Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Katschberg - Aineck topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
evoros23
12 élménybeszámolót írt
12
12 éve tag
2012.02.01. 22:46
Attila,
én a Lungau régió honlapján foglaltam, de a szállásnak is van weblapja: http://www.almdorf-lungau.at/
A honlapon képek is vannak, és a valóságot tükrözik :)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.02.01. 16:51
Értem, köszönöm. Csak kiváncsi voltam, a 70 km-nyi pálya miatt kérdeztem.
Előzmény: (lulu2008 132709)
Balog Attila
144 élménybeszámolót írt
144
18 éve tag
2012.02.01. 15:15
Üdvözletem a szerencsés hölgyeknek!

"Véletlen" belefutottam eme kellemes beszámolóba, s rögvest megragadott a szálláshely, hisz valami hasonlót keresünk mi is 3fő részére egy márciusi síelésre Ausztriában(márc. 10.-16, 6nap/5éj).
Ezért szívesen olvasnék további részleteket a szállással ill. annak foglalásával kapcsolatosan.

üdv
Attila
Előzmény: (lulu2008 132709)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2012.01.31. 18:34
Na de hol van a söröm ? :)
Előzmény: (lulu2008 132709)
lulu2008
48 élménybeszámolót írt
48
12 éve tag
2012.01.31. 15:44
( szégyenlős pofa)Nagyképűnek tűnik? Igen úgy gondoltam, de nem autóztunk, nem is lett volna túl egyszerű, abból amit leírtam a szállásunkról.
Előzmény: (Lackó 132685)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.01.31. 12:45
Jó síelés lehetett!

Jól értem, hogy a pályák mennyiségét kevésnek érzed egy hétre? (vagy félrerértettem valami?)
Előzmény: (lulu2008 132513)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2012.01.30. 23:18
Örülök, hogy sikerült az út!
Sok jó síelést kívánok!

Csabor
Előzmény: (lulu2008 132513)
evoros23
12 élménybeszámolót írt
12
12 éve tag
2012.01.30. 23:02
Köszi Lulu :), legfőképpen a csapat megszervezését, ami mégiscsak a dolog legnehezebb része volt... A siker dokumentációja: https://sielok.hu/fotoalbum/351749/galeria/ Az első kép mindjárt a kunyhónk, a második a kilátás az ágyamból...

Mikor is megyünk vissza?????
Előzmény: (lulu2008 132513)
lulu2008
48 élménybeszámolót írt
48
12 éve tag
2012.01.30. 15:19
Síelés Katschberg – Aineck régióban, avagy mikor négy egymásnak idegen, itt szerveződő negyven-ötvenes nő nekiindul síelni. Az úgy kezdődött, hogy síelni szerettem volna, mert bár síelek már vagy 25 éve, az utóbbi négy évben nem akadt olyan társaság, akivel elindultam volna. Mit lehet ilyenkor tenni, hát indít az ember egy fórumot, az útitárs keresőn. Miért írom le? Hogy más is kedvet kapjon és részese lehessen a mi kis „siker történetünknek”. A fórum eredménye először egészen meglepő volt, vélhetően a nem túl jól megválasztott nick névnek köszönhetően  , itt ott félreértették, de ezen gyorsan túlestünk  . Hogy hányan jelentkeztek, akik utána nem válaszoltak az üzenetekre, erről inkább nem beszélnék, igazából nem is értem ennek mi értelme van, ez maradjon az Ő titkuk. Én mindenkinek válaszoltam, mert úgy gondolom egy topik indítónak ez kötelessége. A lényeg ,a lényeg, hogy először hármas csapatunk, az utolsó nap négyre bővült, nagy örömünkre, és készen álltunk az indulásra. A szállásunk meseszerű volt, a 22.-es piros pálya felső szakaszán, kb. 400 m.-re a felvonótól egy pici erdőben egyedül álló faház. ( köszönjük a foglalónak: evoros23.-nak) Megközelítése csak síléccel. A házban szuper összkomfort, saját szauna, cserépkályha, teljesen felszerelt konyha. Reggel hatkor indulás, szép idő, mindenki a helyén, evoros23 vállalta a vezetést ( ismét kösz, kitűnően vezet) Hétkor indulás az M1.-en részletes itinerrel , és térképpel, a GPS.-t elutasítottuk . Én voltam a navigátor, naná, hogy eltévedtünk néhányszor, pedig úgy emlékszem említettem, hogy navigálásban jó vagyok. Az utat nem érdemes említeni, persze hosszú volt, de mihez képest. Megérkeztünk, és a jelzés szerint elindultunk a hüttéhez, ahol át kellett vennünk a kulcsot, illetve ahonnan szánnal vitték a csomagjainkat a szállásra. Egy ideig gyanús volt, hogy rossz irányba haladunk, aztán egyszer csak szembejött -éppen miközben egy sípályát kereszteztünk- egy Audi, mire megálltunk, aztán sehová tovább. Szépen ácsorogtunk a síelők közepén , kis autónk úgy döntött, szép a kilátás nem megy sehová. Kicsit kényelmetlenül éreztem magam, hogy elnavigáltam a sofőrünket, mert mi a fenét keresünk autóval a sípálya közepén, de nem ez volt a legnagyobb problémánk. Előre küldtük két társunkat segítségért, mert a hólánc nem akart összekapcsolódni. Végül megérkezett egy traktor a hütte tulajdonos testvérével, és hátramenetben megtette azt a maradék 2 km.-et a hüttéig. Jó volt az irány, és helyben voltunk. Némi megkönnyebbülés, átpakolás a szánra, átöltözés a parkolóban, és irány a pálya. A pályák: már sokan leírták milyenek, én kitűnőnek találtam őket, talán kicsit kevesen vannak ha egy hétre mész, de mi csak három napot síztünk, és ehhez nem kellett volna több. Kicsit hideg volt, de sokat sütött a nap, a pályákat jól járták, bár régen havazott, és a hóágyúk is csak csütörtök éjjel működtek ( az ablakom alatt), így egy kissé jeges lett délutánra a legtöbb pálya. A 11.-es nagyon kellemes, de igazából minden pálya jó , tömeg , még hétvégén sem volt. A szállásunkról csak szuperlatívuszokban tudnék beszélni, este szauna közben kiszaladgáltunk a hóra, a „saját sípályánkra” és nézhettük a kivilágított falut. Befűtöttünk a cserépkályhánkba, ettünk, társasjátékot játszottunk, és sokat aludtunk. A társaság: hát azt mondanám-magamról-hogy hülyének van szerencséje, vagy inkább azt, hogy legvadabb reményemet is túlszárnyalta ez a síelés. Indulás előtti napon, kis híján bepánikoztam, hogy a fenébe gondolom, hogy négy idegen embernek elindulni okos dolog, főleg nem húszévesen. Mindenki vígasztalt, hogy”ne izgulj, jó lesz”-de hát mit mond ilyenkor az ember a másiknak. Hát tényleg jó lett . Egy mérnök, egy orvos, egy közgazdász és egy vállalkozó , 47-55 éves korig ( a vicc az, hogy két pontosan 47 és két pontosan 55 éves) –tökéletes összhangban tudta tölteni ezt a pár napot, és állítom életem egyik legjobb síelése volt. Remélem a többieknek is! Bocs, ha hosszú voltam, de bátorságot akartam adni a bizonytalanoknak. Remélem síelünk még együtt!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.