Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Isola 2000 topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
pezs
15 élménybeszámolót írt
15
13 éve tag
2011.01.30. 18:28
Kedves Bélapó!

Sajnálom, hogy nem sikerült a találkozás. Folyton a kutyust kerestem, ez tévesztett meg engem!
Az Audit toló csapatban nem voltam ott. Ennek ellenére azt gondolom, találkoztunk, méghozzá a pályán.

Egy honfitársainkból álló társaságra lettem figyelmes, amikor azt hallottam: nézd milyen jól csinálják. Micsoda rugói vannak! És eközben a buckás összekötőn síelő bordó ruhás srácra mutattál. Mire én büszkén mondtam: az az én fiam!

Ennyit a személyes részéről.

Élmény, tapasztalat, vélemény: fantasztikus időben, rendesen kifagyott hóban - nem jégen - síeltünk az első öt napban. Szerencsére egy napra átmentünk Auronba is, így nem volt annyira monoton. Nekem sokkal jobban tetszett az az egy nap. Hangulatosabb környezet, változatosabb pályák.
Ami mindkettő helyre elmondható: a pályák nagyszerűen gondozottak, jól áttekinthető jelzésekkel. És itt egy megjegyzés: Igyekeztünk valamennyi pályát besíelni, de tiszteletben tartottuk a pályamunkások jelzéseit. Amelyik pálya le volt zárva, nem bújtunk át a szalag alatt, nem kerültük meg a táblát, csak azért, hogy elmondhassuk: na ezt is megcsináltuk.

Sajna ezzel nem mindenki volt így!

És még valami: A mi buszunkon is visszafelé három síelő társunk sérülten tért haza. Azt gondolom, ez nem feltétlenül szükségszerű! Értem és tudom, hogy ez a sport veszélyes, előfordulnak balesetek, de több alázattal ezek az esetek ha el nem is kerülhetőek, de a számosságuk legalább csökkenthetőek lehetnek. Tudom miről beszélek. Volt már, amikor a sítábort gipsszel fejeztem be én is. 23-24 éve csatoltam először.

Mindent összevetve: nagyszerű hetünk volt! A pénteki hóesés jót tett mindenkinek, különösen a deszkásoknak!

Készülök az új útra. Február végén Nassfeldre.

Gyere, mert ott a kutyusod nem lesz kiközösítve!

Van
Előzmény: (Bélapó 106726)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2011.01.30. 18:03
Azóta esett még 30 cm, ma délután hagyta abba. Talán holnap sütni fog a nap. Ma kissé buckásak voltak a pályák a friss hó miatt, ugyhogy pályán kivül jobb volt
Előzmény: (BananaJoe 107002)
BananaJoe
11 élménybeszámolót írt
11
13 éve tag
2011.01.30. 16:24
Szia Bélapó!

Most nézem hogy a héten 1 emeleten laktunk veletek, mi laktunk a 620-ban a lifttel szemben.
Ha esténként hangosak voltunk, akkor elnézést kérek ,,a kaposváriak" nevében.

Pár szóban Isoláról: Busszal 18 óra volt Kaposvárról, hazafelé Monte Carloban 1,5 óra pihenővel, szűk 20 óra.

Pályáról pár szó: kezdőknek tökéletes. Nagyon kellemes pályák vannak, de haladóknak unalmassá válhat pár nap után, főleg ha 6 napra mész. Túl sok a kék, és kevés a rendes piros pálya.
A pályák amiket legtöbbet használtunk:
-Vallon,
-Super vallon (ez jeges, szűk és meredek, friss hóval tökéletes),
-Merlier bis (ez mellett freerideoltunk is,
-chevrette ( fájdalmasan lassú a felvonó ide),
- combe és sierra, (4 után levezetésnek tökéletes)

Az idő szép volt, utolsó nap (jan.28) esett a hó, nem volt különösebben zavaró, (ha van maszkod).

Így hirtelen ennyi.
Üdv.
Előzmény: (Bélapó 106726)
Isola-2000-083.jpg
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2011.01.29. 10:51
Tegnap esett kb 20 cm friss hó, megpróbáltuk pályán kívül, de ez még kevés. Ma még szállingózik a hó, de holnapra már szép időt mond a helyi TV. Pezs, Marky örülök, hogy találkoztunk!!! Várom a beszámolót.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.