Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Őrjöngő ember ámokfutása a sípályán topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
pokmalac1
403 élménybeszámolót írt
403
14 éve tag
2011.03.07. 20:00
Szóhoz sem tudok jutni. Borzalmas. Minden elismerésem azoké az embereké, akik uralkodni tudtak magukon egy ilyen helyzetben. Mély tiszteletem!!
SíoktatóPark
39 élménybeszámolót írt
39
13 éve tag
2011.03.07. 11:19
Őrjöngő ember ámokfutása a sípályán

Tegnap (2011 március 06.) délután valóbban volt egy "kis incidens" a Hütte személyzeti parkolójában.
Az előzmények: az étterem gazdasági parkolója sorompóval lezárt, kitáblázott útja, azért van elzárva a vendégforgalom elől, hogy biztosítsuk az étterem ellátását és a személyzeti parkolóit. Az út nincs aszfaltozva, ezért teherautóval nem mindig lehet megközelíteni, kis traktorral, személyautóval hozzuk le az árut. Az út gyalogos forgalomnak van még fenntartva. Az ideérkező, de nem síző vendégek fentről, egy kényelmes sétával érhetik el a Hüttét. Már a beruházáskor az volt a terv, hogy autóval ne lehessen megközelíteni, csak egy kis testmozgással lehessen lejutni. Sajnos ezt nem mindenki tartja be. A sorompót nem tudjuk állandóan lezárni, mivel sokszor sietve hozzák az árut, több fordulóval is. A szezonban új táblákat szereltünk fel, amivel szeretnénk visszatartani az autósokat. - Gondoltuk ez megteszi. - Felraktunk kb. egy méter átmérőjű behajtani tilos táblát magánút táblával, egy 5000 Ft/vontatási díj táblát, és végső elrettentésként egy 15 000 Ft/parkolási díj táblát. Amióta kint vannak a táblák kevesebb autó jön le, de még így is vannak olyanok, akiket fel kell vontatnunk. Mert hiába minden figyelmeztetés, lejönnek nyári gumival is! Megjegyzem, eddig még soha nem kértük el végül a parkolási díjat! Az autósok 99% megértő a helyzettel.
Tegnap egy CLK Merci (jav. CL 500) gurult le. Nagyon udvariasan megkérték, hogy fáradjon fel, mert a kis traktor helyét elfoglalja és ráadásul akadályozza a rakodást. Őt azonban ez nem hatotta meg, és azt mondta, hogy zsebből kifizeti a díjat. Erre mi elmondtuk, nem szeretnénk hogy kifizesse, mert akadályozza munkánkat, inkább legyen szíves álljon fel. Azonban erősködött, hogy marad. A traktorral közben árut hordtak, mellyel a Mercedes előtt leálltak. Mikor az illető visszatért a gyermekével és a feleségével, meglátva hogy pont előtte áll a jármű, trágár szavakat üvöltözve kiabálta, hogy "takarodjunk el a traktorral", mert ellenkező esetben összetöri. Az illetőt senki nem sértegette, fenyegette, pénzt sem kértünk tőle, csak annyit szerettünk volna, várjon, ameddig visszaér sofőr. (Természetesen később, amikor már a tetlegességig, zúzásig fajult a helyzet, mindannyiunkál elszakdt a cérna ami az udvariasságot illeti.) Az ember agya pillanatok alatt elborult, és olyan trágár dolgokat üvöltött, hogy azt itt leírni nem tudom, halálosan -maffia filmekbe beleillő stílusban- megfenyegette az akkora már a segítségünkre érkező többi kollégát is. Stílusára jellemző volt, hogy azt hangsúlyozta: "mi nem tudjuk kivel állunk szemben, mert másnap ki fogja irtani a családjainkat, porrá zúza és felégeti az éttermet". Próbáltunk rá szép szóval hatni, de bárki aki ránézett, vagy hozzászólt, az rettenetesen felbőszítette. A felesége és kis gyermeke(!) fékezte az őrjöngőt, aki családja ellen is fordulva, nekik is azt kiabálta, hogy "kussoljatok, bennetek is fel foglak akasztani"! Ekkorra a traktort már senki nem merte megközelíteni, mert neki állt szétverni, a tükröt leütötte. A szélvédőt kővel akarta bezúzni. Ezek után felénk fordult, engem ököllel gyomorszájba vágott a többiek el tudtak szaladni. Hívtuk a rendőrséget. Közben folytatta: felrugdosta a konténereket, az autójával nekihajtott a traktornak többször, majd beleült, és valahogy a kéziféket kioldva hátrább gurult. A tettlegesség, a károkozás miatt, és azért mert sorban életveszélyes fenyegetéseket tett, mi autóval eltorlaszoltuk az utat a sorompó előtt a rendőrség kiérkezéséig. Fent folytatódott az incidens, mikor egy közbeszóló vendégnek nekiment, lökdöste. Ekkora már kb. vagy tizenöten vegyesen, vendégek és alkalmazottak álltunk ott és várt a rendőrséget. Mint később kiderült valamilyen szer hatása alatt álló emberünk, nem érte be ennyivel ámokfutását. Egyenként mindenkibe belekötött a sorompónál is. Volt akit ágyékon rúgott. Bár erőfölényben voltunk, mindenki bölcsességére legyen mondva, senki nem ütött vissza. "Emberünknek" ennek a kiprovokálása lehetett "utolsó esélye", mielőtt megjönnek a rendőrök.
Végre kiérkezett a hatóság. Előállították, és (addigra) a kb. 15 tanúból és sértettből, 6-an bementünk tanúskodni a gyöngyösi rendőrségre. A vád bűncselekmény: testi sértés és garázdaság...stb. De nem ért véget a történet! A rendőrségi fogdában bűnözőnk bevett állítólag (?) egy kis gyógyszert (nem tudni pontosan mit), ezért mentőt kellett hívni hozzá.. A szembesítés elmardt

Bízunk az igazságszolgáltatás és a nyilvánosság védelmében!

Sípark dolgozó
Előzmény: (RM 113819)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2011.03.07. 10:00
Félelmetes lehetett. Nem irigylem a családját.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2011.03.07. 09:58
Na, ez ultrakomoly!
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2011.03.07. 09:21
Igen, igen! Ebbe a kategóriába néha(?) én is beleférnék. Ja! Én is gratulálok RM Nejének!
Előzmény: (Robin 113832)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2011.03.06. 22:27
Pont erre gondoltam én is mikor olvastam !!! :)
Előzmény: (PEDRO 113831)
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2011.03.06. 22:25
Hát öcsém! Lehet ide kellett volna menni?
Előzmény: (Robin 113827)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2011.03.06. 22:17
Gratulálok a nejednek a 2.hely megszerzéséhez!
Előzmény: (RM 113819)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2011.03.06. 21:57
Ma megnéztük Mátraszentistvánt, korábban még nem jártunk itt. Pozitív csalódás volt. Jó hó, elviselhető "tömeg", szinte semmi sorban állás, gyönyörű napsütés ...

A liftek közül a középső csákányos jött be leginkább 4 éves gyerekkel. Ott kényelmes volt a be és kiszállás is. A másik csákányosnál nekem nagyon furcsa volt, hogy a visszafordító koronggal egy vonalban szállok ki. (Azt gyerekkel nem próbáltam.) A tanuló tárcsás lift is jó, csak a fránya kölyök nem akarta egyedül használni. :-(
Pályák jó szélesek, a hó is szuper volt.
A tanuló részen a körhinta a tárcsás felvonó "szimulátorral" szuper, azt hajlandó volt egyedül is használni a gyerek.

Ami miatt mentünk egy amatőr síverseny hallássérülteknek. Feleségem indult, 2. lett a hölgyek között. :-) Nagyon élvezte. Szuperül meg volt szervezve. Egy kitűzött könnyű pályán mentek a tanuló tárcsás mellett.

Délután volt egy kis "incidens". Egy mercedeszes lement a magán úton az étteremhez (elején behajtani tilos, 5000Ft-os bünti fenyegetés ...). Ezek után, ha jól értettem még ő volt felháborodva, hogy miért abajgatják. Meglökött vagy bántalmazott egy pályamunkást, erre ők keresztbe álltak a magánút kijáratánál és nem engedték elhajtani. Rendőrt hívtak ... (A rendőri intézkedést már nem vártam meg.) Szóval ne hajtsatok le oda, vagy ha már lementetek legyetek együttműködök ha elhajtanak.

Az étterem is nagyon szép, színvonalában és áraiban is Ausztriát idézi. :-)

Szerintem máskor is megyünk, mert kis gyerekkel csúszkálni tökéletes hely.
20110306096.jpg
20110306097.jpg
20110306105.jpg
20110306106.jpg
20110306107.jpg
20110306120.jpg
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.