Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Panaszok / javaslatok Eplényből, avagy Skyman forradalma topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
szanyi
17 élménybeszámolót írt
17
13 éve tag
2011.03.10. 14:07
Ok, utoljára megpróbálom normálisan a beszélgetést veled. Légy szíves írj nekem egy konkrét példát például a virsli, mustár, kenyér árképzésére, ahol a virsli 950/kg, a mustár 900/kg, a kenyér 200 forint nettó.
Kérlek írd le az árképzésed stratégiáit, és számokkal támaszd alá, hogy a különböző árképzési technikákból körülbelül hány százalékot vettél a végső árnál figyelembe.(piacorientált árképzés)
Köszönöm!
Előzmény: (Skyman 114596)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2011.03.10. 13:36
Senki nem akar megfejteni! Azt mindenki tudja ezen a fórumon, hogy egy lelkes, kitartó, fogalmatlan emberi lény vagy. A hozzád intézet kérdések neked szólnak, hogy gondolkozz el a válaszokon, de kíváncsiak nem vagyunk rá.

Hol tartunk, mit tudunk eddig:
- soha nem vállalkoztál
- neked köszönhetjük a Sólymot
- nem értesz a vendéglátáshoz
- nem értesz a kereskedelemhez
- nem értesz a tervezéshez
- nem értesz a vállalati pénzügyekhez
- nem értesz a marketinghez (piackutatás leginkább se)
- drágának tartod az eplényi "büféket"
- erkölcstelennek és lehúzónak tartod az árképzést
- szívesen indítasz gyűjtést órára
- Áront és Izabellát ismered, de nem tudod mi a feladatuk (én sajnos egyiket sem ismerem)
- nagyon sokat síelsz Eplényben és régóta
- nagyon kevesen értenek veled egyet
- saját magad belátása szerint nagyon ügyesen vezetnél egy síközpontot, bár kompetenciád az még a fejedben sincs
- több a gondolatod mint az ötleted

Röviden ennyi, de ahogy előre haladunk az időben frissítem a listát.
Előzmény: (Skyman 114596)
Skyman
158 élménybeszámolót írt
158
13 éve tag
2011.03.10. 12:58
Kedves Skioutlet!

Ha megkérdezed elmondom, de tényleg nem a személyem a fontos, hanem az eszme és a cél, amivel szeretnénk jobbá tenni a világot.

Ha azt írom be, hogy 65 éves vagyok, akkor azt kapom, hogy: "Hülye vén tata, te még a szocializmusban éltél, de már nem ez a világ van, úgyhogy ébredjél fel!"

Azt is megtehetem, hogy értékelem Európa összes sípályáját és akkor azt kapom, hogy: "- Már jártál mindenhol, ott nem volt drága?"

Az egyént, a személyt ki lehet spécizni, bárki is legyen az, bármivel is foglalkozzon. A mondanivalóm a fontos, nem a kilétem.

Hidd el, hogy tisztában vagyok mindkét oldallal, voltam és vagyok is nagyon sokminden. Elhiszem, hogy engem akarsz megfejteni, sokan fényképet és nevet is követeltek tőlem.

Érdemesebb inkább a mondanivalóm helyénvalóságáról és értékességéről gondolkozni, hiszen nem elvont, nemlétező dolgokról beszélek, hanem mindenhol jelen lévő és sikeresen működő vállalkozások üzleti példáiról.

Lehet-e gátat szabni a kapitalizmus túlburjánzásának, vagy a végtelenségig tűrjük és nyeljük az aránytalanul magas árakat itthon is, a saját otthonunkban is, mert a közgazdaságtan modelljei és az Ausztriában szocializálódott üzemeltető ezt diktálja itt nekünk az eplényi büfé árakkal??!
Előzmény: (skioutlet 114589)
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2011.03.10. 12:20
Kedves Skyman!

Írtad, nem akarod személyed felfedni - ok.

Függetlenül attól, hogy mik a problámáid - és nem is személyeskedni szeretnék - csak mint kérdés felmerült bennem ( csakhogy lássuk a kiindulási alapot ):

Csak munkavállaló voltál-e eddigi életedben avagy voltál-e ( legalább 2 évig ), avagy esetleg most éppen vagy-e munkadó?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.