Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Maribor Pohorje topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2011.02.15. 10:37
Február elején voltunk Mariborban, valóban olyanok a pályák, mint amit az előttem hozzászóló írt. Márc.15-én inkább Szlovéniába Vogel-re, vagy Ausztriába St.Jacob Walde-ba mennék. Mindkettő olcsó hely, Vogelon 26 euró a napi bérlet, Au-ban meg 17. Kezdőknek mindegyik nagyon jó.
Előzmény: (Bettney 109831)
Skyman
158 élménybeszámolót írt
158
13 éve tag
2011.02.13. 11:09
Sajnos az időjárás kiszámíthatatlan. Ha marad a hideg lesz hó, ha nem, akkor elolvad.

Most az idokep.hu hosszú távú előrejelzése alapján még lesz hó, de 3 napnál előrébb aligha lehet biztosat mondani.

Most voltunk csütörtökön Mariborban és olvadt, jeges volt a pálya. Areh-ba nem mentünk át, mert hosszú a 40 perc oda-vissza buszút. Van hó bőven, de a piros pályák sok helyen jegesek és napközben erősen olvad, ezáltal buckásodik. Nem igaz, hogy 40 km pálya üzemel, ahogy a főoldalon írják, max. a fele 20km, ha működik összesen.

9-16 óráig van az egész napos síelés, az esti pedig 18-21-ig.
Az 1-es kék pályán nincs végig hó, így lemenni csak úgy lehet rajta, ha többször piros pályákon kötjük össze.

Délután, ha 16 órára felérünk a hegyre és megvárjuk a ratrakkokat, akkor frissen trakkolt pályán egy álom lesíelni az egész napos olvadt, buckás, jeges hóhoz képest. Ugyanez van, ha reggel 8:30-ra odaérünk és az első gondolával fel tudunk menni 9-kor.

Hétköznap alig vannak emberek, sehol nem kell sorban állni.

Üdv!
Előzmény: (Bettney 109831)
Bettney
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2011.02.13. 10:42
Kedves fórumozók!

Márciusban (12-15.) mennék síelni. Maribort néztem ki, de félek, hogy igaz olcsó, nem lesz hó. Valakinek tudna segíteni, hogy érdemes ebben az időpontban oda menni? Ha nem akkor melyik síterepet ajánlanátok, ami nem túl drága és persze nincs messze:)Vagy érdemes megkockáztatni Maribort. Tudom, hogy van hóágyú, de az sem képes csodákra ha nagyon meleg van, ugyebár. A válaszokat előre is köszönöm.

További szép napot!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.