Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mátraszentistván Sípark topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
beee
39 élménybeszámolót írt
39
13 éve tag
2012.02.14. 12:47
Sziasztok!

Köszönöm én is a válaszokat!
Az edzéseket egyébként tényleg jobb, hogy így kezelitek, mintha napközben lenne lezárva nekik egy-egy pályaszakasz, hiszen nem 100 km pálya van, ahol bőven belefér az ilyesmi.

A jegyekkel kapcsolatban segítsetek, kérlek. A pénztáros hölgy nekem azt a tájékoztatást adta szombat reggel, hogy kedvezményes esti jegyet kétféle jegy mellé vehetek:
- egész napos jegy mellé
- délutáni jegy mellé

Mivel a délutáni jegy ára megegyezik a délelőttivel, ezért volt nekem nagyon furcsa, hogy a délelőtti mellé nem vehetek kedvezményes estit.

Viszont amit most írtatok, abból úgy tűnik, mintha csak a teljes napi jegy mellé lehetne kedvezményes estit venni.

Köszönöm, ha válaszoltok.
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2012.02.13. 21:30
Kedves beee!

Köszönjük a dícséreteket és az észrevételeket is! Fontosak számunkra az ilyen építőjellegű kritikák!

A válaszaink:
 Kevés lift: a Síparkban az elmúlt pár évben 3 vadonatúj húzólift, 2 baby-lift és 1 mozgójárda épült meg. A meglévő területeken már "csak" 1 liftet tudunk majd építeni, többre nem valószínű, hogy engedélyt kapunk. Egy új lift építését a (vendégek szemszögéből) sajnos meg kell, hogy előzze a nagy sorbanállás, rekord hétvégék, mert így realizálódhat a fejlesztési kert és az igény. Ez elmúlt pár év és a hétvégi nagy tömegek igazolják, hogy jó irányba haladunk, igény van további síliftre stb. Ezt természetesen mi látjuk és minden erőnkkel azon vagyunk, hogy fejleszthessünk és bővíthessük a kapacitást! Reméljük mihamarabb megtudjuk valósítani ezen terveinket, amiben a vendégek építőjellegű kritikái is nagy segítséget nyújtanak.
 Sí edzés: A szezonban többször is lehetőséget adunk a sícsapatoknak, hogy a gyerek versenyzők profi körülmények között (kapus edzés), gyakorolhassanak a versenyekre. Így, nyitás előtt, biztonságosan és nyugodt körülmények között, senkit sem zavarva tudnak edzeni a fiatalok.
 Esti síjegy: Az "Extra Esti Sízés" jegy, egy kedvezményes jegytípus ami csak a napijegyek mellé érvényes! A Sípark olyan extra kedvezményekkel szeretné csábítani a vendégeket, ami máshol nem található meg... ilyen pl. az "Extra Esti Sízés" és a "Nagycsaládos Kedvezmény" is.
 Pályaőrség: már mi is gondoltunk rá megfontoljuk, hogyan lenne érdemes a síkúltúrát "tanítani"!

Mégegyszer köszönjük az észrevételeket!

Szép havas telet!
Előzmény: (beee 134196)
beee
39 élménybeszámolót írt
39
13 éve tag
2012.02.13. 09:48
Összefoglalnám most szombati (feb.11.) Sípark élményeimet.

Pro:
- Számomra pont megfelelő lejtésű és vonalú pályák, a két piroson tökéletesen tudtam gyakorolni, amit elterveztem. Amikor pedig már kicsit fáradtam, ott volt a kék.
- Kezdők tanítására ideális a kék pálya jobb oldala.
- Az ország adottságaihoz képest nagyon jó hóviszonyok (jól kiépített ágyúrendszer eredménye).
- Közel van, ideális távolság egy kis szombati egy napos csúszkálásra.
- Esti sí előtti friss ratrakolás jópár körig tökéletes pályát eredményezett, ezért külön köszönet!!! Az első csúszás a frissen ratrakolt pályán különösen nagy élmény volt.

Kontra:
- Kevés lift, kb. fél 12-től brutálisan hosszú várakozás.
- Furcsa volt, hogy nyitáskor már nem frissen kezelt pályán síeltünk, mivel a korai edzésen résztvevők már lesíelték kicsit előttünk.
- Délutánra nagyon sok jegesedés.
- Parkolónál nincs mosdó.
- Délelőtti jegyhez nem lehet venni kedvezményes estit, pedig a délutánihoz igen. Nem értem az üzletpolitikai különbséget. (Mi 9:30-12:00, és 16:00-20:00 síeltünk végül, egész napos + kedvezményes estés jeggyel.)
- Nagyon sok, a tudásuknál jelentősen vakmerőbb kezdő.
- Kritikán aluli minőségű kakakó a hüttében.


Ezekből ami a legfontosabb, és amin az üzemeltetés tudna változtatni, az a hosszú sor - kevés lift probléma.
Az ülőlift ugye drága, talán kisebb költség lenne:
- Az "A" tányéros lift csákányosra cserélése.
- 1-es és 3-as piros pálya közé egy csákányos építése.

A jegesedés ellen láthatóan mindent megtesznek (esti ratrakolás), sajnos az időjárás adottságai ellen nincs mit tenni. Kiürültek a tavak, hóágyúzás tegnapig nem volt lehetséges.

Amin pedig mi, a "vendégek" tudnánk változtatni:
Megfelelően felmérni saját képességeinket, a pálya állapotát, és ezekhez mérten közlekedni.

Nem mostanában láttam egy helyen ennyi ütközést, kicsúszást, borulást, hálóba akadást, mint itt.

Sajnos egy érintett is közelről: egy fiatal boardos sporttárs a 4-5-ös pálya tájékán szinte totál egyenesen süvített lefelé, majd a szűkülés tájékán (híd alá kanyar előtt) egyenesen telibe találta síelő uramat, aki ott már rég lassan, kanyargás nélkül, abszolút kiszámíthatóan haladt (és sajnos még nem növesztett a hátán szemet). Mindketten nagyot borultak, lécek repültek. Az egészet végignéztem, mivel le voltam maradva, és pont azt figyeltem, hogy a srác mi a fenét csinál így egyenesen sietősen a szűkület előtt. Szerencsére egyiküknek sem lett maradandó sérülése, de ezúton is keresetlen szavakat küldök a srácnak, ekkora hülyeséget remélem nem csinál még egyszer. Örülhet, hogy nem egy fának ment neki (ezzel a stílussal annak is nekiment volna, ha épp az van ott előtte).

Szerintem nevelő jelleggel érdemes lenne "pályaőrséget" foglalkoztatni, akik egy ilyen után a vétkes féltől azonnal elveszik a bérletét, és elküldik aznapra gondolkozni.

Egyébként összességében jól éreztük magunkat, köszönjük!


Feltöltöttem egy képet a 11:30-as sorról az A/B lift előtt. Brutál volt.
IMG-1252-1.jpg
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.