Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Felvonók topikból

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2011.02.08. 20:51
Fo-ba szinte egész Magyarország (már aki) januárban megy. Ugyanis ilyenkor a legolcsóbb. Februárban teljesen mások az árak, azt viszont aláírom, hogy a bérletárak alacsonyabbak, főleg a Pireneusokban. 100 km-es terep 32 euró/nap.
Előzmény: (huligan 108675)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2011.02.08. 15:38
"A tányérosokat azért kedvelem mert felfelé is lehet síelni, nem töttyedek el, néha rövid lendületekkel síelek felfelé, ha nem túl jeges a nyom."

Milyen jó, hogy többnyire ki van írva: Ne hagyd el a nyomot!
Előzmény: (Vid 108474)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2011.02.08. 13:10
Én az időjáráshoz viszonyítom a bubi lehajtását. Van amikor jó, van amikor nem. A pálesz legalább nem időjárásfüggő. (Sörapu, remélem érted mire célozok)
Csabor
Előzmény: (Sörapu. 108692)
Egér 64
225 élménybeszámolót írt
225
14 éve tag
2011.02.08. 12:57
Nem is szereti a pálinkát...DDD
Előzmény: (Sörapu. 108692)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2011.02.08. 12:51
Hát akkor ezt most jól elképzelem...
Cuki lehetsz olyankor, ültök hatan egy liftben zuhog a hó, le akarják hajtani a bubit (mert ők azt hiszik azért van), te meg ellenállsz.
Én tuti nem kínálnálak meg az ágyas páleszemből!
Előzmény: (Vid 108664)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2011.02.08. 11:28
1: ha engedted lehajtani a bubit, az a te hibád. Nem te voltál a főnök a felvonón...:)

2: volt szerencsém többször Au-ban és Fr-ban síelni. Teljesen valótlan állítás, hogy Fr olcsó. Ha a szummát nézzük és az ár/érték arányt simán alulmarad.

példaként:

- Fr sokkal messzebb van
- határozottan drágábbak az alapvető beszerzési cikkek (nekem a sör is ide tartozik)
- a szállás és a síbérlet sem olcsóbb, természetesen ha azt nézzük hogy FR-ben 4 fős apartmanokat adnak ki 8 fő részére!
Előzmény: (Vid 108664)
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2011.02.08. 10:54
Szia!
Val Thorens-ban egy rövid ebédszünetet kivéve mindig nagy a sor a kabinosoknál. Az ülőliftek többnyire modern párnázottak, a perifériákon van 1-2 vádlinrúgós lassú fapados. Ha csak Val-Thorens-t vesszük, ár/érték arányban verhetetlen az Orelle-i sítúra, de a terep hangulatában a Dolomitok és Ausztria jobb a zord Val-Thorensi sígyárnál (viszont ez a zordság nem igaz az egész 3-völgyre). Felhős, ködös időben nagy szívás lehet itt, de ebben a szezonban szinte végig sütött a nap - a pályaminőség persze még itt a legjobb. Aki teheti, váltogatva menjen mindegyik helyre :)
Ami most eszembe jutott az inkább "nagyterep" specifikus: mindenhol, mindenkor a hatalmas tömeg ami nekem nem hiányzik. Indítani is fogok egy topikot, ahova mindenki beírhatja, hol vannak jó síterepek, ahol ráadásul kevesen vannak (a pályákon).

ui. van egy olyan érzésem, hogy a felvonókon utaznak rád a plexihajtogatók :)
Előzmény: (Vid 108664)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2011.02.08. 10:38
Akkor szerencsétek van a Bubival, mert én eddig 3-szor voltam lehjthatóbubis-liftes terepen:
Alpe d Huezen, Jasnán, és Kitzsteinhornon, és állandóan le volt hajtva a bubi, hóesés vagy napsütés - édes mindegy. Amikor már nagyon elegem volt, akkor egyszerűen nem engedtem lehajtani...
Azért síelek mert kedvelem a hegyvidéki levegőt, időjárást, plexi mögül meg még rosszabbak a színek mintha TV-n keresztül bámulnám a tájat.


A francia terepek dologra nem reagálok, mert úgy veszem észre ha megemlítem őket, egyből elmegy Franciaország VS Ausztria irányba a beszélgetés. Azért annyi idekívánkozik hogy közel sem minden felvonójuk lassú :))
És kívánom hogy a többség Ausztriát válassza, bár ha kissé lejjebb vinnék az áraikat, az nagyon nem ártana.
Előzmény: (Sörapu. 108631)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2011.02.08. 10:28
Eddig 6 milliárd emberrel ültem egy felvonón, jól értetted... :)
Előzmény: (gaboca 108624)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2011.02.08. 06:50
Én idén síeltem már egy pár terepen jó pár napot, szerencsénkre mindig szép időben. Talán egy-két alkalommal fordult elő, hogy lehúztuk a bubit, akkor amikor a hóágyú pont a mi irányunkba volt állítva. Én imádom ezeket a lifteket, mert nagy hidegben, csapadék esetén regerenálódik az ember. Főleg ha melegíti s popónkat is!
A francia pályákról nem tudok írni, mivel nem ismerem őket, de nem hiszem, hogy egy átlag Salzburgi síterep nagyon lemaradna mögöttük. Ausztria ezen részén szuper gyors felvonók vannak, nagy részük sebessége 14-18 km/óra. Ahogy olvasgatom a francia topikok hozzászólásait, azt látom, hogy a pályák jó szélesek és hosszúak, a liftek nagyrészt régiek. Egy régi francia lift átlag 6-7 km/órás sebességgel halad, ráadásul sokkal többször állítják meg ezeket, mert nagyobb a hibázás lehetősége ki- és beszállásnál.
Ausztria mellett szól a gyors megközelítés. Aki időben tud indulni, az még az adott napon síel, és utolsó nap is csúszhatsz zárásig és normál időjárás mellett este 9-10 között már otthon vagy. Szóval én biztos nem utaznék kétszer egy napot, ha mindent megkapok Ausztriában.
Előzmény: (Vid 108474)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2011.02.08. 00:18
,,A lehajthatós plexis ülőseket nem kedvelem. Egyrészt jóidőben is lehajtja mindenki"

Ezek szerint Te már mindenkivel felvonóztál...
Előzmény: (Vid 108474)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2011.02.07. 11:27
Én is a gyorsabb lifteket szeretem, a kabinosokat a le-felcsatolás, sorbanállás miatt kevésbé.
Franciaországban legfeljebb reggel egy fél óráig van sorbanállás a lifteknél, úgyhogy ez a tényező ott nem mérvadó, viszont a menetsebesség már azért ott is számít.
A tányérosokat azért kedvelem mert felfelé is lehet síelni, nem töttyedek el, néha rövid lendületekkel síelek felfelé, ha nem túl jeges a nyom.
Ha feltalálnák a gyorsítós tányérost annak nagyon örülnék.

A lehajthatós plexis ülőseket nem kedvelem. Egyrészt jóidőben is lehajtja mindenki, másrészt rosszidőben így is úgy is fel kell öltözni, különben az arcomra fagy a mosoly ha megengedem kicsit lefelé. Úgyhogy marad az, hogy egy sárga karcos plexin át nézhetem csak a tájat, és hallhatom felerősítve a szomszédok dumálását.
Remélem nem fog nagyon elterjedni, hálistennek úgy látom a franciák nem mozdultak rá, ott egyelőre csak Alpe d huezben találkoztam ilyennel.

Van valakinek ötlete arra nézve hogy pld Val Thorensben miért van annyi kabinos? A magas fekvés miatt? Mert amúgy tetszene a hely, csak a legjobb pályákra kicsit hosszadalmas így feljutni. Ráadásul amint látom, a legújabb felvonó is kabinos lesz.

A francia nem gyorsítós 4-es pomák vajon hány évesek lehetnek?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.