Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mekkora HOKE-val síeljünk? topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2011.01.09. 11:10
Péter most nagyon nem ér rá, versenyeken van a fiukkal...
Előzmény: (Soma 102781)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2011.01.09. 09:47
A kép egyébként nagyon tanulságos, de nem könnyű megtalálni, hogy ez a helyzet miként jött létre!

Bartus Miki barátom szokta emlegetni, hogy amikor még nem lehetett szabadon utazni, és így élő síelővel sem nagyon láttak a hazai versenyzők, innét-onnét beszerzett fényképekről lestek el pózokat - egyesek szinte tökéletesen. Aztán meg estek-keltek a "fényképsíelők", hiszen a folyamatokról fogalmuk sem volt...

Persze egy-egy kép is hasznos lehet, mert kegyetlenebb a videónál, csak nehezebb elhelyezni a rendszerben.
Előzmény: (vanczi 102838)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2011.01.08. 21:26
ozsi, én ezt a képet igazából csak azért tettem fel mert, mert érdekesnek találom, pontosabban hogy olyan is előfordul bizonyos esetekben amikor már az ívkülső léc jár előrébb. ezzel nem kívánta semmilyen következtetést levonni, de szerintem ez érzékelhető volt. semmit nem írtam oda csak egy szmájlit...

egyébként én úgy gondolom ha valaki ilyen képeket nézeget abból nagy baj nem lehet, mert niylván nem ezt az egyet fogja akkor csak megnézni hanem jó sokat, meg videókat is, és szerintem ezekből csak tanulhat az ember.

én egyedül azt nem értem hogy honnan vesznek olyan elképesztően nagy hülyeségeket, mint amiket leginkább Szlovákiában láthat az ember nagyon sokat a kevésbé jó síelőktől, mármint a felsőtestük illetve karjaik mozgatására gondolok. egyszerűen olyan idétlen mozgáskombinációkat tudnak kitalálni, egymástól ellesni hogy ez valami hihetetlen. csak nevetni tudok ilyenkor bár gyakran sírhatnékom is van ...
Előzmény: (ozsi 102818)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2011.01.08. 18:18
Milyen tengelyhez képest előrébb? Honnét nézve? A kanyar melyik szakaszában?

Többnyire mindig van valamekkora harántterpesz (hoké), és nem is kell feltétlenül megszüntetni. A hoké tűzzel-vassal való üldözése abból származik, hogy gyakori hiba a túl nagy hokéval való síelés, és ezért sokan megpróbálják teljesen kiirtani.

Anantómiai-geometriai szempontból természetesen kialakul a hoké, és folyamatosan változik a kanyar folyamán. Hibának akkor nevezhető, ha:
- túlzott mértékű;
- statikusan fennmarad az élváltásig, és ott egy hirtelen lábtartáscserével a másik oldali hokévá alakul át.

A túlzott hokéval a legnagyobb probléma, hogy hatására az ívkülső sín nem a megfelelő terhelés alakul ki.

A fényképekkel érdemes óvatosan bánni, mert nem érzékeltetik a folyamatot...
Előzmény: (Soma 102781)
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2011.01.08. 13:48
Itt tartok én is. De azért nézz meg egy GS versenyt, ott sem nulla a hoke.
Előzmény: (AAron 102782)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.01.08. 12:18
Mekkorával? Nullával.
Mondjuk nekem még anno azt tanították, hogy a hegysí "indexel", most meg, hogy alulról egy sít szabad csak látni, csak, ha figyelek tudom, öszönből nem megy (még).
Előzmény: (Soma 102781)
gaboca
3370 élménybeszámolót írt
3370
15 éve tag
2011.01.08. 12:01
A cél a nulla, aztán meg egyén függő ki mennyit bír el, az én izomzatom sajna nagyon kötött, minél inkább közelítem a nullához annál jobban érzem a ,,mindjárt szétszakad a csípőm".
Előzmény: (Soma 102781)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.01.08. 11:53
Mekkorával? Nullával.
Mondjuk nekem még anno azt tanították, hogy a hegysí "indexel", most meg, hogy alulról egy sít szabad csak látni, csak, ha figyelek tudom, öszönből nem megy (még).
Előzmény: (Soma 102781)
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2011.01.08. 11:46
Sziasztok, a címben feltett kérdésre keresem a választ. Nekem azt tanítják, hogy ha lehet ne legyen az ívbelső lábam előrébb a külső lábamhoz viszonyítva, azaz a csípőm külső felét nyomjam a belsőm sím csőre irányába. Sajnos nem mindíg tudom megcsinálni, főleg az egyik irányba nem nagyon megy. Nézem most a versenyeket és ott is úgy látom, hogy azért a versenyzőknél is van bizonyos hoke. Lehet, hogy csak a nagy sebesség és meredek pálya miatt van? Szőlős Peti ha egy két képet is beszúrna, azt megköszönném.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.