Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Esés tanítása - kell vagy nem? topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
HPali
124 élménybeszámolót írt
124
20 éve tag
2012.03.07. 14:59
A judo küzdősport, aki arra megy, az tudja, hogy kínlódni fog és fájhat is, amit művel.

A síelés rekreációs sportnak számít és nem a komfortzónán kívüli helyzet intenzív fokozásáról és ennek elviseléséről kell szólnia, mint a küzdősportoknál. Még akkor is rekreációs sport, ha megvannak a veszélyei, amelyek esetenként nagyobbak, mint a judoban - középhaladó síelők is könnyen mennek nagyobb tempót, mint biciklivel bármikor -, érdemes felhívni a figyelmet a különböző veszélyforrásokra (fáradtságra vagy például lifthez épeszű sebességgel érkezünk meg, stb.) Mondjuk én felnőtteknél nem tanítanék eséstechnikát, mert ezek a műesések is vannak annyira veszélyesek léccel a lábon, mint amilyenek a spontán esések, amik úgyis megtörténnek.

Sérülés pedig történhet tapasztalt síelővel is - egyik haverom 35 év után először szenvedett balesetet (kificamította a vállát), persze sok tapasztalattal sötét piroson nagy tempójú élen húzott ívből esést is ki lehet bukfencezni lécre érkezéssel és továbbcsúszassal (ez egy másik társam volt).
Előzmény: (Bukfenc 135995)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.02.29. 14:54
"Lehet, mert megmutattam hogy kell elesni???"

Nem hiszem, hogy ez lenne az oka, inkább erősen kétlem, hogy ez lenne az oka !

A küzdősport, pedig egy rossz hasonlat
Előzmény: (Bukfenc 135995)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2012.02.29. 13:34
Hát szvsz. nagy baromság nem megtanítani valakit az elemi elesés fortélyaira!! Pl judo- ban azzal kezdik!
SOKAN KEZDENEK SÍELNI ELEMI MOZGÁSTAPASZTALATOK NÉLKÜL!
Nekik az első eldőlés is "végzetes" lehet, mert letámaszt a kezével és kész a váll vagy könyök ficam!!
Felálni megtanítom a tanulót!!! Akkor nem egyszerűbb az elesést hozzávenni ugyan annyiszor, ahányszor a felállást gyakoroljuk???:))) Én tanítom mind a kettőtt, ami cca 10' az oktatásból!!! Ha ez baromság, akkor jelentem barom vagyok!!!
De nálam + senki nem törte sem az alsó sem a felső végtagját SE! Lehet, mert megmutattam hogy kell elesni???
Előzmény: (fezso6 135917)
B. Ákos
2 élménybeszámolót írt
2
12 éve tag
2012.02.29. 01:21
Teljesen baromság!

Ez körülbelül olyan, mintha valakit bicklizésnél először az elesésre tanítanának meg!
Nem elesni, hanem a síelés kell megtanítani (tekerni és fékezni a biciklin :) ), amíg nem tud biztonságosan síelni, nem szabad kiengedni a "forgalomba"!
Előzmény: (fezso6 135917)
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2012.02.28. 21:38
"Aki meg olyan oktatónál tanult síelni, aki esést tanított neki, az meneküljön jó messzire, mert nem esni, hanem megállni kell megtanulni.
Akinek nincs türelme kivárni a biztos "tudást", az ne kezdjen el ezzel a sporttal foglalkozni.
A síelésben esést NEM tanítunk!!!!!!!!!! Ez baromság. "
Szerintem is .fezso
Előzmény: (mitro 135791)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2012.02.27. 20:06
Igen, síelni kell megtanítani az embereket ÉS a sebességszabályozás különböző technikáira. Hozzáteszem, hogy az én sítanulásom nem ma volt, ráadásul az "oktatónk", (pont Kati néni, a tesitanár) közel sem olyan felkészült volt, mint a mai nagymotorosok. Annak ellenére ez a "technika" akkor egy bizonyos magabiztonságot adott, nem kellett félenm attól, mi lesz, ha elesek???...hiszen tudtam esni. Az, hogy ez jó módszer vagy nem, fogalmam sincs.
Előzmény: (Joci 135775)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2012.02.27. 19:25
Az esés tanítása a síelés különböző fázisaiban jobb lenne. Aki még lécen sem állt azt mire tanítjuk? Álló helyzetben történő eldőlésre? A megsíelt sítechnikához alkalmazkodó esési pozíciókat már eredményesebbnek látom. De mi a helyzet azzal aki ösztönszerűen az esés ellen küzd? Hiszen az ember alapvetően legelőször a kialakult szituációban menteni próbál és nem elesni. Mert ugye egyetlen esést sem lehet veszélytelenek kikiáltani. Minden esésben ott a sérülés veszélye. És hogy tanítják meg valakinek is hogy mi az a helyzet amikor jobb elesni és mi az amit illene még menteni?
Na és mi a helyzet egy pánik esetén? Pánik hangulatban senki sem fog megfontoltan cselekedni. Mondhatni abszolút nem ura a kialakult helyzetnek.Arra az esetre mit tanítsanak?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.