Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik a legjobb hely Lengyelországban? topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
2012.01.12. 11:16
Szia,

sajnos ha megnyúztok sem tudom a síterep nevét, de Zakopane mellett volt a szállásunk, onnan autóztunk kb 15 percet.

De szerintem nagy baj nem lesz abból, ha átteszed Zakopane alá, mert szerintem az ottani terepek mind hasonló adottságúak. :D
Előzmény: (admin3 130113)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2012.01.10. 14:58
Szia Beni,

Hogy hívták a helyet, ahol síeltél? Ebben a listában benne van esetleg? https://sielok.hu/siterepek/lengyelorszag/

Áthelyezhetjük a hozzászólásodat Zakopane alá? :)
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=61
Előzmény: (Beni_1 130110)
Beni_1
75 élménybeszámolót írt
75
15 éve tag
2012.01.10. 14:16
Mi most hétvégén voltunk Zakopane környékén. Lengyelországban még nem síeltem (vagyis gyerekkoromban egyszer, de arra már nem emlékszem :) ), és nagyon kellemes meglepetés volt.

Alapból az már furcsa volt, hogy gyakorlatilag minden falu szélén volt minimum egy sípálya, amerre mentünk. Nyilván ezek az osztrák pályarendszerekhez képest nagyon kicsik, de vannak köztük, amik egy-két napra teljesen megfeleltek.

Mi nem a zakopanei pályákon síeltünk, mert a tömeg miatt már a pálya közelébe sem jutottunk, hanem egy közeli kisebb terepen csúsztunk, ahova legalább a tömegtől odafértünk. A felvonóknál kisebb tumultus volt napközben, de a pályák nem voltak semmivel rosszabbak nap végére, mint egy átlagos osztrák síterepen (nyilván első nap az egész napos hóesés miatt buckásodott), de második nap szuper havon csúsztunk.

Ami külön pozitívum, hogy a pályák mérete miatt könnyen kivilágíthatóak, és szinte mindegyik nyitva van este 10-ig. Így egy kis éjszakai sízés is színesítette a programot.

Maga a hely, a környező falvak, Zakopane pedig igazi gyöngyszem. A friss hóba, az esti kivilágítással szinte mesebeli városkává változtak a települések, az árak teljesen barátiak (még a hüttékben is - nem tudom ott hogy hívják :D ) az emberek többnyire kedvesek, bár idegen nyelven nem sokan beszélnek.

Összességében nagyon pozitív véleményem alakult ki erről a környékről, szerintem a hétvégi síelésben alternatíva lehet az osztrák, szlovák síterepekkel szemben.

És ha valaki erre a környékre "téved" mindenképp kostolja megy a grillezett sajtokat a sípályán... Isteni finomak!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.