők még most tanulnak síelni.
Van kék ( világoskék ) gyerekpálya kis tányérossal és egy modern, bubis 4 üléses a piros pályához - aminek a fölső 2/3-a piros csak, az alja inkább kék nehézségű.
Tudom ajánlani haladóknak is, igaz max. egy napra .
Jó, változatos pálya. Közel van, olcsó, 63 pénz volt a családi, napijegy. A felnőtt 20, gyerek 16. Van VIP jegy is, ezzel sorállás nélkül síelhetsz, kb. duplájába kerül.
Van hangulatos szlovák étterem is, finom ételekkel.
Mindenhol csak szlovákul beszéltek, és csak szlovák feliratok voltak, de kedvesek, segítőkészek.

Összességében ajánlható mindenkinek aki egy napos síprogramot szeretne. Bp.-től 150 km, kényelmesen két és fél óra.


UI.: hazafelé úton esett a hó, Szlovákiában kifogástalan útkarbantartással még a 100-ad rangú úton is, amint átértünk a határon, a 2-es főúton semmi. A magyarok ebből ismét elégtelenre vizsgáztak....
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
Topik: Donovaly
2015.03.17. 08:52
Szia!

A felvonó nem a leglassabb sebességgel ment, hiszen olykor, érdekes módon lelassították, csak nem nekünk.
Ennyi, csak gondoltam leírom, mert tényleg nem ezt vártuk.
Előzmény: (pattyski 182181)
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
Topik: Donovaly
2015.03.16. 16:30
Sziasztok!

Vasárnap, 15-én voltunk itt síelni.
A két kisfiam ( 5 és 6,5 évesek )ebben az idényben kezdte a sítanulást ezért választottuk ezt a helyszínt, most voltunk velük először "igazi", felvonós, hóborította sípályán.

A meleg időjárás ellenére reggel még jók voltak a pályák, de dél körül már gyakorlatilag mély kásában síeltünk, egyik másik lankásabb pályán már-már tuszkolni kellett magunkat.
A várakozásainknak megfelelően a Zahradiste oldal kék pályarendszere tökéletes megfelel kezdőknek,kis gyerekeseknek akár első alkalommal is, úgy a pályák lejtése mint a tányéros felvonók kialakítása miatt.
Igen alkalmas a felvonózás elsajátítására is.
A gyerekek is nagyon élvezték a síelést az egyre inkább kásásodó pályák ellenére. Hó egyébként van még bőven, kis hideggel simán kitarthatnak Húsvétig, ahogyan írják.

A pályán lévő hüttében elfogadható áron-színvolalon kínálnak mindent és a Patty Ski büféjében úgyszintén.

Az egyetlen, de tényleg zavaró negatívum az volt, hogy a 4 üléses felvonó kiszállásánál sosem lassította le a felvonót a kezelő annak ellenére, hogy szemmel láthatóan a kicsiknek gondot okozott a kiszállás. Szóvá tettem neki de csak annyit hajtogatott, hogy emeljük föl a korlátot időben. Tényleg, (ide csúnyát írtam volna)???

Más síterepeken nem ezt tapasztaltam, főleg Ausztriában.
Ott még a beszállásnál is segítenek a gyerekeknek, de pl. Eplényben is.

Na mindegy biztos hosszú volt a szezon.

Mindent összevetve jót síeltünk, 1 napra tökéletes választás lehet kezdőknek.

Üdv.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2014.09.12. 11:34
Nagyon köszönöm a segítséget Mindenkinek.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2014.09.10. 09:22
Sziasztok!

Január 16-18. közt rendezik a következő zakopanei síugró VK futamot.
Sokszor voltunk már Zakopanéban, voltunk a síugrósáncon is nyáron, de most szeretnénk megnézni a VK futamot és a sztárokat élőben.
Aki volt már ott és tudna segíteni információval nagyon megköszönném.( hol lehet jegyet venni, van-e még egyáltalán, illetve kintről mennyire lehet látni az ugrókat?)

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv : MG
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2014.09.10. 08:55
Sziasztok!

Idén decemberben a két ünnep között rendezik a Sí VK két női versenyét Semmeringen. Szeretnénk részt venni rajta.(nézőként :-)
Sokszor síeltünk már itt, de nem voltunk még soha VK futamon, fogalmunk sincs hogyan mennek ott a dolgok.
Érdeklődnék, hogy hol tudunk jegyet venni, lehet-e még kapni, illetve kell-e jegy egyáltalán mindenhová.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv . MG
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2013.10.07. 11:57
köszönöm az infót, úgy látom az összes északi tartományban március első hete a farsangi szünet.
Előzmény: (Lackó 161236)
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2013.10.07. 10:21
Sziasztok!

Olaszországba, Arabbába készülünk síelni február utolsó hetében.
Tudja valaki, hogyan alakulnak a síszünetek Olaszországban a mostani idényben? Mindenképp szeretnénk elkerülni.

előre is köszi,

MGMM
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
Topik: Norvégia
2013.07.18. 14:34
Szia!

Mi Folgefonnán síeltünk hétfőn.
Ez ugyan Trondheimhez elég messze van, de irányárnak jó lehet a napi 300,- NOK. Ebben a bakancs, léc, bot és a sisak is benne van.
Üdv.: MGMM
Előzmény: (pbettina 159618)
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
Topik: Norvégia
2013.05.07. 16:18
Köszönöm!

A képek még gondolom reggel készültek.
Tök üres a pálya, frissen ratrakolt és a felvonó sem jár még.
Előzmény: (zsv 158012)
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2013.01.25. 08:16
Tegnap voltunk itt síelni, a tények :

- A Pásztó-Mátraszentistván útszakasz jól járható,
reggel latyakos hó, délután csaknem teljesen tiszta.
- kb. 11-30 óráig tökéletes pályák, nincsen sor.
- innen úgy fél 3-ig megnövekedett sorállás, olykor 10-12 perc is, a felvonók igen sokszor meg-megálltak, egyszer le is kellett szállni.
- fél 3-tól beállt kb 3-5 percre, 3/4 4-kor eljöttünk.(ezek csak az alsó két felvonóra vonatkoznak, a felsőkkel nem mentünk)
- sör korsó 750,-, tea 3 dl 390,-
- a pályák (1-3-4-es) alsó szakaszai délutánra eléggé jegessé váltak, az 1-esen többfelé jégrögök keletkeztek/voltak, föld kavics bújt elő.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
Topik: Norvégia
2013.01.17. 16:04
Sziasztok!

Júliusban megyünk Norvégiába, Folgefonnán szeretnénk 1-2 napot síelni. A honlapját már átnéztem, elméletileg szokott lenni hó, bár a webkamerán nyáron én egy fia síelőt még nem láttam, pedig többször figyeltem.
Járt már itt valaki,tudtok élményekkel, információkkal szolgálni?

Előre is köszi.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2012.12.11. 13:02
Sziasztok!

Vasárnap itt síeltünk egész nap. Mindkét fölső és az egyik alsó pálya volt nyitva.
A viszonylagos hideg és a nullához közelítő sizők száma miatt még délután is tökéletesek voltak a pályák.
Egyébként szerintem kifejezetten jó lejtésű, élvezetes pályák vannak itt, nagyon szép környezetben. Gyönyörűen sütött a nap, nagyon jót síeltünk.
Az alsó 1 személyes ülőlift elég lassú, de ezt leszámítva a síterep nálunk jelesre vizsgázott.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2012.12.11. 12:48
Sziasztok!

Szombaton itt síeltünk, az összes pálya és felvonó nyitva volt, a hütték is.
A szépen ratrakolt alapra esett kb 15 cm friss hó, úgyhogy hóban nem volt hiány,jót síeltünk.
Az összképet kicsit rontotta a nagy hideg (-10) és a kisebb-nagyobb erővel, de folyamatosan fújó szél, ami nyitott felvonóban ücsörögve nem nagy élmény.
Szerintem itt a pályák minőségével nem lesz probléma jó darabig.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2012.10.31. 13:50
Miután a feleségem egy kisebb baleset miatt nem tudott síelni, és nem volt kedvem Stuhlecken sem sorbanállni - szombat, főszezon lévén- , úgy döntöttem, egy délelőttöt ezen a hangulatos kis síterepen töltök. (ha már úgyis itt laktunk) Nekem várakozáson felüli volt.
Igaz rövid, de nagyon szépen kezelt pályák, sorállás nulla,hangulatos környezet. A "fönti" fekete pálya jobb oldalán meghagyták a szűzhavat (sok hó esett a héten előtte), így igazán élveztem ott a sízést.A pálya melletti, egyszerű étteremben jutányos áron lehetett kapni sokféle meleg ételt-italt, parkoló közvetlen a pályánál.
Összefoglalva igen jól éreztem magam, fél/1 napra ajánlom a kezdőtől haladóig mindenkinek.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2012.03.21. 14:44
Sziasztok!

A múlt heti, Aosta-völgyben töltött síszünetünk egyik napján ellátogattunk ebbe a gyönyörű sícentrumba.
Már régóta nézegettük, a sítérkép alapján igen jónak, változatosnak tűnt.
Minden tekintetben beváltotta a hozzá fűzött reményeket.

A pályrenszer 3 párhuzamos völgyből áll, melyek a hágókon kersztül átsíelhetőek.
A pályák hosszúak, jól átláthatóak, nem kell 100 méterenként azon agyalni, merre menj, csak tűz lefelé 1000-el. Mi ezt szeretjük.
Mi a legnyugatibb, "Val d Ayas" nevű völgyben parkoltunk le, Champoluc nevű városkában, közvetlenül a felvonók aljában, a pálya melett. Igaz, több helyen alaposan utánaérdeklődtünk a várható szélnek, mert erős szél esetén tényleg nincs átjárás a völgyek között.
Innen besíeltünk amennyi pályát csak tudtunk, nem sok maradt ki, a két távolabbi völgybe is elmentünk, egyes jobb pályákon kétszer is lecsúsztunk.

Igen szép természeti környezetben, ( pl. Monte Rosa déli oldala, gleccsere )változatos hegyek között lehet itt síelni

A pályák szépen ratrakoltak(reggel kicsit fagyottak)voltak, megfelelő mennyiségű hóval ellátva.
A felsőbb pályák délutánra is jól síelhetőek maradtak, de a ngy meleg miatt a lentiek teljesen bekásásodtak. Néhol kövek is voltak a pályán, ezek inkább kőomlások miatt voltak, semmint a hó elkopása végett. A nagy meleg okán az Alagnai(legkeletibb) völgyben a Pianalunga-tól lefelé, Alagna Valsesiába tartó, piros pálya sajnos már le is volt zárva, több helyen már a föld is kilátszott.

Tény, hogy szép, napos, meleg idő volt, reggel Champolucban nulla fokkal, a délután ötre ez 16-ra változott.

Ami meglepő, hogy a felvonók közt akadt szép számmal Mátyás király korabeli is, ilyeneket már Szlovákiában sem nagyon lát az ember. Jól működtek, nem volt probléma velük, de azért mégis.

Az étel ital ellátottság jó, tele van a pálya kisebb-nagyobb éttermekkel, bárokkal.
A kedvenc bárom a Passo Salati-n lévő, pont szemben a kabinos felvonó kijáratával, nem lehetett kihagyni.
A Sant Anna étteremben ebédeltünk, az árak elfogadhatóak,kb. mint Ausztriában vagy F.o-ban.
Még osztriga is volt,darabja 1 EUR-ért,hűtésként a ház mellől tettek alá havat a tányérra.

Nagyon jól éreztük magunkat, sztem ez egy átlagon felüli, változatos pályarendszer, ajánlom mindenkinek középhaladó szinttől felfelé, akár 1 hétre is, nem fog csalódni.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2012.03.20. 16:59
Sziasztok!

Az elmúlt héten itt laktunk az Aosta völgyben, Antey st. Andrében, ebből
2 napot a Breuil-Cervinia kiváló síterepen töltöttünk, illetve innen keltünk át háromszor is Zermattba.
1 napon a Monte Rosa ski-centrumot látogattuk meg.

Egész héten gyönyörű, napsütéses idő volt mindenhol, felhő csak mutatóba.

A pályák kifogástalanok voltak, kellő mennyiségű hó volt, szépen ratrakoltak, a felső pályákkal még délután is kifejezetten elégedett voltam. Az alsóbb pályák, főleg az egyetlen 2000 m alatti, valtournenchei pálya teljesen bekásásodott délutánra, ami nem csoda hiszen itt már ekkor 15 fok fölé kúszott a hőmérséklet.( reggelente -3 - 0 fok körül volt ugyanitt).Vasárnap párszor kellet max 5-10 percet sorban állni a lifteknél, nem volt zavaró, de hétköznap sorban nem álltunk 1 percet sem.
Jól átlátható a pályrendszer, jól elkülöníthető, hosszú pályákkal, nagy szintkülönbséggel és gyönyörű kulisszákkal.
Két menedékházban is ettünk a gerincen, illetve több helyen iszogattunk, kicsit drágább mint az osztrákoknál megszokott, de azért még ki lehet bírni.
Biztos, hogy a pályarendszer kíválósága mellet, Zermatt közelsége is drágító tényező. Egyébiránt sok síelő volt Zermattból is.

A napijegy 38 EUR/fő volt + 5 EUR kauciót kellet letenni.

Két érdekességet kell hogy megemlítsek: a Plan Maison fölötti 4 személyes beülős felvonóknál kétszer is hosszabb meghibásodás volt, kb. 15-15 percet ücsörögtünk a felvonón míg elhárították a hibát. Ugyan folyamatosan tájékoztattak több nyelven, hogy még 1-2 perc ,nyugi, de azért nyomasztó volt kicsit. Ilyet eddig máshol nem tapasztaltam.
A másik az olaszos munkakezdés.
8 ó 15-kor indulnak a liftek hivatalosan, a valóságban azért ez kicsit csúszik.
Vasárnap fél kilenc felé, már csak azért vette el a "zárva" táblát és a kötelet a kezelő mert - első síelő lévén - szóltam neki, hogy mennénk. Mint Krisztus a keresztfán, olyan képpel tette mindezt.
Lehet azt gondolta, ha nem veszi el akkor egész nap nem kell dolgoznia :-) Végül is vasárnap volt.

Minden pályát bejártunk, összevetve nagyon jót síeltünk, összességében *-os ötösre értékelem a 2 napot.Szívesen visszajönnék még ide.
következőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.