Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Életveszélyes szituációk a pályán. Hogyan lehetne ezen segíteni? topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2011.02.02. 17:32
A táborba menet a buszon, vagy az első síelés elötti összegyűlésen én mindíg megtartom a tábor síbiztonsági oktatását! Remélem az iskolai táborok mind így indulnak!!
Sok idő kell a változáshoz és sziszifuszi küzdelem!
A csoporttal való megállásoknál újra szóba hozom! Megindulásnál pedig felfelé pillantás is kötelező!
Az én bandámból aki ott áll meg ahol nem lenne szabad, annak "leüvöltöm a fejét"!
Útálnék a kórházba buszozni ez miatt!
Előzmény: (maci-laci 107644)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2011.02.02. 09:50
A probléma ország független mert ezt az életveszélyes mutatványt mindenhol elkövetik. Úgy gondolom akik így viselkednek egyáltalán nem mérik fel mekkora veszélynek teszi ki magukat és másokat. Magam is sokszor leírtam a fenti problémát de igazából pusztába kiáltott szó mivel, ezek a felelőtlen emberek bizonyára nem olvassák az oldalt de még az említett tíz pontot sem. Talán már mielőtt lécre illetve lapra állna az ember, baleset megelőzési oktatással kellene kezdeni a tanítást függetlenül, hogy szakembertől vagy a sokat bírált havertól tanulnak. Gondoljunk csak bele a munkahelyeken sem lehet addig dolgozni míg ezt az okítást nem kapja meg a munkatárs. Kicsit elragadtattam magam és Ferihez hasonlóan talán én is naiv vagyok?
Előzmény: (Soma 107629)
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2011.02.02. 09:45
Van még egy apró bibi, sajnos ez a magatartás minden nációra jellemző, és nem biztos, hogy az osztrák, olasz, orosz, lengyel, stb... fiatalnak magyarul el tudom magyarázni, hogy mit csinál rosszul.
Előzmény: (WéberF 107637)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2011.02.02. 09:37
Jól hangzik, de egy zsúfoltabb napon gyakorlatilag az időd 60%-át evvel a térítő feladattal töltenéd sajnos.
Előzmény: (WéberF 107637)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2011.02.02. 09:28
Barátságosan terjeszteni a FIS 10 -et. Nem muszály mindjárt rendőrállamban (-:)) gondolkodni! Legyünk mi magunk a pályarendőrség.

Mi lenne, ha jegy/bérletkiadáskor legalább arra rákérdeznének, hogy elolvasták-e az egyébként minden normális síterepen kifüggesztett SÍKRESZ-t (FIS 10)?

Vagy nagyon naív vagyok?
WFeri
Előzmény: (Soma 107629)
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2011.02.02. 09:06
A gerlitzeni topikban már leírtam, de itt teszem fel a kérdést. Mit lehetne azzal csinálni, hogy megértsék az emberek, hogy ne okozzanak maguknak és síelős-boardos társaiknak életveszélyes szituációkat.
Most konkrétan arra gondolok, hogy rendszeresen, szinte minden pályán boardos (és síelős) fiatalok, a pálya közepén, lehetőleg a letöréseknél és lehetőleg minél szélesebben leheverednek, nem gondolva arra, hogy a felülről érkezők nem látják őket, és nagy-nagy erőfeszítésekkel tudják az ütközéseket elkerülni. (Nem mindig!)A másik ilyen gondom, amikor a bugyuta szülők egész kicsi (4-8) éves gyerekekkel mennek be olyan pályákba, amit a gyerekek nem tudnak teljesíteni, és hisztizve, visongva, sírva próbálják legyalogolva túléni a szitut.
Szerintem az egyre több helyen működő pályarendőrség foglalkozhatna ezekkel az esetekkel.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.