Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Oktatóval vagy anélkül - lássuk, mit mutat a gyakorlat... topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
hópapa
52 élménybeszámolót írt
52
13 éve tag
2011.01.31. 16:14
"átlagos vagy afölötti mozgáskultúrával és bátorsággal rendelkezők oktató nélkül is képesek egy jó, biztonságos szintre eljutni."

Maradjunk annyiban, hogy ez nagyjából szerencse, és különleges affinitás kérdése.
A bátorság nem téma, mert az vagy van, vagy nincs.
Viszont az a technika, ami ahhoz kell, hogy a bátorságod határait egy picit kitold, vagy csak egyszerűen nyugodtabb légy a meglévő határaidon belül, na az már nem igazán szerezhető be a haveroktól. Sajnos.
Ha csak arra gondolok, hogy most azt mondanám egy laikusnak, hogy soroljon fel 5 olyan gyakorlatot, amivel a rövid-lendületet lehet stilizálni, akkor már el is hasalt a 100 Ft.-os kérdésnél.
Ha pedig valakinek az átlag feletti mozgáskultúrája van, akkor meg pláne menjen el oktatóhoz, mert pl. a buckasízést sem fogják a haverok megtanítani, az százaskörte, miközben az meg egy nagyon klassz dolog! Ha jól csinálod!
Ha nem, akkor 5 bucka után meghaltál.

És ne felejts el még egy dolgot:
"az ügyesek egymástól is képesek "jót s jól" elsajátítani."

Az amit az egyik ügyes jónak gondol és átad a másik ügyesnek, még nem biztos, hogy helyes.
Egyszerűen az a rengeteg hibajavító gyakorlat, videóelemzés, és megbeszélés fog hiányozni az "ügyesből", amit még a könyvek sem írnak le, csak a jól képzett oktatók lelkiismeretességéből és tanítani-akarásából lehet "összeharácsolni" egy-egy koordinációs-, carving-, előkészítő-, vagy vizsgatáborban.
Hidd el, ilyenkor sok évtizedes evidenciák is új értelmezést kaphatnak.
Ha nem hiszed, kérdezz meg egy-két oktatót. :o)
Ja, és nem hiába a hóeke bemutatásától szoktak félni a legjobban az aspiránsok.
Ha láttál volna már 200 darab bepelenkázott, remegő gyomrú síoktató-palántát egy hegyen egyszerre hóekézni, akkor megértenéd. :o)
A felelősség kérdéséről már nem is beszélve.
Ha kimegy a térded egy rosszul kivitelezett gyakorlat során, akkor hogy vonod felelősségre a havert?
Simán magadra vállalod az ő hibáját is, mondván, hogy te akartál tőle tanulni?
Komolyabb balesetről már nem is beszélve.
Előzmény: (klaci 107225)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2011.01.31. 15:41
A tiéteké egy más világ, ahol nyilván csak így lehet.
Az én sommás véleményem az amatőr műkedvelők világára vonatkozik - bocsánat, ha esetleg nem voltam egyértelmű...
Előzmény: (Szab 107240)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2011.01.31. 15:33
Vannak nagyon jó példák, arra, hogy jó tematikával, viszonylag gyorsan milyen eredményt lehet elérni. Van pár "versenyző" srác, akik elég későn 10 éves koruk környékén álltak lécen először. Kitartóan jártak edzésre, 3 év alatt felzárkóztak a mezőnyhöz. Nem lesznek kimagaslóan jó versenyzők, de serdülőkén már megvan a fizikumuk és nem utolsósorban "agyban" is összeálltak már.
Előzmény: (klaci 107225)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2011.01.31. 14:50
Tanulságos topic...
A hogyan kellene - ahogy a vitaindítóban is írtam - nem kérdés.
A hogyan csináljuk, nem lepett meg. Nem hemzsegnek itt az "én oktatóval tanultam" írások. Ami részben baj, részben nem baj.

A véleményem az, hogy bár oktatóval nyilván könnyebb és gyorsabb, de átlagos vagy afölötti mozgáskultúrával és bátorsággal rendelkezők oktató nélkül is képesek egy jó, biztonságos szintre eljutni.
Minél ügyetlenebb valaki, annál inkább rászorul a profi oktatóra, az ügyesek egymástól is képesek "jót s jól" elsajátítani.

Szerintem... jöhet a kövezés... :-)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.