Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Sípályák színjelölései (fekete-piros-kék-zöld) topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2012.01.04. 18:55
Kriszmasz!

Az idézett szöveg 2007-ben keletkezett. Talán más topicban is érdeklődnöd, vagy olvasgatnod kellene. (az ikonod piros, így széles pályaválaszték áll rendelkezésedre)

Csabor a dátumfigyelő
Előzmény: (Kriszmasz 129349)
Kriszmasz
23 élménybeszámolót írt
23
12 éve tag
2012.01.04. 09:33
Szia !

Tanácsot kérnék tőled , szerinted Ausztriában mi az a közepes síterep ,ahol jó sok ,széles, és hosszú kék (tényleg kék ) pálya található ?
Fontos lenne még a nem túl drága bérlet ár ,illetve a kabinossal való megközelíthetőség !
Előre is köszönöm ha szánsz rám időt és válaszolsz !
Szia
Előzmény: (Klara 40207)
Klara
89 élménybeszámolót írt
89
18 éve tag
2007.11.26. 20:23
Hogy létezik-e valamilyen szabvány azt nem tudom, de én is úgy érzem, hogy pályarendszerenként eltérő a nehézségi fok jelölése. Sokéves síelésem során azt tapasztaltam, hogy minél nagyobb, profibb a síterep, annál szigorúbb a jelölés. Ami a tiroli síterepeken pl. a Kitzbüheli vagy Zillertal Arénai, amit volt szerencsém megismerni) még kék pálya, az egy kisebb, határhoz közeli pályákon már bőven pirosnak minősül. Egy kis pályarendszer feketéje, meg egy komolyabb síterepen még csak piros.
Vegyes tudású csapatnál, ha szeretnék nagyjából egyben tartani a résztvevőket, de viszonylag mindenki szabadon síelhessen, akkor közepes méretű pályarendszert javasolnék, ahol mindegyik nehézségi fok megtalálható. Túl nagy pályarendszrnél úgy szétszéled a csapat, hogy napközben szinte kizárt, hogy találkozzanak, vagy csak nehézségek árán tudnak összejönni. Egy nagy síterep bebarangolása, csak egyforma sítudású emberekkel élvezetes. Ha nem egyforma a sítudás, akkor sokkal jobb egy központban összefutó különböző nehézségi foku, kisebb pályarendszer.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.