Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Avoriaz - Portes du Soleil topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2011.10.03. 13:13
Látom, nem ez a legnépszerűbb topic nem sokan járnak arrafelé. :( Én is 4-5 éve síeltem a területen. Mi a svájci oldalon laktunk, a Morzine és Les Gets feletti pályákról nincs ismeretem, mert addig nem jutottunk el. A svájci, az Avoriaz és Chatel környéki pályákon síeltünk. A pályák gondozásával nem volt gond, de akkor nagyon meleg volt a január, így a déli fekvésű pályák még 1600-1800 m magasságban sem voltak tökéletesek, ahol nem volt hóágyúzva.(nem volt elég kemény az alap) Minden tudásszintű síző megtalálja kedvenceit, ami egy ekkora pályarendszeren természetes. A felvonó infrasrtuktúra nem éri el a legmodernebb osztrák terepek színvonalát, francia viszonylatban átlagosnak mondanám. (van még néhány öreg "megrántós" húzólift is) Ennek ellenére Avoriaz megér egy misét, vagyis sielős hetet: (megérne többet is) kiülsz a városka központjában a számtalan nyugágy egyikébe egy pohár jófajta francia pezsgőre és élvezed a napsütést meg hallgatod a lovasszánok csilingelését. Avoriaz egyetlen baja az ára: elég drágák a szállások, ha nem elégedtek meg az emeletes ágyas 25-30 m2-es 6-8 fős stúdiókkal. :(
Előzmény: (t-gabor84 121161)
t-gabor84
7 élménybeszámolót írt
7
17 éve tag
2011.09.28. 04:21
Sziasztok,


Avoriazba mennenk janaur elejen sielni. Soha nem voltam meg itt, valakinek van valami informacioja a sitereprol? Svajci vagy a francia oldalon kezeltebbek jobban a palyak? Melyik reszen erdemes tobb idot eltolteni? Mennyire hobiztosak az alacsonyabban fekvo reszek? Sieltem mar (Pul St. Vincent,Les Orres, Alpe D'Huezben, La Grave, Les 2 Alpes, Tignes, La Plagne, Les Menueres). Bar a 650 km sipalya magaert beszel. Remelem hasonlo vagy jobb lesz mint az eddigi sieleseim.

Elore is koszonom a visszajelzeseket, aki mar megtapasztalta milyen a Mont Blanc labanal es ket orszag hataran sielni.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.