Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

MGMM által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (59)Időben csökkenő Időben csökkenő
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2010.01.30. 16:05
Megpróbálok pár képet feltölteni a január 15-i szűzhavas síelésről.
A fotók a "Carmen" fekete pályán készültek, amit szerencsére kezeletlenül hagytak a pályamukások, nem kis örömünkre.
PSV4.jpg
PSV1.jpg
PSV2.jpg
PSV3.jpg
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2010.01.21. 20:10
Amint megkapom a képeket, egy párat biztosan feltöltök
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2010.01.20. 22:05
Köszi az infókat!

A szállást 2 főre 1 hétre keresem, hotel max 3 csillag, kizárólag reggelivel, vagy apartman ellátás nélkül.Lehetőleg ne legyen több 100 e ft-nál és pályaszállás legyen.
Tudom, hogy így nehéz de remélem összejön.
Az olasz oldalon lesz ilyen.

Üdv.: MGMM
Előzmény: (MM 80991)
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2010.01.20. 21:50
Még annyit, hogy az off-road sízésre remek lehetőség nyílik Puyban, de szerintem a "kezelt" pályákról ugyanez nem mondható el. A pályarendszer elég kusza, összevissza, sok pálya hamar buckásodik,pl.: a Crétes kék pálya délelőtt 11-re olyan volt mint a hullámvasút.A sok hó ellenére voltak délutánra jeges pályák.Buborékos/kabinos felvonó nincs, ha esik a hó -márpedig nekünk esett és a felvonót nem takarították - 1 óra alatt elázhatsz.
Vagy nem ratrakoznak megfelelően, vagy csak a low-low-low szezonnak volt köszönhető,a fene tudja, de az osztrák profizmusnak nyomát nem láttam.

Ezek egyébként csak egyéni észrevételek, ettől még jót síeltünk, de mégis apró nyomot hagytak bennünk.

Üdv.: MGMM
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2010.01.20. 21:36
Az előbbieken kívül van még hótalpas túrázás, jégfalmászás, pályán kívüli síelés, sífutás, mozi ....

OFF-road sí, helisí, szűzhósízés stb :
Bureau Raoulski,

Tel.: 06 81 72 1451
email : raoulski@wanadoo.fr
https://www.monsite.wanadoo.fr/raoulski

Ha tök freeride-t akarsz arra ott van La Grave. A bérlet 1 napra érvényes rá.

Amúgy Puyban - megfelelő hóviszonyok esetén- több szűzhavas pálya is van pl.: Carmen(fekete), Bartavelles(piros).

A Pendine oldalában gyakorlatilag az egész oldal besízhető.
Nekünk nagyon sok havunk volt, előtte is esett, alatta is.
Kb. fele - fele napsütés, borult/havazós napunk volt.
Csütörtökön egész nap esett a hó, így pénteken ragyogó napsütésben, szó szerint tökig érő friss hóban majdnem egész nap freerideoltunk a Pendine oldalában. Én még ekkora szűz hóban nem síeltem, a botot nem tudtam úgy leszúrni, hogy talajt fogjon.
Gondolhatod milyen volt :-)))
Amúgy ilyen freeride térképről nem tudok , hogy lenne.

Remélem sikerült kimerítő választ adnom,

Üdv.: MGMM
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2010.01.20. 21:17
Szia!

Kutyaszánt mi nem láttunk, a dokumentek sem említik.

A motorosszán :
sofőrnek 50 EUR,
1 utas a sofőr mögött 10 EUR ( nem lehet útközben cserélni)
Ha egy ottani sofőr visz, te hátul ülsz akkor 20 EUR
Menetidő kb. 40 perc, a pályák közti hegyoldalban, főleg erdőben.
Van gyors és lassabb menet.
1600-as állomásról indulnak, naponta fél 6 után óránként.

Siklóernyő :
Van, lehet bérelni, láttunk többet is.
Tel.:+33(0)6 63 777191
mail.: delphinepille@yahoo.fr
https://www.pleine-nature-ecrins.com
https://www.esprit-parapente.com
A tandem repülés ára 65 és 90 EUR közt van, pontosabbat nem tudok.

Üdv.: MGMM
Előzmény: (BBali 80993)
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2010.01.20. 20:14
Sziasztok!

Mi csak 2011 márciusában tervezünk menni Zermatt-Breuil-Cerviniába de már most gyűjtöm az infókat.
Először Zermattban akartunk megszállni, de eddig csak horror árakra akadtam, pedig már nézelődtem sokat.
Így valószínű az olasz oldalon lesz a szállásunk, ez olcsóbb, + nem kell a svájci frankkal sem bajlódni.
Vagy veszünk egy "4 in 6" napos összbérletet, vagy lehet,hogy csak az olasz oldalra egy 6 naposat és 1 napra kiegészítőt hozzá Zermattba.
Zermattban már voltam nyáron,bejártuk a hegyeket, így ide igazából csak a 3899 m-es elérhető magasság miatt szeretnék átsíelni legalább 1 napra.
Akinek van használható szállásinfója ( nem aranyárban)a régióról, azoktól nagyon szívesen venném ha írnának ide.

Üdv.: MGMM
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2010.01.20. 19:48
Sziasztok!

Szombaton jöttünk haza PSV-ből, vannak friss infóim, hoztam kiadványokat amikben szinte minden kérdésre van válasz, kérdezzetek nyugodtan amire tudok válaszolok. Egyénként mi a Les Gentianes-ben voltunk.

Üdv.: MGMM
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2010.01.08. 12:51
Sziasztok!

Ma indulunk PSV-be, 16-án érkezünk vissza, remélem sok friss infóval tudok majd szolgálni.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2009.12.22. 20:37
Sziasztok!

Mi 2006-ban a Hotel Morava-ban szálltunk meg, ez kb. szemben van a lanovka parkolójához vezető rövidke bekötőúttal.
Ebből következik, hogy úgy-ahogy pályaszállás, hisz alig 300 méterre van a felvonótól.
Szocreál épület, 20 év időutazás visszafelé. Egyszerű szobák, semmi extra, de ami kell az van és tiszta.
A reggeli viszont fejedelmi volt, svédasztalos és nagyon finom.

A Lomnici-nyereghez fűződik az egyik legjobb síélményem:
2007-04-01-én voltunk ott kb 2,5-3 méteres hó volt, szikrázó napsütés.

Az egész hegyoldalon lehetett síelni( a jelölt fekete pályán, a francia katlanban, és a kettő között is.) ráadásul a faluba lefelé vezető déli, hosszú pályára néző hegyorom is tiszta hó volt, így innen szűzhóban mentünk le míg el nem értük a törpefenyőket.
A fönti felvonó mellett hóból épült bárpult, ahol gyönyörű szlovák hölgyek mérték az italt. Napozoágyak, stb....tiszta alpesi feeling.
A fekete pálya alsó vége közvetlenül a felvonó mellet volt vezetve annyi hó volt, egyébként egy nagy ívű, keskeny,balos kanyarban végződik.
Egyszóval nagyot síeltünk a sorbanállás ellenére is.
A régi, kék, faszékes, kicsi felvonó helyett viszont elkene már egy új, gyorsabb, nagyobb kapacitású.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2009.12.20. 21:49
Mai helyzetjelentés Stuhleckről:

Szép napos idő volt, viszont nagyon hideg ( völgy-9, tető -17)fönt a szokásos szél.
Tömeg nem volt, gyakorlatilag nem kellett sorban állni.
A hó szuper volt, a fölső pályákon különösen, nem buckásodott ki, bár a lenti pályákon délutánra már itt-ott előkerült a rögös talaj, kavics stb.

Ha a karácsonyi nagy tömegzúdulásra nem érkezik friss hó, akkor itt gondok lesznek.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2009.12.18. 09:22
Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, nem akartam új topikot nyitni, de nem találtam erre vonatkozó leírást.
Tehát :
Vásároltam szeptemberben egy új ATOMIC Metron 9 lécet.
Sztem 2008/2009 -es modell lehet.
Utánanéztem neten, de szeretnék róla többet tudni.
Olyan felhasználók/szakemberek véleményét várom, akinek van ilyenje, esetleg síelt már ilyen léccel, azaz személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.: MGMM
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2009.12.18. 09:13
Mi vasárnap megyünk, ez lesz az évadnyitó síelésünk, akármilyen hó lesz+hideg, már alig várjuk.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2009.12.18. 09:03
Szia!

Sahticky-t is megnézhetitek, közelebb van, kék/piros/fekete pályákkal, szép környezetben, Besztercebányától kb. 5 percre észekra.
A 0Zólyom- B.bány autópálya-utánzat északi végéről jobbra kell lekanyarodni.
Van-e hó nemtom, https://www.holidayinfo.sk - n nézzetek utána!
Előzmény: (snox 76806)
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
Topik: La Grave
2009.12.17. 19:19
Én is írtam Zolinak, nekem azonnal válaszolt s fölajánlotta a segítségét, melyet ezúton is köszönök!
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2009.12.17. 19:13
Sziasztok!

Én is gyermekkorom óta síelek/túrázok/vásárolok stb. Szlovákiában, sokáig csak oda jártunk ( főleg anyagi megfontolásból ), de soha nem volt semmilyen nézeteltérésünk a helyiekkel, sőt inkább barátságok köttettek. Az utóbbi időben már keveset megyünk , nem tudom változott - e a helyzet, de nem hiszem.
A politikusok szítják az ellentétet a saját vélt vagy valós érdekükben. Az egyszerű emberekkel mi mindíg jól kijöttünk.
30 szó szlovákul, ami az évek során ránkragadt csodákra képes. Ezek után a tősgyökeres szlovák is rögtön sorolja, hogy ő biz' mennyi magyar szót tud.

Egy-két éve azonban inkább Ausztriába járunk síelni, szerintem az ár/érték arányában jobbak az oszták síterepek, a szlovákokkal kicsit elszaladt a ló.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
Topik: Telgárt
2009.12.17. 13:36
Igen, az előző hozzászólásomban leírtak csak jó/kiváló hóviszonyok esetén érvényesek, mi mindig csak ilyenkor megyünk ki.
Erről nem árt előre tájékozódni, ehhez egy kis segítség :
https://www.holidayinfo.sk
Sztem megbízható infókat tartalmaz.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
Topik: Telgárt
2009.12.16. 22:23
Sziasztok!

Az elmúlt években sokszor jártam Telgártban, kezdve a fabódés büfé/pénztár időszakától egészen tavalyig.
Úgy gondolom, hogy egy gyöngyszemre akadtam.
Kiemelkedik a 12 egy tucat szlovák pályák közül,
MINDENKINEK AJÁNLOM, kezdőtől a profiig!!!
Nagyon a szívemhez nőtt, pedig jártam már több "híres" európai síterepen.
Gyönyörű a környezet,hangulatos, viszonylag hóbiztos, sorállás ritka, sztem ilyen kis területen ilyen változatosságú pályarendszer nem nagyon van még egy.
Van széles, kiválóan karbantartott kék pálya, kezelt fekete, buckás piros. Megfelelő hó esetén a jobb oldali kezeletlen piros pálya egészen freeride élményt is tud nyújtani, sőt az ügyesebbek még szikláról is ugorhatnak.
Mindezt nem sok pénzért.
Van még jó kis hangulatos büfé, kandallóval, + egy fakocsma a felső pálya alján,hamisítatlan szlovák hegyi feeling.
Egyetlen probléma, hogy nincs ülőliftes felvonó, (a nagy tányéros elég hosszú, fárasztó )ezért hamarabb elfárad az ember fia.
Jó időben gyönyörű a kilátás, ráadásul a tetőről csodaszép kirándulásokat lehet tenni.

Egyszóval aki teheti NE HAGYJA KI!
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2009.12.16. 21:25
Szia!

Mi is Stuhleckre megyünk vasárnap, esett sok hó,szombatra is kiadós havazást mondanak, és én is úgy tudom, hogy szombatra az összes pályát megnyitják. Jelenleg csak a 2 felső megy.
Sztem nem lesz tömeg, a hétvége ellenére sem, mert valami rejtélyes oknál fogva karácsony előtt az osztrák nem síel.
Az ünnepek alatt és az ezt követő hétvégéken Semmering-Stuhleck azonban messzire kerülendő.
Remélem segítettem,

Üdv.: MGMM
Előzmény: (Andris25 76653)
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.