Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Schladming 4 hegy: Planai - Hochwurzen - Reiteralm - Hauser Kaibling topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
Brillante
83 élménybeszámolót írt
83
12 éve tag
2011.11.19. 18:16
Én az A12-est szombati turnusváltáskor még ellenségeimnek sem kívánnám:))

Persze, hogy vannak jó helyek, de bennem van egy határ utazási időben, hogy mennyit szánok rá ha pl csak egy hosszú hétvégére megyek és mennyit ha 1 hétre. Hosszú hétvégében Schladming pont jó, mivel Győrtől szűk 4 óra. Persze nem vagyunk egyformák, van aki átsíelt nap után vezet 6-8 órát. Én nem.
Előzmény: (kelea 124424)
kelea
6 élménybeszámolót írt
6
12 éve tag
2011.11.19. 17:17
természetesen nem. sajnos :)
de a kb. 1 óra eltérés szerintem nem nagyon differenciál. Zillertal végig autópálya (Németország érintésével). Schladming felé meg a 320-as főút elég forgalmas, szombati turnusváltáskor meg akár dugós is lehet.

szeretem ám én Schladmingot, még mielőtt megszóltok, csak vannak más hasonlóan jó síterepek kb. ugyan ilyen távra, kis hazánkban meg valahogy mégis Schladming a "non plus ultra".
Előzmény: (vasssy 124423)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2011.11.19. 16:50
"időben kb. ugyanannyi Zillertal is"
Tudsz teleportálni???
Előzmény: (kelea 124422)
kelea
6 élménybeszámolót írt
6
12 éve tag
2011.11.19. 16:40
jogos, kicsit megkövetem magam!
ettől függetlenül a március vége azért már rizikós. ha most ebben kéne gondolkodnom, és tutira szeretnék menni, nem Schladmingban gondolkodnék. időben kb. ugyanannyi Zillertal is, és a gleccser azért nagy biztonságot jelentene nekem :)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2011.11.19. 16:08
Nem azt kérdezte, hogy milyen lesz a hó jövőre, hanem hogy általában milyen szokott lenni.

Saját tapasztalatok alapján Schladming márciusban teljesen hóbiztos. Olyannyira, hogy az elmúlt 4 évben mindig le lehetett csúszni még a völgyig is ebben az időszakban. Sőt, áprilisban is voltam már itt, és akkor is a völgyig csúsztunk, ez 2010. húsvétján volt (április eleje).

Garancia persze semmire sincs, de számomra elég megnyugtató, hogy ebben a meleg idei őszben is kinyitottak október 23-án, és azóta is nyitva van az az egy pálya, immár egy hónapja állja a kemény pluszokat. Akkor egy szezon végén, feltöltött hóraktárakkal, gondolhatod, hogy nem lehet gond. Hacsak nem lesz egész márciusban 20 fok, de ennek ellenkezőjéért fogok imádkozni, mert én az idei húsvétot ide tervezem április elején!:)
Előzmény: (kelea 124414)
kelea
6 élménybeszámolót írt
6
12 éve tag
2011.11.19. 15:13
:)
ezeket a "milyen lesz a hó jövőre" típusú kérdéseket szoktam szeretni... amilyen változatos időjárás van manapság, a tavaly téli tapasztalatra nem biztos, hogy lehet építeni.
Schladming rendben van, sógorok igyekeznek hóágyúzni is, de ha +10-15 fokban az a fránya hó csak leolvad a hegyről ;)
én a március végét tuti hogy indulás előtt 1-2 héttel kezdeném csak intézni, már esetben rizikós az ügy.
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2011.11.18. 15:31
Az utóbbi 4 évben mindig lehetett síelni március végén. Napközben előfordult nagyon kellemes tavaszi meleg idő is, de a pályákat sikerült annyira kezelniük, hogy a hegyek közti kapcsolat is működött, pedig azok eléggé a völgyben vannak (kivéve a Planai és a Hauser-Kaibling közötti).
Ha nagyon meleg van, cseszheted a mikroklímát, ha a pályamunkások nem gondolkodnak előre a hógyártással, és nem tologatják megfelelően.
De azt tapasztaltam, hogy jól tologatják.

Hogy milyen lesz jövőre? Gondolom azt szeretnéd tudni?!?
Jó. Vagy nem jó.
Április 30-án megmondom.
totes meer
6 élménybeszámolót írt
6
13 éve tag
2011.11.17. 16:05
Sziasztok! Tudna valaki információt nyújtani arról, hogy március vége felé általában milyen hóviszonyok uralkodnak Schladmingban? Nem túl magas, de mi a helyzet a mikroklímával? Köszönöm!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.