Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Esés tanítása - kell vagy nem? topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.02.29. 23:37
Sajnos bemelegitest sem latsz a palyan nagyon. Sznowboardnal fontos gyakorolni, hogy ne csuklora essen az ember, gugolas, gordules... ez persze csak tervezheto esesnel mukodik,ez meg azert ritka... hogy jo reflexek alakuljanak ki vesz esetere sok ev, km kell, azt mar nem lehet tanitani.

Sieleskor, azert loktek fel, hogy a talpraallast megmutassak, azaz nem esni tanitottak. ennek ellenere igazad lehet.

Sieleskor ritkabban esik az ember , de akkor sajnos komolyabbat (sebesseg nagyobb, labak nincsenek osszekotve...){statisztika szerint}, a boardnal, rengeteg kicsi eses van, ezert latom itt ertelmet, a direkt "eseseknek"
Előzmény: (klaci 136010)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.02.29. 15:27
"A bemelegites reszekent allo helyzetbol elore, es hatra is szoktam "esni"."

Ha valahol ilyet látok, tutira te leszel az!
Merthogy ilyet még sose láttam...
:-)


"Sielest is ugy kezdtem, hogy felloktek (nagyon kis sebessegnel)"

Örülj, hogy nem sérültél meg, ui. a kis sebességgel ill. az állóhelyben elkövetett esések a legveszélyesebbek. Csak gratulálni tudok a módszer kiagyalójának... :-(
Előzmény: (boardza 136007)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.02.29. 15:11
Mivel nagyon kezdo sielo vagyok, nem a si esesrol irok. Megis ugy gondolom idevag a dolog.
A gyermekkor elmultaval, valahogy az ember elszokik attol, hogy essen, es nem tudjuk elfogadni, hogy bizonyos sportok resze az eses. Sarkitva, ha nem esunk akkor nem probaltunk ki semmi ujat, nem tanultunk semmit. Montizas kozben parszor kenyszerulok bokorral fekezni, vagy neha oldalra el kell esni, hogy ne elore essen az ember. Ezek ugyan nem veszreakciok.
Snowboard resze, a gyakori eses, nagyon fontos tehat hozzaszokni. Nem szabad ugy felfogni, hogy baleset... hanem csak egy nem szep megallas. Ha ezt elfogadja az ember, nem fog gorcsosen ragaszkodni az elegansabb megallashoz, igy nem gorcsosen fog esni, esetleg van ideje "leulni" a hora. Az esest tanitani kell itt, pl hogy ne csukloval akarjuk megallittani a felenk zuhano foldet.
A bemelegites reszekent allo helyzetbol elore, es hatra is szoktam "esni".
Sifutasoktatason is mutattak hogy hogyan kell esni, igaz ezt azert, hogy utana a felallast mutassak meg.
Sielest is ugy kezdtem, hogy felloktek (nagyon kis sebessegnel).
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.