Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Zermatt - Matterhorn topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2011.10.27. 14:56
Szia!

Meggyőztél, sível megyünk!
Nagyon köszönöm a segítséget,

Üdv.: MGMM
Előzmény: (MM 122879)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2011.10.27. 10:11
Hi,

Megneztem mégeccer és megoldható, de kemeny hotalpas túlélő túra sztem. Légvonalban 400m. Amit irsz, ott fel le mászkálsz hótalpon 200-300 m-eket többször, mindezt 3200m felett a hatszemélyesig és azért odébb van.

Én nem csinálnám, semmi értelme.

Léc, hátizsák és 45 perc alatt a faluban vagy. Sivel lecsuszhatsz a völgyállomásig, van egy csomo léc és cucc locker aztán lehet sétálni. (Ha kinnhagyodd se lopják el...)

MM
Előzmény: (MGMM 122870)
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2011.10.26. 22:46
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, de leírom pontosabban mire is gondoltam a gyalogos, léc nélküli átkelésnél.

Breuil-ból fölmennék felvonókkal a Theodulpass-ig.
Innem becsléseim szerint kb.400 m-es gyaloglással elérhő lenne annak a 6 személyes ülőfelvonónak a fölső állomása amely a Trockener Stegről indul a Theodulpass irányába.
Innen - a fölső állomásról- pedig már csak "levonózni" kellene Zermattig.
Csak mivel ez az ominózus kb. 400 m hosszú út a gerincen 3300-3500 m magasságban van, ezért gondoltam nem árt némi óvatosság, illetve az sem biztos, hogy sima túrafelszereléssel járható télen.
Ezért kérdezem, hogy valaki esetleg járt e már ott.

A síelős megoldás számunkra is kézenfekvőbb és gyorsabb is lenne (ezt a napot pihenésre szánnánk, tehát a sí csak mint közlekedési eszköz jönne szóba), de aztán Zermattba átérve le kéne tenni valahova mind a síbakancsot, mind a léceket, hogy bejárhassuk a várost( váltócipőt vinnénk hátizsákban, mert síbakancsban nem túl jó egész nap mászkálni).Van ilyen tárolási lehetőség valahol a sípálya aljának közelében? Mert ha igen akkor egyértelmű, hogy sível megyünk.

köszi : MGMM
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.