Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Gerincvédő - választás előtt topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.14. 15:04
Szia Tamás!

Magyarországon rengeteg helyen tudsz protektort próbálni, kapásból fel tudnék sorolni 8-10 helyet Budapesten (és környékén) ahol legalább kettő vagy három márka is van. Sí- és snowboard szaküzletekben egyaránt találni fogsz bőven, keress rá neten melyik szimpatikus. A protektorok között is van ami csak a veséket védi, van ami a háti részt, és van olyan ami még a farokcsontodat is. Plusz fontos tényező, hogy mekkora vagy (a gerinced hossza ugyebár), ennek megfelelően kell mondjuk 6-7-8 darabos. A pántosakat jobban testre lehet állítani, azonban a mellényeseknél előfordulnak plusz párnázott részek és mellkasvédő is. A mellényeknél fontos szempont, hogy pontosan passzoljon a testedre, különben sokat nem ér és csak kényelmetlen lesz. 100-150 euróért már bőven csúcsminőséget kapsz.
Nekem pántos van, szépen be lehet állítani, kényelmes, jól szellőzik. Most már rossz érzés lenne protektor nélkül síelni :) Javaslom próbálj fel amennyit csak tudsz, itt a legfontosabb szempont hogy passzoljon rád.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2011.12.14. 06:03
A simulós sem zavar, már amennyire volt lehetőségem próbálni.
Nekem egy 3-4 éves pántos Head van, ez elég jól bevált. Estem már rá párszor, de azon kívül, hogy a méhsejt itt-ott megrepedt, nem sok baja van. Azt is túlélte amikor kirepültem a pályáról és a hátizsákon landoltam, amiben egy fém termosz volt. A termosz össze-vissza horpadt, én viszont semmit nem éreztem. Azóta ha csak tudom úgy "szervezem" a bukást, hogy hátra érkezzek. :) Ha jól rémlik 7 vagy 9 szegmenses.
Boardnál számíthat, hogy mennyire hajlékony a cucc, de síelés közben nem hiszem, hogy egy kevesebb szegmenses cucc gondot okozna.

Igazán jól ezek közül szerintem csak próbával lehet választani.
Horovitz Tamás
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2011.12.14. 02:12
hmmm csak kicsit nehéz magyarországon probálni, mert nincs sok lehetőség :S
a simulósnál csak attól tartok h a szabad mozgásban zavarna, hogy a felső testem nem ugy mozog ahogy szeretném...
Előzmény: (badin 127050)
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2011.12.14. 01:59
Freestyle-hoz mellény, jobban simul és kevésbé csúszkál el és borda protektor is van általában benne!
Olyan nincs, hogy kinek mi jó, ízlések és pofonok, mindenkinek más a jó! Nekem a mellény nem jön be, pántosom van. http://www.blue-tomato.com/en/Protectors/Scott-Back-Protector/product.bto?product=300347463

Próbálni és próbálni kell őket, én is a 10. körben találtam meg a nekem tetszőt...
Horovitz Tamás
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2011.12.14. 01:53
eljutottam oda hogy beruházok egy gerincvédőben, mert nagyobb biztonságot ad és freestyleozni is elakarok kezdeni idén
néztem több márkát https://www.blue-tomato.com oldalon, TSG, Dainese, Scott de van vagy még 5 márka...
árkategoriában 100-150 € ért keresek, viszont szeretnék tapasztalatokat hallani, termék megelégedéseket, első körben hogy sima pántosat érdemes, vagy "zubbony"os kivitelt?! mennyire számit hogy 5-6-7-8 darabból áll e a gerincvédő stb stb
első körben ezt néztem ki:
http://www.blue-tomato.com/en/Protectors/Dainese-Active-Shield-02/product.bto?product=300233696
illetve ennek a vállvédős változatát
tapasztalatokat, ötleteket várnék!
köszi
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.