Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2011.02.05. 14:24
Csak még annyit, hogy voltam kezdő én is, persze, de engem megtanítottak arra rögtön az elején,hogyan vigyázzak saját és mások testi épségére a pályán . Abban az időben (80-as évek eleje) kezelt pályát és csákányos/tányéros/ülős felvonót csak a TV-ben láttunk, ott is igen ritkán, talán azért volt fontosabb a biztonság. Írásomban egyébként kiemeltem, hogy nem a kezdőkkel van a baj, tanuljanak minél többen síelni, csak az nem mindegy, hogyan teszik ezt.
Legközelebb olvasd el figyelmesebben amire reagálsz!
Előzmény: (Pulmy 108064)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2011.02.04. 19:59
Nem a bizonytalankodókkal van a baj, hanem azokkal aki ott állnak/ülnek fekszenek és ez sajnos valós probléma. Az, hogy valaki bizonytalan messziről kiszúrod és számítasz rá de az említett letörés alatt megpihenőkre nem tudsz felkészülni. Hangsúlyozom a felelőtlen emberek miatt reagáltam nem a kezdőket akarom zrikálni.De ez már egy bazi nagy OFF .
Előzmény: (Pulmy 108078)
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2011.02.04. 19:51
Azért legyünk őszinték.Amikor kezdő korunkban az oktatás letelt,mi is sokszor bizonytalankodtunk(bizonytalankodunk még most is) egy-egy komolyabb letörésnél.

Lehet,hogy nincs igazam?

P.
Előzmény: (maci-laci 108076)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2011.02.04. 19:43
Igaz, de ő is ezt írta. Tudom hiú ábránd de talán ha egy-két felelőtlen ember(aki evvel a viselkedéssel veszélyezteti önmagát és másokat) elolvassa ezeket az észrevételeket előbb-utóbb csak belátja a hibát és előrébb leszünk.
Előzmény: (Pulmy 108073)
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2011.02.04. 19:36
Ezért kell oktatóval kezdeni,aki esetleg megtanítja a helyes viselkedést is!
Előzmény: (maci-laci 108072)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2011.02.04. 19:30
Mindenki volt kezdő de szerintem a leírás teljesen fedi a valóságot. Ez a pálya közepén tollászkodás illetve a többi ehhez kapcsolódó probléma nem csak itt gond hanem minden pályán. Soma spori nyitott is egy topicot erről a témáról https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=14507
Előzmény: (Pulmy 108064)
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2011.02.04. 19:00
Te nem voltál kezdő?Rögtön mindent tudtál????????????



P.
Előzmény: (MGMM 107965)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2011.02.04. 10:26
No itt jön be egy másik topicban folytatott vita, hogy oktatóval, vagy nélküle. Az oktató a síelés alapjain kívül elmagyarázza a viselkedés alapjait is. Nem biztos, hogy egy "gyorstalpaló" néhány embernek káros lenne.
Csabor
Előzmény: (MGMM 107965)
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2011.02.04. 08:58
Sziasztok!

Tegnap síeltünk Eplényben, először jártunk ott. Én voltam ez első síelő :-)
A pályák minőségével egy két apróságtól eltekintve nem volt gond, külföldön sem szokott ennél jobb lenni.
Sok ember volt viszonylag, de sorban állni nem kellett egy percet sem.( nem tudom, hogy igazából mi a sok itt, lehet, hogy hétvégén 3x ennyien vannak, az erős lehet azért)
Kicsit olyan volt a feeling mint ha az Alpokban járnánk.( ülőlift, stílusos hütte, körbár, zászlók, stb..., még felvonó kereszteződés is van:-))
Látszik, hogy sok pénzt nyomtak/nak bele, hogy ez ilyen színvonalon müködhessen.
Ami zavaró volt: nagyon sok a kezdő, akik sokszor a legrosszab helyeken álldogálnak, tollászkodnak( pl. a lift előtt, teljesen elzárva az utat) továbbá miattuk gyakorlatilag percenként meg kell állítani az ülőliftet.
Hangsúlyozom: nem a kezdőkkel van bajom, máshol is vannak, csak azzal , hogy nincs aki elmondja nekik,megtanítsa Őket arra, hogy mi a helyes magatartás a sípályákon, még kezdőként is.
Mindent összevetve jót síeltünk, köszönet a szervezőknek,tulajdonosoknak, hogy Magyarországon manapság lehet ilyet.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.